50-100$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Meizu EP51 modelini öneriririm. EP52 modelinde baslar biraz daha kısık. Tiz midler aynı diyebilirim. Tavsiyem başdada dediğim gibi EP51 modelidir.

2. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Zeus Dudios almıştım spor için. AptX desteği var ama telefon desteklemediği için kullanma şansım olmadı. Ses tatmin etti ama muhteşem de diyemem.

Yerinizde olsam Apt-X den önce Bluetooth 5.0 destekli bir model tercih ederdim. Apt-X in sese çok bir şey katmadığı yönünde eleştiriler var. (dediğim gibi ben tecrübe edemedim)

Bir de spor kullanımında kulağa iyi oturması ses kalitesinin de önüne geçiyor. Denemeden almayın derim (ses ne kadar güzel olursa olsun sürekli kulağınızdan çıkacaksa keyif alamazsınız).

Sıfırdan bir kulaklık alacak olsam önceliklerim şunlar olurdu ve ilgili sırayla:
    - Ergonomi, oturması
    - Su dayanıklılığı (en az IPx5)
    - TWS değilse kablo dayanıklılığı
    - Ses Kalitesi
    - Bluetooth 5.0

3. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    359
    Apt-x hd desteği kesinlikle bt 5.0 dan daha önemli.

4. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Aptx-HD ve LDAC gibi yüksek bit rate li codec ler için birşey söyleyemeyeceğim. Ancak Aptx in bitrate i ile standart codec olan SBC arasında çok büyük bir bit rate farkı yok.

Tecrübe etmediğim için kesin konuşamam ama Aptx için SBC'nin üzerine çok bir şey koymadığı şeklinde eleştiriler var (anti argüman da daha efektif bir sıkıştırma yöntemi kullandığı için daha kaliteli ses ürettiği şeklinde).

Bahse konu araştırmalardan birini ekliyorum ilgilenen ve okumak isteyen birileri olur diye. Conclusion kısmında kısa özeti var.

https://www.rtings.com/headphones/learn/sbc-aptx-which-bluetooth-codec-is-the-best

5. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    359
    Apt x konusunda haklı olabilirsiniz...

Y-Ziya bunu beğendi.
  6. rsxy

rsxy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    İBasso IT01 almayı düşünüyorum ama daha önce hiç dinlemedim. Önerilerini alabileceğim eğer izin verirse kulaklığı deneyebileceğim Rizede yardımcı olabilecek biri var mı?
    Konuyu nereye açmam gerektiği konusunda emin olamadım yanlış ise özür dilerim.

#46 rsxy, 10 Ocak 2019
    Son düzenleme: 10 Ocak 2019
  7. TonyJunior

TonyJunior
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Cevabın için teşekkürler anker zolo liberty plus modelini satın aldım ergonomi olarak kulaga çok iyi oturuyor cıkmıyor hiç bi sekilde. Ses olarakta yeterli diyebilirim. Fakat ne olursa olsun HTC 10 boomsound ve Sennheiser Momentum İn Ear ikilisinden aldıgım o yüksek dolgun temiz sesi alamıyorum.

Y-Ziya bunu beğendi.
  8. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    359
    İt01 kullanan herhangi birinden kulaklığını deneyimlek istediğini ve eğer gönderebilme şansı varsa it01i sana göndermesini ve kargo parasını karşılayacağını söylersen büyük ihtimal sana yardımcı olur. Hatta bu arada sende ona kullanabilmesi için kendi iemini gönderirsen aranızda sağlam bir dostluk bile oluşabilir:)

mfya, DrWhite ve insanatomystic bunu beğendi.
  9. rsxy

rsxy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Daha önce hiç kulaklık almadım Samsung hı level Bluetooth hariç onuda isteyen olur mu fikrim yok açıkçası. ibassı alacağım ilk güzel kulaklık olacak bu yüzden kendi iemim olmadığı için yapamam. İlk önerindeki gibi birşey yapabilirim aslında ama hafta sonu bursaya gideceğim 10 gün orada ondan sonrada mersine geçeceğim. Bursa veya mersinde ibasso deneme şansım olmaz ise senib dediğin gibi yaparım bu arada tavsiyen için teşekkürler

10. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Bence isabetli bir tercihte bulunmuşsunuz. Özellikle ağırlık vb. kaldırıyorsanız benche yatıp kalkmanız gerekiyorsa, kulaklığın kulağınızda kalma becerisinden daha önemli bir şey düşünemiyorum (Dudios Zeus dan genel olarak memnun olsam da özellikle yatıp kalkarken kulağımdan çıkabiliyor, keşke kepçeli bir model tercih etseymişim dedirtmedi de değil).

Bir de telefonu ortaya koyup farklı makinaları kullanıyorum, dolayısı ile sesin kopmaması da oldukça önemli oluyor.

Mecbur ses kalitesinden biraz ödün veriyorsunuz tabi ama anladığım kadarıyla henüz wired kulaklıkların ses performansına yetişebilen de pek bir wireless kulaklık yok.

11. TonyJunior

TonyJunior
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hocam peki bu type c dac lar varmış hidizst Sonata hd mi ne öyle bi marka satın alsam baya etki eder mi kablolu kulaklık için. Şuan kullandığım telefon huaweinin bir modeli ve jak çıkışı efsane güçsüz o yüzden böyle bir arayışa girdim.

12. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Beklentinize bağlı, 20-25 dolarlık ufacık bir aparatın sesi 180 derece değiştirmesini beklemeyin fakat olumlu katkı sağlayacaktır. Ben fiio A3 tavsiye ederim. Sesi oldukça güçlendiriyor ve Bass boost modu sayesinde sesi bozmadan basları güçlendirmeyi başarıyor.

13. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Kulaklığın bas verme kapasitesi çok düşükse amfi ile aşılacağını sanmıyorum. Basları daha belirgin etmek için tiz sesler kulağı tırmalamaya başlıcak, db yükselmiş olur.

14. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Form faktörü ve fiyatı çok güzel bir ürün. Tecrübeli arkadaşlar zaten görüşlerini yazmışlar.

Bence denenebilir zaten 150 TL civarına en kötü üç beş eksiğine satarsınız.

15. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    İyi forumlar herkese.
    Kardeşim kulüpte futbol oynuyor antrenmanlara giderken/yaparken sürekli müzik dinliyor.
    Onun için öneri isteyecektim sizden.
    Hidizs sonata type c dac/amp ile telefon (Htc U Ultra) üzerinden dinleyecek.
    300 tl ye kadar önerilerinizi bekliyorum.
    Ben beyerdynamic byron ve soundmagic e10 arasında kalmıştım.
    Hiphop-elektro-funk-rap türü müzik dinliyor.
    Şimdiden teşekkürler.

16. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
  17. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
  18. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Fiio ya bir türlü ısınamadım.
    Şuan ya e11 ya bir tık yukarı çıkıp 2.el it01 düşünüyorum.
    Kardeşim daha lise 2 ye gidiyor.
    Yavaş yavaş tadını çıkararak ekipman yükseltsin istiyorum.
    e11 iyi bir başlangıç olur değil mi ?

19. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    keşke benim abilerim de böyle olsaydı :) alabiliyorsaniz İt01 alın derim. Ben kullanıyorum söylediğiniz tarzlar için oldukça uygun ve harika basslara sahip bir kulaklık.

20. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Ben onun yaşındayken sony ericson w810i walkman telefonumdan şarkı dinliyordum :)
    Beyerdynamic byronla e10 arasındaki rekabete bir cevap şeklinde çıktı e11 ilk deneyenlerden olmak istiyorum.
    Bende zaten e80 kullanıyorum.
    Bir tane satılık hd 4.40 kulaklığım var.
    O satılınca ikinci el bir it01 alıcam hemen.