Akıllı Telefonlar ve Müzik

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda madmaxzek tarafından 25 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Alivhtsntrk

Alivhtsntrk
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba, bende sadece müzik dinlemek için kulaklık çıkışı güçlü bir telefon arıyorum. Eski telefon olursa iyi olur ucuz olması açısından. tavsiye edebileceğiniz model varmıdır. Şuan kendi telefonum note 4 çok kötü bir performansı var.

2. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    196
    Ucuz alacaksaniz Dap alın, note 4 Ile devam edin. Spotify gibi servisler için telefon ariyorsqniz, özelden yazın size yardımcı olayım. Indirme vs durumları için.

SM-A205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mc_technosoft, Probis ve SSCC bunu beğendi.
  3. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    425
    ZTE Axon 7 sorunuzun cevabı… Ben vazgeçemiyorum gün bugün oldu..

mc_technosoft, Picasso16 ve Alivhtsntrk bunu beğendi.
  4. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,383
    Wh1000xm3 aldım. Anc falan iyi de aldığımda ses kalitesi olarak mdr-1rbt den farklı olmadığını duyunca bir üzülmüştüm. Daha sonra ldac’a geçtim. Ciddi fark yaratıyor gerçekten. Bu şekilde işimi çok iyi görecek.

bluetooth için ldac diyorum :) telefonum samsung ve tabletim apple olduğu içşn aptx hd deneyemedim henüz maalesef

Collapse Signature Expand Signature
    mc_technosoft bunu beğendi.
  5. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    62
    Evet Şuan itibari ile Samsung Note fe Edition patlayan note 7 den Xiaomi Note 9 Pro max cihazına geçmiş bulunuyorum.. Önerilere açığım..

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    80
    Arkadaşlar 5 bini geçmeyecek şekilde dahili DAC sahibi bir telefon önerisi var mıdır? Poco F2 Pro gördüm ben fakat pek emin değilim nasıldır.

7. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,005
    sırf dac için telefon alınmaz bunu çok daha iyi şekilde yapan usb dac'lar var,30.-usd başlıyor siz telefonun başka özellikleri ile ilgilenin bence,30.-usd dac'ın yaptığı işi bile yapamayan dahili dac'lı telefon için o paralar verilmez..

Submariner2, DrWhite ve mc_technosoft bunu beğendi.
  8. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    62
    Yorum gibi yorum

Redmi Note 9 Pro Max cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    599
    Bir de içinde DAC olmayan telefon yoktur. Hepsinde DAC olur yoksa ses çıkartmaz :D Bazısında bir kaç işlevi bir arada olan bir çip halinde olur. Genelinde de wolfson , cirrus gibi markaların kırpılmış çipleri olur. 100 dolarlık DAP ile kıyaslarsanız genelinin ses performansı daha kötüdür. sebebi güç tüketimi kaygısı ve amfi devrelerinin zayıf olması vs.

Kısaca mevcut telefonlar eskiye göre çok çok iyi ses veriyorlar ancak yine de harici dac veya bir dap gibi ses veremiyorlar.

pyken123, refuserQ ve mc_technosoft bunu beğendi.
  10. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    80
    Arkadaşlar elimde farklı telefonlar ve Type C DAC ve xduoo XQ-10 gibi ufak amfi vs var. Maalesef düşünüldüğü gibi olmuyor. Bu sebeple ses konusunda bazı telefonlar bariz öne çıkıyor. Daha gövdeli ses üretiyorlar. Bütün kombinasyonları denedim. Head-fi de okursanız epey deneyim orada da var. Ben zaten harici DAC kullanıyorum, haliyle varsa bildiğiniz iyi bir telefon öneri beklerim.

#1510 FreeShah, 29 Ocak 2021
    Son düzenleme: 31 Ocak 2021
  11. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    62
    Hocam şuan Şayomi mi 9 pro olarak ses kalitesini beğendim. Chipset olarak teksas instrument var sanırım.. Ses yüksekliği oldukça iyi.. Doğru kulaklıkla doğru sonuçlar gelecektir.

12. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    80
    Çok teşekkür ederim kıymetli yorumunuz için. Bakayım bugün telefona. Bir liste yaptım ben de harici chipset sahibi modeller için. Sonra karşılaştırma yapacağım :)

13. mc_technosoft

mc_technosoft
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    62
    Hocam type c den bağlanan ses kartları ile daha yüksek kalitede ses alınacaktır

14. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    80
    Elimde var. Dediğim gibi. Onun zaten kullanıyorum. Elimde 4 tane on-ear kulaklık, 2 adet telefon, 2 adet DAC var. Eski telefonumda bariz daha iyi bir ses alıyordum. Dahili Chipset eğer iyi değilse ve DAC ile desteklenince de ses iyileşmiyor. Kuvveti artıyor sadece. Ben DAP taşımayı ve müzik indirmeyi de bırakalı biraz süre oldu. O sebeple en azından olabildiğince makul olmasını bekliyorum elimdeki telefonun.

15. ANATHEMA

ANATHEMA
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Dahili chipset iyi değilse, dac ile desteklenince de ses iyileşmiyor demişsiniz. Bu düşüncenize katılmıyorum. Telefona harici dac bağlantısı yaptığınız anda telefonun dahili dac çipinin bir önemi kalmıyor, dahili dac bypass edililiyor. Dijital veriyi harici dac analog sinyale çeviriyor.

Siz bu şekilde yeterli ses kalitesi elde edemediyseniz usb kablosu kötü olabilir ya da harici dac ile ilgili bir sorununuz olabilir. Hangi ekipmanlar mevcut sizde?

Bu arada ben lg v30 ve lg g7 telefon kullanıyorum. Ses kalitesinden çok memnunum.

16. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    80
    Meizu ve Hifime var kullandığım. Oneplus 5 ile kullanınca bana eksik geliyor.