500TL ve üzeri Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Montblanc 149

Montblanc 149
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Hocam yanlış başlığa yazmışım 250-500 tl başlığına yazacaktım isterseniz buradan devam edelim . Bende İstanbul'da oturuyorum terleteceğini biliyorum yazın genelde evde kullanacağım dışarıda Earpods ile idare edeceğim. Tavsiyeniz için teşekkürler şuanda Beats Solo hd kullanıyorum yaptık bir kere hata şimdi satacağım markasını hatırlamıyorum ama modelini hatırlıyorum M50 idi galiba onların fiyatı nedir ve telefonla kullanılabilir mi ?
    Edit: Hocam sıfır bakıyorum galiba siz 2. el fiyatını söylediniz internetten bakınca 900 tl olduğunu gördüm o kadar yükseğe çıkmam şuanlık mümkün değil :)

2. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    170
    beyerdynamic dt770 pro 80 ohm - muzikborsası.com'da 480 tl'ye satılıyor.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Montblanc 149

Montblanc 149
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    sağolun hocam kulaklığa baktım bas ve hafif mid ağırlıklıymış. Deneyebilecek bir yer bulabilirsem deneyerek almak istiyorum. İyi günler.

4. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    Bass ve tiz ağırlıklıdır.Bass ve mid değil orayı düzelteyim :) Midleri bir miktar geridedir.Ayrıca 467 lira görüküyor ve fiyat oldukca iyi bence.

5. DeadFoe

DeadFoe
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Ben gradoyu tavsiye ediyorum tek kusru açık olması, seninle birlikte bütün odaya, otobüse de dinletebiliyorsun müziği

6. Montblanc 149

Montblanc 149
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Bu sayede müziğide boğmuyor o zaman. Yanlışımı düzelttiğiniz için teşekkür ederim. İncelemesi var mı forumda ? Ayrıca sizin gibi elit insanların olduğu bu forumu çok sevdim adını v
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Mart 2015, İlk mesaj zamanı 28 Mart 2015 ---
    Merhaba Grado markasınıda gördüm ama solo hd kullanıyorum açık olduğu için ve kulaklarım büyük olduğu için ağrıtıyor bu yüzden açık tercih etmeyeceğim.

#886 Montblanc 149, 28 Mart 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Mart 2015
  7. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    Evet sesi açık denebilir..Beats'den sonra grado gitmez :) Alırsanız satışa koyarsınız 2 gün sonra.Hele elektronik müziğe hiç gitmez.Siz aklınızı grado ile karıştırmayın.D770 80 ohm alabilirsiniz.Sürme sıkıntısı olabilir,ileride güçlü bir müzik çalar alabilirsiniz..Çok zor sürülen bir kulaklık değil ancak telefonlar yeterli beslemeyebilir..Bir fiio x1 ile dahi rahat kullanabilirsiniz.

8. Montblanc 149

Montblanc 149
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Teşekkürler iyi akşamlar

9. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Fiyat araligi farketmeyecek sekilde giris-orta-ust seviye kapali bir kulaklik ariyorum.

Boyle yumus yumus calacak, ne parlama olacak ne de fazla bas. Karakter olarak koyu bir sunum ariyorum. Tizleri en arka planda olsa iyi olur kulak tirmalamayacak sekilde.

Ekleme: Heir 5.0'in kafaustu versiyonu seklinde olabilir.

#889 Solanahtarı, 28 Mart 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Mart 2015
  10. synweap

synweap
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    109
    Hd650?

11. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Bir haftadir Lcd 2 alip almama arasinda kaldim. Kapali olsun istiyorum. Kapali fazla secenek yok, aradigimi bulamazsam. Ikisi arasinda secim yaparim artik.

12. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    @Solanahtarı Mustafa sen ne ile kullanacaksın?Hm802 vardı galiba sende.Onunla kullanacaksan ne hd650'yi ne lcd2'yi tavsiye etmıyorum.Eğer ben dac ve amfi alırım diyorsan istediğin birini alabilirsin.Ama dap'a bağlayacaksan ''bence'' tam potansiyellerini gösteremıyor bahsettiğimiz kulaklıklar.Oppo'nun kapalı olanını bi araştır.Oppo'nun en yüksek modeli hd650'nin gelişmişi gibi demişlerdi.Muhtemelen bütün oppo'lar aynı ses karakterine sahip olma ihtimali yüksek.Hem zaten bahsettiğin kulaklıklarda açık.Ne dinlıyorsan dışarda,dışarda olanlarda içerde.(eğer sessiz bir ortamda dinlemıyorsan).

13. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Oppo'dan son anda vazgectimdi, head-fi'de tizlerine parlak demislerdi diye hatirliyorum. 802 ile degil ihtiyac olacak birsey olursa ona gore dac- amp alirim.

14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    O zaman gönül rahatlığı ile al :) Fidelio x2'ye de bakabilirsin..Hd650 karakterinde demişti Koray abi..Dac ve amfiye ihtiyaç duymassın.Hm802'ye tak ve dinle.

@sensable Abi sürülme konusunda biraz bilgi verebilirmisin?

15. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    170
    shure srh840 olabilir.

2 kişi bunu beğendi.
  16. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    885
    HM801 ile sürülme problemi yaşamazsınız ancak çok daha iyileriyle gelin bana der gibi bir hali var kulaklığın. Bende Dacport ile kullanıyorum ama kulaklık daha fazlasını istiyor gibi. Koyu çalıyor ama X2'in üstlerinde parlamalar duyuyorum şuanda. Bu yönden sizin aradığınız kriterlere pek uymayabilir. Henüz yanma işlemi tamamlanmış değil. 80-90 saat kadar yandı. Bu haliyle üstlerde hafif parlaklık, karışma ve sibilansa eğilim var. Ayrıca kabloda mikrofonik etki de var. Yanma işlemi tamamlandığında en azından bir tık daha iyi bir duruma gelir diye düşünüyorum. 200-250 saat kadar yandığında daha ayrıntılı yazarım. Altlara ve midlere bayıldım :) O mevzuya hiç girmeyelim şaka gibi fiyat performansı var çünkü. Şimdilik çok ayrıntılı konuşmamak lazım tabi.

3 kişi bunu beğendi.
  17. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    389
    Shure lar dr.com.tr den amazon fiyatına alınabiliyor, bilginiz olsun.

18. Achiras

Achiras
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Hocam Merhabalar, Bowers & Wilkins P5 ve Audi Technica ATH-ES10 denemiş biri olarak bunlardan daha iyi olduğunu söyleyeceğim ve daha iyi izalosyona sahip kulakık olarak kesinlikle "Beyerdynamic Dt 1350" öneriyorum.

19. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
    Philips fidelio x1 ile x2 arasında çok fark varmıdır birini alacamda

20. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    170
    çok fark yoktur. x1 neyinize yetmiyor yahu :)

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.