Audiominor'in (Bogac) Headfi'da banlanmasi

'Genel Tartışma' forumunda DarkTemplar tarafından 24 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. mavi

mavi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,506
    Currawong'un bu konuda yargısız infaz yapmış olabileceği ihtimalini düşünmekteyim, lakin aklıma takılan birkaç soru da yok değil.

Currawong şöyle demiş :
    "I asked compicat for the manufacturer of the wire he uses for the Celestine cable, which his site describes as "Highest purity, 4 strands of 25.5AWG, Triple cryoed 7N, Silver & Gold(up to %4), Litz with PE insulation.". I contacted that manufacturer who verified that he'd never done business with him."

Yazılana göre Boğaç Bey, kablo tellerini üreten firmanın adını Currawong'a iletiyor, onun bu firmayla irtibat kurup doğrulama isteyeceğini bile bile. "Kendisiyle hiç iş yapmadım" diyecek üreticinin e-posta adresini neden versin ki..? Burada Currawong'un taraflı yaklaşmış olabileceği ihtimali geliyor, ama yine de yukarıda bold ile yazdığım ifadeyi sarf etmesini anlamlandıramıyorum.

2. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Ben söyleyeyim hocam, currawong çatır çatır para yiyen bir insanmış. Yedirmeyenlere de tavır alıyormuş. Bunlari head-fi'ye kusup başka yerlere kaçan insanlardan duydum. Mjolnir Audio'nun sahibi Spritzer'e currawong derseniz orijinal küfürler öğrenebilirsiniz. :) Hatta hi-fi konusunda gerçekten bilgi sahibi Head-Case üyelerinin alayı nefret ediyor kendisinden. Fakat bildiğim kadarıyla eğlence unsuru olduğu için Head-Case'den banlanmıyor.

#22 Sechtdamon, 25 Eylül 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 25 Eylül 2016
  3. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    516
    @compicat, Head-fi tarafını okuyamadim henüz ama bugüne kadar yaptığım birkaç alışverişten dolayı size güvenim sonsuz. Resmi bir yazışma falan olur da yeminli tercüme falan gerekirse haber verin. Kolay gelsin.

Collapse Signature Expand Signature
    11 kişi bunu beğendi.
  4. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    611
    Foruma üye olduktan sonra uzun süre yazılanları okudum. Ve bu işte cidden tecrübeli olması dolayısı ile kendisinden bir dap almaya karar verdim.
    Kendisi son derece bilgili , ilgili , kibar ve dürüst birisi. Elindeki teclastta hafif bir sıkıntı olduğunu, düzelteceğini ama yine de bana satmasının o aşamada doğru olmayacağını ve benim ona anlattığım beklentilere göre başkasından x3 almamı tavsiye etti. Ki Fiio X3 hakikaten çok beğendiğim bir cihaz. Ve yine tam beklentilerim doğrultusunda sıfırdan farksız sony mdr v6 yı makul bir fiyata aldım. sonrasında bi kaç soru sordum. kablo almak niyetindeydim olmadı. hep aynı kibarlıkta cevap verdi.

Kesinlikle bilerek birisine kötü mal satacağına inanmıyorum.

Buradan Boğaç Hocama teşekkürlerimi bildiriyorum. Bu sektöre katkılarınız unutulmaz.

#24 ilkercom, 26 Eylül 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Eylül 2016
    13 kişi bunu beğendi.
  5. korman

korman
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Geçmiş olsun. Umarım gerçekler ortaya çıkar.

6 kişi bunu beğendi.
  6. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Ben yeni kablomla cok mutluyum, 2. Alışverisim, 3. 4. De olur kesin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6 kişi bunu beğendi.
  7. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Her zaman ürünün arkasında duran biri için gerçekten hoş olmayan bir durum, aslında pekde şaşırdım denemez... Kaliteli ürünlerinin piyasada olmasını hazmedemedikleri ortada. Yapabileceğimiz birşey olursa yanında olduğumuzu hatırlatalım. ;)

7 kişi bunu beğendi.
  8. korman

korman
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Bende kendisinden w30 için bir kablo almayı düşünüyorum hayırlısı.

6 kişi bunu beğendi.
  9. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,097
    Boğaç bu hobiye ciddi emek veren, seven biri. hf deki üç beş hıyar tarafından önü kesilmeye çalışılmış, önerdiği söylediği hiç bir şeyden pisman olmadım, hayırlı olsun şimdiden.

6 kişi bunu beğendi.
  10. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,387
    Currawong'un denetleyicisi yok mudur, kafasına göre iş yapıp bitirmiş olayı?

2 kişi bunu beğendi.
  11. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Currawong'un denetleyicisi olmaz mı? Kim ama? Head-Fi yönetiminde böyle haltlar yemeyen, para yemeyen bir kişi kaldı mı?

Site öncü olabilir, buluşmaları felan enfes. Ama buluşmalara sokmak için bile eşşek yüküyle para alıyorlar firmalardan. Ya da hali hazırda "shilling" hizmeti verdiği firmalara güzel güzel köşeler hazırlıyorlar.

Currawong'un H-C'deki ünvanı şu: "Integrity's Value: 1 amp"

Bu adam bir zamana kadar H-C'de bile saygı gören biriymiş. Sonra para yemeye başlamış, sonra da böyle işte. Currawong'un niye böyle birşey yaptığını da biliyorum da, neyse işte.

Boğaç'ın kabloları müthiş bana göre. Ben seviyorum. Sesinden ne olduğunu belli ediyor zaten kablolar. Para yiyen, bir ampliye kişiliğini satan biri banlasa n'olur. Sağır sultan duydu zaten o adamın nasıl biri olduğunu.

#31 Sechtdamon, 15 Aralık 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Aralık 2016
    4 kişi bunu beğendi.
  12. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Arkadaşlar bu konu ile ilgili bir gelişme var mı? Eğer bu şekilde kapandıysa çok üzüleceğim. Head-fi'daki konuyu tekrar okudum da özellikle Currawong'un son mesajı sinirlerimi zıplattı yine. Sanmıyorum bu adamların herhangi bir şeyden yüzü kızarsın ama en azından bir iade-i itibar görmek isterdim.

5 kişi bunu beğendi.
  13. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629
    Hocam ilginiz ve mesajınız için teşekkürler. Vakit bulup da çok yazma şansım olmyor Konuyla ilgili biz üzerimize düşeni yaptık. Geri dönüş konusunda biz de maalesef dişimizi sıksak da, ticari anlamda ne resellerlarımızda ne de diğer satışlarımızda bir değişiklik yok. Artık ticari olarak da daha fazla yıpranmamak ve konunun canımızı daha fazla sıkmasına izin vermemek için tabiri caizse işi uzatmama tarafındayım. Mainland Çin'den, Şili, Güney Afrika vb. ülkelere uzanan satış ağı kesintisiz olarak hatta butik konsepti fazlasıyla aşarak devam ediyor. Desteğiniz için tekrar teşekkürler.

13 kişi bunu beğendi.
  14. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Bu konuyu okumuştum ama yazmamışım. @compicat deyince sınırsız bir güven duygusu oluşuyor bende.Net.

15. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,746
    Aynen.

Head-fi deyince de, yönetimi olarak yani, aynı hobiyi paylaşan samimi insanlardan "çaktırmadan" ticari çıkar elde etmeye çalışan bir oluşum anlıyorum. Bu ülkedeki belli bir forumu hatırlatıyor bana.

#35 Mikrobiyolog, 22 Eylül 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Eylül 2017
    8 kişi bunu beğendi.
  16. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,353
    Boğaç kardeştir, head-fi kalleştir.
    Modern çağın ilişkilerini zerrece önemsemem. Çekirdek aile kavramından nefret ederim. Ben kabileciyim. Boğaç da benim kabilemdendir. Gördük, dokunduk, konuştuk, alış-verişimiz oldu, birbirimize hakkımız geçti, onun bana daha çok geçti, her zaman helalleştik.
    Allah sağlık-sıhhat versin, ona da eşine de evlatlarına da... İşini daim etsin, kazancına bereket katsın, şükrünü artırsın, namerde muhtaç etmesin.

Serhat, ercuozcan, DrWhite ve 10 kişi daha bunu beğendi.
  17. mrlnb

mrlnb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Haksızlık olsada hakkınız olan birşeyde zararsız çıkarsınız kısa vadede olmazsa uzun vadede bu gerçekleşecektir.

2 kişi bunu beğendi.
  18. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629
    Arkadaşlar desteğiniz için gerçekten çok teşekkür ediyorum, çok mutlu oldum dayanışmanızdan dolayı.

Benle ilgili konuda arkadaşınız gözü ile değil dışarıdan bakan bir kişi için zaten oldu bittiye getirilen bir durum olduğu ortada diye düşünüyorum.

Konu özelinde ise firmaya verilmek istenen zarar head-fi çizgisinde sınırlı kaldı. Bu noktadan sonra konunun uzatılması, savunma hakkı vermeyecek kişilere tekrar alan yaratmak olacaktır ve firmaya daha büyük zarar vermek isteyebilirler. Bu işler ticarete, verilen reklamlara göre işlediğinden dolayı haklı/haksız kavramı maalesef işlemiyor. Sizlerin mükemmel desteği ile bu süreçten güçlü çıktı firma çok şükür.

İyi akşamlar.

9 kişi bunu beğendi.
  19. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Ticari anlamda head-fi dışındaki satışlarınızın etkilenmemesine oldukça sevindim. Size hak veriyorum, bu noktada bana kalırsa da konuyu devam ettirmemek daha mantıklı olacak gibi görünüyor, dediğim gibi bu insanların utanma sıkılması olmadığından dolayı olan yine size olacak.

Bundan sonrası için başarılarınızın devamını dilerim.

4 kişi bunu beğendi.
  20. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    512
    Bende Boğaç hocamdan alışveriş yapmış biri olarak söylüyorum ki tamamen çıkar üzerine oyun oynanmış Head fi'de çünkü bir kaç kablosunuda deneme fırsatı buldum. Öncelikle Headfi'de ki bu saçma kitle bunu savunarak müzik kulağı olmadığını da kanıtlıyor. Mesela her kablolun kulaklığa kattığı şeyler vardır mesela gümüş kablo sesi hafif açar tizleri daha rahat daha okunaklı diyeyim hissedersiniz ve dersiniz ki evet bu gümüş kablo tabi bazı kulaklıkların kablo ya tepkisi az veyahut çok oluyor. Şimdi bunu hissedip bir kablo aldığınızda aldığınız kablodan bir ses analizi yaparsınız. Bu arkadaşlar da nasıl bir kulak varsa bunu anlayamamışta iftira atıyorlar çok acı. Anlayamamak değil de rant meselesi var ortada ama kimse de orada bu meseleyi ele almamış. Westone um pro 30 için aldığım gümüş kabloyu taktığımda ve sesi duyduğumda aynen şöyle dediğimi hatırlıyorum. "bu kablo ile westone mühendisleri şu kulaklığı dinlese bu kabloyu stok kablo yapardı kesin" ortada bir kalite var. Başarılarının devamını diliyorum Boğaç hocam.

2 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.