500TL ve üzeri Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Hatırlarım, o zamanlar taşınabilir amfi karşıtı biriydim :) Neden, ekstra ağırlık yapıyordu falan.

Hadi bakalım şimdi amfiyi taşımayı bırak kulaklıkla bile müzik dinleyemiyorum :testere

Collapse Signature Expand Signature
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Çok tehlikeli söylemler bunlar Cihan... :)

Alın-satın 2. eli öldürün olmasın o. :deli

3. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    94
    :) Valla bu konuda sen ne söylüyorsan doğrudur. Gram şüphe etmem, sorgulamam bile. :)

o formulü gerçekleştirdiğiniz an haber verin. Tüm hi-fi camiası duacınız hatta müridiniz olur. Tüm dünyadan evinize akınlar olur, el öpmeye gelirler. :)

4. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,447
    Denon AH-D1100 yorumlarını incelediniz mi?

5. malidemirkan

malidemirkan
    Expand Collapse
    Guest

Tsk arkadaşım Yok bakmadım tamam ona da bakacağım. Bu kulaklıklar ilgili biraz ön bilgi verebilir misiniz?

Sent From Iphone Using Tapatalk

6. archieduke

archieduke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum (tekrardan.)2 buçuk sene önce de üye olmuştum foruma. O zamanlar Libyada çalışıyordum. Sizlere danışarak bir hd 595 almıstım. Gayet zevkle kullandım bu kulaklığı. Sonra benim çocuk oldu libyada savaş cıktı, türkiyeye döndük vs iş dısında birseylerle ilgilenemedim. Hd 595 i zevkle kullanıyordum benim ilk kulaküstü açık kulaklığımdı ve cok memnundum. Azıcık daha baslar iyi olsa daha cok sevecektim.:) Baskafa olmasamda biraz daha kuvettli bas hosuma gidiyor. Neyse kulakici olarakta üst seviye olmasada cx500 kullanıyordum. İşimi goruyordu zamanında iheadphonedan 30 pounda almıstım ki fiyat performansı cok iyi idi bence. Cokda beeklentim yoktu zaten kulakiçinden. Neyse 2 hafta önce cx500 ü kaybettim. Tekrardan birşeyler aliim dedim. Buarada senn hd 595ide abime kaptırmıştım. Bende yeni bir kulaklık alayım hem kulakici dısarısı icin hemde ev için kulaküstü. Tekrardan sizler geldiniz aklıma ve baktımki üyeliğim calısmıyor tekrardan üye oldum ve başladım okumaya.

Ben genelde forumlarda hemen soru sorup yeni konular acmak yerine mevcut konuları değişik görüşleri okumayı severim. Head-fi olsun burası olsun başka incelemeler olsun bayağı bir hatim indirdim. 598 almak icin cıktığım yolda bir ara hd800e kadar ilerledim kendi capımda.:) Ancak simdilik iyi bir amfi alamayacağım icin ondan vazgectim Sonra evde artık müziğin yanısıra ps3 ve film izlemek icin kablosuz birseyler daha çok işime yarayabilir diye sennheiser RS serilerine baktım. Daha önce arkadasımın kapalı bir kulaklık olan rs160 ını dinlemiştim pek beğenmemiştim acıkcası ancak ankara kentpark medimarkta rs180 i test etme sansım oldu ve cok iyi olamasada fena bir kulaklık olmadığını gördüm. Aklımda RS220 vardı ps3 icinde kullanacağım icin digital giriş önemli olucaktı benim için. Bu arada metanla ürünlerin fiyatları konusunda görüşmeler yaptım. Hd800-650 598 fyatlarını aldım. Euro bu ara makul seviyelere geldi. Ön siparişte nakitte yuzde 35 indirim uygulanınca fena fiyatlar cıkmıyordu. Mesela hd800 icin hemen teslimde yuzde 25 on siparişte yuzde 35 indirim oluyor. Yuzde 35 olunca 1900 lira seviyesinde bir hd800 alabiliyordum. Ama denemeden o seviyelrde para vermeyi ve forumda okuduğum kadarıyla iyi bir amfi almadan performansını tam kullanamayacağımı düşünerek metandan bir adet ön siparişle Sennheiser RS 220 siparişi verdim. Rs 220 ön sipariş yüzde 35 indirimiyle 770 tlye geldi. Siparişi gectim bekliyorum. 5 hafta sonra görüşlerimi paylaşırım RS 220 ile ilgili. Genelde odyofil seviyesinde iyi yorumlar almasada benim işimi goreceğini dusunuyorum.

Sizinde farkettiğiniz gibi cok daldan dala atladım hd650-800 derken rs 220de karar vermek gibi. Ama daha bitmedi. :naughty Bu süreçte amerikadan bir arkadasım aracılığı ile 250-300dolar seviyesinde cok merak ettiğim bir beyer 880 veya 990 premium 250 ohm alma şansım doğdu.Bass konusnda daha iyi olacağını düşündüğüm icin (film izlemek icinde kullanacağım)990 almak ağır basıyor. Siz ne dersiniz filmde izleneceğini hesaba katarsak 880mi 990mı. Bunu daha cok bilgisayarda kullanıcam bu ay icerisinde asus xonar phoebus ses kartı almayı dusunuyorum. 250 ohmluk bu kulaklıkları sürebilirmiyim ne dersiniz. Yada 600 ohm mu alsam sahne cok önemli çünkü benim için.Ama asus xonar phoebus her nekadar 600 ohm vadetsede süpjhelerim var o konuda. Beyer hic dinlemedim ancak cok merak ediyorum ve konfor da benim icin cok muhim olduğu icin sennheiserdan sonra beyerlerinde konforlu olacağını düşünüyorum. Cok daldan dala oldu ama işte boyle bu aralara bir çelişkiler yumağı icindeyim :idiot2: Sizlerle paylaşayım istedim. Bu arada ismim Cemil yaş 35 ankaradayım mimarım. Evliyim ve bir kız cocuğum var (2 yaşında :) ) Elimden geldiğince ankaraki buluşmalarınıza katılmak sizlerle birarada olmak isterim.

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    Öncelikle tekrar hoşgeldiniz.

Ben DT990 32ohm tavsiye ederim bu görüşler doğrultusunda. Amfisiz en iyi o beslenecektir diye düşünüyorum.

8. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Hoşgeldiniz, Asus Xonar ile yüksek empedanslı bir şey almayın bence. HD595 filmler için gayet iyi aslında bence, RS220 konusunda bir fikrim yok ama o da film için kablosuz iyi bir alternatif olmuştur kanımca. Beyerlerin de film performansı iyidir ama bence şu anki sisteminizde kulaklığa yatırım yapmadan ortalama bir amfi alıp daha sonra gönül rahatlığıyla kulaklık bakın sürer mi sürmez mi diye takılmadan.

9. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,697
    [quote author=Be Creative link=topic=3455.msg57086#msg57086 date=1340450156]
    Hoşgeldiniz, Asus Xonar ile yüksek empedanslı bir şey almayın bence. HD595 filmler için gayet iyi aslında bence, RS220 konusunda bir fikrim yok ama o da film için kablosuz iyi bir alternatif olmuştur kanımca. Beyerlerin de film performansı iyidir ama bence şu anki sisteminizde kulaklığa yatırım yapmadan ortalama bir amfi alıp daha sonra gönül rahatlığıyla kulaklık bakın sürer mi sürmez mi diye takılmadan.
    [/quote]
    HD595'i artık elinde olmadığı için yerine bir model bakıyor Metin. Sen sadece rs220 yeter diyorsan ben yanlış anlamışımdır mesajını :)

10. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Yok gözümden kaçmış ben ikisi de var sanıyorum, yine RS220 yeter büyük ihtimal hd595 kadar performansı varsa. Açıkçası düşük empedanslı beyerleri önermek istemiyorum fiyatları üst modellerle aynı ama performansları daha düşük olduğu için, o yüzden gerek yok bence amfisiz şekilde HD595'in ötesine geçmeye. Yine de iki beyerden birinin 32 ohm halini alacaksanız çok farketmez bence, yakın kulaklıklar.

11. archieduke

archieduke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Bir iki yanlıs anlasılmayı duzelteyim once. Cok karısık anlatınca normal yanlıs anlasılmalar. :cheesy: Birincisi hd 595 den memnundum ancak daha iyi sahne daha iyi bass aramıyor değildim. hd 595 yetmiyordu artık diyebilirim. YAni alacağım kulaklıkların beni 595in otesine tasıması lazım. (Kendimi biliyorum bu yolun sonu hd 800 e gidecek ama neyse :evl )

Rs 220 ise ps3 ve tvde film izlemek icin düşündüğüm ve salonda kablo kargasası olmadan kullanmayı düşündüğüm bir kulaklık. suan elimde kulaklık yok. Rs 220 siparişi icin acele etmemin sebebi zaten her halükarda 4-6 hafta arası bekleyecektim onda karar verirsem. Önsiparişte yuzde 35 indirim oluncada 770tl gibi bir rakam bu kulaklık icin makul bir rakama geldiğini dusunerek sipariş verdim. Beğenmezsem ikinci elinde zarar etmem diye düsünüyorum. Genel olarak her türlü teknolojik ürünü alırken ikinci elinide düşünen biriyim. Neticede olası bir tatminsizlik durumunda zarar etmeden veya az zararla satabilmek önemli benim için.(bu da isin duygusal boyutu)

Ayriyeten İkinci nokta asus rog xonar phoebus henüz almadım. Almayı düşünüyorum özelliklerinde 600 0hm empedanslık ayrı kulaklık çıkışı öne çıkarılıyor. 250ohm bir kulaklığı dahi suremezmi diyorsunuz pazarlama taktiğimi yani. eğer süremeyecekse onu almak zorunda değilim. ucuz yollu işimi görecek bir amfide alabilirim bunun yerine. Neticede nerden baksan bu ses kartı 400 tlye malolacak bana. O zaman 600 ohm beyerinde tercih olabileceğini düşünerek 400-500 tl dolaylarında bir amfi tavsiyesinde bulunabilirmisiniz. Beyeri kesin almak istiyorum neticede yurtdısından gelicek maliyeti bana 300 dolar seviyesinde olacağı icin olmadı satarım diye dusunuyorum.

Diğer bir konu ise film performansı konusu. Mesela 595 in film performansından memnun değildim. evet film performansı onemli ama müzikte önemli. ses konusundada aradığım sey dengeli mid tiz bass. ha basslar mid ve tizi ezmeden biraz daha iyi olursa hos olur diye düsunuyorum film acısından. yoksa tek kiriterim film değil müzikte dinleyeceğim. Durum bu şekilde.

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    400-500 civarında bir DAC/Amfi alırsanız daha iyi olacaktır. Aklıma şimdi birşey gelmiyor (Audio GD NFB dışında) gelecek olursa yazarım.

13. archieduke

archieduke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Fiyatlandırmayı ele alırken bir sekilde bu ürünleri amerikadan ebayden vs temin edebilirim. dac amfi konusunda ise tam cahilim. biraz forumun o kısmını okuyup arastıriim iyisimi.

14. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
  15. archieduke

archieduke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    yoc dac ve/veya amfinin ne olduğunu biliyorum sadece hangisi iyidir ne neye yeterlidir fiyat perfomans durumları turkiye amerika nerde hangisi ucuzudur gibi konularda cahilim:) linki okumustum daha once ama bastan bir dac amfi arastırmasına baslarken bir daha okuyayım.

Ama asus rog xonar phoebus konusunda onla olmaz derken bilgi dahilinde üzerindeki bileşenler yetersiz pazarlama taktiğimi diyorsunuz yoksa genel olarak ses kartları yetersizdir diyemi söylüyorsunuz.

16. K.B.V.

K.B.V.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    İki tür kulaklık istiyorum.
    İlki ;
    - 1000 Lira olmali max.
    - İpod veya Sony A865 ile uyumlu
    - Sıfır
    - Yurtdısından kendim alıcam
    - Bass'li muzikler basta olmak uzere her tur muzigi dinlerim. En az dinledigim tur ise rap, metal, rock.
    - Hem bass'inin iyi olmasi hem de arkadaki enstrumanlarin hepsini fark edebilmeliyim.
    - Disarda kullanacagim icin tasarimi da cok onemli benim icin. Yani AKG Q701 gibi falan olmasin.

İkinci kulaklik ise ; Ayni sartlarda ama DAC+Amfi uyumlu olmali.

17. hulki

hulki
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    95
    1. Focal Spirit One
    2. AKG K550 veya Beyerdynamic DT660 veya Ultrasone HFI-780

18. K.B.V.

K.B.V.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkürler önermis oldugunuz markaları inceledim ama ben daha ziyade bunları düsünüyordum. Siz bir yorumlar mısınız bu kulaklıkları. AKQ460 kullanıyorum. Rock-Metal-Rap hariç her müziği dinlerim. Bu müzikleri ise çok nadir dinlerim.

GRADO RS2İ

GRADO SR325İ

BeyerDynamic T70P

BEYERDYNAMİC DT990

BeyerDynamic T50P

AKG Q701

Audio Technica ES10

Sennheiser 598

Sennheiser 600

Sennheiser 650

Ultrasone Pro 900

Sony MDR 7520

AKG K702

Ultrasone Pro 2900

Shure SRH1440

Koss Q2900

Açıkcası arastırdım ama Q460'tan sonra AMFİ ile kullancagım headset kulaklıgı almakta zorluk çekiyorum. Yardımlarınızla en azından bu seçenekleri 2-3'e indirmek istiyorum.

19. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    Bu kulakliklar arasinda nasil bir ortak ozellik var anlamis degilim?

Arastirarak buna dusurdugunuze emin misiniz :)

Edit: Yani bakıyorum, HD600-650 alınabiliyorsa 598 neden? AKG K702 ile Q701 zaten aynı kulaklık. Hem Grado RS2i hem 325 niye? T50p taşınabilir kafaüstü t70p kocaman kafaüstü? MDR7520 aralarında ne geziyor? Koss ve Ultrasone 2900'leri nereden buldunuz çok merak ediyorum.

Siz en güzeli araştırmayın. Önce bir IEM alın, ona göre kafaüstü önerelim.

20. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319

GRADO RS2İ

GRADO SR325İ

BEYERDYNAMİC DT990

Sennheiser 650

Ultrasone Pro 900

Shure SRH1440

Alakasız ve gereksiz olanları kabaca atınca geriye bunlar kalıyor. :)

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.