Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

 1. CongoFather

  CongoFather
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  11 Nisan 2017
  Mesaj:
  696
  Alınan Beğeniler:
  1,436
  Site yönetiminin de konu ile ilgili yorum ve aksiyonlarını merak ediyor ve bekliyoruz. Sitedeki işleyişin her zaman güvenli ve mağduriyet yaratmadan ilerleyebilmesi; bu tip olaylardan güçlenerek daha kontrollü bir şekilde çıkabilmesi lazım. Daha küçük çaplı konularda çok daha erken araya girerek yapıcı aksiyonlar alınmıştı. Şu ana kadar sessizlik hakim...
   
  Collapse Signature Expand Signature
  FreeShah ve Nazım bunu beğendi.
 2. Makale_Helvetia

  Makale_Helvetia
  Expand Collapse
  DSD

  Katılım:
  29 Ocak 2018
  Mesaj:
  1,031
  Alınan Beğeniler:
  398
  siz de haklısınız, geçmiş alışveriş tecrübelerime göre duygusal düşündüm ancak bu işin boyutu farklı.
   
 3. MuttFTS

  MuttFTS
  Expand Collapse
  Administrator
  Site Yetkilisi

  Katılım:
  25 Mart 2009
  Mesaj:
  5,817
  Alınan Beğeniler:
  626
  Site yönetimi olarak zaten bildiğiniz gibi bizim konu hakkında çok eskiden beri bilgimiz var. Çeşitli şekillerde girişimlerde bulunduk fakat bir yere varamadığımızı biliyoruz.

  Burada bizden ne tip bir yorum ve aksiyon bekliyorsunuz bilmiyorum. Yani bu tip bir mağduriyette gelip de buraya Boğaç'ı uzaklaştırırız veya sponsorluktan çıkarırız gibi şeyler yazmak, olayın büyüklüğüne göre çok uygunsuz kaçıyor. Forum içerisinde yaptırım zaten en kolayı, bu konuyu silmemek de zaten internet üzerinden araştırıldığında kendisi hakkında fikir verecektir ve problem yaratacaktır.

  Bunun dışında forum olarak size sunabileceğimiz asıl şey, forumdan bir avukat arkadaşın size yardımcı olması olur. Veya forumda bir avukatımız yoksa ben bu konuda yardımcı olmaya çalışırım.

  Geçmiş olsun.

   
  Collapse Signature Expand Signature
  coolblue, DrWhite, delgren ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 4. compicat

  compicat
  Expand Collapse
  DSD

  Katılım:
  14 Aralık 2008
  Mesaj:
  1,011
  Alınan Beğeniler:
  1,629
  Arkadaşlar Merhabalar,

  Konuyla alakalı Sevgili Congofather ve Semsal gerekenleri yazmış. Arkasına sığınacağım bir bahane veya sözü uzatacak bir durumum yok; bunu belirtmek isterim. Konuyu da zaten kendileriyle -sonsuz anlayışlarına- da teşekkür ederek çözeceğim; herkesin maddi, manevi dibe düşüşleri olabiliyor; fakat hiçbir şekilde bu kadar uzamaması gerekiyordu. Yazdıklarında sonuna kadar haklılar.

  Konunun gittiği diğer yerlere açıklık getirmek gerekirse; Lotoo ile ilk görüşme ve anlaşmamız o zamanki satış müdürü Michael Xiao ile 2015'te Pekin'de yüzyüze tarafımdan, yönetimden Baran'ın maddi ortaklığı ile birlikte gerçekleştirildi. Amacımız Baran ile birlikte uygun fiyata ürünü sunmaktı ki; o zaman alanlar da hatırlayacaktır; piyasa şartlarını göre çok iyi fiyatlara Lotoo Paw Gold ve QLS cihazlar sunuldu. Bir süre sonra bizim doğrudan kontağımız olan Michael Xiao ile bizi de zor durumda bırakacak "ürün arkasında durmama", en ufak parça tedariğinde fahiş parça ücreti + DHL vb. kargo ücretleri gibi sıkıntılar yaşanmaya başladı. Yaklaşık olarak 11 adet ürün satıldıktan sonra; ilgili şahıstan da uzun süre dönüş alamayınca; zaten satışlar sonlandırıldı. Yukarıdaki mesajlarda belirtilen "Bizim Türkiye Distribitörümüz yok konusuna gelirsek; ufak bir google araştırmasıyla da görülebilir; Michael Xiao denen şahsın Lotoo bünyesinde, Noble Brandon vakasına benzer bir şekilde zimmetine para geçirdiği ve şirketten uzaklaştırıldığı ortaya çıktı. Kendisi o dönemden beri XiAudio adı altında kendi şirketiyle devam etmekte. Buna ek olarak, yine firma sahibi tarafından tarafıma geçen sene yazılı olarak 11 adet ürün aldığım; bunların ödemesini yapmadığım şeklinde bir bildirimde bulunuldu. Kendisiyle yapılan görüşmelerle ve ozamanki satış müdürü ve bizim kontağımız olan Michael Xiao'ya yapılan ödeme kayıtlarının kendisine iletilmesiyle, ikinci tur başlığında açıldığı gibi kendisiyle, kendisinin teklifiyle yeniden anlaşma sağlandı. O dönemde bu Lotoo'nun ekranları için istediği 75 USD + Fahiş kargo ücretlerinin tarafımızla hiçbir alakası olmayıp şirketin daha doğrusu sonradan sahibinin belirttiğine göre Michael Xiao'nun uygulamalarıydı. Bizim Türkiye distrbitörümüz yok denen dönemde de kendisinin şirketinden bu konulardan dolayı uzaklaştırıldığı ve tarafımıza yaptığı satışlardan hiçbir şekilde şirketini bilgilendirmediği; tabiri caizse bizim gibi diğer kendi kurduğu satış ağından gelen çoğu miktarı kendi hizmetinde kullandığı firmanın sahibi tarafından belirtilmiş; bunun üzerine kendisi bize geçen sene tekrar bu bölgede satış ortaklığına devam edilmesi konusunda teklif sunmuştur.

  Aradaki paragrafı genel konudan sapmak veya laf salatası yapmak için yazmadım tabiri caizse. Congofather ve Semsal'in yaşadığı sıkıntı tamamiyle geçmişten bağımsız olup benim çözmekte -bahane olmamakla birlikte- ailevi sağlık ve genel problemlerden dolayı beceriksiz olduğum ve uzun süreli anlayışlarını boşa çıkardığım bir konu olmuştur. Congofather da belirtmiş, buraya gelişmeleri yazacağını; kısa sürede ödemeleri yapılacak kendilerine. Tekrar böyle nahoş bir konuyla kendilerini üzdüğüm ve forumda sıkıntı yarattığım için özür diliyorum.

  ** Tamamiyle ailevi sıkıntılardan dolayı ve bu sorunun çözümüyle tamamen uğraştığım için online dahi olamıyorum. Amacım zaten tamamiyle suçlusu ve mağdurları ve belli olan bir konuda polemik yaratmak değil. imla vb. için şimdiden özür dilerim; telefondan hızlı bir şekilde girildi.

  Herkese iyi akşamlar dilerim.

  Saygılar, Sevgiler
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #24 compicat, 30 Haziran 2020
  Son düzenleme: 30 Haziran 2020
  Serhat bunu beğendi.
 5. CongoFather

  CongoFather
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  11 Nisan 2017
  Mesaj:
  696
  Alınan Beğeniler:
  1,436
  Merhaba,
  Boğaç ile ilgili yada diğer benzer çözümsüzlükteki konularda, kişiler ile ilgili kararları yönetim olarak sizler veriyorsunuz ve kararlarınız birinci derecede sizleri bağladığı gibi forum üyeleri olarak bizleri de olumlu yada olumsuz şekilde, kendi vicdan muhasebemizden geçirdiğimizde, etkilemektedir. Fakat hakkaniyetli kararlar alınmazsa, bu hobiye gönül veren kişiler olarak bu forumdaki birlikteliğimiz ve birbirimize olan güvenimiz zarar görecektir. Yasal yolları değerlendirme hakkımızı her zaman saklı tutuyoruz ama biz de o yola başvurmayı bugüne kadar biraz Boğaç'ın özel durumlarını da düşünerek ilk aksiyon olarak ele almak istemedik. Şu aşamada artık bunu son ihtimal olarak, istemesek te, uygulamak zorunda kalabiliriz. Buradaki bir çok kişi, bu kadar yüksek tutarda bir miktarın mevzuubahis olduğu bir süreci, bu kadar uzun bir sürede, bugüne kadar bizim yaşadığımız kadar fazla sayıda hayal kırıklığı yaşamasına rağmen, soğukkanlılığını koruyarak, anlayışlı yürütemezdi. Fakat iyi niyetimizin de bir yerde saflık olarak kesinlikle algılanmaması lazım.

  Sonuç olarak, dediğiniz gibi daha yapıcı, kimsenin maddi zarar görmeyeceği şekilde, bizim de tüm maddi zararlarımızın karşılanabildiği biçimde konuyu sonlandırabilmek istiyoruz.
  Bu şekilde yapıcı bir çözüm ararken, yaşananların doğru şekilde analiz edilip forum vicdanını yaralamayacak hakkaniyetli kararlar alınacağına da ayrıca inanmak istiyoruz.
  Herkese iyi forumlar, sağlıklı ve daha güvenli günler dilerim.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 6. artears

  artears
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  26 Ekim 2011
  Mesaj:
  742
  Alınan Beğeniler:
  2,491
  Ben kendi adıma, bu açıklamaların doğruluğuna inanmadığımı söyleyeyim. Michael Xiao ve embezzlement ile ilgili google'da bir şey bulamadım. Ufak bir google araştırması bana bunu göstermiyor. Böyle bir durum varsa linkini görmek isterim. Ayrıca lotoo ekran parasını benden isterken ben Michael Xiao ile konuşmadım. Lotoo'nun kendi saçma politikası idi bu ve yurtdışı forumlarda da bahsi geçen bir durumdu. Hepsinde Michael Xiao denen zatın araya girip parayı zimmetine geçirdiğine inanmak zor. Ayrıca head-fi meselesi de var.

  Benim açımdan durum böyle. Kişisel fikrim kimseyi bağlamaz. Umarım arkadaşlarımızın mağduriyeti en kısa zamanda giderilir...

  Sent from my fridge using Tapatalk
   
  Collapse Signature Expand Signature
 7. compicat

  compicat
  Expand Collapse
  DSD

  Katılım:
  14 Aralık 2008
  Mesaj:
  1,011
  Alınan Beğeniler:
  1,629
  Hocam özür dilerim; ama genel konu sizinle alakalı değil. Ki, o dönemden sonra bile size bu konuyla alakali ulastigimi, kırgınlığınızı hissettiğimi hatırlıyorum; ama yazdığınız son mesaj bile açıkça şunu gösteriyor ki ilgili şirketin sahibi benmişim gibi davranıyorsunuz, sahibi ben değilim. Sizin dönemsel yaşadığınız sıkıntıyı bana yüklemekten ziyade şirkete olan biteni yazdiktan sonra en azindan onlar araciligiyla sonuc almanızı dilerdim. bir onceki mesajda ticaret bazinda o donem yapilan "devede kulak" karli ticaretin de tek basina tarafimdan yapilmadigini belirttim. Sizinle en son hatırladığımız konumuz, tamamen sizin talep ve isteginiz uzerine diy partları size bana geliş fiyatından vermeme rağmen son siparisinizde bir urunun fiyatini yüksek bulmanızdı (ki TR içinde diy part paylaşımı yapmam benim hatamdır. Ek olarak, son fiyat serzenisinizin bile benden birden fazla talepte bulundugunuz ve benim gonderimini cekinmeden sagladigim, sizin de tesekkurle kapattiginiz alisverislerden sonra oldugunu net bir sekilde hatirliyorum.)

  Elma ile armutu karistirmayalim. Congofather ve Semsal'ın benden kaynakli yasadiklari istenmeyen sikintiyi en kısa zamanda çözeceğim. Tekrar teşekkür ederim anlayışları için.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #27 compicat, 30 Haziran 2020
  Son düzenleme: 1 Temmuz 2020
 8. MuttFTS

  MuttFTS
  Expand Collapse
  Administrator
  Site Yetkilisi

  Katılım:
  25 Mart 2009
  Mesaj:
  5,817
  Alınan Beğeniler:
  626
  Forum icerisindeki anlasmazliklarda tabii ki iki tarafi da dinleyip, bu anlasmazlik nereden olmus olabilir diyip, sorun olusmus cihazi ve kisileri arastirip ona gore bir yol izliyoruz.

  Fakat sizin durumunuzda bizim bir karar vermemize gerek yok, odenmis bir meblag ve alinmamis cihazlar var. Burada bir karar mercine ihtiyaciniz yok. Bizden bir talebiniz olursa yardimci olacagiz tabi ki.

   
  Collapse Signature Expand Signature
  delgren bunu beğendi.
 9. ilkercom

  ilkercom
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  21 Ocak 2014
  Mesaj:
  742
  Alınan Beğeniler:
  613
  Konu ilk başta okuyunca vooow diyorum. Ben bu foruma ilk üye olduğumda Boğaç bey teclast gibi bir dap ve sony mdr V6 satıyordu. Kendisini telefonla arayıp konuşmuştuk. Teclastta HP jackında ufak bir temassızlık olduğunu ayrıca kulak zevkime uygun olarak Selçuk beyden fiio x3 almamı önermişti. MDR V6 ise sıfır gibi gelmişti. Halen de arkadaşım kullanıyor. Bir çok yazısını okuyup kendimizi bu hobide daha donanımlı hissettik. Dolayısı ile kendisini böyle tatsız bir konu içinde görmek üzücü oldu.

  Malesef forum üzerinde veya başka mecralarda alışverişlerde bazen böyle tatsızlıklar oluyor -ki şu anki tatsızlık 2400$ gibi benim hobi anlayışımı bayağı aşan bir rakama ulaşmış- . Üstelik en az 2 mağdur var. Ben zamanında aldığım dap ın yanında deri kılıf yollanmadığında bayağı uyuz olmuştum. 2400 dolarım ne şekilde olursa olsun zayii olsa krize girerdim.

  Konuya yönetimi dahil edilme çabasını ilk başta anlamsız buluyorken aslında ucundan bucağından onların da alakası olması ilginç. Normalde böyle konular yönetimi bağlamaz. Ve daha önceki krizlerde fazlası ile inisiyatif alıp çözüme yardımcı oldular.

  Sözü yine çok uzattım. Umarım mağdur arkadaşlar maddi kayıplarını alırlar. Ve işin manevi yönünde tatmin olurlar. Çünkü 2400 dolar bir şekilde hobi için ayrılmış bir para. Ne olursa olsun keyif kaçmış bir kere. Boğaç umarım içinde bulunduğu maddi sorunlardan kurtulur. Kendisinin çok yazılarını okuduk. Umarım itibarını geri kazanır.
   
  Picasso16 ve delgren bunu beğendi.
 10. CongoFather

  CongoFather
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  11 Nisan 2017
  Mesaj:
  696
  Alınan Beğeniler:
  1,436
  İtibar kaybedildiğinde geri kazanılması kolay bir şey değil ama umarım kazanır!!. Parayı bir şekilde ödediğinde ödemiş olacak sadece(kısa zamanda olmasını temenni ediyoruz!! Bu Pazartesiye en son ötelediği ve kesin olarak olacağını söylediği ödeme de gerçekleşmedi ve konu ile ilgili sorularımıza net ve doğru cevaplar whatsapp grubu üzerinden de alamıyoruz). Bunun olması, süreçte yaşadıklarımızı bizlere unutturmayacak ve hep acı hatırlamak istemeyeceğimiz kötü bir tecrübe olarak kalacak.

  Bu arada konuyu tamamiyle yonetimden çözmesini beklemedik ve beklemiyoruz. Öyle olsa 15 ay beklemezdik!! Ama forumda herkese uygulanan kurallar ne ise burada da en sert şekilde uygulanmalı. Forumdaki hayat, bir sekilde ödemeler yapıldığında(ne zaman ve nasıl hala net değil), hiç bir şey olmamış gibi kaldığı yerden devam etmemeli. Öyle olursa, bu yaşananları legalleştirmek olur ki sonrasında olabilecek neredeyse hiç bir şeyi savunamayız.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #30 CongoFather, 1 Temmuz 2020
  Son düzenleme: 1 Temmuz 2020
 11. delgren

  delgren
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  1 Ağustos 2010
  Mesaj:
  310
  Alınan Beğeniler:
  332
  Konu zaten haklılık - haksızlık - mağduriyet gibi kavramların üzerinde konuşulmasını dahi gerektirmeyecek bir boyuta ulaşmış. Hatta foruma taşımak için bu kadar beklenmesi dahi başlı başına takdir edilmesi gereken bir husus. Ancak ben bu konuda forum yönetiminin ne yapması gerektiğini ya da nasıl müdahil olabileceğini tam anlayamadım. Konunun artık adli bir olay olmasına ramak kalmış, tamamen mağdur kişilerin inisiyatifi sebebiyle taşınmamış. Yukarıda @MuttFTS 'nin de söylemiş olduğu gibi üyeyi forumdan atmak gibi diğer konularda yapılan şeyler bir nevi ödül gibi olur.

  Herkesin defalarca söylediği gibi ortadaki para çok ciddi, bunca ay beklemiş olmanız ancak peygamber sabrı ile açıklanabilir.
   
  MuttFTS ve CongoFather bunu beğendi.
 12. MuttFTS

  MuttFTS
  Expand Collapse
  Administrator
  Site Yetkilisi

  Katılım:
  25 Mart 2009
  Mesaj:
  5,817
  Alınan Beğeniler:
  626
  Konunun yine bizimle ilgisi yok sadece forum üzerinde konuşulmasa da durumdan haberdardık.  Bugüne kadar her olumsuz alışverişte sorunun çözülmesi veya kesin olarak çözülmeyecek olması durumuna kadar bekledik. Yine aynı şekilde bekliyoruz. Şu durumda forumda olması veya olmamasının hiç kimseye zararı veya faydası yok.

  Hemen uzaklaştırın diyorsanız uzaklaştıralım. Bu konuda neden uzaklaştırmıyoruzmuşuz veya uzaklaştırmak istemiyormuşuz gibi düşünüldü anlamadım.
  --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Temmuz 2020 ---
  Bunlar dışında zaten forumda konu açmanızı çok önceden söyleyen de yine yönetim. Şu ana kadar geç kaldıysanız zaten sizden kaynaklı bu durum.
  --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Temmuz 2020 ---
  Şunu da ekleyeyim, sponsorluk vs. gibi durumlardan herhangi birşey yapmadığımızı düşünenler var ise yaklaşık 3 yıldır forumun hiçbir geliri yok, hiçbir sponsorluk anlaşması veya bağlantısı yok. Aynı zamanda Warbler Audio veya Revostage Audio ile ilgili herhang bir iş bağlantımız da yok. Bilginiz olsun.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  #32 MuttFTS, 1 Temmuz 2020
  Son düzenleme: 1 Temmuz 2020
  delgren bunu beğendi.
 13. Mikrobiyolog

  Mikrobiyolog
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  5 Ocak 2016
  Mesaj:
  983
  Alınan Beğeniler:
  3,750
  Bizim forum olarak bu olaya pozitif bir katkımız olabilir mi acaba? Mesela Boğaç'ın çalışacak, kablo yapıp satarak para kazanacak imkanı (sağlık, zaman, motivasyon, hazır malzeme vs.) var mı? Misal hepimiz birer kablo (kulaklık kablosu, interconnect vs) sipariş edelim, ödemeyi kabloyu teslim alınca güvenilir bir üyeye ya da yöneticiye yapalım, o da kayda değer bir meblağ (taksit diyelim), ya da borcun tamamı toplanınca alacaklılara aktarsın, arkadaşlarımızın parasını kurtarmış oluruz.
   
  ckn, barocka, zodiac_tauruss ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 14. artears

  artears
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  26 Ekim 2011
  Mesaj:
  742
  Alınan Beğeniler:
  2,491
  Kronolojik olarak yanlışsınız. Sizinle DIY parçaları konusundaki fiyat yorumum ve sattığınız parçalara teşekkürler kısmı Lotoo sorunu öncesindedir. Lotoo sorununu da siz çözemeyeceğinizi ifade ettikten sonra ben çözdüm. Adamlarla kendi siteleri üzerinden iletişime geçtim. O aşamada aldığım bilgilerdir bunlar. Sizin firmanız olduğunu söylemedim hiçbir zaman, zaten kendi işimi kendim hallettim o dönemde. Ekranı getirttim, montajı yapıp sonra sıtkım sıyrıldığı için cihazın tüm geçmişini anlattığım bir ilanla epey zararına sattım. Bu benim kendi seçimimdi tabii, sizinle alakası yok, ama ben bir şeyden soğursam o benim gözümde değersizleşir iyice. Sizinle Lotoo sorunu sonrası bir kez parça için iletişim denemem oldu, ona da cevap vermediniz. Zaten ben o aşamada da resmi Türkiye distribütörü olmayan pahalı hiçbir ürünü almamaya karar vermiştim. Dikkat ederseniz, bir daha da sizinle iletişime geçme çabam olmadı.

  Forumda lpgt konusu açıldığında sadece o soruyu sormakla yetindim, zira ilgisiz olduğunuz zamanlar olmasına rağmen parasal açıdan bir yanlışınızı görmediğim için müdahil olup negatif bir görüntü yaratmak istemedim. Durum budur.

  Konu şu an benim bu anlattığım kısma göre daha derindir ve adli bir yapı kazanması doğaldır. Buna rağmen şu google ile kolayca bulunan Michael Xiao hikayesi de şaibelidir. Head-fi kısmı da açıklığa kavuşmamıştır. Tüm bunlardan daha önemlisi ise mağdur arkadaşlardır. Ben bunu kabul edemiyorum, kusura bakmayın.

  Son olarak sizden de kişisel olarak soğuduğumu ifade etmeliyim.

  Sent from my fridge using Tapatalk
   
  Collapse Signature Expand Signature
  Nazım ve CongoFather bunu beğendi.
 15. Chaturanga

  Chaturanga
  Expand Collapse
  Analog

  Katılım:
  12 Ocak 2017
  Mesaj:
  2,205
  Alınan Beğeniler:
  6,008
  Turan hocam çok naif ve düşünceli bir öneri olmuş ama Boğaç Bey'in yapacağı kabloların maliyeti satacağı fiyatın çok altında kalacağından bu kendisinin de kabul ettiği kusuru ödüllendirmek olmaz mı?

  Ortada alınmış ve harcanmış ciddi bir meblağ var. Bunun bir an önce mağdur olanların kabul edeceği şekilde ödenmesi dışında bir çözüm göremiyorum açıkçası.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  refuserQ, Nazım ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
 16. Pascalci

  Pascalci
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  11 Ekim 2014
  Mesaj:
  311
  Alınan Beğeniler:
  702
  Forumun ticarethane yeri olmadığını söyleyip bu işin ticaretini yapan yöneticilere selamlar. Burada iki ürün satıyor diye anket açıp paralı site linki paylaştı diye milleti gonderiyorsunuz. Foruma sizden daha çok faydası olan insanlar vardı. Bırakın ikinci el sitesi olarak kalsın artık burası.
   
  Collapse Signature Expand Signature
  Picasso16, Makale_Helvetia ve Engin bunu beğendi.
 17. MuttFTS

  MuttFTS
  Expand Collapse
  Administrator
  Site Yetkilisi

  Katılım:
  25 Mart 2009
  Mesaj:
  5,817
  Alınan Beğeniler:
  626
  Neyin ticaretini yapiyormusuz? Bir aciklayin yoksa guzel cumleler duyabilirsiniz benden.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 18. Pascalci

  Pascalci
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  11 Ekim 2014
  Mesaj:
  311
  Alınan Beğeniler:
  702
  Boğaç ın attığı ilk postu okumadın herhalde. Oradaki Baran mahalle bakkalı değilse sitenin yöneticisidir. Üslup konusundada söylediğin kelimelerin karşılığını alırsın kusura bakma.
   
  Collapse Signature Expand Signature
 19. Mikrobiyolog

  Mikrobiyolog
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  5 Ocak 2016
  Mesaj:
  983
  Alınan Beğeniler:
  3,750
  Bence burası hassas bir başlık, konu dağılmasın, üstteki 3 mesajın da bu konuyla hiç bir alakası yok, başka bir başlıkta konuşulmasını öneriyorum.
   
  delgren, Nazım ve barocka bunu beğendi.
 20. Baran

  Baran
  Expand Collapse
  Administrator

  Katılım:
  29 Haziran 2011
  Mesaj:
  1,411
  Alınan Beğeniler:
  3,695
  Su konu oncelikle taraflarin magduriyeti uzerinden yururse ve saptirilmazsa seviniriz. Konu olumlu/olumsuz neticelendikten sonra konu kilitlenmeyecek ve diger konularda da yazilanlara yonelik yazisacagiz. Yazismak isteyen arkadaslardan biraz sabir istiyoruz.

  Kisisel hesaplasmalara girilmeye baslaniyor.

  Konu icine donuldugunde ise konu sahibi arkadaslar tam olarak ne beklemekteler yazarlarsa seviniriz. Yonetimden ne bekleniyor? Ban mi? Konunun silinmemesi mi? Konuya surekli yazmamiz mi? Hakli olduklarini dile getirmemiz mi? Bunlar zaten ortada olan seyler ama sorun cozmuyor, olsun icimiz soguyacak diyorsaniz hemen simdi yazmaniz dahilinde yapilacaktir.
   
  delgren bunu beğendi.