Custom In-Ear Istek/Taleb varmi?!

'Kulaklık Genel' forumunda MrEgo tarafından 2 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. MrEgo

MrEgo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Selam Dostlar,

benim bildigim kadariyla Türkiyede Custom-Made kulakliklar satilmiyor, daha dogrusu bu kulakliklari tümüyle satan ve bu servisi sunan kimse yok (komple servis derken: kulakliklari satin almadan önce deneme mümkiniyetini sunmak, tavsiyede bulunmak, kulakrin kalibini alip, siparisi vermesine kadar).
    Ben bu isi senelerdir yurt disinda yapiyorum ve bunu ilerki zamanlarda Türkiyede'de (önce Istanbul, daha sonra diger sehirlerdede) yapmak isterim; daha dogrusu ben bunu "is" olarak degil, daha cok eksik olan bir "servis" olarak görüyorum ve bu durumu degistirmek istiyorum. Tabikii böyle bir ise kalkinmadan önce , bilgi edinmekde yarar var. Ülkemizde Müzisyen ve Müzik ustalarin cok oldugunu biliyorum, ama yine'de bu Custom-InEar olayi "degisik" bir bölüm oldugu icin, istek olup olmadigini ögrenmek istedim.
    Cogunuzun bildigi gibi, ucuz bir cözüm degil, ama uzun süre yüksek kalite ve performans sunan bir cözüm oldugu icin, simdiye kadar sattigim müsterilerimin hepsi memnun kaldi. Sistemler degisik kullanim icin uygundur (2-6 kolon, 2-4 sürücü).
    Yani uzun lafin kisasi: egerki Istanbul'da CIEM satis noktasi olsa/olursa taleb olurmu?!

Yanitlariniz icin simdiden tesekkürler ve kirik türkcem icin'de özür dilerim...

7 kişi bunu beğendi.
  2. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Ben arıyorum açıkçası hocam ama bana yeniden kalıplama ve yükseltmeyle birlikte ton ayarlama da lazım. Kaliteli, hakkıyla yapılan işlerde de devamının geleceğine inanırım.

Tabii bu önemli değil. Sizin kim olduğunuzun, ne olduğunuzun, tecrübelerinizin de bilinmesi gerek. Şu an için açıkçası yeni bir üyesiniz sadece.

#2 Sechtdamon, 2 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 2 Kasım 2015
  3. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,784
    Foruma hoşgeldiniz forum üyelerinin çokca ciem kullandığını göreceksiniz. Bugüne kadar custom işine hammaliyesinden dolayı bulaşmamış benim gibi bir çok üye de var. Bu boşluğu doldurabilirseniz şahane olur. Oradan buradan ciem siparişi veriyoruz. Siz de markanızı oluşturup dünyaya açılabilirsiniz. Biz forum olarak seve seve tester oluruz...

*edit: şuana kadar yaptığınız işlerin detayını verebililir misiniz? hangi armatürleri kullandınız? crossover işini nasıl hallettiniz? fotoğraf vs varsa da şahane olur.

Collapse Signature Expand Signature
    #3 KaraSinek, 3 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Kasım 2015
    5 kişi bunu beğendi.
  4. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,017
    Yerli uretim esprisi yapasim geldi de keyif bile birakmadilar insanda ya..

Ben de ilgilenebilirim bu arada.

3 kişi bunu beğendi.
  5. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    625
    Şu muhabbetin akabinde, üstünde turuncu beyaz postit yapıştırılmış "yerli mal"ı custom resmi gelirse infial yaşanır yalnız.

7 kişi bunu beğendi.
  6. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    855
    Yerli malını eleştirenlere sormak isterim hangi araba tam olarak yerli?

7. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    625
    Bu aralar Cadillac Bls tam olarak yerli, ama ilerde değişebilir tabii.
    (Muhtemel açıklamam; Hem ben yerli demedim, benli dedim, hani üstündeki puantiyelerden dolayı.)

Yerli malını eleştiren biri yok bu arada.

5 kişi bunu beğendi.
  8. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    Türkiye'de CIEM hizmeti verilmesi güzel olur, şahsen şimdilik potansiyel bir müşteri olmasam da olmasını isterim. Ancak ticari başarı anlamında yeterince tatminkar bir sonuç vereceğini pek zannetmiyorum.
    Türkiye'de bu tarz ürünlere ilgi gösteren kitlenin oldukça küçük olduğu muhakkak. Sanatçı/müzisyen için şu anda yurtdışı ile anlaşmalı çözüm üreten firmalar da eminim faaliyet gösteriyordur. Bunlarla rekabet eder duruma gelmek zaman alacaktır.
    Bence bu iş Universal, custom uç üretimi, ciem, işitme sistemleri çözümleri vs. tümü birlikte götürülürse ancak o koşulda yürür.
    Diğer türlü sadece ciem ile yeterli bir iş hacminin yaratılacağını zannetmiyorum.
    Tabi bunları sadece yüzeysel bir tahminle söylüyorum. Aksini düşünenlere de saygım var. :)

9. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Kendinizi kabul ettirebilirseniz buraya ve begenilirse urunleriniz burdan ekmek cikar diye dusunuyorum.

10. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,310
    Daha önce ki işlerinizin fotoğrafı vardır mutlaka. Bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

2 kişi bunu beğendi.
  11. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,784
    sözüm meclisten dışarı allahın polanyasında kaç kişi ciem kullanıyordur? peter tüm dünyaya malzeme gönderiyor.
    işin arge kısmı. üretim kısmı diğer bir çok alana göre gayet basit kalıyor... memleketten ciem yapan çıkar. dünyaya açılmak düşünülüyorsa her ürün gibi pazarlaması önemlidir. bu konuda da butik iş olarak kalacağından izlenecek yol da bellidir...

12. Quattro

Quattro
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    67
    İhracat ağırlıklı gidilecekse koşullar daha farklılaşır elbette.
    Ben iç pazarı düşünerek görüşlerimi söyledim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,017
    Arkadaş bombayı bırakıp gitti..

3 kişi bunu beğendi.
  14. atadam

atadam
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Arkadaşlar iyi günler. Hortlatıyorum çok özür dilerim ama bu custom iemler ile ilgili sormak istediğim birkaç şey var ben yetkili bir abiyim diyen biri var mı acaba biraz başını ağrıtabilirsem yardımcı olup tavsiye verirseniz ben yapabilirim bu kişiye özel shell olayını çünkü. Döküm işleriyle uğraşıyoruz normalde. Sadece içerde olması gereken donanım hakkında bilgim yok. Bir pm atabilirseniz ne bileyim buradan yazabilirseniz çok sevinirim.
    Saygılar.

15. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,784
    shell de yaptığınız işçilik& kalite çok önemli. ama "içerde olması gereken" kısım ile birlikte bir kulaklık yapmak ses mühendisliği ve tecrübe gerektiren bir iş.
    ben şu aşamada, dönör kulaklıklardan custom yapılabilmesine bile razıyım :) türkiyede böyle birşey olsaydı elimdeki sm64ten bir custom yaptırmıştım...
    yaptığınız shellerden örnek var mı acaba ? şu kalitede işçilik çıkarıyorsanız yeteneğinizi değerlendirelim...

2 kişi bunu beğendi.
  16. CapoNx

CapoNx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    197
    Arkadaş kaçtı herhalde buralarda olsa birşeyler cikarirdik

2 kişi bunu beğendi.
  17. atadam

atadam
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Kaçmadım hocam buradayım :)
    Olayı hiç bilmiyorum arkadaşlar ben kısaca özet geçeyim durumu olur olmaz deyin ona göre şey edelim işim ses değil nihayetinde.
    Döküm işi yapıyoruz şöyle ki bir takı atıyorum müşteri geliyor ben şöyle şöyle bir takı istiyorum diyor bunu kuyumcu mumundan veya başka bir malzemeden şekil verip negatif kalıbını alıyoruz bu negatif kalıbın içerisine istenilen materyalle döküm yaparak ürünü elde ediyoruz. Olayımız bu. Radian marka hamurları ve birkaç do it yourself videosunu izledikten sonra acaba olur mu şeklinde buraya bir sormak istedim. Benim düşüncem bir kulaklığı bu şekilde kullanmaktı ilk etapta ama yardımcı olmayı düşünen arkadaş olursa başka şeyler de düşünürüz. Çok uzun zamandır istiyorum çünkü bu kulaklıklardan sizin gibi de değilim ben süper düper ses arayışım yok yani elimdeki m6 dan mutluyum onu söküp yapmayı düşünüyorum şu an için. Sizin fotoğrafını paylaştığınız sheller uv makinesiyle yapılıyor hocam onun için atölyeyi tamamen bu işe dedike etmemiz gerekir ki ben bu memlekette öyle bir potansiyel görmüyorum açıkçası.

İzlediğim video da buydu. Bu hoşunuza giderse bana maliyeti 50 lira falan olur işçilik hariç rica edene yaparız yani. :) Sürücü mü diyorsunuz artık neyse onları içine güzelce yerleştirmenin bir yolunu bulmak lazım ya da bu shelli uv olmadan şu şekilde yaparsın diyen olursa o daha güzel olur bu şahaneymiş çünkü.
    Belki denk gelmişsinizdir bu şekilde diy videolarına falan ama ekipmanınız yoktur kalmıştır öyle onların da linklerini atın bir bakalım yapabiliyorsak yapalım isteyen arkadaşlara.

Bir de şöyle bir on videoluk set buldum işler güçler hepsini izleyemedim henüz ama bu da olabilir gibi izlediğim kadarıyla.

Öyle işte ben sana bu aletin bağırsakları konusunda yardım ederim anlarım bu işten derseniz ya da şunu şunu kullan şöyle yerleştir falan derseniz, kabuk için de tavsiye verirseniz şahane olur yaparız bu işi bir numarası yok gibi yani attığım videolardakilerin.

Saygılar.

18. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,454
    Keşke her şey "bir sürücü aldım, içine koydum, oldu" yaklaşımı ile olsaydı, o zaman herkes bu custom işine girerdi... :)

3 kişi bunu beğendi.
  19. atadam

atadam
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Arkadaşım adam yapmış olmuş işte. işine girmek değil ayrıca hiçbir mesajımda bu işe girmekten bahsetmedim kendime yapıcam yardımcı olan olursa ona da yaparım dedim biraz sineye çekilebilir yani böyle bir durumda bu he ben vazgeçmem kaliteden diyen adama da yapmayalım zaten do it yourselftir bunlar kusursuzu beklemeniz komik.

20. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,454
    İşine girmek lafını sadece profesyonel anlamda değil amatör olarak da söyledim. Olay sürücü alıp içine koymakla olmuyor, ben onu diyorum size. "Bağırsak" ile ilgilenecek kişinin sağlam ar-ge geçmişi olmalı. Ben size işin bu tarafını küçümsemenin zaman ve para olarak sizden çok götürüsü olacağını söylemeye çalıştım. Kabahat bende, açık yazmayınca anlaşılmıyor demek ki... Şimdi yeterince net ifade ettim herhalde... Neyse, "arkadaşım", sana kolay gelsin, başka da bir şey denmez herhalde.

Sent from my dish washer using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.