Audiominor/Compicat (Boğaç Tekman) Mağdurları

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda CongoFather tarafından 28 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,491
    Gerçekten dolandırıcı tanımını kabul etmeyen bir memleketteyiz, şaşıyorum. "Arkadaşın tek olayı kablo değildi" derken Burak beyin değindiği bu dap davasından bahsediyorum. Adam milletin parasının üstüne oturdu, distribütör olmadığı halde öyle olduğunu iddia etti, lotoo firmasından verdiği iletişim mailleri çakma çıktı, kablolarda gümüş der, bakır çıkar, altın der, altın çıkmaz. Siz neyi savunuyorsunuz Allah aşkına?

Bu arkadaşın compicat ile alakası gerçekten nedir? Zira bu yapılanları mantıklı ve az biraz ahlaklı insanın savunmasını mümkün görmüyorum.

Bir de troll'lüğün alasını yapıp, sonra enerji ve zamanı olmadığını ve başka konuya geçeceğini söylemek de ayrıca abesle iştigal olsa gerek.

Ama istediğine ulaştı ne yalan söyleyeyim. "Don't feed the troll" derler yabancı forumlarda, ben yaptım onu, bir halt ettim, diğer forumdaş arkadaşlardan özür dilerim. Bu mesajdan sonra beslemeyeceğim kendisini.

Sent from my fridge using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
    Submariner2 ve ilkercom bunu beğendi.
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,714
    Bir cihaz pahalıysa daha ucuz olanların sunmadığı bir şeyler sunuyordur. Yoksa insanlar para verip almazlardi. Hifi parçalar ucuz değil. En basitinden bir HM901'in amfi kısmında kullanılan opampların tanesi $24. Balanslı versiyonunda bunlardan 4 tane kullanılıyor. Amfinin geri kalan parçalarını, güç kaynağı, DAC, kasa, dizayn, üretim, dağıtım ve satış maliyetlerini ekleyin. Ne kadara satılmasını bekliyorsunuz?

İçinde $5'lik D/A dönüştürücü olan binlerce dolarlık DAP'lar olduğunu iddia ediyorsunuz, lakin tek bir güncel örnek veremediniz.

Tahminim yine forumda geçmişi, muhtemelen de negatif deneyimi olan bir "yeni üye" karın ağrısından mütevellit laf çarpmaya gelmiş gibi görünüyor...

Olsun. Yersiz ve saçma da olsa arada fırça yemek iyidir. E dünyada herkesin makul olması da mümkün değil. Bu durumda arada bu tip mesajların olması da normal, hatta bence sağlıklı, çünkü forumda aşırı sansür olmadığının bir göstergesi. :)

3. soundfidelity

soundfidelity
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Örnek veremedim değil, siz 1000 dolarlık DAP'ın içinde 100 dolarlık DAC var baktım diyebiliyor musunuz hayır! Donanımdan anlamazsınız etmezsiniz üstüne bir ton laf. Size burada komponentlerin fiyatlarının listesini yazacak değilim. pahalı bir cihaz kötüdür demiyorum, sadece aynı komponetlerle daha iyi sonuç alan veya daha iyi komponent kullanıp yarı fiyatının altına satanlarda var. Hangi marka hangi marka diye soracaksınız. Sizlere bilgi vermek bence israf olur. 1000 dolarlık DAP'ın içindeki DAC'ın fiyatını yazmayı sanırım unuttunuz.

Bu durumu düşmenize inanın şaşırmadım. Ayrıca ben %4'e kadar gümüş ve gold yazan kablo hakkında görüşümü bildirdim. %99 saf gümüş yazmıyor. Ben sizin gibi %4 gümüş yazan kabloyu tamamen altın sanacak zekaya sahip değilim.

Kimseyi savunmuyorum, arkasında durmuyorum. Her yere ben kefilim yazdığınız kişi milleti dolandırdıysa 10 yıl öven sizlerin de hatası var. Tekrar soracağım siz müziğin neresini dinliyorsunuz ve hangi kafayla dinliyorsunuz inanın çok merak ediyorum. Ayrıca Mahkeme orada, ben kefilim diyen, harika bir sesi var diyen sizlere söylüyorum. Yıllardır kablolarını alıyor destan yazıyorsunuz. Üstelik 2016 yıllarında içinden bakır çıktı yorumlarına rağmen övmeye ve satın almaya devam eden kimdi? Utanma sizde var mı?

Daha %4 e kadar gümüş ve altın ne demek anlayamadan satın alıyorsunuz %4'ü indirim sananlar da var bu ayrı bir konu. Sesten ve müzikten ciddi anlamda anlamıyorsunuz, yaptığınız yorumlardan gayet iyi anlaşılıyor ama kulaklığı takınca başımıza tonmaister kesiliyorsunuz. Bir hafta dinleyip ikinci hafta yeni kulaklık bakmaya başlayan kitleye sesleniyorum.

Oyuncak flac player'ı almışsınız elinize her şeye bir sözünüz var. Üslupsuz oluşunuzu geçtim sorunun daha büyük olduğunu düşünüyorum. Ayrıca arkadaşlar işiniz gücünüz yok mu? İki satır bilgi var, 10 satır boş konuşma. Biri gelip iki satır yazınca hemen zıplayan kişiler var. görüyorum ki burada yaşıyorlar. Bir sayfa dolusu yazdım iki satır anlamışlar. Kıt bilgisiyle tartışma ortamı oluşturmak için abuk sabuk soru soranlara cevap vermeyeceğim.

Techno-Fi'ye sizin yorumlarınız ve birbirinizden ödünç cihaz almak için sırnaşmalarınız yüzünden yıllarca üye olmadım. 1 kulaklık 5 kişinin elinde geziyor. İki yorum arasında uçurum var, çoğunuzun saçma sapan yorumlarından, abuk sabuk yarım bilginizden ve deneme yanılma yöntemlerinizden bıkmıştım. Sonunda üye oldum ama forumu ağlama duvarına çevirmişsiniz.

4. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    357
    Hangi konuya?

Xexec bunu beğendi.
  5. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    140
    Troll mrol ama haklılık payı yok değil.. :)

synweap ve mfya bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,714
    İddia eden ben değilim ki, sizsiniz.

Donanımdan anlayan hangi cihazda ne çip ve parça kullanılmış bilir, kolayca da güncel fiyatlarına ulaşır, yukarıda yaptığım gibi...

Kusura bakmayın ama bir tane bile örnek veremediğiniz bir önermeyi ahkam keserek paylaşan sizi kim nasıl ciddiye alsın?

u.taskiner bunu beğendi.
  7. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    862
    para iadesi bekliyorum , inş yapar ( kablo için )

8. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,750
    Bu başlıkta söylenebilecek başka bir şey kaldığına açıkçası pek inanmıyorum, çünkü benim kitabımda %4 e kadar olsun ya da olmasın, gümüş kaplı bakır, eşit değildir altın gümüş hibrit. Yani benim açımdan her şey ortada. Parası alınıp teslim edilmeyen DAP’lar da aynı şekilde.

Ama hala her gün Audiominör kablo ile müzik dinleyen birisi olarak bu konu her gördüğümde hala kalbimi kırıyor. Oysa benim aldığım bütün kablolar zaten bakırdı, yani şahsen dolandırıldığımı düşünmüyorum, ama yine de içimizden çıkan bir hobidaşın, bir forumdaşın, bir arkadaşın bu yola sapmış olması beni oldukça üzüyor.

Bu başlık üzerinden, foruma, yönetimine, üyelerine, yüklenilmesi, “hani kablonun sese etkisi?” “ al işte siz bu kadar duyuyorsunuz” vs şeklinde tepeden bakılması, “oh olsun!” çekilmesi de aynı şekilde. Pek nahoş bir fırsatçılık olarak değerlendiriyorum. Derdi olan açsın konuyu, hakaret etmeden, seviyeyi düşürmeden ne deyecekse, kime diyecekse, açık açık, genellemeler yapmadan söylesin. Ama bu konu buna alet edilmesin diye düşünüyorum.

Xexec, Nazım, ilkercom ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  9. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,887

Ben sizin gerçek amacınızı anlamadım. Son posttan yaklaşık 4 ay sonra yazıyorsunuz ve gerekçeniz kablo fiyatlarına bakarken rastlamak. Kablo konusu yerine buradan yazdınız eyvallah da konudan bağımsız hobiye gönül veren insanlara alenen sözlü saldırı neden? Bir öfke kin veya dolmuş taşmışlık nereden geliyor ne alaka siz kimsiniz acaba? Yeni medyada iki kelime doğru söyleyip ardından atıp tutunca herşey doğru algısı çıktı maşallah buna yaslanıp millete yersiz dalaşmak çok anlamsız.

Tekrar soruyorum siz kimsiniz? Eski trollere benzettim (siz kimi kastediyorum anladınız çünkü forum ahalisini iyi tanıdığınız belli ki güzel genelleyip laf atıyorsunuz) ama niye şimdi ortaya çıktınız merak ediyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    erenn ve ilkercom bunu beğendi.
  10. soundfidelity

soundfidelity
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Yukarıdaki yazdıklarınız takıntıların yanında paranoid bozukluğu da ortaya çıkarmış oldu. Bir tek kulaklık ve kablo satın alan siz değilsiniz. Yüzlerce insan alıp kullanıyor ve internette yorumları okuyor. Üzücü tarafı yorumlarınızın yanlış olmasına rağmen harika bir yorum faydalı oldu diye yazanlara mı yoksa insanları yanıltmanıza mı üzüleyim? yoksa en küçük eleştiride üçlü beşli saldırıya maruz kalanlara mı üzüleyim.

Benim 4 ay sonra niye yazdığımı sorguluyorsunuz. 2016 yıllarında kablonun içinden gümüş değil, bakır çıktı yorumları yapılmış ve tartışılmış, sözü geçen kişi yurtdışında engellenmiş. Her şeye rağmen kefil olanlar ve övgü dolu sözler yazanlar çıkmış. Olayın üzerinden 4 yıl sonra aynı başlık altında yazmaya başlayanlara diyecek sözünüz yok mu? Güle oynaya alışveriş devam etmiş, bu durum bir çok kişi zarar görmesine neden olmuş.

Benim sizin gibi en çok kim mesaj yollayacak, en çok incelemeyi kim yapacak ve beğeni kim toplayacak yarışına girecek kadar zamanım yok. En tehlikeliler, sevmediği markayı yerin dibine sokmaya çalışanlardır. Hatta bazı firmaların çalışanlarına bile rastlamak mümkün. Bazıları önce kulaklığa kötü yorum yapar ürün kendisine geçince birden en iyisi olur.

Herkese tavsiye edip öveceğim, kefilim diyeceğim sonra millet dolandırılacak. İnsan içine çakamazdım, yüzsüz çok olunca sorun olmuyor tabi. %4'e kadar gümüş ve altın yazan bir kabloyu %99 altındır sananlara söyleyecek söz bulamıyorum. 2016 yıllarında yazıldı çizildi, önemsediniz mi? 4 yıl ne yaptınız? Ben üç beş kişinin övmesiyle değil, kendi beynimle hareket ederim. İlginç olan techno-fi suçlu ilan edilmiş ama siz eşe dosta tavsiye etmekten suçlu değilsiniz. Forum dışından sizin yorumlarınızı okuyup güvenip alanlar ne olacak? Adama sorarlar, siz övmek için ne kadar aldınız diye.

Bence techno-fi sizlere karşı son derece anlayışlı, hakarete varan konuşmalar yapılıyor, suçlu ilan ediliyor. Bence önce aynaya herkes baksın asıl suçluyu görürler. Daha söylenecek çok söz var ama çoğunuzun takıntılarına ve durumuna bakınca bir adım daha ileri gitmeye gerek yok. Zaten daha iyi bir sonuç beklemek doğru olmaz. Bu ne saflık arkadaş.

11. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    223
    Oooo psikoloğumuz eksikti. Bu kadar uzun (okumaya tenezzül etmedim) yazdığına göre işler kesat.

mfya, Baran ve ilkercom bunu beğendi.
  12. ahmetcan44

ahmetcan44
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Ne yazık ki yoğunluğum ve dikkatsizliğim sonucu buraya bakmadan bir alışverişim oldu bu arkadaş ile. Toplamda 2200 TL borçlu bana ve sürekli ilk mesajda anlatıldığı gibi oyalıyor. Keşke burayı okusaydım, bayağı pişman oldum. Yarın göndermezse savcılığa vereceğim.

Submariner2 bunu beğendi.
  13. soundfidelity

soundfidelity
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Kör ve sağırların olmadığı bir konuya geçeceğim. Samanlıkta iğne aramak gibi.

14. ahmetcan44

ahmetcan44
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Her gün bambaşka bahaneler ile ödememeye devam ettiği için yasal yollara başvurdum. Bitmek bilmeyen bir bahane üretme sürecine girdik. Üstelik bu süreçte başkasına ürün satıp para aldığını da gördüm. Gerçekten pes.

Submariner2 bunu beğendi.
  15. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    512
    Hocam çok geçmiş olsun umarım tez zamanda paranızı alırsınız.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Kasım 2021 ---
    Forum çok kalabalık olmadığı için muhtemelen başka konularda da forum ahalisini bulacaksınız şahsi fikrim bu forum pek size göre değil.

ahmetcan44, mfya, refuserQ ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  16. travers

travers
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Arkadaşlar selamlar.

Sanırım bende kervana katıldım. Arkadaşı en kısa sürede savcılığa vereceğim. Toplu şekilde şikayette bulunursak çok kısa sürede bu dolandırıcının en ağır cezayı almasını sağlayabiliriz. Savcılık şikayeti dışında maliyeye bildirimde bulunacağım, geçmişten bugüne kadar yaptığı tüm alım satımların birde vergisini cezasıyla tahsil etsinler. Gerisini kendisi düşünsün bu saatten sonra.

onurdogan4 bunu beğendi.
  17. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    357
    Eğer bir sakıncası yoksa sormak isterim. Sizin kaptırdığınız meblağ ne kadar kendisine?

18. travers

travers
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    1300 lira tutarında ödeme yaptım kendisine. Yarına kadar iade için mühlet verdim. Paşa gönlü bilir ödemezse.

19. HiFidays

HiFidays
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba okadar cok yazi varki okumak bile sknti yaratiyor. Bahsettiginiz kisinin adi soyadi varmi bizde tedbir alalim en azindan yolumuz duser eft havale yaparken isimden ayıkırız.

20. travers

travers
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4

Başlıkta yazıyor üstad.