canlı müzik için kulaklık önerileri.

'Kulaklık Genel' forumunda ozka1903 tarafından 2 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. ozka1903

ozka1903
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    behringer x32 mikser kullanıyorum genellikle mekanlarda. kendime bi kulaklık almak istiyorum. sennheiser hd429 var ama üst frekanslar yok gibi birşey kulaklıkta. 100$ geçmeyecek flat response bir kulaklık ve buna kombin yapılacak kulaklık amfisi almak istiyorum. sizce amfi için fiio e7 nasıl bir seçenek olur. kulaklıkta araştırdığım modeller ise ath-m40x srh440. İzalasyonda çok önemli benim için. Bu ürünleri kullanıp tavsiye edebilecek olan varmıdır

2. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    262
    Genelde Sennheiser Hd25'ler çok uygun canlı müzik uygulamaları için. Hem ses olarak tatmin ediyor, hem hafif hem de ses yalıtımı oldukça iyi.

Collapse Signature Expand Signature
  3. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    611
    Ben ATH-M40x değil ama ATH-M50x kullanıyorum. İzolasyon benim için de önemli. İzolasyon olarak gayet başarılı diyebilirim. Ayrıca oldukça da flat responce bir kulaklık. Ancak ATH'in fiyatları Türkiye'de oldukça yüksek. Yurt dışından ( örneğin Thomann ) daha ucuza almak mümkün. Ben Japonya'ya giden bir arkadaşıma getirtmiş ve Türkiye fiyatının yarısına mal etmiştim.

Size Beyerdynamic DT-770 Pro serisi de ( 32 veya 80 ohm'luk modeli) uygun olabilir bence . Beyerdynamic ; ATH'lara göre malzeme olarak bir tık daha sağlam duruyor.

Ben elinizde X32 varken niye kulaklık amplisine ihtiyacınız olduğunu tam çözemedim açıkçası.

Bahsettiğiniz fiio e7 yaptığınız işte biraz amatör kalabilir diye düşünüyorum. Ayrıca o cihaz malum DAC ve ampli bir arada. Yani fiio'ya bildiğim kadarıyla X32'den dijital giriş yapmanız lazım. Kulaklık bağlantısı 3,5 mm. jack ile yapılabiliyor. 3,5 mm. jack yuvalarının profesyonel kullanımda bir süre sonra arızalanması büyük bir olasılık. Onu da göz önüne almanız gerekeceği kanaatindeyim.

Dolayısıyla aşağıdaki tarzdaki cihazlara yönelmeniz bana sanki daha mantıklı imiş gibi geliyor :
    http://www.compel.com.tr/P/8-20-1068

Ayrıca şöyle bir cihaz daha var. Bilmiyorum işinizi ne derecede görür :
    http://www.akalinmuzik.com/HeadTAP,PR-6682.html

4. ozka1903

ozka1903
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    zaten pa ürünlerinin hiçbirini türkiyeden almam fahiş fiyata. x32 için neden preampli kullanmam gerektiği ise sahnenin hemen dibinde çalışıyorum ve adamlar artık okadar sağır olmuşlarki verdiğim seviyedeki sinyal yüzünden enstruman çalan kişinin monitörü 10m öteden beni rahatsız ediyor kulaklığı bir okadarda bastırdığı için hiçbişey duymuyorum. Midler benim için çok önemli head-fi de ath serisi için daha çok alt frekans ağırlıklı bir kulaklık demişler.Bayerdynamic bana göre satıldığı fiyatı hak edecek bir marka değil mikrofonlarından biliyorum bir shure kalitesi yok o markada. X32 nin kulaklık çıkışı tahmin edeceğiniz kadar kaliteli değil 35ohm luk kulaklıkla bile duyamıyorken 120 150ohm kulaklıkları düşünemiyorum o yüzden fiio nun ürünlerine baktım şu aliexpress deki tamirli 50$ üründe cazip geldi bana. ben vi1 de kullanıyorum m7cl de onlar bambaşka ama mekanlarda genellikle x32 bulunuyor. sizin gönderdiğiniz o 2. linkteki ürün hoparlör seviyesindeki sinyali kulaklığa düşürmek amacıyla. aslında dac olması bi yönden iyi hiç değilse bilgisayarda da kullanmış olurum. peki bu fiio e7 nin line girişi var dimi sadece dac değil yani.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Kasım 2016, İlk mesaj zamanı 2 Kasım 2016 ---
    hd25 biraz daha alt ve üst frekans yüklü kulaklık dj kulaklıkları genelde öyle midler pek olmaz onlarda. şimdi diyceksiniz ki madem bukadar çok biliyosun forumda ne soruyosun :) benim gibi işlerde çalışıp forumda olanları tanımadığım için varsa bu tarz kişiler yardım almak istiyorum.

5. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    262
    Ben tecrübelerimi aktardım size, davulcuyum. Hd25'i dinlemediğinizi varsayıyorum, çünkü yorumunuz yanlış.

6. ozka1903

ozka1903
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    #6 ozka1903, 3 Kasım 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Kasım 2016
  7. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    262
    2khz ve üzeri zaten üst frekanslar oluyor.

8. ozka1903

ozka1903
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

2khz civarı high mid oluyor hocam. midler önemli demiştim zaten konunun başında da

9. kornography

kornography
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    262
    Elimden geleni yaptım ben tatmin olmadınız. İtibar ettiğiniz bir üyeye özel mesaj yoluyla da sorabilirsiniz bence.

10. ozka1903

ozka1903
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sağol hocam kolay gelsin. tatmin olmamak değilde bildiğimi yazdım sadece

11. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    611
    Ben ATH-M50x'in daha çok alt frekans ağırlıklı bir kulaklık olduğunu düşünmüyorum. Tamam az miktar da olsa ilk anda biraz alt frekans fazlalığı hissettiriyor ancak bence makul kabul edilebilir. Midleri de tatminkar bence. Zaten alt frekans fazlalığı çok yoğun olsa ben de kullanmam.

Beyerdynamic DT-770 Pro'yu stüdyolarında mix sürecinde kullanan bir çok arkadaşım var. Özellikle nihai ince kontrol dinlemesini ve dip ses kontrol dinlemelerini bu kulaklıkla yapıyorlar. Kulaklık amplileri güçlü olanlar 250 ohm'luk modelini , olmayanlar 32 veya 80 ohm'luk modelini kullanıyor. Hepsi kulaklıktan çok memnunlar. Çoğunun ifadesi ; DT-770'in , ATH-M50x'den bir miktar daha flat duyum sağladığı yönünde.

Ben Fiio'yu hiç kullanmadım. Ancak internetten incelediğim kadarıyla ; dijital girişinin yanı sıra analog girişi de mevcut görünüyor. Fakat buna rağmen cihazın sizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayabileceği konusunda kafamda bir takım soru işaretleri var açıkçası.

12. ozka1903

ozka1903
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ozmn dt770 alıp olayı kapatmak lazım fiio kaliteyi bozmadan yükseltsin yeter çünkü masaların kulaklık çıkışları yetersiz kalıyo kulaklıkta