Elektronik sigara

'Konu Dışı' forumunda Nyanna tarafından 5 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    Hocam aromalar hakkında görüşlerinizi merak ettim neler aldınız nasıl memnun kaldınız mı? Güzel muz aroması arıyorum ben de.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 12 Kasım 2015 ---
    Ben de 2 yılı geçti dripping atomizer ile mekanik mod kullanıyorum, box mod siparişi verdim, üstüne bir de sub ohm tanklı bişey arıyorum ne alsam acaba?

2. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    627
    Aroma olarak sadece buharevi'nden MTBaker - Sugar Cookie denedim. Hoşuma gitti.
    Ama bir sürü aroma alıp da çeşitli karışımlar deneyecek kadar çok içmiyorum. Günde 1ml'yi geçmediğim oluyor.
    Hazır likit alıp nbase ile seyreltmek daha kolayıma geliyor. Zaten çoğu likit fazla aromalı geliyor bana.

iStick 40W ile gelen GS Tank'i kullanıyorum ben. Hava akışı çok yeterli değil, Derringer(çakma) RDA ile arasında dağlar var. Ama direkt ciğere çekim çok sevmediğim için benim için bir sıkıntı değil. Hatta çoğunlukla Evod'ları kullanıyorum hala.

Kangertech Subtank ve Aspire Atlantis çok önerilen sub ohm tanklardan ama.

3. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Forumun eski üyesiydim hayat sartlar1ndan oturu b1r sure ayr1 kalmak zorunda kald1m :) ama simdi tekrar ger1 donuyorum. e-sigara konusu dikkatim çekti tabi o gün bugündür ben e-sigara'ya devam ediyorum fikir almak isteyen yard1m almak isteyen amatör arakdaslar1m1z varsa elimden geldiğince yard1mc olurum bilgilerinize.. iletişim Skype: esTFyz her yerde esTFyz asl1nda tum uzant1lardan bana ulasab1l1rs1n1z.

4. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    623
    Rainvape de muz ve mango aroması güzel.
    Box mod ne sipariş ettiniz.
    Ben de subtank sipariş edeceğim.
    Siz bellus a bakabilirsiniz. Çift coil li.
    Ama sarımı zor

5. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
  6. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,743
    Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  7. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,743
    @fosther Ben olaya direkt bu combo ile başladım. Yurtiçinde bir forumdan aldım cihazları. 150 TL Istick + 125 TL Subtank Mini kit. Kit içinden Subtank yani Likit in koyulduğu 4.5ml hazneli tank haricinde, 2 adet OCC yani Organik Pamuklu hazır Coil çıkıyor. Ayrıca bir de kendin yap Coil seti vardı.

Bu arada 10 gündür sigara içmiyorum. Hiç de aramıyorum. Yani kendi adıma konuşuyorum, bu kadar kolay bırakacağım aklıma gelmezdi :)

3 kişi bunu beğendi.
  8. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    627
    Şöyle bir şey yazmıştım geçenlerde:

"Kaliteli bir şey" ise tercih meselesi biraz. Ama genel olarak güç ayarlı bir pil(mod da diyorlar) lazım. Bu silindir tipinde de olabilir, dikdörtgen("kutu") tipinde de olabilir. Ego-C Twist'ten başlayıp, atıyorum Sigelei 150'ye kadar değişebilir. Ben de Eleaf iStick 40w kullananlardanım.
    Atomizer işi de tercih işi.

Buhar üreten parça aslında atomizer. Normalde rezistans ve onu tutan mekanik bölüm atomizer oluyor ama atomizer denince genelde tüm başlık(tank/kafa vs) kastediliyor. Hepsi temelde aynı bileşenlerden oluşuyor. Pil bağlantısı, "atomizer", sıvı tutan hazne ve ağızlık.
    Cartomizer, clearomizer, atomizer, rba, rda, rta vs gibi çeşitleri var ama temelde likit ısıtıp buhar üreten parça.

Subtank, Kangertech markasının ürettiği bir "RTA" modeli.
    RTA: Rebuildable Tank Atomizer: Tüm parçaları değiştirilebilen, likit haznesi/tankı olan atomizer.
    Diğer bir özelliği de "sub-ohm" desteği vermesi. Yani 1 ohm'un altındaki "coil" dirençleriyle çalışmaya müsait. Ancak "sub-ohm" çalışabilmesi için pil/mod'un da sub-ohm desteği vermesi gerekiyor. Yukarıdaki "kaliteli bir şey" diye tabir ettiğim pillerin çoğu destekler.

Atomizer'daki direnç, "sarmal" şekilde sarıldığı için bobine benziyor. Dolayısıyla "coil/bobin" deniyor ama aslında direnç sadece.
    Bu "coil"ler zamanla eskiyor, kirleniyor ve değişmeleri gerekiyor. Ya hazır sarılmış alıp değiştirebilirsiniz ya da e-sigara uyumlu tel alıp kendiniz sarabilirsiniz. Bir çubuğun üstüne 5-10 tur tel sarmaktan ibaret bir işlem.

Buna bir de mod/pil almanız gerekir. "Kaliteli" diye tabir edebileceğim bir şey almanız lazım, zira bu atomizer "kaliteli" sınıfında.
    Bir de bazı atomizer'lar sadece nargile gibi, direkt ciğere çekilerek çalışıyor. Bazıları ise sigara gibi, ağızdan ciğere çekiliyor. Subtank nargile tipinde olanlardan. Alışkanlık olarak sigarayı aratabilir yani. Kangertech Evod modellerini öneririm ben sigara içimi için. Hem ucuz hem de performanslıdır.

Elektronik sigara buharı birkaç saniye sonra dağılıyor. Kullandığınız aromaya göre de kokusu birkaç dakika odada kalabiliyor. Bunun dışında kalıcı koku, sararma kararma vs yok. Ancak içtiğiniz yerde normalden biraz fazla tozlanma olabilir. Likit yağ gibi bir madde olduğu için düştüğü yüzeyde ince bir tabaka bırakabiliyor. Bu tabaka da toz tutabiliyor. "-biliyor" takısı kullandım çünkü dediğim tabaka varla yok arası, büyük olasılıkla fark etmezsiniz bile.

Ekleme: Gerekli her şeyi fasttech.com'dan alabilirsiniz. Bu sitedeki fiyatları önce bir gözden geçirin, sonra Türkiye'den alıp almamayı düşünün. Fasttech'in 1'e sattığını, Türkiye'dekiler 2-3'e satıyor.

3 kişi bunu beğendi.
  9. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,743
    @pea Bu arada size teşekkür ederim hocam. Sayenizde direkt Red Kiwi'ye bulaşmadan Istick aldım :) Subtank başarılı bir ürün. Tavsiye ederim.

4 kişi bunu beğendi.
  10. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Çok teşekkürler Barış :) Eline sağlık,çok iyi yazmışsın :)

Eleaf iStick 40w dedin,atomizer olarak ne dıyorsun?

Son olarak Türkiye'den Ego-C Twist aldığımızı varsay,yine Türkiye'den hangi atomizeri alırdın? http://www.buharistan.com/buharistan.php?route=product/category&path=100_102 şurda baya var ama anlamıyorum işte :)

Fasttech'e de baktım,evet fiyatlar çok iyiymiş.

11. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    623
    Yurt içinden almayın cihazı çok pahalı.
    Sistem aynı pil tele güç veriyor . Tel pamuğu ıstıyor. Buhar çıkıyor. Sizde buharı çekiyorsunuz. Pil dışındaki tank sistemi ne atomizer deniyor
    Değiştirmeniz gerekecek likit arada da pamuk (coil)
    Hem hazır alınabiliyor hem kendiniz sarabiliyorsunuz.
    Sigara tipi az dumanlı içiyorsanız evod yeterli deniyor. Ağız sonra ciğer
    Burda nargile tipi bol buharlı direk ciğere çekim derseniz orada çeşit bol.
    Bizden örnek verirsek sansa ayarında cihazda var hifiman ayarında da :)
    Aynı sıkıntı burda da var direk yüksek bir cihaz alırsanız değerini bilemeyebilirsiniz. O yüzden en düşükten başlayın evoddan. Mali bir sıkıntıda vermez.

Subtank coil i(pamuk ve tel) hem hazır alınabilen hem sarılabilen likit tankı.

evod alabilirsiniz 8$ . Pea nın dediği siteden. Gayet yeterli. Pil ve tank beraber satılıyor.

Kalanı da size kalmış.

Bu aralar kutu mod (hepsibir arada ) çıktı. Kangertech nebox. 52$ .
    Ben bunu alacam yakında

İşin zirvesi asolo bence 73 $

Fasttech kodu xmas %10 indirim yapıyor haberiniz olsun :)

2 kişi bunu beğendi.
  12. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    627
    Türkiye'den Ego pil(Düz ya da Twist) + Ego şarj aleti + Kanger MT3S BCC Clearomizer. Bir hafta gibi kullanıp, devam etmek isteyip istemediğime karar veririm.
    İstiyorsam fasttech'ten iStick 40W ya da Cloupor Mini ya da başka bir şey + Eleaf GSTank ya da Atlantis ya da Kayfun vs. Tercihen "styled" taklit ürünler + yedek parçalar vs. Toplamda 2 hafta sonra elime ulaşacak olan 50$'lık bir sipariş. Türkiye'den alsam 150TL'ye sadece atomizer'ı alabilirdim.
    Türkiye'den de 1 hafta sonunda eldeki likit biteceği + pamuk değişim isteyeceği için, yeni likit + AWG32 (0.2mm) Kanthal tel siparişi veririm.
    Fasttech siparişleri ulaşana kadar da coil nasıl sarılır, pamuk nasıl değiştirilir, esigara nasıl içilir, VG PG farkı nedir vs gibi konuları da öğrenmiş olurum.

4 kişi bunu beğendi.
  13. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,310
    Bende @moonstar ile ayni urunleri kullaniyorum. Andromeda likit aldim. Tel sarmayi cozdum gibi, ama ohm'u bi turlu 0,82'nin altina dusuremiyorum. Sanirim benim telim daha dusugune uygun degil. Fiber Freaks pamuk aldim, tat konusunda biraz degisiklik oldu ama bana pek uygun gelmedi.

Birde turkiyede herkes fazla nikotinli likitler tuketiyor o yuzden likit bulma konusunda da sikinti yasiyorum. 6mg bile beni bozuyor, 3mg istiyorum ama turkiyede bulmasi buyuk sikinti. En son nikotinsiz likite gececegim oda sigaraya tekrar donermiyim diye korkutuyor.

14. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    627
    @lucabalo
    Kanthal'ın özdirenci(cümle içinde kullanabildim sonunda) yüksektir biraz. Çok kalın telle anca düşer direnci.
    Düşük direnç için nichrome'a ya da TC'ye geçip ni200 kullanmak lazım.

Bir de iStick 40w ile 0.35 ohm'un altı zaten akım sınırlamasına takılıyor, 40W'a çıkamıyor bu dirençte. Ayrıca yüksek güç/düşük dirence gerek var mı cidden? Düşük direnç demek, kısa tel ve düşük temas alanı demek. Temas alanı azalınca zaten buhar performansı düşüyor.

Bazı üreticiler ekstra aromalı üretim yapıyor. Üstüne nikotinsiz nBase ekleyip 3mg'a düşebilirsin. Ya da 100mg özel üretim yapanlar var, istediğin oranda yapıyorlar.
    6mg'ın bozması da anladığım kadarıyla abartarak içmen :evl Çok buhar çıkararak içmeyi seviyorsun herhalde(düşük direnç isteğinden çıkardım). 2. bir atomizer alıp normal içim için kullan, keyif zamanlarında bol buhardan devam et derim.

15. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Çok acemi arkadaşların üç beş bilgi edinmesi amacıyla izleyecekler bir video...

4 kişi bunu beğendi.
  16. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,310
    Yok abi abartmak degil ya, gun icinde az bile kullansam basim agriyor midem bulaniyor. Bayagi carpiyor yani :D Dusuk direnc yuksek guc kullanmiyorum zaten, 0,85ohm'da maksimum 13 goruyorum. Alet 40W ama ben daha 20'de cekim yapmadim. Likitleri 6mg alip nikotinsiz nBase ile 3mg seyreltiyorum oda aromayi dusuruyor. Tadini bilmedigim bi likitten 100ml almakta acikcasi pek mantikli gelmiyor. Ev yapimina gecicem sanirim.

3 kişi bunu beğendi.
  17. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Arkadaşlar genel bir temizlik yapayım dedim elimde bulunan bazı güzel parçaları ciddi derecede makul fiyata elden çıkarıyorum ilk ilanı buraya açtım bilginiz olsun öncelik size ait.

e-mail: feyizoglu@outlook.com

SQuape R(S) "290 TL"

Harika bir RTA'dir anlatmaya gerek yok, fizikzel olarak iyi durumdadır deck kısmında hafif ezilme vardır kullanıma her hangi bir etki etmemektedir görselde ne olduğunu görebilirsiniz.

Expromizer V2 "150 TL"

Güzel bir RBA'dır iyidir hoştur bilen bilir :) pis kısımnda ki yayı mefta oldu diğer seçeneği olan vidalı sistem ile devam ediyorum yayınız varsa yaylı da kullanabilirsiniz.

Erlprinz "100 TL"

Nano versiyon için camını kaybetttim ama gördüğünüz gibi baca kısmı mevcuttur camını ayarlarsanız aynı zamanda nano olarakta kullanabilirsiniz.

DID Short Genesis "50 TL"

Eskilerden kalma bir üründür zamanında 350 TL'ye almıştım :) ama süs olarak saklamaktan ziyade Genesis seven varsa kullanmasını isterdim. Bir vidası kayıptır ama kullanıma sorun teşkil etmemektedir, vida ayarlanırsa tamamen kusursuz olur görselden bakabilirsiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  18. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    507
    ilk verdiği intiba inanılmaz, fakat sonrasında o likit insanda garip bir tiksinme hisse uyandırıyor, önermem. sigarayı bırakacaksanız allen carr yöntemi ile bırakmayı deneyin..

19. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Eren hocam bu tiksinti nasıl bir şey anlatır mısınız, üç yıldır kullanıyorum hiç böyle bir şey yaşamadım acaba yanlış bir deneyimleme mi yaşadınız yardımcı olmak isterim?

3 kişi bunu beğendi.
  20. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Bu arada algı önemli e-sigara sigarayı bırakmak için geçerli bir yöntem değil ona terfi etmek için daha makul bir sistem. Herkes öyle lanse ettiği için bende bırakırım diye başladım bugün keyifle içiyorum ama nedir artık ne kimseyi rahatsız ediyorum ne kendimi nede ciğerlerime sigara kadar zarar veriyorum. İlla ki zararı var yok diyemeyiz ama sivrisinek de ısırınca kaşıyoruz geçiyor o misal, bizi hastanenin kapısını çıldıracak bir hastalığa yakalandırcağına hiç mi hiç ihtimal vermiyorum.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi