FiiO FH5s

'Kulaklık Genel' forumunda TechnoRom tarafından 6 Mayıs 2021 tarihinde açılan konu

1. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    66
    FiiO FH5 modelini bu yıl güncelledi ve FH5s adında yeni bir model duyurdu. Fakat FH5s FH5’in 1DD + 3BA kurulumundan farklı olarak 2DD + 2BA kurulumuyla gelen bir model. Ayrıca kendi içinde bir bas-mid-tiz ayarı içeren bölmeye sahip oluşu çok dikkat çekici. Bu iyi bir özellik mi emin değilim. :) Bununla birlikte FH5s dengeli ses için ayrı kablo almaktan kurtaran kullanıcı dostu bir yaklaşım ile geliyor. Çıkarılabilir fiş desteği ile ayrı bir kablo kullanmaya ihtiyaç duymadan 2.5/3.5/4.4 arasında geçiş yapabiliyor. Özellikle telefon ve DAP’da kullanım için sadece fişi değiştirmek yeteceği için çok kullanışlı buluyorum bu yaklaşımı.

Henüz çok yeni olduğu için inceleme yok. Siz ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de FH5 üzerine bir yükseltme olabilir mi? FH5’in genelde beğenilmeyen kısmı sahne genişliğinin yetersizliğiydi. Bu konuda birçok incelemede benzer yorumlar okudum. Eğer bu modelde sahne genişliği çözüldüyse diğer konularda bir geriye gitme olmadıysa bu sefer eksiksiz bir model göreceğiz sanırım. Sizlerin düşünceleri nedir? Açıkçası ilgimi çekti. Özellikle de FiiO FH5 ile Hidizs Mermaid MS4 arasında kalmış biri olarak bu kulaklık bir süre daha beklememe sebep olacak gibi görünüyor.

https://www.fiio.com/fh5s

Robius bunu beğendi.
  2. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    162
    Benim de takip ettiğim bir model. Özellikle tasarımını çok beğendim. Yarı açık bir yapıda olması sahneye mutlaka etki edecektir.

Head-fi'da şöyle bir karşılaştırma tablosu paylaşılmış. Diğer modelleri kullananlara daha iyi bir fikir verebilir:

pazac bunu beğendi.
  3. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    66
    Kıyaslamayı FH5 ile yapsalar daha iyi olurdu. O kadar model koyup FH5 koyulmaması saçma. Bu model her şeyden önce FH5’in yükseltmesi. En çok da kıyaslanması gereken model FH5. Ne gibi bir fark sunuyor en azından görebilirdik. FH7 de olmalıydı. Henüz incelemesi falan da yok. Nasıl oluyor da bu puanlama verilmiş ilginç.

4. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    162
    Grafiği paylaşan ve değerlendirmeyi yapan FiiO'nun kendi hesabı.

5. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    66
    O halde bu daha da saçma olmuş. :D FH5 sahne genişliği konusunda sıkıntılıydı. Eğer karşılaştırmada ona yer verseydi FH5s’nin sahnesi hakkında teorik de olsa bir fikrimiz olacaktı. Tabi mutlaka daha iyi bir şey olacağı kesin. Bununla birlikte olası bir FH7 karşılaştırmasını da merak ediyorum.

6. SSCC

SSCC
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    Hocam merhaba,

Kulaklık uluslararası camiada değerlendirilmeye başlansın derim, hemen satın almadan evvel kullanıcı yorumlarını incelemek faydalı olabilir. Malum TR den ürünlere ulaşmak sıkıntılı bir süreç. Bir cümlenize takıldım "Tabi mutlaka daha iyi bir şey olacağı kesin" demişsiniz ama ben bu kadar emin olmazdım. Her yeni çıkarılan ürün öncekine kıyasla daha iyi olacaktır tezi her zaman işlemiyor. Keşke imkan olsa deneyerek ve kişisel beğenileriniz ile de kıyaslayarak satın alabilseniz ama maalesef pek mümkün görünmüyor. Bir de kendi görüşüm firmaların yaptıkları reklamlara ve cafcaflı sözlere çok kanmamak gerektiğini düşünüyorum. Kitlelerin çok beğendiği ve yere göğe sığdıramadığı bir kulaklığı bazı kişiler hiç sevmeyebiliyor :) Ayrıca kulak içi kulaklıkta yarı açık, açık gibi yapıların kullanılmasını da pek anlayabilmiş değilim. Kulak içi kulaklık temel manada ses izolasyonu ve dışarıya da ses vermemesi için tercih edilen bir tür kulaklık bildiğim kadarıyla. Ama sanırım satış açısından değişik türler deniyor üretici firmalar.

Selamlar

7. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,019
    https://www.head-fi.org/showcase/fiio-fh5s.25105/reviews#review-25825

ilk inceleme geldi,hayal kırıklığı görülüyor..

Artıları: Soundstage genişliği
    Tiz havadarlık
    Oldukça temiz (hızlı / sıkı) bas
    Kadın vokal
    Basınç oluşumu yok
    Eksileri: Tüm esnafın Jack'i, hiçbirinin efendisi
    Tutarsızlık, BA tını mevcut
    Bas dokusu
    Uzun seanslarda yorucu tiz
    İzolasyon
    Garip uyum
    Kablo, oldukça yüksek direnç ve çalışmayan çene kaydırıcısı
    Değer

8. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    66
    Teşekkürler. Açıkçası FH5’ten geride bile olabileceği düşüncesi oluştu. Bakalım birkaç inceleme daha gelecektir illa. Yine aynı yorumlar olursa Hidizs Mermaid MS4 ya da FiiO FH5’ten birini alacak gibiyim. İnceleme yapan birine sorduğumda MS4 demişti ama tam emin değilim bu konuda. :(

9. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    162
    İncelemeci arkadaş hızını alamayarak 20 dolarlık KZ DQ6'yı FH5s yerine fiyattan bağımsız olarak tercih ederim demiş. O zaman bu tasarıma yazık edilmiş gibi duruyor...

10. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    66
    FH5 gibi övgüler dizilen bir model yapıp geliştirilmiş sürümde nasıl zıçma başarısı gösteriyorlar anlamak mümkün değil. :mad:

11. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    66
    İkinci ve üçüncü inceleme de geldi. İlk incelemenin aksine her iki incelemede oldukça beğenilmiş. Kafam karıştı şimdi.

https://www.head-fi.org/showcase/fiio-fh5s.25105/

Üçüncü inceleme.
    https://www.mmorpg.com/hardware-reviews/fiio-fh5s-review-dragonscale-2000122012

#11 TechnoRom, 22 Mayıs 2021
    Son düzenleme: 22 Mayıs 2021
  12. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,019
    beklemekte fayda var,8-10 inceleme sonrası ortalamaya göre karar verilebilir,malum bizim paramız bu tür ürünleri almak için çok değersiz , 2. elde satarken de kendi aramızda paramız acayip değerli:)

onurdogan4 bunu beğendi.
  13. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    66