50-100$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Y-Ziya

Y-Ziya
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
  2. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Arkadaslar biliyorum bu soruyu bi cok kez sordum ama tekrar sormam gerekiuor bu arar butcem cok kisitli kulaklik almam gerekiyor 100 dolara kadar audiotechnica ck10 karakterinde sahnesi genis her enstrumani ayri ayri duyabilecegim dengeli karakterde tizleri belirgin bas agirlikli olmayan tabiri caizse kayit ne ise o olan bi kulaklik ariyorum yesillendirirseniz mutesekkir olurum saygilar

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Tin Audio T2 uygundur. Fakat iyi bir kaynak istediğini söylemeliyim.[/QUOTE]

4. Jozy

Jozy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Metal, rock, synthwave dinliyorum genelde. yalıtım önemli benim için. bütçem 70 dolara kadar ne önerirsiniz?

#64 Jozy, 16 Şubat 2019
    Son düzenleme: 28 Mart 2019
  5. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Soundmagic e80 çok nötr bir kulaklık.
    30 saat sonra tizler yumuşuyor.
    100 saat sonra baslar içerden vuruyor.
    Kulaklığı aldığımdan beri arabadaki jbl sistemi dinleyemez oldum.
    Yapay baslar acayip sıkıyor.
    Forumda incelemesi de mevcut.

6. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    227
    Simgot en700 pro icin ne diyorsunuz tecrube eden varmi

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. UmutA.

UmutA.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Shure se215 almayı düşünüyordum fakat aynı tasarımda Sennheiser yeni bir seri çıkarmış yorumlarına baktım oldukça olumlu herkes çok beğenmiş çıkarılabilir kabloya sahipler Sennheiser'da çıkarılabilir kablolu iemler çok yüksek fiyatlardan başlıyordu güzel bi gelişme olmuş bu , ie 40 pro(99 usd) , ie 60 ( 110 usd) modellerin isimleri, kullanan var mı sitede acaba? Daha Türkiye'de satışa çıkmamış ama yakın bi zamanda gelir diye düşünüyorum beklemeye değermi sizce?

8. oguzhan3

oguzhan3
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba arkadaşlar daha önce ostry kc06 kullanıyordum fakat onu satıcam üstüne para ekleyip toplamda 500-600TL civarlarında kulakiçi kulaklık arıyorum 0 ürün olması tercihim fakat temiz ürün varsa 2. elde alabilirim. Yurtiçi cihaz olmasını tercih ederim. Garantili bir ürün almak istiyorum genelde dinlediğim tarzlar rock müzik ağırlıklı bunun yanında jazz, klasik müzik bu tarz dinliyorum. Sesin temizliği ve ses seviyesinin yüksek olmasını istiyorum.

9. Avic

Avic
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Merhaba. Hala karşılaştırmak için birkaç model bile belirleyemedim. Konu açmıştım ancak cevap alamadım maalesef. Kirlilik yaratmamak adına bu konudan devam etmek istedim.

Elimdeki xb90ex'in performansı 4 yılda oldukça azaldı. Xb90ex'e göre mid ve tizlerde daha başarılı, basslarda ise bu fiyat aralığında onun kadar iyi bir kulaklık bulamayacağımı düşünerek o seviyeye yakın bir kulaklık arıyorum

- Bütçem 400-450 TL arası
    - Yurtiçinden sıfır yada sıfır denebilecek kadar kullanılmış olabilir.
    - Genelde metal ve rock dinlesem bassların güçlü olmasını ( özellikle davullarda, edm, trap, house müzikte) gerekli görüyorum. - - - Dayanıklı, olası bir durumda tamir durumu mümkün olabilecek bir model olursa çok güzel olur.
    İyi forumlar.

10. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    400-450 lira arasına benim aklıma maalesef bir şey gelmıyor.Yurt dışı olsa bile zaten bu kur ile 60 dolar falan edıyor yani hevesinizi kırmış gibi olmayım ama çok zor dediginiz gibi bir bass almak.Bulunursa x2 veya shp9500 olur ama onlarda da istediginiz o keskin bass yok.Hele xb90ex'den sonra.Bence biraz bekleyin ve bütçe yaratın ,2.el bir Dt770 pro 80 ohm alın :)

Ben kafa üstü kulaklık tavsiye etmişim yanlışlık oldu pardon...2.el de bir fx850 görmüstüm sanki.O size uyacaktır.

Avic bunu beğendi.
  11. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    xb90ex dinlemedim, baslarının çok etkili olduğunu biliyorum yalnızca.

forumda periodic be var, tizlerinin biraz fazla yumuşak olması hariç ihtiyacınızı karşılar. ama bütçenizin üzerinde. sıfır derseniz sanırım geçen sene buluşmada dinlediğim semkarch cnt1 olabilir. yine 400 lira değil ama be'ye göre daha ucuz.

Avic bunu beğendi.
  12. Avic

Avic
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    215 liraya denk gelmişti sıfırı, lisedeyken almıştım bilsem 2 tane alırdım :D Kafaüstü olarak piyasada bulunabildiği ve güzel bassları olduğu söylense de (mid ve tizlerde oldukça kötü olduğunu okuyunca vazgeçtim, kullanan varsa deneyimlerinizi bekliyorum) xb950ap olsa da en iyisi xb90ex'in tamiri ve sonrasında baya bir bütçe ayırmam gerekecek. Umarım bunun için 1 yıl daha dayanır. Sonrası da belki mdr-7550/ex800 belli mi olur :) çok teşekkür ederim fikirleriniz için.

13. çaylak

çaylak
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Muhtemelen çok seveceğiniz bir ürün olan Toneking Nine Tail ı halihazırda bende kullanmaktayım. Aliexpresste 100 dolar civarına bulabilirsiniz. Head fi da 1 adet incelemesi mevcut ve o incelemedeki görüşlere katılıyorum. Sizin isteklerinize cevap verebilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum. Kulaklıkla alakalı aklınıza takılan birşeyler olursa cevaplayabilirim.

Ek: dolar kurundan dolayı bütçenizi biraz aştığının farkındayım fakat fiyatını hak eden bir ürün. Yanlış anlaşılmasın, 1 hafta öncesine kadar bendekini 400 e satıyordum fakat bilinmediği için kimse almadı. Sonra satmaktan vazgeçtim. Önce tarafsız birinin incelemesiyle bu ürünü foruma kazandırmak istiyorum. Daha sonra tekrar satar mıyım bilmiyorum. Satacak olursam makul fiyata koyarım yine fakat benim de çok severek kullandığım bir ürün. Toneking in tuningi isteklerime çok uyuyor.

Avic bunu beğendi.
  14. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Xiaomi hybrid 2 modeline bakabilirsiniz. Fiyat bandınız dışında ama değerlendirmeye sokmanızı isterim yinede.

Avic bunu beğendi.
  15. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    Bu fiyat aralığına KZ kulaklıkları, CCA C10, Revonext Qt2 falan var sıfır. Ben CCA C10 ve Qt2 denemedim ama bu fiyat aralığında genelde olumlu olarak değerlendirilen kulaklıklar.

Bir ikinci seçenek de ikinci el kısmına bakarsınız

Avic bunu beğendi.
  16. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Soundmagic e11c martta 35 dolara almıştım, mükemmel bir kulaklık.

Avic bunu beğendi.
  17. Free

Free
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Selamlar..BQEYZ BQ3 kullanıyorum...16 çekirdek balanced kablo ile gerçekten mükemmel.tavsiye ederim

Avic bunu beğendi.
  18. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    16 çekirdek ne ki? 130 tlden 1500 tlye kadar kablo var, farkı ne acaba bunların?

19. Free

Free
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    benim de çok detaylı bilgim yok ama gümüş kaplı ve daha fazla damar sayısına sahip gördüğüm kadarıyla.ben aliexpressten 160 liraya almıştım fiio q1 mark 2 balanced çıkış ile BQ3 bambaşka bir hal aldı.Midler daha gövdeli, baslar çok daha tok,sahne genişlemesi var.Aynı kabloyu CCA C16 ve TFZ King pro ile de denedim ama en iyi sonucu BQ3 den aldım.

20. odessa

odessa
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    ben gümüş tizleri sivriltiyor diye biliyordum.bakırda bas artıyor diye okudum hatırlıyorum. aldım fakat tam tersi tizler bakırda sivrildi.