500TL ve üzeri Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Onu çoktan yaktım zaten. Biraz daha over voltage olmuş bir şey olmaz.. :)

O yazılanların çoğunu elemiştik arkadaşlarla. Uzun liste şeklinde yazdığınız için teşekkürler, not aldım; almadan tekrar üstünden geçeyim bunun.

En son Audio-Techinca M50x, Beyerdynamic DT-770 Pro 80-250Ohm ve DT-990 Pro 250Ohm arasında kalmıştım baktığımda.
    Arkadaş Audio-Techica M50x daha ucuzsa onu al demişti ama fiyatları aynı Beyer'ler ile Almanya'da. 130€ civarı. O da elendi bu yüzden.
    Beyerdynamic DT-770 kapalı, DT-990 açık bir kulaklık. İnsanlar 990'ın baslarına dayanamıyormuş okuduklarıma göre. Baslardan geri kalan sesler duyulmuyor diyorlar.
    770'in 80Ohm olanı 990 kadar olmasa da baslı, 250 olanı çok Balanced'mış. Bu yüzden arkadaş bana FiiO E11K aldırdı +4 bas desteğinden dolayı. Böylece 770 250Ohm'un basları çok abartıya kaçmadan tam otururmuş.

Daha mantıklı bir şey çıkar mı diye bir sorayım dedim foruma da. Olmazsa yazdığım gibi almadan önce şu yazdığınız listenin üstünden tekrar geçerim, bu sırada da fırsatını bulmuşken DAP/DAC tavsiyesine hayır demem. :)

edit: Örnek olarak Sennheiser HD558 veya Momentum, Beyerdynamic DT-770 Pro 250Ohm ile aynı para. Sizce daha mı iyidir?

Collapse Signature Expand Signature
    #861 Aras, 18 Mart 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Mart 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,252
    Seçeneklerinizi buraya kadar indirgediyseniz, ATH-M50, HD558 falan bunlar DT770'in yanına yaklaşamaz. 250 Ohm olanını alın dediğiniz gibi amfiyle besleyin, ve keyfinize bakın :)

4 kişi bunu beğendi.
  3. Lian

Lian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    52
    Dediğiniz gibi olay iyice patates olmuş sayemde :)

Ben şöyle söyleyeyim, sizin arasında kaldığım dediğiniz kulaklıklar benim ve takip ettiğim türden insanlar için bass konusunda çok sıradan hatta Ath m50x gibi kimisi bass kulaklık sayılmayan (ses kalitesine ve stüdyo konusunda en tutulan kulaklıklardan biri olmasına asla laf etmiyorum) kulaklıklar. Bu noktadan sonra ne desem yalan olur çünkü ben o kulaklıkları pek güçlü bulmuyorum ama hepsini de dinleme şansım olmadı. Ama takip ettiğim insanlar alıp deneyip yorumladılar.
    Benim tarzım daha gümbür gümbür ama orta ve üst tonları da ezdirmeyen kulaklıklar.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 18 Mart 2015, İlk mesaj zamanı 18 Mart 2015 ---
    Birde beyer i dinlemedim ama Sennheiser in bırakın Momentum unu Urbanite sini bile bass konusunda yetersiz bulan bir zihniyetten bahsediyorum. :)
    Siz öncelikle neyi ne kadar istiyosunuz savaş alanı gibi bir kulaklık mı yoksa daha kontrollü mü bence onu netleştirin aklınızda. Ben momentum tarzı kulaklığı takınca tıngır mıngır bir ürün dinliyorum gibi geliyor yetmiyor. Ama benim taktığım kulaklıkları da bir başka arkadaş takınca kafasında fazla tutamıyor. Karar ve tercih sizin.

2 kişi bunu beğendi.
  4. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    O zaman biri aksini iddia etmezse gelecek ay Almanya'ya gittiğimde DT-770 250Ohm alacağım gibi gözüküyor.
    Beyerdynamic'in support'unu da çok sevdim aslında. Advise hatları var. Kulaklıkları hakkında her şeyi soruyorsunuz. Gayet başarılı adamlar. Bir de Almanya'dan alsam da garantisi Türkiye'deki distribütörlerinde geçerli oluyormuş. Bu da bir artı sonuçta.

DAC konusunu da X3 II'nin çıktığı zamanlara(Nisan-Mayıs) erteleyeyim, onu da kendi başlığından sorarım artık.

Teşekkürler cevaplar için. :)

5. Lian

Lian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    52
    Dediğiniz gibi yapın hatta bence almadan bir deneyin. Baktınız size daha basslı bişey lazım benim tarafa yönelirsiniz. Baktınız fazla bile momentumlara falan yönelirsiniz. :)

2 kişi bunu beğendi.
  6. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,252
    Kolay sürme açısından 32 ohm versiyonunu da düşünebilirsiniz. 250 ohm ile çok benzer sesleri varmış. Ben uzun süre 32 ohm kullandım, 32 olduğuna da bakmayın, amfi sese çok şey katıyor yine de.

Bu arada zamanında çok faydalandığım ve çok çok başarılı bulduğum şu başlığı da okuyabilirsiniz: http://www.head-fi.org/t/513393/guide-sonic-differences-between-dt770-dt990-models-more

2 kişi bunu beğendi.
  7. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,930
    Bu hafta sonu da Focal turu yapacağım. Özellikle yeni çıkan Spirit One S ve Spirit Classic çok ilgimi çekiyor. Eğer dinlersem izlenimlerimi aktarırım.

8. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    389
    Merhaba, dışarıda müzik dinlerken ie800 kullanıyorum, evde dinlemek için kafaüstü bir kulaklık almayı düşünüyorum. Dinlediğim müzik türü ağırlıklı olarak rock-metal. Kaynak olarak iphone kullanacağım. Metal denince ilk akla Grado geliyor tabi, bütçe olarak 1000 tl ye kadar çıkabilirim. Türkiye'de sr225i 500 tl ye alınabiliyor. Yurtdışından 1000 tl civarında sr325e alabilirim. Sizce aradaki iki kat farka değer mi? Ya da önerdiğiniz başka bir kulaklık var mı?
    Not: Amfi için ayrı konu açtım : http://www.techno-fi.net/forum/konu/taşınabilir-amfi-tavsiyeleri-başlığı.1868/page-21#post-146046

#868 akifb, 22 Mart 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Mart 2015
  9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    Sr325'e 1000 lira vermeyi düşünmuyorsunuzdur umarım. :)) Grado ps500 alabilirsiniz headfi'den 2.el kovalayıp..Veya su an n11.com da 1300 lira.Ancak ''e'' olan yeni versıyonu değil.

10. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,478
    Grado kulaklıkları sadece okuduğunuz yorumlara göre almıyorsunuzdur umarım. Tüm Grado serisini dinledim (güncel ve eski olanları), güncel olanlardan en pahalıları dahi özellikle tizlerde kulağımı tırmalıyordu. Süratli driverları vardır, ama bu kulak tırmalaması yanmış olanlarda dahi geçmiyor ve çok yorucu oluyor. Kanımca Grado'nun en iyi kulaklığı, ki tarihsel olarak tasarımcısı da bildiğim kadarı ile güncel olanları yapan değildir, HP1000 serisidir (20 senenin üzerinde bir geçmişi olması lazım, tam hatırlamıyorum şimdi). HP1, HP2 ve HP3 diye farklı modelleri vardır. Bu kulaklık serisi sadece Grado'nun değil, tüm gelmiş geçmiş kulaklıklar içinde de, dinleyenler tarafından üst seviye olarak adlandırılır. Bulsam alacağım tek Grado kulaklığı bu seriden olurdu. Etrafta çok da sahtesi var, dikkat etmek lazım...

Neticede, Grado için rock ve metal kulaklığı denir, ama ben güncel Grado'ların hiçbiri ile hiçbir müzik türünü dinlemezdim, bu kişisel zevk tabii, ama belki siz de benim gibisinizdir, o yüzden bu markadan herhangi bir kulaklığı denemeden almamanızı öneririm...

11. SilverTech

SilverTech
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    21
    Hocam oyun falan demişsiniz. ATH-AD900'e bakmanızı öneririm. Hatta AD700lerin yanına mikrofon monte edip oyun kulaklığı yapan da var sahnenin geniş olması, düşmanın gelişinin kolay belirlenmesi gibi özelliklerinden dolayı.

http://i682.photobucket.com/albums/vv188/HansNfranZZZ/IMG_3702.jpg (fotoğraf boşuna yer işgal etmesin diye link olarak koydum)

12. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    389
    Yaklaşık 10 yıl önce bir arkadaşıma amerikadan grado sr80 getirtmiştim. Tabi o zaman en kaliteli albümüm 192kbps mp3 kaynağım da ipod mini idi. Sesiyle ilgili sorunum yoktu, sadece basının biraz az geldiğini hatırlıyorum birde yarım saatten sonra kulağımı çok terlettiğini. Sonra o meşhur pizza kutusu ile beraber kayboldu cihaz, muhtemelen annem attı :).

13. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Forumda beyerdynamic t51p kullanan birisi varsa lutfen deneyimlerini paylasabilir mi

14. kadirix

kadirix
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba arkadaşlar,

Forumda yeniyim ve teknik konularda oldukça bilgisizim. Forumdaki çeşitli rehberleri inceledim ve temel birkaç terim hakkında fikir sahibi olmaya çalıştım. Bu tarz teknik konularda pek iyi değilimdir ve zaman içerisinde de kendimi geliştirebileceğimi pek sanmıyorum. Deneyerek araştırma şansına veya konu hakkında bilgili bir çevreye de sahip değilim. Dolayısıyla sonuca kestirmeden varmak istiyorum. Ufak diyebileceğimiz birkaç tecrübe sonucunda Sennheiser’a güvenim tam olmakla birlikte söz konusu iki kulaklık için pek olumsuz yorum okumadım, aksine genelde büyük hayranlıklarla dolu incelemelerle karşılaştım.

Tercih edilecek kulaklık: Sennheiser HD 600 veya HD 650

Müzik dinleme araçları: Cowon J3, Sony MHC-DP1000D müzik seti veya tavsiye edeceğiniz kaliteli bir ses kartı aracılığıyla bilgisayar da olabilir.

Ev ortamında dinleyeceğim için yerleşik bir sistem olmasında sorun yok.

Bütçe: Kulaklıkların fiyatı malum zaten. DAC ve amfi piyasalarına hakim olmadığım için bütçe belirtmek yerine ilk etapta kulaklığın hakkını verecek, temel ihtiyacı karşılayacak düzeyde tavsiye bekliyorum. Bu tarz bir sistem beni uzunca bir süre tatmin edecektir. Maddi açıdan da daha az külfetli olacaktır.

Ağırlıklı müzik türü: Metal, Michael Jackson, elektronik, klasik müzik.

Aradığım ses: Sanırım doğallık olarak ifade ediliyor, baskılanmamış, perdelenmemiş, berrak. Özelinde metal müzikte ses bazı kulaklıklarda çok kulak tırmalayıcı ve sinir bozucu bir hal alabiliyor, böyle olmasını istemiyorum.

İkinci el ve yurtdışından alım düşünmüyorum.

Açıkçası teknik açıdan hiçbir bilgim olmadığı için bu iki kulaklık arasında tercihinizi ve dinleme araçları özelinde DAC/Amfiye ihtiyacım olup olmadığı, olduğu takdirde ise bu konudaki değerlendirmeleriniz doğrultusunda KOMPLE BİR SET için tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Kusuruma bakmayın, çok uzun tuttuğumun farkındayım ancak sizden yardım almadıkça bilgi yetersizliğimden ve nereden başlayacağımı bilememekten dolayı uzun süredir hayalini kurduğum bu keyifli dünyaya adım atamayacağım.

Saygılar,

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,686
    @kadirix, on küsür sene HD600 dinlemiş, ve hala da HD600 sahibi biri olarak bahsettiğin kulaklıklar yerine Hifiman'in giriş seviyedeki planar kulaklıklarıni tavsiye ederim. Teknoloji ve ses kalitesi bariz üstün bence. Ebay'den Zero (amfi ve DAC bir arada, aynı zamanda ses kartı olacak da kullanabilirsin) edinebilirsin. İleride upgrade edersen ses daha da iyileşebilir.

16. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    @kadirix
    Merhabalar hoşgeldiniz. Kabaca bahsetmek gerekirse hd650 600'e göre biraz daha baslı daha renkli ve daha perdeli. Aradığınız ses imzasına sahip kulaklıklar değiller, ayrıca dac ve amfi için ciddi bir bütçe gerekecektir bu ürünlere. Metal müzik için hiç düşünmeyin zaten. Önerebileceklerimden ilk aklıma gelen Oppo Pm1 ancak o da bütçenizi aşacaktır muhtemelen. Bence öncelikle uygun fiyatlı bir kulaklıkla başlayın iyisini alayım kurtulayım yok bu işte maalesef. Bol şans.

Ek: zxc söyleyince aklıma geldi Hifiman he400 serisi uygundur sizin için, ufak bir amfi bile iş görecektir.

17. kadirix

kadirix
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Sizin mesajlarınızdan sonra HE-400 için kısa bir araştırma yaptım ve onun hakkında da hep övgü dolu şeyler yazıldığını gördüm. Ve almaya karar verdim...

Bunu da mı bize soruyorsun diyebilirsiniz fakat ürünü ve ürüne uygun bir amfi-dac'yi nasıl temin edebileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Türkiye'den satın almam mümkün değil mi? Audioavm'ye baktım fakat orada sadece H-6 diye bir model var. Başka da bir site, yetkili satıcı, vb. bulamadım. Hakeza amfi/dac için de aynı şey söz konusu. (Audioavm'den bilgi aldım, "artık Hifiman ürünleri getirmiyoruz" dediler.)

#877 kadirix, 25 Mart 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Mart 2015
  18. kadirix

kadirix
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    HE-400'ü forum üzerinden ikinci el olarak tedarik ediyorum.

Tavsiyeleriniz için tekrardan teşekkür ederim arkadaşlar. Teknik bilgim zayıf olduğu için şimdilik belki pek katılımcı olamayacağım ama artık ben de aranızdayım :)

19. Montblanc 149

Montblanc 149
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Bütcem 500 tl'ye kadar çıkabilir.
    Yurt içinden alacağım.
    Iphone samsung htc gibi telefonlarla kullanacağım.
    Elektronic elektronic house trance vb Müzikler dinliyorum kulaklığın Basının yüksek Olmasını istiyorum (Baskafayım) fakat müziği boğmaması gerekiyor.
    Ürün Sıfır olmalı.
    Kulakları terletmemeli.
    Şimdiden teşekkürler (Ipad den yazdım Yazım hatalarım varsa kusura bakmayın herkesten teker teker özür diliyorum)

20. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Daha önce ne kadar kullandınız bilmiyorum ancak İzmir'de mesela yazın kullanılabilir bir kafaüstü yok, portapro, ksc75 bile terletiyor. Piyasada uygun fiyata beyerdynamic t51p'ler var araştırmanızı öneririm, euro düştüğünden 600Tl'ye yaklaştı fiyatları.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.