Bang&Olufsen BeoPlay E8 mi? Sony WF-100X mi?

'Kulaklık Genel' forumunda Barış Ç tarafından 27 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Barış Ç

Barış Ç
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim ve bir noktada kararsız kaldım. Aslında kararsızlık denemez. Mesleğim gereği Rize'de yaşıyorum. Bu sebeple teknolojik ürünlere erişme imkanımız sıfır. Tam kablosuz kulaklık almak için bir süredir araştırıyorum. Zaten çok da alternatifimiz yok. Sorunum bulunduğum ilden dolayı deneme şansım olmadan almak zorunda olmam. Bu noktada sizlerden yardım istiyorum.
    Ben Electro-House tutkunuyum. Beni ses kalitesiyle ve ses yüksekliği ile üzmeyecek bir kulaklık arıyorum. Kulaklığı ağırlıklı olarak iPhone SE telefonumla kullanacağım. Airpods kulaklıklar yapısı gereği bana hitap etmiyor. Kulak içi kulaklık bana daha uygun. Bang&Olufen Beoplay E8 ve Sony WF-1000X arasında kararsızım. Daha önce hiç Bang&Olufsen kullanmadım. Ses rengi benim dinlediğim türlere uygun mudur? Sony için genel olarak müzik dinlemede çok başarılı deniyor. Sizce hangi modeli tercih etmeliyim.
    Not: Bass elbette severim ama mid ve tizi boğacak ise tercih etmem. Sony XB950BT kulaklığı bu sebepten sattım. Deli gibi bass vuruyor ama ne mid kalıyor ne de tiz. Ses yüksekliği de çok da iyi değildi.
    Neyse sorunum budur, sizlerden gelen bilgilere göre karar verip alacağım.

2. Çağan

Çağan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Fiyat aralığınız nedir?

3. Barış Ç

Barış Ç
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    1000-1500 tl

4. Çağan

Çağan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Bang Olufsen i deneme şansım oldu ama söylediğiniz modeli değil.Yıllarca Spny kullanan biri olarak dediğiniz gibi extra bass serisi mid ve tizleri simüle etmekte hiç çekingen bir tavır sergilemiyor.Sony wf1000x forumlarda inceleme şansım oldu.Yorumlarda kulaklığın noice cancelling özelliğinin başarılı olduğunu söylüyorlar ses dengesi de birbirini boğmayan cinsten.Bang Olufsen' a gelince ses rengi muazzam fakat 4 saatlik bir şarj süresi olduğu yazıyordu.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Ocak 2018, İlk mesaj zamanı 27 Ocak 2018 ---
    Ben alışkanlık olduğunu söyleyebilirim.Eğer uzun süre Sony kullandıysanız Sony sizi üzmeyecektir.B&O ses seviyesi daha fazlaydı denediğim modelde.Ama B&O farklı bir kalitede olduğunu söyleyebilirim.

5. Barış Ç

Barış Ç
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Sony için de 3 saat batarya süresi :) ikisi de kutusundan şarja devam ediyor. Esas kaygım Bang&Olufsen mid ve tizleri boğmamak adına beni bass yönünden üzer mi? Açıkçası B%O yu denemek istiyorum ama o kadar para verip hüsrana uğramak istemiyorum.

6. Çağan

Çağan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Bang olufsen de izlenimime göre basslar baskın bir karakter olarak yer almıyor.Sizin kullandığınız kulaklık extra bass serisi olduğıu için diğer tonları şimüler etmesi doğal.B&O da böyle bir dert olacağını sanmıyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Ocak 2018, İlk mesaj zamanı 27 Ocak 2018 ---
    Ben sizin yerinizde olsam Sennheiser momentum in ear 'a bakardım hem bulunabilirlik açısından da iyi D&R dan satılıyor.Dinlediğiniz tarza uygun bir kulaklık.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Ocak 2018 ---
    http://www.dr.com.tr/Elektronik/Mom...LRKFmm9njjgiVao9EOIjJboBR3CdoGmRoCdDYQAvD_BwE

7. Barış Ç

Barış Ç
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Sadece tam kablosuz bir ürün bakıyorum ve o yüzden sennheiser otomatik olarak liste dışı :)
    Bugüne kadar iPhone da hiç kendi kulaklığını kullanmadım. hep Sony kulaklık kullandım. Bundan önce Xperia Z5 Compact ile gelen kulaklığı kullandım. Sürekli kulak deliğinde kayıyor ve yalıtım gidiyor du. Bozulunca XB510AS aldım. Kulak içi destekleri sayesinde kanalda hiç hareket etmiyor. Eğer bang&olufsen ile tatminkar bir bass elde edemez isem hüsran olur. Ama tekrar belirtiyorum, olmazsa olmaz gümbür gümbür bass değil. Sony nin eksik kaldığı yanı tam da burası. Müziklerimi spotify ile 320kbps ve djay pro uygulamasında flac olarak dinliyorum. Spotify uygulamasında dinlediğim liste şudur. https://open.spotify.com/user/bariscaglar/playlist/4vM8wNKvHaOCtSIDTEIgIQ?si=dxvsDO6XR7uPJsYynF7fUg
    ayrıca Organica isminde bir liste var o tarz da tam iş ve dinlenme tarzım. https://open.spotify.com/user/spotify/playlist/37i9dQZF1DX2pprEpa9URZ?si=811jw8oYSiG82vCnyyVRng
    Bu kadar bilgiden herhalde gönlümünü Bang&Olufsene kaydığı ama kullanamadığım için çekindiğim anlaşılmıştır. :D Basshead değilim ses kaliteli ve berrak ise sorun yoktur.

8. SonyPro

SonyPro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Mesut çeviğin sonyi test ederken suratına bakın.
    Kesin sony diyorum.

9. Barış Ç

Barış Ç
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Adamın ağzı kulaklarına vardı, gözleri yaşardı. Ama sonra uzun kullanım testinde biraz yerden yere vurdu. Özellikle de telefon görüşmelerinde.

10. SonyPro

SonyPro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Iphone X ile denedi. Bikaç ayarı yapmadığı söylendi ona. Bişeyleri eksik yapmış ancak bilmiyorum.

11. Barış Ç

Barış Ç
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    BeoPlay E8 için headphonereview incelemesi google çevirisi :D

B & O Beoplay E8 kulaklıklar şimdiye kadar oldukça iyi bir performans gösteriyor - iyi tasarlanmışlar ve ne kadar rahat oldukları konusunda bizi şaşırttı. Peki ses kalitesi ne olacak? Oldukça iyi.

Yeni başlayanlar için iyi bir güç vardı ve varsayılan ayarlarda biraz fazladan güç kullanıyor olsaydı bile çoğu dinleyici için bir tekme davulu ve bas tonunun yeterince pompalanabiliyordu. Sıklık tepkisini de beğeninize göre değiştirebilirsiniz; bu daima daima yararlı bir özelliktir.

Orta saha de oldukça iyi ayarlanmış. Sesi genelde güzel ve sıcak tutmak için hafif-orta tonlar var ve yüksek midede hafif bir kesik var gibi görünse de, aslında bu kesmeyi beğendik. Sesin genelini daha sıkı tuttu, bu da güzeldi.

Üst seviye temiz ve berraktı ve bazılarının beğenisine kadar genişletmese de, dahili uygulama sayesinde EQ'de sıkıştırabilir. Üst seviye muhtemelen en zayıf frekans aralığıydı - yine de herhangi bir yolla kötü değildi ve kesinlikle kullanıcıların büyük çoğunluğu için yeterince iyi performans göstermelidir.

Genel olarak, B & O Beoplay E8 kulaklıklar iyi ses çıkarmıştı - ve test ettiğimiz diğer gerçek kablosuz kulaklıklardan daha iyiydi. Ses mutlaka safçılar için değil, gerçek kablosuz kulaklıkların keyfini çıkarmak için eğlenceli bir ses arıyorsanız, sunmanız gereken çok şey var.
    Bu da pcmag daki e8 incelemesi ve yine google çeviri :D

Testlerimiz için EQ'yı kapalı kaldık, ancak alt-bas alanında daha fazla vurma yaratma da dahil olmak üzere E8'nin ses imzasını büyük ölçüde değiştirmek mümkün. Bununla birlikte, EQ kapalıyken, kulaklıklar hala oldukça bas bir yumruk verebilir. The Knife'ın "Silent Shout" gibi yoğun alt bas içeriğine sahip parçalarda, alt kısımlara güç verilir ve üst düzey (akılsızca) dinleme seviyelerinde bozulma olmaz. Orta düzeyde, bas hala güçlü hissediyor.
    Bill Callahan'ın "Drover", karışıklığın çok daha az derin baslarıyla bir parçası, bize E8'nin genel ses imzasını daha iyi anlamamızı sağlıyor. Bu pistteki davullar, bazen biraz daha fazla bas çemberine sahipler; bunlar doğal olmayan bir ses değil, sıklıkla yaptıklarıdan daha dolaysız ve dolgun bir kaliteye sahipler. Callahan'ın vokalleri, eşit oranda biraz eklenmiş düşük-orta zenginlik ve orta-orta tiz kenarı elde ediyor. Sonuç, ileri bas olarak tanımlanabilen, aynı zamanda en üst seviyede net olan berrak fakat tam bir ses imzasıdır.

Jay-Z ve Kanye West'in "No Church in the Wild" da, kick davul döngüsü saldırısının keskinliğini korumak için yeterince orta varlığa sahip olmakla birlikte, daha yumuşak ve keskin, daha yüksek sesli, diğer çiftlerde. Vokallerin net netliğini korurken ve daha fazla yükseltilmiş en düşük seviyelerle savaşa girdiklerini hissetmedikleri halde, alttaki bas synth vuruşları, vuruşu güç ve gusto ile sağlıyor. Bu, EQ kapanmasıyla bile, çok heyecanlı ses imzası ile güçlendirilmiş alt bas, belirgin yükseklikler ve düşük sesli orta düzeyler, yüksek sesle mids ve yüksek sesleri artırdı; burada bazı dalışlar ve indirimler yapıldı. Muhtemelen yüksek midrustarda biraz daha fazla tanımlama tercih ederdik, ancak yine de, EQ, aradığınızı hemen elde etmeyi mümkün kılar.

Orkestra pistleri, John Adams'ın The Gospel'deki Açılış Sahnesi gibi, Other Mary'ye göre biraz daha bas derinliği elde edin, daha düşük kayıt enstrümantasyonunu karışımın ilerisine doğru itin, ancak spot hala yüksek kayıt pirinç, teller ve vokallere aittir . Bu, bilginler için ses niteliğindeki bir imza değil, söylemek güvenli, ancak her zaman bas sesli aramasını yapabilir ve yükseklikleri hafifçe aydınlatabilirsiniz.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Ocak 2018 ---
    bu da techspot incelemesi sonucu ve aradığım sonuç burada var :D

Editörler Beğendi
    Derin bas ve keskin yüksekliklerle güçlü ses performansı
    Uygulama özellikleri ayarlanabilir EQ
    Kulak içi uyum çok güvenli
    Mükemmel mikrofon netliği
    Editörler Beğenmediler
    Pahalı
    Şeffaflık modu ayarlamalar yapılmadan önce kafa karıştırıcı olabilir

12. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
    Selamlar e8 kullanıcı olarak ses kalitesi iyi, mikrofon deneyimi kötü diyebilirim. mikrofon netliğine iyi diyen bir incelemeyi ciddiye almamanızı tavsiye ederim. adamlar durumu toplarlamak için firmware güncellemesi bile yaptılar.

Collapse Signature Expand Signature
  13. Barış Ç

Barış Ç
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Peki seste bass doygunluğu nasıl? Bir elektronik müzik dinleyicisini tatmin eder mi ?

14. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Sony kulaklıkları biraz bass yatkın oluyor.
    Basslar tiz ve midlerin üstünde olduğunu düşünüyorum.
    XB serisi gibi bass canavarımıdır bilemem.
    Bide Sony bahsettiğiniz modelinde bağlantı sorunu var olduğundan bahsediliyor.

15. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    56
    Selamlar iphone 7 için bende bluetooth kulaklık arıyorum. Apple kendi kablosuz kulaklık fiyatına geliyor sony kulaklık 3 saat batarya süresi var diye biliyorum Apple kulaklık 7-8 saat hiç dinlemedim. Kutudan çıkan kulaklıktan daha mı kaliteli Birde bose kulaklık var tartışıldı sanırım pek beğenilmedi Mevcut kullanılan telefona dac ile kullanmadan sanırım kulaklık farkı pek anlaşılmaz. Bir arkadaş lg dac ilave etti letgodan 60 TL denk getirmiş 150 TL falan satılıyor. Tartışıldı pek beğenilmedi. Telefonunun evrim geçirdiğinden bahsetti. Kabosuz kulaklıklardan randıman alamaz mıyız? Hiç bulaşmasak mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

16. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Airpods apple kutu içeriğinde verdiği kablolu kulaklıkla aynı sese ve kalitesine sahip olduğunu duymuştum.
    130 tl kulaklıkla aynı ses kalitesine sahip kısaca.
    Tek artısı kablosuz oluşu.

17. C73

C73
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    56
    Bu durumda seste atlama olmayacaksa hiç gerek yok Apple kulaklık bluetooth geçmek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

18. Barış Ç

Barış Ç
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Şu an bir Sony wf-1000x bakıyorum fiyatı uygun. Anlaşamazsak b&o alacağım. Şu an Sony neredeyse yarı fiyatına gelecek :D

19. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Ne kadara alıcaksınız ki :)

20. Barış Ç

Barış Ç
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler: