Earsonics Purple İncelemesi

'Earsonics' forumunda Ozcan86 tarafından 18 Nisan 2021 tarihinde açılan konu

1. Ozcan86

Ozcan86
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Herkese merhaba
    Earsonics Purple incelemem
    127 desibel hassaslık
    10 Hz – 20 kHz frekans aralığı
    25 - 45 ohm direnç seviyesi
    3 modlu dinleme olanağı
    %100 Fransız
    1500 Dolar

Malzeme kalitesi olarak sm3'ten iyi olmasına rağmen genel olarak iyi değil.Dikkatli kullanmak lazım.Citirdayacak gibi duruyor.
    Kulaklığı Lotoo Paw Gold ile test etmekteyim.
    Kulaklık dengeli bir sunum gerçekleştiriyor diyebilirim.45 ohm olmasına rağmen ie800'lerden iyi sürülüyor.Low gainde bile son ses dinlemek mümkün değil.Lotoo güç konusunda baya iyi zaten bilen bilir.Kulakligi Warm modda dinliyorum basslar daha iyi duyulduğu için.Tight modda daha odyofil çalmaya çalışıyor.yine warm modda Baslar diğer frekansların önüne geçmiyor fakat dokulu bir yapıya sahip.Midleri ön planda bir kulaklık.Metal müzikte bile başarılı.Tizler kulak tırmalamıyor tam yerinde olması gerektiği gibi.Sahnesi lotoonun dar sahne performansına göre bile yeterli seviyede.Arka plan temizliği ve çözünürlükte lotoonun da etkisiyle gayet başarılı.Dolu dolu bir sunumu var.Butun frekansları net ve ayrıntılı bir şekilde duyabiliyorum.Tane tane çalmak ne demekmiş gösteriyor kulaklık.Tabi bütün halde çalan dinamik earbudlari da ozlemiyor değilim.İnternette bulabileceğiniz eski tarihli iem puan listesinde bassları 9.5 Midleri 8.5 tizleri 9.5 puan almış.Rahat kulaklıklar olduğu için rahatsız etmiyor kulakta yokmuş hissi veriyor bir süre sonra.Elektronik müzikte bass performansı harika.tabi bir bass head kulaklık değil.diger iemlerde bas ne seviyede pek bilemiyorum ama ie800den iyi tabii ki.bas ve çözünürlükte lotoonun payı da baya büyük .diğer kaynaklarda daha az bas daha çok sahne aldım.Lotooyu alırken çözünürlük kralı olduğu için almıştım.ikisi birbirine çok yakıştı.ben böyle back in black dinlememistim.defalarca dinlememe rağmen baymiyor kulaklık.ie800ler de baymayan bir kulaklık mesela ama baslari yetersiz.herkese güzel ekipmanlar nasip olsun.

Tiz :9

Mid :9

Bas :9

Sahne:8

Çözünürlük:10

Ton: 9

Konfor :9

Malzeme Kalitesi : 5

Collapse Signature Expand Signature
    #1 Ozcan86, 18 Nisan 2021
    Son düzenleme: 24 Nisan 2021
  2. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    855
    almak istediğim kulaklık , velvet 1'den sonra üstüne neler eklemişler merak ediyorum

güzel fiyat giydirmesi oldu o bir gerçek :mad: ama değecek mi o aradaki farka?o_O ....

ek olarak ; velvet v1'in hakkınıda tam verdiğim söylenemez , tidal-spotify takılıyoruz:confused:

ayrıca not almıştım :cool: 29 kasım 2020'de , indirim zamanı 714 yüroya satılıyordu ( 6600 lira )

ha alsam mı ha almasam mı derken , almadım :D

onun haricinde;
    bir kere dinleme şansım oldu , bir fırt diyelim :D ama hatırlıyamıyorum ne his verdiğini :(

@Ozcan86 inceleme için teşekkürler ;)

#2 elektronik müzik, 5 Mayıs 2021
    Son düzenleme: 5 Mayıs 2021