Denon C260-R iPhone Kulaklık İzlenimleri

'Denon' forumunda Kuzey tarafından 17 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    71
    Bir süre önce aldığım Denon C260-R hakkında bir şeyler karalamak istedim. Açıkçası inceleme deneyimim olmadığı için en fazla izlenim diyebilirim bunlara ama olabildiğince detaylandırmaya ve şablon halinde yapmaya çalışacağım. Açıkçası bu yüzden de basit ve giriş seviyesi bir kulaklıkla başlamak istedim. Kusurum olursa şimdiden affola.

Önemli not: Değerlendirmede 5 benim duyduğum/gördüğüm en iyiyi temsil etmekte yani subjektiftir. Bu noktada 5 için ses açısından CK10 düşünülebilir.

Kulaklığı alış nedenim: iPhone 4S için kumandalı uygun bir kulaklık görünce açıkçası merak ettim ve gözden çıkarılabilecek bir miktar olduğuna kanaat getirdim.

Kutusu ve içeriği (4/5) : Açıkçası bu kadar uygun fiyata olan bir kulaklık için çok çok iyi bir içeriğe sahip. 4 boy uç, 1 yaka klipsi ve 1 adet fena sayılmayacak bir taşıma çantası çıkıyor.

Malzeme Kalitesi (3.5/5) : Kulaklığın kasası gayet iyi. Hafif ve dayanıklı olduğu izlenimini veriyor, metal gibi görünüyor ve şık. Kablosu ise eh işte, fazla sert değil ama yumuşak da sayılmaz, herhangi bir hafıza etkisine sahip değil kablo. L-Jack telefon kulaklığı olduğu için cepte taşımak adına daha uygun ve sağlam gibi duruyor.

Kullanışlılık (3.5/5) : 3 düğmeli kumandası ile ses açma-kapama, şarkı durdurma-atlama-geri/ileri sarma gibi olabilecek her özelliği taşıyor. Küçük kulaklı arkadaşlarımız için oldukça ideal küçük bir yapısı var, ancak büyük kanal yapısına sahip arkadaşlarda kulaktan düşme riski taşıyor bu da onu biraz kullanışsız yapabilir.

SES

Tizler (1.5/5) : Eğer tizleri çok seven bir insansanız pek işiniz yok aslında bu kulaklıkla. Çok yukarılara çıkmayan, pek de detaylı olmayan, kesik, geri planda kalan tizleri var. Yanlış anlaşılmasın bas veya midler örtmüyor tizleri, zaten belli bir frekanstan sonrasını bence başaramıyor kulaklık.

Midler (2.5/5) : Fiyatına göre çok çok iyi iş başardığı söylenebilir, bu bölümde gayet net kulaklık. Pek özel bir yanı yok aslında ama atladığı bir yerde yok.

Baslar (3.5/5) : Dolgun, net, kaliteli baslara sahip. Tek kötü yanı derinlere inmemesi. Zaten kulaklık bas ağırlıklı. V ya da U şeklinde değil direk bas ağırlıklı bir kulaklık. Ancak bu baslar çok örtücü ya da ürkütücü değil. Gayet yerindeler ama derine inmeyip kesilmeleri biraz üzüyor insanı.

Sahne (3/5): Yatayda gayet iyi bir sahnesi var. Seviyesine göre ise çok çok iyi. Bazı seslerin 5-10 santim gerçek uzaklıktan geliyor gibi hissediyorsunuz. Yalnız sahne yerleşimi %100 başarılı değil, bazen vokaller arkaya kaçıyor, çekingenleşiyor örneğin.

Arka Plan/Temizlik (4/5) : Eninde sonunda beni bir Denon mühendisi tasarladı diyor kulaklık. Dinlediğim şarkıların %90'ında arka plan tertemiz, sıfır ses, sıfır karışıklık. Perdelenme, metalikleşme yok. Çok doğal sayılmaz ama doğal tarafa yakın durduğu söylenebilir. Gerçekten fiyatının çok üzerinde bence bu noktada.

Fiyat-Performans (4/5) : Eğer ki kumandalı bir kulaklık arıyorsanız iPhone için, şu anki fiyat seviyesi ile gerçekten rahatlıkla kefil olabilirim. Temiz ses, dolgun baslar, ortalama bir sahne ve fena olmayan vokaller. Bazı yerlerde (vokallerde örneğin) çekingen ve geride kalması, bas ve tizlerde uç noktalara gidememesi, arada ne yapacağını bilemez bir karaktere sahip olması ise alınması konusunda düşündürücü unsurlar. Genel derece olarak 2.5/5 verebilirim aslında yani pek üst sıralara oynayan bir kral falan değil ancak uygun fiyatı ile kısıtlı bütçeler için ilaç, kısıtsız bütçeler içinse evladiyetlik yedek telefon kulaklığı olabilir.

2. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Güzel inceleme olmuş fiyatı uygun olduğu için bende merak ediyordum ama anladığım kadarıyla mucizeler yaratan bir kulaklık değil :) elinize sağlık

3. Bremze

Bremze
    Expand Collapse
    Guest

Saffet çok faydali bir inceleme olmuş. Eline sağlık.

Şu açıdan da ilginç: Denon veya x marka diyerek markaya takılmamak gerektiğini hatırlatıyor. Mesela bütçemiz o an kısıtlı ise pekala 2. el ve daha az ünlü ama sesi daha kaliteli bir ekipmana yönelebiliriz.

Bu şirketler herkese hitap eden ürün çıkarabiliyor. Yada diğer bir deyişle herkesin elindeki parayı toplayacak şekilde de diyebiliriz. :)

Selamlar

4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Saffet sevmişse ben sevmem :shh

Ben sevmişsem Saffet sevmez :evl

Ama hayrettir ki Sony X10xx'i ikimiz de seviyoruz :)

Collapse Signature Expand Signature
  5. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    71
    Kesinlikle katılıyorum. Buna en iyi örnekler zaten Sennheiser, Philips, Monster Beats gibi markalar. Çok çok açık şekilde özellikle bir çok ürünü fiyatlarını hakketmekten çok daha uzak. İnsanların 120 liraya CX280 veya 600 liraya Beats Studio falan almasını çok garipsiyorum hala ama yapacak bir şey yok gibi bu konuda :) Denon'un bu ürünüyse şu açıdan o kısıma girmiyor aslında, Amazon fiyatı 50$ olan ürün şu an DnR'da 40 lira. O açıdan bir ölçüde masum.

@Hanamichi

Kesinlikle bir mucize kulaklığı değil haklısın. Ama direk alınmaz diye de düşünülmemeli, şahsen ben aldığıma pişman değilim :)

@Mair

Abi uzak dur kulaklığımdan :knuppel2: :evl

6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Bizde maalesef belli markalar genelgeçer olmuş.Hep onları kullanıyoruz.Halbuki bu alışkanlık 30-80 tl arası kulakiçi kulaklıklarda kırılabilir.Diyeceksiniz ki bu da az para değil.Haklısınız ama sonuçta bir şekilde (bir miktar zararı göze alarak) elden çıkarmak mümkün.

Gerçi asıl sorun burada başlıyor.Alışkanlıklar yine devreye giriyor ve pek kullanılmayan kulaklığın 2. elde satılması da alıcının yeniye karşı önyargısından ve satamam kaygısından dolayı mümkün olamıyor.Kısırdöngü gibi bu korku etrafında aynı şeyleri kullanıp duruyoruz.

Net bir inceleme olmuş.Elinize sağlık...

7. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Elinize sağlık çok merak ettiğim bir üründü.Android işletim sistemi kullanan cihazlarda çalışıyor mu acaba?Deneyebildiniz mi?

8. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    71
    Elimde sadece Vodafone - ZTE 945 var Anroid olarak, sizin mesajınız üzerine onda denedim ama düzgün çalışmıyor. Sesi doğru almak için mikrofon tuşuna basılı tutmak gerekiyor. Kumanda zaten işlevsiz hale geldi. Ancak hem cihazın bir çin ürünü olması hem de rootlu olması sebebiyle kesin bir şey demeyeyim, arkadaşlarımın başka cihazları üzerinde de deneme yapıp buraya yazarım.

9. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    O cihazda çalışmadıysa,diğer android'lerde de büyük ihtimalle çalışmayacaktır diye tahmin ediyorum.Çok teşekkürler bilgiler için.