Cirrus Logic, Wolfson Microelectronics'i Satın Aldı

'Haberler' forumunda Onurms tarafından 30 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

1. Onurms

Onurms
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Bireysel veya kurumsal müşteriler için ses yongaları geliştiren Cirrus Logic, yönetim kurulunun da onayını aldıktan sonra resmi duyurusunu yaptı.

İskoçlu Wolfson'un tüm mal varlıklarına ve teknolojilerine sahip olacak olan Cirrus Logic, satın alma işlemi için yaklaşık olarak 291 milyon pounds'a yani 467 milyon doları gözden çıkardı. Ödemenin bir kısmı nakit birikimden bir kısmı ise borçlanarak yapılacak. Firma Wolfson teknolojileri ile taşınabilir ses sitemlerine daha fazla önem vermeyi planlıyor
    .
    Satın alım bu yılın ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.. Wolfson'un operasyonları da Cirrus Logic'in merkezinin bulunduğu Teksas'tan yönetilecek. Cirrus Logic'in bu satın alma ile dünyanın en büyük ses yongası geliştiricisi haline geldiği belirtiliyor.
    Hali hazırda apple'e ses yongaları tedarik eden cirrus logic, tüketicilerin akıllı telefonlarda daha iyi bir ses deneyimi sağlamayı hedefliyor.

Şirketin yeni ses işlemcileri akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazların ses tanıma yeteneklerini geliştireceğini söyledi. Aynı zamanda telefonlara yeni işlevler eklemek için söz verdi
    Cirrus CEO'su Jason Rhode yazılım ile ürünleri farklılaştırmak yeteneklerimizi geliştirmek ve mems mikrofon gibi yeni ürün kategorileri bizi bekliyor açıklaması yaptı.

Wolfson yönetim kurulu başkanı ise. cirrus tarafından cazip teklif olarak değerlendirdi.

#1 Onurms, 30 Nisan 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Nisan 2014
    4 kişi bunu beğendi.
  2. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,017
    Apple politikasini izlemeyip wolfson'un urettigi chipleri daha da ileriye tasirlarsa tadindan yenmez yongalar bizi bekler onumuzdeki yillarda :)

Collapse Signature Expand Signature
  3. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    En büyük rakibini ortadan kaldırdı adamlar desenize. Orta vadede yatırdıkları parayı fazla fazla çıkartırlar.

4. berktu

berktu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Nasıl olsa biz varız diye at koşturmasınlar , yatmasınlar bu adamlar sonra rakip yok bişiy yok:confused:

5. Juhziz

Juhziz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    264
    aslında adamlar rakiplerinin büyümesini engelledi ... daha fazla kar etmek amacıyla kaliteyi düşürüp daha fazla kar edeceklerinden şüphe etmiyorum..
    bir nevi rekabeti de azalttılar .. tüketiciyi olumsuz etkiler diye düşünüyorum
    alternatifler zaten bu alanda kısıtlıydı ..
    bana göre bence kötü bir haber

6. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    Apple'ın Beats ve Cirrus ile neler yapabileceğini merak etmeye başladım doğrusu. Çok büyük bir hamle bekliyorum ama belli de olmaz, aynı kafayla devam edip sadece Beats yazılımları ile şişirme eq da verebilirler.

7. synweap

synweap
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    109
    http://www.beatsbydre.com/snarkitec...a_SnarkitectureLearnMoreButton&et_rid=9148392

Beklenen hamle geldi :-D

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Onurms

Onurms
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    apple beats'i sadece müzik servisini kendisine katmak için almışta olabilir. ilerleyen dönemde belli olur. iphone 6 da birşey olacak mı oda şüpheli. olmaz ise 6s yada 7 ye kaldı beats.