FiiO Btr5 İncelemesi

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda theodyofil tarafından 17 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

 1. theodyofil

  theodyofil
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  25 Mart 2020
  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeniler:
  249


  YAZILI İNCELEME:

  Canavar|FiiO BTR5 (Kulaklık Amfisi İncemelesi)

  İnceleyen: The Odyofil ( Furkan Satış )

  Giriş
  Herkese merhaba. Şuan da elimde, Mayıs 2020 itibariyle alabileceğiniz, en iyi kompakt boyutlu kablosuz amfi / dac var.

  Q5s ve Q1 Mark II klasmanında ki ürünler bu karşılaştırmada bahsettiğim “kompakt”’lık sınıfına dahil değiller tabii ki. Böyle ufacık ürünlerden bahsediyorum. Gerçi Q1’le çok rahat bir şekilde boy ölçüşebilir Btr5. Ama Q5s’in yeri ayrı.


  Ön Bakış
  Kablosuz kompakt amfiler, son birkaç yılın ürünleri. Qualcomm ve Sony gibi firmalar, SBC gibi yıllarca kullandığımız standart bluetooth codeclerini utandıracak kalitede ki, Aptx HD ve LDAC gibi üstün codecleri üreticiler ile buluşturduktan sonra, BTR5 gibi ürünlerin kaderi yeniden yazıldı. Artık kablosuz aktarım öyle bir seviyede ki, aynı donanıma, LDAC ile aktarım yapılan bir dijital verinin analog çıktısı ile, kablo ile aktarım yapılan aynı verinin analog çıktısı arasında ki detay ve çözünürlük farkını ayırt edebilecek kulak, oldukça az sayıda ki insanda mevcut.


  Paket İçeriği / Aksesuarlar
  Kutunun içerisinden, ürünün kendisi dışında; garanti belgesi, hızlı başlangıç kılavuzu ve bluetooth cihazların kullanımıyla ilgili notlar adında çeşitli belgeler, bir adet Usb-C’den, Usb-A’ya veri aktarım ve şarj kablosu ve bir adet plastik koruma kabı çıkıyor.


  Dizayn / Malzeme Kalitesi
  Ön ve Arka yüzeyi, kaliteli, parlak yüzeyli siyah camdan oluşuyor. Camın yüzeyi pürüzsüz ve kaliteli bir yapıda. Burada tek sorun, üzerinde oldukça fazla parmak izi kalıyor olması. İki yüzey arasında ise mat siyah kaplamalı alüminyum halka bulunuyor. Btr5, Premium bir ürün olduğunu kullanıcısına hissettiriyor. Kaliteli malzemeler kullanarak zarif bir tasarıma imza atarsanız, ürününüz kullanıcının kalbini çalar.  Ekran – Arayüz – Menüler – Tuşlar
  0.49 Inch, tek renkli, minik ama kullanışlı oled ekrana sahip btr5. Bu ekrandan, kaynak cihaza, kablosuz modda, o an için hangi codec ile bağlanıldığını, kablolu modda ise, örnekleme oranını(yani belirli bir kesitte veya saniyede, o sinyalin kaç kez örneklenerek size ulaştırıldığını), ses şiddeti seviyesini ve pil durumunu gözlemleyebiliyor ve çeşitli ayarlar yapabiliyorsunuz. Bu ayarlar; başlıca, filtre seçimi, eq ayarı seçimi, ekran parlaklığı ayarı, usb audio 2.0 ve 1.0 arasında geçiş, araba modu, şarj modu seçimi ve gain seçiminden oluşuyor.

  Tüm tuşlar, ürünün sağ yüzeyinde bulunuyor. Bu tuşlar; açma kapama tuşu, multifonksiyon tuşu ve ses yükseltme – kısma tuşları.

  Girişler – Çıkışlar (Özellikleriyle Birlikte)
  Üst yüzeyde, 2 adet analog çıkışımız var. Biri, standart 3.5mm single ended balanssız çıkış, diğeri ise 2.5mm balanslı çıkış. Bu iki çıkış arasında ki farklar küçümsenecek gibi de değil. Balanslı çıkış, balanssız çıkıştan neredeyse 3 kat daha güçlü. Aynı zamanda daha sessiz bir arkaplana sahip, sahnesi daha geniş ve daha detaylı, ya da bize öyle gelebilecek kadar farklı bir dokunuşu var sese…


  Devre Dizaynı
  Btr 5’in devre dizaynına yakından baktığımda, balanslı çıkışın artısını doğrulayabiliyorum. Baştan başlayarak bakalım; Type-C Usb Soketimiz, XMOS XUF208 usb kontrol çipine bağlı. Bu çip, Btr5 Usb-Dac olarak kullanıldığında, 384kHz örnekleme oranını ve native DSD256’yı cihazla uyumlu hala getiriyor. Diğer taraftan, kablosuz modda ise; Qualcomm’un üst segment Premium çiplerinden CSR8675, başrolü oynuyor. Bu çip kısaca, btr5’e günümüzün en iyi kablosuz müzik aktarım teknolojilerini kazandırıyor. 24 bit aktarım yapabilme yetisine sahip. Ve yine qualcomm’un sahip olduğu tüm bluetooth codeclerini bünyesinde bulunduruyor. Btr5’te tam olarak, “AAC, SBC, Aptx, Aptx HD, Aptx LL ve Ldac” codecleri mevcut. Ürünün “Japan Audio Society” tarafından verilen ve dünyaca kabul gören “Hi-Res Audio” sertifikası dışında, “Hi-Res Audio Wireless” sertifikası da var arkadaşlar. Bu bir alet bir canavar. Ama bu sertifikalara, etiketlere sahip olduğu için değil. Boyutuna göre canavar gibi bir güce sahip olduğu için canavar. Bluetooth codecleri hakkında detaylı bir içerik hazırlayacağım; bunun için abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın. Devreye geri dönüyorum hemen ve çok uzatmamaya çalışıyorum; bluetooth çipi bir antene bağlı ve bir sonraki aşamada, Xmosla birlikte, ayrı ayrı, 2 adet kristal oscillator ile desteklenmiş Field Programable Gate Array’e bağlanıyorlar. FPGA’in ve oscillatorlerin ne olduğuna şuan hiç girmeyeceğim. Ama yaptıkları şey, ses üretimini daha isabetli ve daha doğru hale getirmek. Bir sonraki aşamada, tüm sistem, 2 adet Digitalden Analoğa dönüştürücü çipimiz ile bağlantı kuruyor. Ses kalitesini belirleyen en önemli elemanlardan birine yani. Önemli bir nokta, 3.5mm balanssız çıkış sadece bir adet DAC çipi ile besleniyor. 2.5mm balanslı çıkışta ise, her kanalın, yani sağ ve sol kanalların, ayrı ayrı çiplerle desteklendiğini görüyoruz. Bu da, 2 çıkış arasındaki deneyimi farklılaştıran en büyük unsurlar arasında. Ayrıca bu nokta, balanslı çıkışı daha güçlü yapan en büyük etken. Çünkü amfi katı, bu çiplerin içinde entegre halde bulunuyor. Böylelikle 2.5mm çıkış aynı zamanda 2 adet amfi ile desteklenmiş oluyor. 32 Ohm yükte, balanslı çıkış yaklaşık 220mW çıkış gücü sağlıyor. Bu, bu kadar kompakt bir alet için baya baya iyi bir değer. Bu devrede, ESS SABRE 9218P’nin tüm potansiyeli açığa çıkarılmış gibi duruyor.

  Ses Performansı
  Amfilerin, dac’ların ses karakteri mi olur? Kulaklıkların, hoparlörlerin sesleri olur. Amfiler sadece elektrik falan verir diyen arkadaşlar varsa, yanılıyorsunuz. DAC’ların işlevi, adlarından da anlaşılacağı üzere, Digital Sinyali, Analog Sinyale dönüştürmektir. Neden böyle birşeye ihtiyaç duyuyoruz? Çünkü günümüzde, kullandığımız kaynakların neredeyse hepsi digital formda. Bilgisayarlarımız, telefonlarımız, müzik çalarlarımız, spotify, tidal; bunların hepsi, bizim sonradan müzik olarak adlandıracağımız veri topluluğunu, bilgi kümesini, digital formatta saklayan servisler. Kulaklıklarımız, hoparlörlerimiz ise, analog veriye ihtiyaç duyarlar. Analog elektriksel sinyali(enerji’yi), mekanik enerjiye dönüştüren birer makinelerdir. Yaptıkları salınım hareketi sonucu, temas halinde oldukları hava moleküllerden başlayarak, kulak içi duyma mekanizmamızın temas halinde olduğu hava moleküllerine kadar iletmiş olurlar bu enerjiyi. Ve biz buna, müzik deriz. Böylece, DAC çiplerinin bireysel kalite faktörü, müziğimizi derinden etkilemiş olur. Cep telefonlarımız ve bilgisayarlarımız gibi cihazların içinde, kulaklık çıkışına yakın bir yerde, bir DAC çipimiz bulunur. Fakat bunlar genellikle, ayrıca, müzik dinleme deneyimimizi yüceltmek adına satın aldığımız cihazlardaki çipler kadar yetenekli ve kaliteli değillerdir. Amfiler ise, hali hazırda Analoğa dönüştürülmüş elektriksel sinyali, kulaklıklarımızın ya da hoparlörlerimizin sürücülerine ulaştırılmasından önce, o sinyalin kazancını önce bir yükseltirler, sinyali daha güçlü bir hale getirirler. Sistemlerimiz bu aşamaya da ihtiyaç duymaktadırlar. Sürekli kullandığımız cihazların içinde, yine amfiler de bulunur. Bu amfiler de aynı şekilde, özellikle ÜST kalite ürünlere doğru çıkıldıkça, yetersiz kalmaktadırlar. Bu yüzden bizde, ayrıca, bu işi çok daha iyi yapan cihazlar satın alırız. Btr5 işini çok iyi yapan bir cihaz. FiiO markasının kendi kategorisinde ki amiral gemisi. Amfiler ve DAC’lar hakkında hazırlayacağım detaylı içeriği kaçırmamak için abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın! Ses performansını öncelikle kablosuz kullanıma odaklanıp anlatacağım. Sonra farklı farklı cihazlardaki ve farklı codeclerdeki performansına bakacağız. Son olarak, USB DAC olarak kullanıldığındaki performansını konuşacağız.

  Değerlendirme yaparken kullandığım kulaklıklar:
  - FiiO FH7

  - Sennheiser İE 800 S

  - Sennheiser İE 800

  - Sennheiser HD 660 S

  - Sennheiser HD 600

  - FiiO F9

  - FiiO FH5

  - Beyerdynamic DT 770 PRO

  - Beyerdynamic DT 240 PRO

  - Bang & Olufsen H6


  Çıkış Gücü
  Önce çıkış gücünden başlayalım.

  Btr5 gibi bir cihazın çıkış gücünün neyi ifade ettiğini ve önemini, kısaca şu şekilde aktarabilirim:

  Müzik notaları. Bir orkestranın önündeki kağıtlarda yazılı olan notalar, bu benzetmede bizim kaynaklarımızdan aldığımız dijital verilerimiz olsun. Öyle ise, orkestranın üyeleri, enstrüman başındaki sanatçılar ise DAC olurlar. Önlerindeki dijital veriyi anlayıp, analiz edip, yetenekleri doğrultusunda yapabildikleri en iyi şekilde, enstrümanlarına uygulayacakları fiziksel hareketlerle, bu veriyi başka bir forma sokarlar. Enstrümanlar da bu analog etkiye karşı, tepki olarak ses üretirler. İşte DAC’ların yaptığı şey budur. Onlardan, yapabilecekleri en iyi şekilde, dijital veriyi, sonradan sese dönüşecek olan analog sinyale dönüştürmelerini isteriz. Amfiler ise, bu benzetmede; sanatçının elleri, kolları, ağzıdır. Bir müzisyen, enstrümanını çalarken kullandığı organını, parçasını ne kadar kontrollü, efektif ve güçlü kullanabilirse, üreteceği müzikte de o kadar büyük kontrolü olur. Tüm frekans aralığına, çok daha fazla hakim konuma gelir. Utangaç olmayı bırakıp, neyi varsa ortaya koyabilecek güvene sahip duruma gelir. Güçlü bir amfi; kendine güvenmek demektir.

  Btr5 ufak mufak ama kendine güveni yerinde bir cihaz. Kulak içi monitörleri kullanırken, her iki çıkışta ta oldukça sıkı, sağlam tepkiler alıyorum. Fakat balanslı çıkış çok daha iyi.

  Büyük, sürülmesi zor kulaklıklar, yaklaşık 150 Ohm ve üstü, btr5’in balanssız çıkışıyla artık uyumsuz hale gelecektir . Fakat balanslı çıkışı kullanarak, 300 Ohm’a kadar olan kulaklıkları, çok şiddetli seviyelerde olmasa da, sürebilecek güçte Btr5. Bura da, kulaklığın ne kadar şiddetli ses vereceğini belirleyen faktör kulaklığın sadece empedansı olmadığını da belirtmem gerekir. Hassaslık da çok çok önemli bir faktör. “Sensitivity” diye geçer.


  Tizler
  BTR5’in tizleri, farkını ortaya koyduğu ilk nokta. Kablosuz aktarımda, sinyal kaynak tarafından modüle edilip, ardından cihaz tarafından demodüle edilirken çeşitli kayıplara ve bozulmalara uğruyor. Bu normal. Uğrayacak tabi. İşte, bu bozulmaları ve bunun yanında sinyal stabilitesini arttırmaya yarayan gelişmeler, ileride bu teknolojiyi neredeyse kusursuz olmaya taşıyacak. Zamanla… İyi güzel de, odyofil adam şuan teknolojinin bulunduğu bu noktada, kablolu ile kablosuzu ayırt edebiliyor. En azından kulağını iyi eğitmiş olan kimseler… Kablosuz aktarımda, kayıplar en çok en en üst frekanslarda yaşanıyor. 16-17 kHz’den sonra dağılıyor genelde sinyal. Kardeşim bu kadar yüksek sinyalleri zaten zar zor duyuyoruz, müziğin büyük bir parçası değiller, ne kadar büyük bir etkisi olabilir diyebilirsiniz; demeyin. Çünkü bu frekansların doğrudan etkileri göz ardı edilebilir gibi olsa da, dolaylı yoldan sesin bütününü, sahneyi ve birçok unsuru etkiliyorlar. Ama tekrar söylüyorum. Bu etki göz ardı edilebilecek kadar küçük bir düzeyde gerçekleştiğinden, çoğu insan bunu farketmiyor bile. BTR5’in tizlerini ben alt modeller BTR3’ün, ve uBTR’nin tizlerine göre oldukça gelişmiş buldum. Üst frekanslar oldukça detaylı, çözünürlük algısı gayet iyi, kesinlikle agresif değil, yumuşak, pamuk gibi; sorunsuz tizlere sahip. Balanslı çıkışta, agresiflik daha da azalıyor. Fakat bazı kulaklıklar da, özellikle FH7 gibi empedansın oldukça düşük, sensitivitynin oldukça yüksek olduğu hassas iemlerde, yüksek kazançta üst frekanslar agresif bir yapı sergiliyorlar. Bu kadar hassas kulaklıkları bence düşük kazançta kullanmalısınız Btr5’te. Yine de zevk meselesi.

  Midler
  Midler, Btr5’te mikro detaylara fokuslanabileceğimiz kadar ayrıntılı. Ve kuru değiller. Karşımıza iyi bir çözünürlük algısıyla, dinamik bir yapıda ve doğal bir sunumla çıkıyor vokaller ve bu skalada bulunan enstrümanlar. Kadın vokaller de, erkek vokaller de, oldukça iyi üretiliyor. Ben hiçbir sorunla karşılaşmadım bu kategoride.  Baslar
  Baslar, fazla renklendirilmeden, yine nötr bir sunumla, hızlı, sıkı ve kuru olmayan ataklar ve kaybolmalarla sesin dinamizmine büyük katkı sağlıyor. Alt frekanslarda ki çözünürlük etkileyici ve kaliteli bir dokuya sahip. Sadece basit ataklar değil yani, her bir bas enstrümanını ayrı ayrı tanımlayabilmenize olanak sağlayacak derecede, yapılı ve karakterli üretiliyor baslar. Oldukça derine de inebiliyorlar fakat kablosuz mod ve Usb Dac olarak kullanımda bu nokta, farkı en rahat görebileceğiniz noktalar arasında.


  Ses Sahnesi / Imaging
  Ne devasa, ne de hiçbir açıdan dar… Genişlik ve uzunluk normal ama derinlik algısı fiyatının çok yukarısında bir performans sergiliyor. Aynı şekilde enstrüman ayrımı, tanımı ve konumlandırılması bu fiyat bandı için etkileyici.

  Batarya Performansı

  Batarya performansı çok iyi değil Btr5’in. Kablosuz mod da 8-9 saat müzik dinlemenize izin veriyor. Günde 3 saat dinleseniz 3 gün dinlersiniz. Evet bu kadar çok enerji tüketen ufak bir gövdeye devasa bir pil sığdırmak zor. Ama yine de, kullanıcı, yani bizler, elimizde daha uzun saatler dayanacak bir cihaz görmek isterdik. Usb-Dac olarak kullanırken cihaz zaten aynı anda şarj olabilme özelliğine sahip. Yani izin verdiğiniz takdirde, kablolu kullanımda cihazın pili bitmiyor, aksine doluyor.

  Bağlantı Stabilitesi

  Sinyal trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alanlar dışında Btr5’in bağlantısında her hangi bir kopma, takılma yaşanmıyor. Ev, ofis gibi ortamlarda sanki kabloyla bağlamışsınız gibi pürüssüz bir deneyim sunacaktır sizlere. Fakat LDAC codeği, en yüksek ses performansı modunda, sinyal trafiği yüksek komplike ortamlarda kullanılırken, arada sırada bağlantıda takılmalar yaşanabiliyor. Diğer codecler daha stabil.

  Sonuç

  Son Özet
  Evet. İncelememin sonuna geldik. Sonuç olarak btr5 gözümüze gönlümüze girebildi mi? Önerir miyim? Kesinlikle! Boyutuyla, malzeme kalitesiyle, çıkış gücü ile, balanslı çıkışıyla, usb-c’ye sahip olmasıyla ve en önemlisi ses kalitesiyle neredeyse kusursuz bir cihaz. Alırken bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum. Kendinize dikkat edin.
   
  #1 theodyofil, 17 Mayıs 2020
  Son düzenleme: 17 Mayıs 2020
  phobias, aybarsy, Suji ve 14 kişi daha bunu beğendi.
 2. Makale_Helvetia

  Makale_Helvetia
  Expand Collapse
  DSD

  Katılım:
  29 Ocak 2018
  Mesaj:
  1,053
  Alınan Beğeniler:
  412
  detaylı bir inceleme olmuş hocam elinize ağzınıza sağlık :) teşekkürler
   
  theodyofil bunu beğendi.
 3. TanrıTelecasterıKutsasın

  TanrıTelecasterıKutsasın
  Expand Collapse
  FLAC

  Katılım:
  22 Ekim 2017
  Mesaj:
  441
  Alınan Beğeniler:
  359
  Hocam elinize sağlık. İncelemelerinizden önce karşılaştırmada kullanılabilecek benzer cihazlar için(misal btr3) istek konusu açarsanız çok rahatlıkla geri dönüş alabileceğinizi düşünüyorum.

  Belki koronadan dolayı ekipmanını paylaşmak istemeyen olur ancak pek çok arkadaş sizinle ekpmanını paylaşacaktır emin olabilirsiniz.


  Bu sayede bu ekipmanları alternatifleriyle yada kardeşleriyle de kıyaslayabilirsiniz.
   
  theodyofil bunu beğendi.
 4. emin50

  emin50
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  7 Eylül 2019
  Mesaj:
  58
  Alınan Beğeniler:
  18
  elinize ve emeğinize sağlık harika bir inceleme olmuş. Keşke radsone es100 ile karşılaştırma da yapabilseydiniz.
   
  theodyofil bunu beğendi.
 5. theodyofil

  theodyofil
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  25 Mart 2020
  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeniler:
  249
  Çok teşekkür ederim :)
  --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Mayıs 2020 ---
  Çok teşekkür ederim :). Çok iyi bir fikir hocam. Tavsiyenize uyacağım. Ancak önce elimdeki ürünleri çekmem gerek. Hali hazırda sırada 10 adet video var.
  --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Mayıs 2020 ---
  Çok teşekkür ederim. Keşke elimde olsaydı da yapabilseydim...
   
 6. theodyofil

  theodyofil
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  25 Mart 2020
  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeniler:
  249
  Teşekkür ederim :)
   
 7. Hi-res

  Hi-res
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  10 Mart 2020
  Mesaj:
  25
  Alınan Beğeniler:
  3
  Fiio m6 ile ilgili bilginiz varmıdır veya hiby r3
   
 8. theodyofil

  theodyofil
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  25 Mart 2020
  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeniler:
  249
  M6'ya aşinayım. R3 hakkında pek bilgim yok. Merak ettiğiniz şey nedir?
   
 9. Hi-res

  Hi-res
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  10 Mart 2020
  Mesaj:
  25
  Alınan Beğeniler:
  3
  Merak ettiğim btr5 ten ğstünmü çip olarak yoksa sadece ekranlısımı
  --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Mayıs 2020 ---
  Ses sunum karakteristi aynımıdır.
  --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Mayıs 2020 ---
  Şimdi şöyle anlatayım; ben iphone kullanıcısıyım ve bir süredir kablosuz müzik dinlemedeki kayıpları en aza indirmek için araştırma yapıyorum ve biliyorsunuzki bt kodekleri iphone da aac formatında ve buda düşük veri kaybına neden oluyor. Ldac veya aptx kodeği apple cihazlarında şuanlık mevcut değil ve müzik için alıştığım telefonumdan vazgeçmekte bek akıllıca gelmiyor bana. Bende fiio m6 denen daca rastladım ve bu cihazda uzaktan kontrol edile bilen fiio link ve aynı zamanda tidal uygulamasıda var.Kulaklığımı daca kablo ile bağlayıp tidal üzerinden müzik dinlemek ve müzik aq ayarları ve yönetmeyide fiio link üzerinden kablosuz olarak telefonum ile kontrol ederek kayıpsız müzik dinleyebilirmiyim diye düşünüyorum. Bu sadece fiio m6 için geçerli değil fiio linki destekleyen ve hiby link i destekleyen tüm daclar için geçerlimi. Sizce bu konfor açısından ve bt kaybını önlemek için bir çözümmüdür?
   
  theodyofil bunu beğendi.
 10. theodyofil

  theodyofil
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  25 Mart 2020
  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeniler:
  249
  Dediğiniz yöntem o şekilde çalışıyorsa mantıklı bir çözüm olabilir evet. Ama herşeyden önce, Btr5, M6'dan ses kalitesi bakımından üstün bir cihaz. Özellikle M6 da bulunmayan btr5deki balanslı çıkış çok kuvvetli. Yüksek empedansa sahip kulaklıkları bile sürebilirsiniz. Hem daha güçlü bir alet m6'dan hemde ses kalitesi çok fazla olmasada biraz daha iyi. M6 bir dap. Müzik çalar yani bu yüzden içerisinde çok daha fazla yazılımsal özellik bulunduruyor tabii ki. Ama telefonunuzu kullanarak, Btr5 aracılığı ile müzik dinlediğinizde ben hem cihazın küçük boyutlarından dolayı hemde ses kalitesinden dolayı çok memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ben olsam Btr5 tercih ederdim.
   
  ilkercom, onurdogan4 ve Hi-res bunu beğendi.
 11. elektronik müzik

  elektronik müzik
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  31 Ağustos 2014
  Mesaj:
  982
  Alınan Beğeniler:
  872
  kablosuz aktarım , hoparlör harici denemedim

  audio engine a5+ 'da gördüm bir tek


  alsam pişman olmam heralde


  earsonics velvet + iphone 8 plus + tidal,spotify,fizy

  üçlüsü ile kullanacağım

  @theodyofil

  :)
   
 12. theodyofil

  theodyofil
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  25 Mart 2020
  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeniler:
  249
  Ben pişman olmadım. Aksine çok sevdim. Umarım sizde seversiniz...
   
  elektronik müzik bunu beğendi.
 13. Suji

  Suji
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  23 Aralık 2020
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  Merhaba.
  Bir sorum olacak.
  Btr5 in balansli cikisini baglayacagimiz kablo 4kutuplu TRRS mi olmalı?
  Sennheiser pxc480 e bağlayacağım.
  2.5mm den 2.5mm ye bağlantı olacak
  Balansli girişin doğru kablosu ne olmalı.
  Çok teşekkürler
   
 14. kenannnur16

  kenannnur16
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  24 Ocak 2022
  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeniler:
  0
  bang olufsen h6 ile performansi nasil hocam? Sizce almaya deger mi? btr3k ile aralarinda cok fazla performans farki var mi, ozellikle H6 icin?
   
 15. phobias

  phobias
  Expand Collapse
  Yeni Üye

  Katılım:
  22 Ocak 2016
  Mesaj:
  11
  Alınan Beğeniler:
  4
  Konuyla ilgili hiç bilgisi olmayanların bile bilgi alabileceği, güzel bir inceleme olmuş. Ellerinize sağlık.

  Kablosuz olmayan, KA3 diye bir modeli daha var Fiio'nun. Bir şekilde deneme fırsatınız olursa BTR5 ile aralarındaki farkları paylaşabilir misiniz.