50-100$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Free

Free
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    :) tizlerde herhangi bir parlama deneyimlemedim kardeş kablodaki değişimden sonra....ki parlak tizlere çok gıcığımdır beni en çok rahatsız eden şey o.Artırsa hemen farkederdim....

2. Avic

Avic
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Tüm öneriler için çok teşekkür ederim. Cca c10 çok güzel yorumlar almış. Qt2 de aynı şekilde ancak c10 daha önde gibi. Nine Tail'ın ise aksesuar çeşitliliği çok güzel. Açıkçası utanarak yazıyorum ki bass konusunda tatmin edecek düzeyde olabilirler mi diye ama güncel kurlar sebebiyle söylenecek bir şey kalmıyor maalesef.

Önümde iki seçenek var gibi duruyor
    Ya bassları çok önde, sadece elektronik müzik için kullanabileceğim gümbür gümbür bir iem'e varımı yoğumu yatırmak

Ya da ilk tercihim olmasa da basslarından istifade etmek için, spor yaparken kullanabileceğim xb950ap'yi
    alıp bir süre sonra daha uygun fiyatlı, bir çok müzik türüne uygun, eğlenceli olarak tabir edilen bir Chi-fi ile iki kulaklıklıkla devam etmek.

Sizleri uğraşırdığımın farkındayım ama şimdi düşününce 2. Seçenek bu bütçe ile daha mantıklı duruyor. 3-500 liralara her işi karşılayan bir kulaklık olamayacağına göre. O halde rock ve metal başta olmak üzere (edm dışarıda tutarsak) bir çok müzik türüne uygun bir kulaklık aradığımı düşünürsek c10 için güzel bir seçenek diyebilir miyiz bahsettiğiniz fiyatlarda?

3. Free

Free
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    cca c10 kullanmış birisi olarak tfz t2 yi daha çok beğenmiştim ben...Baslar daha güçlü ama aynı zamanda 10 sürücülü bir kulaklık kadar detaylıydı.Yani iyi optimize edilen bir dinamik sürücülü kulaklık 10 dengeli armatüre bedel :) tabi bunlar kendi penceremden bakış naçizane.

4. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Soundmagic pl21 kullanmıştım zamanında çok güzel kulaktı. o kadar dengeli ses alıyordum ki başka kulaklar sarmıyor. Bozulmasa halen kullanırdım internetdede bulamadım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Mayıs 2019 ---
    Xiaomi hybrid 2 modeli güzel bakabilirsiniz onu kullanıyorum memnunum. Bass sesleri artırmışlar, tiz seslerde güzel ilk başlarda kulak tırmalıyor ama zamanla oturuyor güzel şekilde.

AeroKnight bunu beğendi.
  5. sgate1

sgate1
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba, 70 dolara kadar kulaklık arıyorum genelde metal bazen synthwave, pop, rock da dinlerim bu yüzden çok tiz ağırlıklı olmaması lazım dışarıya ses vermesin istiyorum.

Şu an KZ ZSN kullanıyorum telefondan dinliyorum ayrıca dap da almalı mıyım sizce? Kulaklık ve ekipmanlardan pek anlamıyorum, önerileriniz varsa bekliyorum.

#85 sgate1, 17 Ocak 2020
    Son düzenleme: 7 Şubat 2020
  6. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#86 Synchronicity, 17 Ocak 2020
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  7. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    460
    merhabalar, 100$ civari v shaped bir model ariyorum ancak marka model cok ve hic anlamiyorum iemden. elektrostatic var, cok suruculu var, var oglu var. oyun oynarken cogunlukla kullanacagim, guclu ve derin basslari olsun, sicak, ortulmeyen midleri ve ezilmeyen tizleri olsun istiyorum. sahne genisligi onemli. marka model onerisi olan varsa cok sevinirim. mesela tinaudio t2 buldum linsoul da indirimli, mod kablo ile 74 dolar gibi bir fiyata geliyor, ses karakteri ve sahnesi aradigim gibi saniyorum ancak aluminyum kasa olmasi acaba rahatsiz eder mi diye dusunuyorum. daha ust modellere de bakabilirim.

Collapse Signature Expand Signature
  8. Dersolmaz

Dersolmaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    118
    T2 ve bas tamamen farklı söylemler uzak durun.

howardroark ve theoldman bunu beğendi.
  9. lemavora

lemavora
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    91
    Merhaba, bende tin hifi t2 pro var. İki ürünün de kasası aynı ve benim kullandığım en rahat iem diyebilirim. Gayet ufaklar ve yan yatmadığınız sürece kulağınızda olduklarını pek hissetmiyorsunuz(yan yattığınızda bile o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum). Tek bir sorunu var, ürünü kulağınıza taktıktan sonra yarım saatte bir düzeltmeniz gerekebiliyor çünkü diğer birçok iem(misal westone) gibi kulağınızda sabitlendikleri bir nokta yok.

theoldman bunu beğendi.
  10. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    460
    t2yi eledim bas konusundan dolayi o zaman, su 5 model arasinda kaldim, hangisine oncelik verirdiniz?

-TFZ T2
    -Fiio FH1s
    -Ibasso it01
    -Bgvp Dmg
    -Auglamour RT-3

11. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    tfz t2 diyorum çok memnunum.

theoldman bunu beğendi.
  12. Technolock

Technolock
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşlar bas konusunda başarılı bir kablosuz kulak içi kulaklık tavsiye eder misiniz. Kablosuz pek tercihim değil ama iş yerinde rahat oluyor görüntü açısından da çalışırken.

13. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    460
    epeydir siteye giremedim, light harmonics mera denk geldi, bugun elime ulasti. biraz yansin, biraz iemden ne beklemem gerektigini ogreneyim inceleme yazacagim. ilk intiba epey iyi.

fortress34 ve lemavora bunu beğendi.
  14. Cauriel

Cauriel
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ostry kc06a ile tin t3 arasinda kaldim yeni alicam. Beklentim ses cozunurlugu ve dengeli bir ses. Surulebilme kolayligi ve soundstage ikincil öncelikler. Hangisi daha uygun bir tercih olur sizce? Ikiside ikinci el olarak alinicak kutulari ve tum tipleriyle. Bir diger secenek ise sennheiser ie80 fiyat olarak digerleriyle tamamen ayri bir klasmanda bulunsada ikinci el olarak ayni fiyata buldum ancak satan kisinin ne kadar kullanildigina dair bir fikri yok hediye olarak almis sadece kulakligi veriyor. Fikirlerinizi bekliyorum :)

15. Tuom8583

Tuom8583
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Thieaudio legacy 3 var elimde takaslı bilginiz olsun yada satabilir de
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Aralık 2020 ---
    Thieaudio legacy 3 ve kz As10 kulakiçi kulaklığımı satıyorum bilginize
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Aralık 2020 ---
    Thieaudio legacy 3 ve kz As10 kulakiçi kulaklığımı satıyorum
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 31 Aralık 2020 ---
    500-1000 tl arası kulakiçi kulaklık tavsiyeniz nedir arkadaşlar

16. Fsocietyenabled

Fsocietyenabled
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    1300tlye kadar limitim var sizce hangi iem kulaklığı almalıyım? Thieaudio legacy 3 güzel mi veya deneyimlerinizden bir parça koparmak isterim :) bass öncelikli müzikler dinliyorum daha çok

17. Tuom8583

Tuom8583
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Bass önplanda değil dengeli kulaklık diye geçiyor ama bass kalitesi güçlü bende var ama vermeyi düşünüyorum ama kaliteli kulaklık

18. Fsocietyenabled

Fsocietyenabled
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    daha önce hiç IEM kulaklık kullanmadım hep beats falan tarzı kulaklıklar kullandım o yüzden sese aslıda çok önem veren biriyim bu yüzden senin tavsiyen var ise alabilirim :)

19. Tuom8583

Tuom8583
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Vala ben pop müzik dinliyorum orada bile duydum bass ı detaylı baya beats bass tan başka bişey değil bence iletişime geçelim :)

Fsocietyenabled bunu beğendi.
  20. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Yeni kulaklık almayı düşünüyorum. Bütçeyi 500-900TL aralığında düşünüyorum. Bütçe dışında çok iyi bir ürün varsa önerebilirsiniz tabi. Yurtdışı aliexpress üzerinden alabilirim. Amazon da tercih edebilirim eğer fiyat uygunsa.

Şimdilik kz zsx ve tempotec marka dac kullanıyorum. Klasik, rock, elektronik ağırlıklı müzikler dinlerim. Yeni kulaklıkta temel beklentim fiyat-performans yönünden iyi olması.

Diğer beklentilerim
    1. Detay seviyesi iyi,
    2. Enstrüman seslerinde başarılı ( özellikle telli çalgılar ve davulların gerçekçi, belirgin olmasını istiyorum),
    3. Kulağı çok yormayan bir kulaklık düşünüyorum. Tizleri gerçekten severim. Enstrüman seslerinde tizlerin yeri önemli. Fakat sert oldukları zaman çok gözüme batıyorlar. Aldığım zevk doğrudan etkileniyor.
    Tavsiyeleriniz varsa çok memnun olurum.

#100 Mr.Ahmet, 24 Temmuz 2021
    Son düzenleme: 25 Temmuz 2021