500TL ve üzeri Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    achiras audio technica es10 hakkında görüşlerin nelerdir

2. Achiras

Achiras
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    @berk39 Hocam yorumunuzu yeni gördüm, kulaklık hakkında ki görüşlerim şunlardır;

Benim müzik tarzım Elektronik ve Ambient olduğu için dengeli bir kulaklık tercihimdir, Es10 bunu bence tam anlamıyla karşılıyor diyebilirim, denge ve izolasyon konusunda iyinin bir tık üstünde çıkıyor. Sahnesi ne alemde derseniz enstrüman seçmekte zorluk çekeceğiniz zannetmiyorum, zannetmeme kelimesini kullanma sebebim genelde dinlediğim müziklerde ki sesler synth ve atonal olduğu için metal, caz ve ya pop müziklerde de bir eksiklik yaşanacağını tahmin etmememdendir. Zaten kulaklığı iş yerinde ki bir arkadaşım vasıtası ile 10-15 gün gibi bir süre kullandım he o paraya değer mi dersiniz tam olarak bilemem ama dt-1350 almak galiba daha mantıklı olur derim. Şunu da eklemeden geçmeyeyim kulaklığın üstünde ki metal yapı biraz iz tutabiliyor kolayda çizilebilir gibi. Alırken göz önünde bulundurun derim. ( Kulaklığı kullanırken o zamanlar Aphex twin ve Infected mushroom dinliyordum )

3. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,745
    Arkadaşlar Lotoo Paw Gold + Beyerdynamic T90 ikilisinden randıman alabilir miyim? Tavsiyelerinizi beklerim.
    Not: T90 ile ilgili başlık bulamadığım.

Collapse Signature Expand Signature
  4. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,619
    Aslında teknik olarak güzel olur.(lotoo'nun koyu beyer'in açık olduğunu düşündüğümüz zaman)

Ancak T90 biraz bassız geldi bana.Sahne ve konumlandırma almış başını gitmiş.Yatay olarak inanılmaz geniş bir sahnesi var.Ama bassız geldi biraz bana.Ancak Hugo ile dinlediğimiz zaman bassları baya kendine geldi :) Kesinlikle koyu bir kaynak ile dinlenilmeli.Headfi'de lambalı amfi önerıyorlar.

5. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,745
    Fidelio X1 açık tipte bir kulaklık olmasına rağmen gövdesiz ve bassız değildi. T90 ile ses deneyimimi biraz daha ileriye taşımak istiyorum. Bunu Lotoo ile başarabilir miyim merak ediyorum (daha da fazla masrafa girmeden) :)

6. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    T90 herkeste var yahu. Ether falan alın bari. Öyle de çok koyu olma ihtimali var gerçi.

7. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,745
    Güzel olur da bütçeyi çok zorlamamak lazım :) <<limit 1300 - 1500 (TL)

8. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,619
    He400i de olabilir :) Basları sert ve derinmiş.Tizleri he400'ün aksine daha yumuşakmış.Biraz renkli olsada, en azından sürme sorunu yaşanmaz diye düşünuyorum :) Bir de renkli kulaklıkları sevıyordunuz siz.Bence listeye ekleyin derim.

9. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,745
    Doğru renkli ve müzikal kulaklıkları severim, ruhsuz kulaklıklara karşı biraz mesafeliyim :) Biraz araştırayım, çok teşekkürler.

10. onurklnc

onurklnc
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar dilerim konuya şöyle başlıyayım uzun zamandır müzik dinlerim ancak şuan kullanmış olduğum kulaklık kendi çapında iyi olsa da daha iyi bir performans almak istediğim için yeni bir kulaklık arayışına girdim şu an lık bütçem 600-700 arası kulak üstü model istemekteyim.Ancak şunu belirtmek isterim ki kulaklık konusunda çok cahilim inanın daha önceleri bütçem olmadığı için sadece kulaklık alır kullanırım diye düşünüyordum meğerse amfiye kadar gerekebiliyormuş açıkcası amfi almayı düşünmüyorum iphone da kullanabileceğim bir verdiğim paraya sonuna kadar değecek bir kulaklık tavsiyesi istiyorum bu kulaklığı da yurt içinden alabilirsem daha iyi olur şuan da bulunduğum il malatya ancak bi kaç güne istanbula gideceğim o sırada da elden alabilirim o yüzden size zahmet olmazsa detaylı bir bilgi sunabilirseniz de çok iyi dediğim gibi bu konuda gerçekten cahilim o yüzden kusura bakmayın sonuçta hepimiz doğar doğmaz öğrenmedik yavaş yavaş öğrenicez artık konuyu ok uzattım sanırım yardımcı olursanız sevinirim tekrardan herkese iyi forumlar(yazmayı unutmuşum dinlediğim müzik çeşitleri pop rock alternatif rock ve enstürmanların ağır olduğu müzik eşitleridir)

#910 onurklnc, 29 Temmuz 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Temmuz 2015
  11. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    @onurklnc
    Merhabalar dinleyerek öğreneceğiniz için o kadar yüksek bütçe ile başlamayın derim. Kafanızı karıştırmadan Vsonic vsd serisinden içinize sinen birini alabilirsiniz. Vsd3s vsd5 olabilir Mesela

12. onurklnc

onurklnc
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    elbette haklısınız sadece kulaklıda değil her konuda tecrübe kazandığımızda daha doğru kararlar veririz ancak bulunduğum il dolayısı ile tecrübe dahi kazanamıyoruz kulaklıkların hangisi benim için daha iyi olur diyemiyorum bu sebeten ötürü burada konu açma ihtiyacı gördüm ayrıca yüksek bütçe demişsiniz dediğim gibi deneme imkanım olmadığından dolayı sirek sabit bir bütçe yazmak istedim ki bi sefer alıyorsam eğer en doğrusunu almış olayım ayrıca belirtmemişim üst yorumumda kulak üstü önerebilirseniz daha iy iolur diğer yorumuda hemen düzelticem

13. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Eğer öyle bir bütçeyle başlamak istiyorsanız şu an he-400s çok konuşuluyor. Ben pek uzman sayılmam ama burn-in sonunda çok güzel olduğunu söylüyorlar. Aynı zamanda kulaklığı bir iphone un bile tam olmasa da sürebilecegi söyleniyor. Balanced olduğunu söylüyorlar. Rock a falan gitmesi lazım.
    Onun dışında 400s bütçenize fazla gelirse dt770 Pro 32ohm da kolay sürülebilir bir kulaklık. Ben 250ohm olanını kullanıyorum. 32 ile çok benzer diyorlar. Flat bir kulaklık. Midlerin hafif geride olmasını geçersek ne kaydedilmişse tam anlamıyla onu duyuyorsunuz.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Ben karıştırmışım Pardon. Ben Sony Mdr1r yi tavsiye edebilirim. Yalnız Mdr1r nin yeni versiyonu var o değil. Mdr1 a olabilir ismi. o farklı bir ürün ve oldukça kötü. O olmadı Sennheiser momentum (over ear ) olabilir. Bol şans.

15. bakieryigit

bakieryigit
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,975
    hifiman he-400s kesinlikle yanlış tercih olur , amp'siz kolay sürülen bir ürün değil , amp olmadan yarı performansını ancak veriyor dedi kullanan arkadaşım , yine head-fi deki yorumlar incelenebilir. bu fiyat aralığında müzik zevkinize uyabilecek ürün ;

Marshall monitör kafaüstü kulaklık olur , dinlediğiniz tarzlara gayet uygun ayrıca kolay sürülüyor. tavsiye ederim.

Amazondan satın alabilirsiniz ,Türkiye'ye gönderimi var, bir ara d&r falan da satıyordu ama şuan tr'de fazla yerde bulunmuyor;

http://www.amazon.com/Marshall-0409...d=1438201561&sr=8-1&keywords=marshall+monitor

16. onurklnc

onurklnc
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    güzel yorumlarınız için teşekkürler hepinizin belirtmiş olduğu ürünler sanırım türkiye sınırında alabileceğim ürünler değil amazon dan alıcaz gibi görünüyor dediğim gibi mağaradan yeni çıktığım için yorumlarınıza hala ihtiyacım var tekrardan teşekküler
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Temmuz 2015, İlk mesaj zamanı 29 Temmuz 2015 ---
    Sennheiser momentum (over ear ) modelini biraz araştırdım sanırım tavsiye edilenler içerisin de en uygun kulaklık bu olacak amazondan almayı düşünüyorum ancal fiyat durumuna baktığımda 180 dolar kulaklı bunun içinde 80 dolar vergi istedi biraz fazla değil mi sizcede

17. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,252
    T90+Lotoo'nun tizleri fazla kaçacaktır

18. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    291
    Sennheiser Momentum vs Sennheiser Momentum On Ear hakkında ne düşünüyorsunuz? On Ear alacağım ama normalinden ne kadar geride olduğunu merak ediyorum. İnceleme veya karşılaştırma linki varsa koyarsanız sevinirim. Eğer varsa yorum yapmasanız da olur. Şimdi elim Google'a bile uzanmıyor, affola.

19. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Epey fark var. Her ikisini de kullandım, momentum over ear da aman aman bir kulaklık değil yanlış anlaşılmasın ancak on ear onun yanında segment dışı.

Gövdesiz, bas vurdu mu tencere kapağı gibi cılız (ki bu tabiri hiç kullanmamıştım). Üst frekanslarda sivriliyor, midler ise over'a göre daha önde ama geride kalsaymış daha iyi olurmuş dedirtiyor. Kısaca Sennheiser'ın en kötüler listesine girer bana göre momentum on ear. Bunlar geçen yıldan aklımda kalanlar tabi. İzolasyon olarak da over ear önde.

2 kişi bunu beğendi.
  20. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    291
    Çok sağ olun çok. Tecrübeniz işime yaradı. O ürünü almayacağım.

Peki arkadaşlar, SONY MDR 1A nasıl? Yeni galiba ve fiyatı da fena değil. Buna da olumlu yorum gelmezse bir kaç markadan (SONY veya Sennheiser veya burada satılanlardan) daha uygun bir şey alacağım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Ağustos 2015 ---
    Yorumları okumayı denemeliyim. Umut abi sağ olsun, 1A'dan da vazgeçtim. 300 TL civarında bir şey alacağım.

#920 Kayra, 29 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Ağustos 2015
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.