300TL ve üzeri Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    887
    Sitenin güvenilirliğini bende merak ediyorum, gerçi bilginiz olsun satıcı ebay üzerinden de satış yapıyor..

Collapse Signature Expand Signature
  2. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    @koraygundogdu @fortress34 siteden daha önce kulaklık alımım olmuştu site güvenilir bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum. Zaten ödemeleri paypal üzerinden yaptığınız için paypal güvenceside var.

ZTE A2016 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3 kişi bunu beğendi.
  3. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    Bende pek güvenemedim hocam fakat paypal ile ödeme de mevcut
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Mart 2016, İlk mesaj zamanı 10 Mart 2016 ---
    tamam hocam teşekkür ederim değerli bilgilerin için. bu içimi rahatlattı

4 kişi bunu beğendi.
  4. monster34

monster34
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Güzel bi siteye benziyor. Ayrıca Paypal varsa içiniz rahat olsun bence.

Sent from my iPad using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  5. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    160
    Sitenin adını ilk defa duyuyorum.

6. ugur86

ugur86
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    kulakiçi çivi tipi kulaklıkları genel olarak tiz buluyorum, iyice oturtsak dahi hep bi parlak, sibiliantlı ve keskin bir karakter hakim oluyor. senheiser'ın cx200 ve cx400 modellerini, audio technica cks77 modelini kullandım ve halihazırda creative ep630 kullanıyorum. şahsen müzik zevki için daha flat ve natural karakterli kulaklıkları tercih ederim. kapalı olarak dt770 kullanıyorum ve ondaki keyfi hiçbir kulakiçinde bulamadım haliyle :) ama earbud tipi kulaklıklar bi nebze daha iyi, hijyen ve kulak sağlığı açısından da earbud diyorum ben.

7. fatih oksuz

fatih oksuz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba daha önce techno fi facebook grubunda birkaç arkadaşın tavsiyesiyle sony mdr 1abt kulaklık almıştım. Aslında 3000 tlye yakın bütçem vardı fakat arkadaşlar amfi almazsam buna gerek olmadığını sonynin bu modelinin işimi göreceğini söylemişlerdi. Ben de onu aldım 850 tl gibi bir paraya fakat anladım ki 100 tl bile etmezmiş.Idance blue300 buan daha iyiydi. Neyse sonuç olarak başka bir kulaklık alacağım ama bu sefer kulakiçi alacağım çünkü bu kulaküstü kulaklık aynı zamanda kulaklarımın dışa doğru açılan kıkırdakımsı dokusuna uyguladığı basınç yüzünden zarar verdi. Ultrasone ıq kulakiçi kulaklık almayı düşünüyorum . 2500 tl gibi bir fiyatı var gerçekten bilen yorumlasın. İyi günler( ben technno karaoke trance türü şeyler dinliyorum sanatçıların sesiyle işim yok notalardan haz duyuyorum bunu bilerek yorumlamanızı rica ediyorum )

8. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
  9. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    Özellikle dinlediğiniz türler için Velvet alıp devam edebilirsiniz. İkinci denemede bol şans.

#849 florence, 11 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Mart 2016
  10. fatih oksuz

fatih oksuz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    nerden bulabılırım? ebayda gozukmuyor

11. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    Kendi sitelerinden ya da stokta olup olmadığını öğrenmek için musicaacoustics.com sahibi Dimitri ile irtibata geçebilirsiniz. Diğer alternatif ise ikinci elini kovalamak. @fatih oksuz

12. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Arkadaşlar Pfe 132 satmayı düşünüyorum. Filtre meselesi canımı sıktı.. Yerine önerebileceğiniz; ondan aşağı kalmayacak; metal müziğe uygun kulaklık var mı?

13. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,515
    Benim de daha önce kullandigim Etymotic Hf3 ve Hf5 modellerine bakabilirsiniz.Daha cicili/bicili iemler varsa da Metalde Ety'nin yaninda yaya kalirlar bence.Ki hala metalde er4s kullanan biriyim.

#853 karanehir35, 12 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Mart 2016
  14. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Teşekkür ederim bakıyorum. Fiyatta anlaşırsam kendileriyle edineyim :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Mart 2016 ---
    Anladığım kadarıyla bunlarda da filtre var :(

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...satilik-takaslik-etymotic-hf3-256811925/detay

#854 Ibanez, 12 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Mart 2016
  15. emrhyldrm

emrhyldrm
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    46
    Herkese iyi akşamlar. Belirttiğim kriterlere göre bana bir kulaklık önerirseniz çok makbule geçecek arkadaşlar. Öncelikle kulaklığı iPhone 6s+ ile kullanacağım. Belki sene sonuna doğru bir DAP'ta alabilirim. Dışarıya fazla ses vermesin, basslar bir tık önde olsun, vocaller benim için çok önemli değil. Zaten dinlediğim müziklerin %80'inde vocal yok diyebilirim. Tarz olarak trance ve house türevleri dinliyorum. Müzikleri genellikle iTunes'ten satın alırım yada Apple Music ve Spotify'dan dinlerim. Ürünü sıfır olarak yurtiçinden taksitle alma taraftarıyım, yurtdışı veya 2.ellerle uğraşmak istemiyorum. Bütçe olarak 500 TL veya biraz üzeri olabilir. Son olarak dinlediğim tarza örnek olarak aşağıdaki parçayı dinleyebilirsiniz. Teşekkür ederim.

16. balbeyi

balbeyi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba,
    Cep telefonlarım ilede kullanabileceğim mikrofonlu 200 dolar bütçe ile faturalı ve ya yurt dışından alınabilecek bir kulaklık alacağım, forumda yazılanları ilgi ve beğeni ile okudukça değil karar vermek iyice kafam karıştı :)
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

17. Montblanc 149

Montblanc 149
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bütcem 700 tl ve aşağısı olacaktır kesinlikle sıfır olmasını istiyorum ve türkiyeden alma taraftarıyım klasik ve elektronik müzikler dinliyorum, sesin dengeli olmasını istiyorum. Diğer beklentilerim ise
    Noise Canceling olursa sevinirim uçaktakileri rahatsız etmek istemiyorum, kablosuz olursa müthiş olur ama kablolu olursada olur şuanki telefonum samsung s6 edge ama iphone 7 çıktığı zaman onu alacağım iyi günler dilerim.
    Örnek olarak dinlediğim müzikler=

ayrıca Beethoven, Mozart, Vivaldi vb ... de dinliyorum
    örnek olarak bu bana uyar mı ? : http://www.sony.com.tr/electronics/kulak-ici-kulakliklar/mdr-ex750na
    mdr100A da var bende ama onu taşımak zor oluyor. bu yüzden yanına kulak içide istiyorum

#857 Montblanc 149, 19 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Mart 2016
  18. Dude

Dude
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    iPhone 6 Plus ile iyi ses verebilecek bir kulaklık arıyorum. Ağırlıklı olarak heavy metal dinliyorum. Kulaklığın iPhone ile yüksek ses vermesi veya en azından yalıtımla o yüksek sese ulaşması ve bu sesi de temiz verebilmesi önemli. Elbette aynı zamanda müziği ayrıntılı olarak duyurabilecek bir kulaklık olmalı. Olmalı ha olmalı :) Bütçe olarak 700 lirayı geçmemesini tercih ederim. Ancak geçerse de ikinci el ürünlere bakabilirim. Aynı mesajı kafaüstü kulaklık bölümüne de açtım, ama sanırım kulakiçi daha mantıklı olacak.

Düşündüklerim:

Sennheiser: IE8'in ikinci el olanları bulunuyor, ama çok eski. Eski de olsa alınır mı? CX serisinden de bir şey olabilir.

RHA: MA750i veya T10i modelleri var. SPL değerleri 100db. Biraz düşük gibi görünüyor, ama belki yalıtımları sayesinde iyi ses veriyor olabilirler mi?

İşte böyle, emin olamıyorum. Birkaç gün içinde iyi bir şey almak istiyorum. Yukarıdaki modeller konusunda ne düşünüyorsunuz? Farklı marka ve model önerileriniz varsa, onları da iletin lütfen.

#858 Dude, 20 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Mart 2016
  19. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    @Dude Benim aklıma direk Westone um30 pro ve ''InEar StageDiver 2''
    geldi.

2.el bulursanız 800 küsür liralara alabilirsiniz..

Ayrıca İe8 almayın,hem çok eski,hem de ses kalitesi düşük bir model.

Um30 ile Rock metal gibi müzikler dinleyen pek çok kişi görmüştüm.

Sanırım kendisi kullanmıştı belki bir fikir verebilir :)) @Synthyss

2 kişi bunu beğendi.
  20. Dude

Dude
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Teşekkür ederim @fosther. Modeller çok ilgi çekici, ama internette şöyle bir bakındım, ikinci elini bulmak güç. Bahsettiğiniz Westone modelinin 56 ohm empedans değerinin olması, telefonla kullanım için biraz kaygılandırdı sadece. Arkadaşa ulaşabilirsem soracağım.

#860 Dude, 21 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Mart 2016
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.