AudioQuest Dragonfly Black , Red ve Beetle DAC (Yeni)

'Haberler' forumunda bakieryigit tarafından 3 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,987
    Inceleme linkini yollar mısınız?

Collapse Signature Expand Signature
  2. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    İnceleme birinci sayfada.analog sesin açılıp kısıldığı birinci sayfada yazıyor.

3. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    259
    Sanırım incelemedeki (ilk mesajdaki)

"64-bit bit-perfect digital volume control kullanılmış.
    (Black versiyon da Analog volume kontrol mevcuttu.)"

kısmını soruyorsunuz.

Bana buradaki kasıt; alette volume kontrol yuvarlağının olduğu durumlarda,
    ses buradan çok kısılırsa, analog direnç yapısında hassasiyeti sağlamak zor olduğu için,
    sol-sağ ses şiddeti dengesizliğinin bazı aletlerde olabilmesi ile ilgili gibi geliyor.
    Yani bazı aletlerde ses orta düzeylerde iken iki taraftan yeterli oranda eşit gelirken,
    sesi kıstıkça bir taraftan daha fazla geldiği (ya da tam dengeli hissetmediğimiz) durumların olabilmesi ile ilgili geliyor.

Bazı cihazlarda bunu engellemek için analog değil dijital ses ayarı seçilir.
    Yani çoğu zaman 'analog' sözcüğü daha iyiyi ifade ederken, ses şiddetinin 'dijital' ayarlanması genelde daha iyi olarak görülür.

Olayın bence mantıken bununla ilgili olması gerekir gibi geliyor bana.
    Ama öte yandan dragonfly black'te böyle bir ses şiddeti ayar yuvarlağı yok diye biliyorum.

Dolayısı ile söylediklerim boşa çıkıyor gibi.

4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,987
    Tamamdır gördüm şimdi. Cihazda öyle bir düğme yok hocam. Hatalı bir bilgi olmuş o.

Kastedilen şey cihazın kendi içinde Analog volume kontrol devresi olduğu, (Red ve Cobalt'ta bit perfect dijital ses kontrol devresi var) ancak bunun DF Black'in bağlandığı bilgisayar veya mobil cihazın ses kontrolü ile ayarlanabildiği.

Cihaz'ın online kitapçığındaki bilgi aşağıdaki şekilde:

Additionally, DragonFly Black is equipped with a 64-step analog volume control. With
    DragonFly Black connected to a PC or mobile device, adjusting the host’s system volume
    control will, through proxy, control the DragonFly Black’s onboard volume. This ensures
    maximum resolution and the highest sound quality, regardless of volume setting.

5. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Red olan icin hd650 ile uyumu güzel denilmis.Bu cihaz cidden hd650'yi sürecek güce sahip mi acaba?

Son karar olarak ya bunu ,ya k5 pro'yu alacagım.

Bi de cobalt var ayrıca.

6. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    257
    Hd650 değişken empedansa sahip ve 500ohma kadar çıkabiliyor. 300ohm da red maksimum 11miliwatt verebilir.
    Dinlediğiniz müziğe göre anlık yükselmeleri de göz önünde bulundurduğunuzda 90db üzerinde yeterli bir performans alamazsınız. Tabi pörtleyen baslar hoşunuza gidiyor da olabilir. Dinlemeden olmuyor sonuçta :)

K5pro güç bakımından daha iyi fakat distorsiyon değerleri vasat. Benim tavsiyem geschelli veya jds atom olur. Ben 1 yıldır atom kullanıyorum ve hd650 nin suyunu çıkardığını söyleyebilirim. Gürültüsüz distorsiyonsuz, güçlü az yer kaplayan uygun fiyatlı, yani ne ararsanız var.

#46 yigitboylu, 18 Mart 2021
    Son düzenleme: 18 Mart 2021
  7. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Bolca ironi içeren cevap için teşekkürler. Ayri bir amfi alacagımı sanmıyorum. Dac amp bütçe dahilinde daha iyi bir seçenek olacak gibi bana.

yigitboylu bunu beğendi.
  8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,647
    İyi bir amfide anlık güce ihtiyaç duyulan dinamikleri rezerv kapasitorler karşılar. Bunlar RMS Watt güce katkı sağlamazlar, ancak vakti geldiğinde işlerini yaparlar, ve müziğe duyulabilir katkı sunarlar. Hatta sırf bu yüzden eski amfilerin kapasitorleri zaman içerisinde yıprandıklari için değiştirilir.

Bu noktada kapasitorün kalitesi de önemli. Hatta elektrolitikler yeterli akım sağlamalarına rağmen yavaş kaldıkları için daha hızlı polipropilen kapasitorlerle eşleştirilirler. Çok ayrıntılı incelemedim ancak gördüğüm kadarıyla Atom güzel ve yeterli bir dizayn, gel gelelim içinde bir tane bile işe yarar boyutta polipropilen kapasitör görmedim...

Acaba ASR'ın anlık gücü ve hızı test ettiği bir test var mıdır ki?

9. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    257
    Entegre stereo amfilerde test ettiğini gördüm . Red için yok, fakat rezerve güç konusunda iyi olmadığını okumuştum.

10. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    80
    İfi micro black ten sonra audioquest , k5pro tatmin etmeyip zayıf kaldı hissi yaşatabilir.

Mikrobiyolog ve fosther bunu beğendi.
  11. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Dragonfly'ı bilemem ama kesinlikle zayıf kalır.Ama bütçe dahilinde genelgeçer ürünler gibi duruyor...

12. nikki1111

nikki1111
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    bende hd660s almayı planlıyorum ama elimde dragonfly red var, bunun yerine aynı fiyata iem mi bakmalıyım? ne önerirsiniz