Apple Music HiFi

'Haberler' forumunda veterinerci tarafından 3 Mayıs 2021 tarihinde açılan konu

1. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    76
    Bu fırtınaya Apple da katıldı fakat tek bir şartla. Haberlerde yazılanlara göre sadece Airpods ile kullanılabilecek bir HiFi üyelik hizmeti sunulacakmış. Fiyatının da 9.99 amerikan dinarı olacakmış. Söylentiler mi saçma yoksa ben mi tam olarak okumadım fakat desteğin sadece bir tane kablosuz kulaklığa verilmesini anlayamadım. Kablosuz olarak zaten aac kullanıyorlar. Yüksek veri aktarımını farklı bir protokol ile mi sağlayacaklar bilmiyorum. E onu bunu geç kablolu olarak neden kullanılamadığını hiç anlamadım. Dediğim gibi. Büyük ihtimalle ben anlamamışımdır.

Collapse Signature Expand Signature
    Picasso16 bunu beğendi.
  2. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    56
    Selamlar, haberi bende okudum. Apple yapınca kaliteli olur diye düşünüyorum. Ama bazı handikaplar var. Apple tv2, iPad iPhone kullanıyorum. Usb Çeviricim var. En fazla bildiğim kadarıyla dactan 48 MHz kadar çözününürlük sağlıyor. Önce cihaz çözününürlük artırması gerekiyor. Apple müzik streamer kalitesi bana göre spotify gerisinde.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

3. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    156
  4. selcukatay

selcukatay
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Evet açıklandı. Haziran ayında hifi müzik başlıyor ve ekstra ücret yok. Öğrenci 6.99 şu an. En yüksek bitrate için dac kullanmak gerekiyormuş. O da zaten bu forumdakiler için sorun değil
    Burda şöyle bir güzellik olmuş: adam diyor ki yolda izde normal müziğini telefonundan dinle. Zaten anlayamacağın fark için ne para öde ne de ne internet harca. Evde ise bilgisayarını aç, dac’ını bağla, ne dinliyorsan adam gibi dinle.
    Üzerinde tartışır çok şey söylersiniz belki ama bana mantıklı geliyor.
    Hakiki müzik kitap okumak gibidir. Arkaya yaslanıp işi gücü bırakıp dinlemek gerekir. Diğeri vakit geçirme vs. Benim görüşüm de böyle
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Mayıs 2021 ---
    Edit: 6.99 dediğim tl cinsinden.

pyken123 bunu beğendi.
  5. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,097
    Apple a mı geçiyoruz şimdi ne oluyor, ipadlerle beni tavlamıştı zaten kütüğü kaydıracaz anlaşılan:D

refuserQ bunu beğendi.
  6. selcukatay

selcukatay
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Hocam bende telefon, tablet ve bilgisayar şeklinde bir ekosistem var ama hiç merak edip müzik üyeliği yapmamıştım. Bir iki hafta önce 6.9h’a üç ay deyince öyle bir olmuştum üye. Fena değil. Şöyle bir ipucu vereyim. Spotify öğrenci üyeliği için öğrenci belgesinin yüklenmesini istiyor. Apple ise edu uzantılı bir mail adresi istiyor. Yıllar evvelinden kalma edu adresim vardı, bir deneyeyim kapanmadıysa hesap üye olurum dedim, kapanmamış. Tek tıkla öğrenci üyeliğiniz onaylanıyor apple da. Sezgisel kısmının size iyi tavsiye verebilmesi için beğenme tuşunu iyi kullanmanız gerekiyor. Eğer bunu yapmazsanı Spotify’ın yanına bile yaklaşamıyor önerileri. Hifi meselesini de haziranda göreceğiz bakalım.

7. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    56
    Selamlar, yıl içinde bakacağım. Tidal spotify ,Apple müzik seçeneklerinden hangisi ağır basacak. Spotify arşiv müthiş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Ozcan86

Ozcan86
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    M4a satın alabiliyorduk. Artık alac mı alabileceğiz acaba?

9. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    156
    Apple'ın bu hamlesi bize yarayacak gibi... Artık Amazon da hd music hizmetinden ekstra ücret almayı bırakmış: https://www.amazon.com/music/unlimited/hd

Spotify da bu hizmeti ücretsiz olarak sunarsa şaşırmam.

refuserQ bunu beğendi.
  10. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    76
    Uygulama arayüzüne alışmak biraz zor olacak gibi. Spotify'dan Tidal'a geçtiğimde zorluk çekmemiştim fakat Apple Music'de işler biraz karışık. Şarkılarda katkıda bulunanları görememek ve herhangi bir çalma listesinden bir parça dinlerken sanatçının ismine dokunulduğunda, sanatçı sayfasına değil de tekrardan çalma listesine gelmesi benim için uygulamayı kullanışsız kılıyor. Fakat şarkı sözleri olması ve uygulamanın görselliği çok güzel. Eğer ilk söylediğim sıkıntılara takılmazsanız fiyat farkı dolayısı ile denenebilir bir uygulama. Ha bir de bir parçayı beğenmek için parça menüsüne girmeniz gerekiyor. Müzik çalar ekranında beğeni tuşu yok.

mc_technosoft bunu beğendi.
  11. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    76
    Apple Music HiFi dünden itibaren Dolby Atmos ve kayıpsız ses özelliklerini sunmaya başladı! Ayarlar>Müzik>Ses kısmından Dolby Atmos seçeneğini otomatik, hep açık ve kapalı olarak; kayıpsız ses seçeneğini ise ses kalitesi kısmından yüksek kalite (AAC 256 kbps), kayıpsız (ALAC 24-bit/48kHZ), yüksek kalite kayıpsız (ALAC 24-bit/192kHZ) olarak seçebiliyorsunuz. Kayıpsız formatlar seçildiğinde küçük bir pencere açılıp size kaliteli bir dijitalden analoğa çevirici kullanmanızı öneriyor. Dolby Atmos seçeneğini ise kablosuz olarak belli beats modelleri ile airpods modellerinin kullanılabilineceğini ve destekleyen Apple cihazlarının dahili hoparlörlerinden deneyimleyebileceğinizi söyleyen küçük bir pencere açılıyor. Kullandığım cihaz iPad Pro 10.5 olduğundan Dolby Atmos özelliğini deneyimleyemiyorum.

Yalnız dikkatimi çeken ve bundan dolayı Apple Music’e geçmeme neden olacak bir durum var: kayıpsız seçenekte piyadaki diğer yüksek kalite stream uygulamalarından daha hızlı bir şekilde müziklerin açılması ve müziğin belli yerlerine gitmek istediğinizde sizi bekletmemesi. Aynı internet bağlantısı ile TIDAL’da bir müziği ileri sardığımda ortalama 1-2 saniye (bazen 10-15 saniye) bekliyorken Apple Music’te sardığımda sanki müziği önceden indirmişim gibi anlık geçiş sağlıyorum.

Yeni özelliklere yapabileceğim en büyük eleştiri ise Dolby Atmos seçeneği ve ses kaliteleri arasında geçiş yapmak için ayarlara gidip birkaç tane sekme arasında gezmek diğer uygulamaların kullanışlı olması karşısında insanı çok yoruyor.

En çok merak ettiğim şey ise dahili hoparlörlerden Dolby Atmos’un nasıl bir performans sağlayacağı. Aynı şeyi Sony 360 RA’da da merak ediyorum.

pyken123 ve border66 bunu beğendi.
  12. emin50

emin50
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    apple music android de hifi ayarı varmı?

13. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    56
  14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,647
    mc_technosoft bunu beğendi.
  15. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    56
  16. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    156
    Üye oldum, Android arayüzü fena değil ancak henüz losless seçeneği gelmemiş. Ne zaman geleceği hakkında da bir açıklama yok umarım yakında gelir.

17. selcukatay

selcukatay
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Kulaklık iyiyse bir miktar değişiklik telefon ve tablette var. Ancak sanırım her telefon ve tabletin içinde aynı çözücüler yok, bu yüzden fark oluyor. En azından ben öyle deneyimledim. Ancak Mac bilgisayar'a nw40'ı bağlıyorum. Ses oradan gelmiyor. Bu Mac'lere dac bağlamanın başka bir yolu mu var? Sony'nin dac seçeceğini açıyorum ama ses alamıyorum. Bu yüzden tidal'le veya elimdeki kayıpsız formatlarla kıyaslama imkanı henüz bulamadım.

18. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    266
    mac ses ayarları ve tidal ses ayarlarından çıkış olarak nw40 seçiyor musunuz?

19. selcukatay

selcukatay
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Bunu yaptım. Ancak dahili hoparlör ile walkman yazısı arasında gidip geliyor. Sürekli ses kopuyor.

20. emin50

emin50
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    android sürümünde lossles hifi vs ses seçenekleri görünmüyor şimdilik. Arayüz fena değil.