Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,592
    Bilgi için teşekkürler abi.Zaten artık player kullanıyoruz.Harman Kardon olmasa da One M8 güzel bir cihaz.(Cihaz olarak)

8X'i de arada kullanıyorum artık.Sadece set dinlerken falan. :)

Collapse Signature Expand Signature
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,788
    M8 Amerika'da ilk çıktığında almıştım, Google Play Edition'ı, çünkü güncellemeleri direk Google'dan alıyor ve ekstra gereksiz uygulama içermiyor.

M8'in kulaklık çıkışı oldukça dengesiz (baslar tizler abartılı), ve az da olsa dip ses olması da düşündürücü.

Kulaklık kalitesi vasat, Samsung Galaxy Nexus çok daha kötüydü mesela. Hoparlörler stereo ve süper.

Telefon olarak çok sağlam ve yakışıklı. Ancak elde kayıyor, dikkat. Ilk 6 ay boyunca herhangi bir sebepten dolayı cam kırılırsa ücretsiz değiştirmesi de büyük avantaj.

Telefon tabii ki hızlı, ancak 6 ay önce çıkan bir Nexus 5'ten daha hızlı değil. Arka metal olduğu için Wireless charging yok, NFC zor çalışıyor. Ekran boyutunun telefon boyutuna göre küçük oluşu beni en rahatsız eden yönü. Bir Nexus 5 daha yavaş değil, ekranı daha küçük değil, ama telefon daha hafif, elde daha rahat tutuluyor, daha küçük, Wireless charging var, kulaklık çıkışı daha kaliteli ve daha ucuz. Buna karşılık M8 daha dayanıklı, lüks, yakışıklı, hoparlör ve ekran kalitesi bariz daha iyi.

Bu arada Türkiye'de gören herkes "way M8" deyip etkileniyor. Bir şekilde popüler anlaşılan.

3. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,621
  4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Find7! Su aralar adı Oneplus One ile beraber en çok gecenlerden :)

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,788
    Üstelik OnePlus One sadece $300!

LG G3'te yakında çıkıyor ve boyutuna göre büyük bir ekranı var. Neredeyse Samsung S5 büyüklüğünde ama ekrani 5.5 inç. Çok önemli olmasa da çözünürlüğü de sanırım 1440p.

6. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    @zxc Siz sesten bahsederken boomsound açık halinden bahsediyorsunuz sanırım.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    HTC one çok yakışıklı telefon ama düşürürsen filan anında çizilip eziliyor, macbook stayla... O yüzden kılıf lazım, e o zaman güzelliği gidiyor. Ne kötü bir ikilem :)

8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,788
    Bendeki Google Play Edition'di, yani Nexus'larda olan standart Android sürümü. Öyle bir opsiyon yoktu hatırladığım kadarıyla.

9. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    808
    İphone 5S ten xperia z ultraya geçtim ve ses konusunda tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşadım.kulaklık çıkışı ve dahili hoparlör çıkışı kalite olarak 5S in baya gerisinde.onun dışında çok keyifli bir alet.kimseye müzik için tavsiye etmiyorum z ultrayı.

10. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Bahsettiğiniz ses karakteri boomsound açık halini gösteriyor çünkü. Boomsound kapalıyken ses karakteri net olarak parlak. Bası çok değil hatta az bile denebilir. Teşekkürler cevap için.

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,788
    Rica ederim. Olabilir. Bassı özellikle boğucu ve ayrıntısız, midlere taşan türdendi. Tizleri de oldukça fazla idi.

12. buğra

buğra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    40
    MDR-1R aldıktan sonra Lumia 920nin sesi çok kötü gelmeye başladı. İlk başta acaba kulaklık mı beklediğim gibi değil diye düşündüm. Ama sonra aklıma kulaklığı benim emektar Walkman NWZ-A816'ya (7 senelik cihaz) takmak geldi. Lumia 920 ve Walkman arasında ciddi anlamda fark varmış onu anladım. Telefonda ses seviyesi 28'de bile yetersiz geldi, sesi sona getirince de seste çatlama yapıyor. Walkman'de 25. seviyede dinliyorum gayet yeterli geliyor. Hatta bazen 23e kadar kısıyorum.
    Walkman'de fark ettiğim şey, Clear Bass'ı açınca midleri de koyulaştırıyor, bu hoşuma gitmedi. Yeni model Walkmanlerde de bu böyle mi acaba?

13. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Başka bir forumda bir arkadaş m8 ile soru sordu ve ona verdiğim cevabı buraya da eklemek istedim.

Öncelikle kendimden alıntı yapayım. :)

Ses ile alakalı yukarıda yazdıklarımın üzerinden 15 gün geçmiş, gelen güncellemeden mi burn-in'den mi kaynaklı bilemiyorum ama cihazın sesinde ( kulaklık çıkışı ) ciddi düzelmeler var. Şunu da belirtmek isterim, telefonda kaliteli müzik dinleyeyim diye yırtınmanın bir anlamı yok. Hangi telefon olursa olsun herkes iş görsün yeter mantığıyla bakmalı yoksa kaliteli müzik dinlemek için binlerce dolar harcayan insanlara hakaret etmiş gibi oluruz.

Cihazın üst düzey müzik çalarlara oranla en büyük sıkıntısı arka planıydı, arka plan hala yeterince sessiz değil hatta gürültülü ancak son gelen güncelleme ile yazılımla ciddi oranda temizlenmiş. Özellikle çok rahat duyulan dipses hemen hemen duyulmuyor artık. Bu konuda telefonlar arasında note3'ü tek geçerim arka plan çok karanlık olmadığı halde, gerçekten sıfıra yakın dipsese sahipti. Ultra hassas kulaklık kullanmayan arkadaşlar dipses'e çok takılmasın duymazlar zaten :) ( Örnek kulaklıklar filtresiz Earsonics sm3, Tralucent 1plus2 veya Shure se846 )

Cihazın amfisi gerçekten çok güçlü hatta piyasada bilinen birçok müzikçalardan daha güçlü. Ancak ses ayar sorunu devam ediyor. Bu kadar güçlü bir ses sunuluyorsa atıyorum 15 değilde 30 ses noktası olmalı.

Cihazın genel ses karakteri parlak. Özellikle üst midlerden başlayan parlaklık tizlerde zirve yapıyor. Özellikle sbilance sorunu olan kulkalıklarda sıkıntı çıkarabilir. Çözünürlük olarak da iyi bir noktada. Genel sunum parlak olsa da sert çalma sıkıntısı yok. Örneğin iphone 5s veya touch5'e göre bu konuda çok daha başarılı buldum.

Son olarak elinizdeki müzikçalarınız ne kadar iyi olursa olsun, kulaklığınızla iyi bir ikili olamıyorsa sonuç kötü olacaktır. Ayrıca kaliteli müzik ile kişinin alacağı zevk aynı şey değildir. Şimdilik aklıma gelen bunlar spesifik sorunuz varsa seve seve cevaplarım. Selamlar, sevgiler.

14. nsleighride

nsleighride
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Akilli telefon isini yapsin yeter, acikcasi ben all in one aletlerden ses kalitesi beklemiyorum.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

15. cagricigman

cagricigman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    ne kadar enteresan. sony walkman ile yaptığı atılımı, müzik anlamında, xperialar ile yapamadı... açıkcası sony ericsson birlikteliğinde w800 telefonum var. o zamanlar müzik telefonu olarak çıkmıştı. cidden sağlam bir cihazdı. sağlam derken fiziki sağlamlığını da katıyorum :D ama sonra ne olduysa bir afalladı. önce ne üdüğü belirsiz telefonar çıkardı, sonra da Z serisi ile parlama yaptı. ama o kadar geç kalmıştı ki piyasa samsung ile apple arasında bayağı bir paylaşılmıştı bile. çok yanlış davrandılar.

yeni çıkardıkları amiral telefonlar su geçirmez özellikleri ile rekabetçi denilebilir, hatta kamera/lens kalitesi bakımından da denilebilir ama nedense sonynin arayüzünü bir türlü beğenemedim, üstüne ekranda renkleri gerçekçi gösterecem bahanesiyle görüntü soluk bir hal alıyor, bir de fiziki dokunmatik tuşlu üretmiyor... yahu fiziki dokunmatik iyidir candır, kullanımı daha kolaydır yaw :) yapma sony, yapmaaa :)

16. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Hocam m8 için hangi müzik programıni tavsiye ederseniz ?

17. kunglao

kunglao
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    SE W995 Telefon ve cks77 kulaklık kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim telefonla müzik dinlemek müzik dinlediğini zannetmekten öte bir şey değil.Ses yüksekliği bas,mid,tiz eyvallah her telefon kendi çapında verebiliyor hepsinin veremediği şey ortak bana göre ne diye sorarsanız çözünürlük evet yani enstruman ayrımı yani seslerin tane tane oluşuda diyebiliriz.Müzik telefonlarında en büyük eksiklik bana göre çözünürlük bu ayrımı kesinlikle beceremiyorlar birleşik bir yapıda ses verdikleri için mp3 çalarlardan ayrılıyorlar zaten onuda yapsalar o cihazları kim alacak ?
    Bunun farkına nasıl vardığmı anlatayım.Herkes gibi bende Telefonların artık mp3 playerları yakaladıklarına hatta onlarla aynı düzeyde ses kalitesi verebildiklerine inanıyordum taki forumdan Sony S639F modeli mp3 playerla tanışana kadar.
    Fark o kadar belliydiki benim dikkatimi hemen inanılmaz olan detay seviyesi çekti.Aman allahım basslar midler tizler birbirlerine karışmadan o kadar güzel ayrık yapıda geldilerki telefonuma bakıp gerçekten insanlar müzik dinlediklerini zannediyorlarmış dedim.Her şey koca bir yalandan ibaret.Evet koca bir yalan ötesi yok ki 2009 yılı en iyi müzik telefonu sahibi olarak konuşuyorum.
    En azından benim telefonum çok iyi kalitede ses veriyor sonuçta müzik telefonu diyenlere sesleniyorum.(Benim gibi :D)
    Müzik dinlemeyi seviyorsanız bu sizin için bir vazgeçilmesse kaliteye önem veriyorsanız kesinlikle telefonlardan müzik dinlemeyi bırakın.
    İnanın kaliteli bir playerın size verdikleri karşısında telefonla dinlediğiniz günlere acıyarak bakıcaksınız.İşte bu yüzden bu cihazlar hala piyasadalar diyeceksiniz ve yüzünüzde büyük bir mutlulukla en sevdiğiniz parçaları yükleyeceksiniz :D
    Kullandığım pc de creative extrem music ses kartı kullanıyorum hem kendi driverları hemde pax driverları ile denedim Sony S639F ses kalitesini yakalamayadım.Gerisini siz düşünün bu cihazda öyle bir kalite varki anlatılmaz yaşanır cinsten.

18. AMARULA

AMARULA
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Fırsatınız olursa HTC Butterfly'ı deneyin derim ben.

19. kaleci07

kaleci07
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    harman cordon versiyonu rom atarak çözülebiliyor donanımsaol olarak aynı harman ve normal versiyon zaten , xda htc one (m8 ) yazın google'a orda anlatımlar var

20. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    M8 ,Power Amp ve ath ckm 1000 güzel bir üçlü oldu. S4 de hiç dinleyemiyordum .M8 in gayet temiz bir sesi var. Fiio x5 de olan sibilans da yok. Bence telefonlarla da belli bir düzeyde dinlenebilir.