Fischer Audio Eterna Rev.1 Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Fischer Audio' forumunda ayhancansu09 tarafından 22 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. STT-CL

STT-CL
    Expand Collapse
    Guest

Onları almak istersin,hep sesini duymak istersin(Ki bende öyle oluyor.) muhtelen ama olaya biraz iradeni karıştırırsan benimki gibi bir mantık(Bir yukarıda yazdığım cevabımda.) da oluşturabilirsin. :) İçinde gerçekten müzik dinleme isteği olan ve biraz da kalite arayan bir insanın ölmeden bu işi tam anlamıyla bırakabileceğine inanmıyorum.En fazla ilgilenmekten sıkılır(Ki evet,zaman zaman ben de sıkılıyorum ama bu işin içine girdim bir kere.) ve tatmin olacağına inandığı ürünü bulduktan sonra bu işi noktalayabildiği kadar noktalamak ister.(Yaptığı işi tekrar aynı haz ile yapmak için biraz tatil gibi düşünün.)O da en fazla ama.

Benim için durum bu. :)

2. ayhancansu09

ayhancansu09
    Expand Collapse
    Guest

Hocam herşey paraya bakıyor yav. Ben geçen yaz baya sıkışmıştım maddi konuda. İriver T30+Soundmagic PL30 ile seste doyuma ulaşmıştım çünkü o an bırak kulaklığı otobüse bile verecek param yoktu. Mecburdum yani memnun olmaya. Şuan çok şükür durumum baya düzeldi SM3 bile alabilirim ama o durumu yaşadıktan sonra okadar para vermeye kıyamıyorum. Ha parasını sonuna kadar hak ediyodur belki yada okadar yüksek meblağ vermenize rasğmen o paranın hakkını veren kulaklıklar olabilir orası ayrı konu.

Şuan memnunum. Ama insanoğlu hep açgözlüdür, daha fazlasını ister ya o hesap bi nev'i :)

Amma felsefe yaptık he :evil

3. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Kusursuz ses, en iyi en mükemmel ses demek değil. Aynı yukarıda yazılan gibi, kusur bulamadığımız sesi arıyoruz. Ben seneler önce Vibe kullanırken bunun sesi kusursuz diyebiliyordum. (Dipnot: Cehalet mutluluktur.)(Gene Turbine zamanında da)

Ama şu an malesef kulağımıza ne taksak bir kusur, bir yerde hata buluyoruz. O yüzden haala arıyoruz :b

Collapse Signature Expand Signature
  4. ayhancansu09

ayhancansu09
    Expand Collapse
    Guest

Cevap veriyorum: Açgözlülük ;D

5. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,600
    Abi benim sesteki aradığım nokta basstır bence beyer ile bu istediğim bass a ulaştım diyebilirim tek kelimeyle mükemmel bassları var ben ayrıntıya önem vermıyorum isterse en mikro ayrıntıya kadar insin isterse electrostatic kulaklık olsun beni tatmin etmez herkesin farklı zevkleri var benimkide bass :eek:k

Eğer yaza kulaklık alırsam yine bass ağırlıklı alırım.

6. ayhancansu09

ayhancansu09
    Expand Collapse
    Guest

Benim zevkim de basstır ama detaylı sesin yanında kaliteli, dolgun ve nasıl vurduğu belli olan bass'tır...

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Ahh ah ben de eski zamanda bas severdim :embarrassed

8. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Güzel bir inceleme olmuş. Peki bu kulaklığın rev.1 ve rev.2 modelleri arasında nasıl bir fark var, bilen var mı?

9. ayhancansu09

ayhancansu09
    Expand Collapse
    Guest

Teşekkür ederim.

Rev.1'de dediğim gibi tek hoşuma gitmeyen tarafı tizler idi. Rev.2'de "sesi parlatcaklar diye içine etmişler" gibi yorumlar var head-fi'de falan. Zaten övülen modeli rev.1

10. ayhancansu09

ayhancansu09
    Expand Collapse
    Guest

Şimdi n'oldu???

11. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Sonra biz ona bulaştırdık hastalığı, detay falan aramaya başladı ;D Ama bas alt eşiği benimkinin çok üzerinde hâlâ, Hasan'ı kaybetmiş sayılmazsınız yani.

Edit: Pardon Fosther'mış sade bas arayan siz değil. :)

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Metin'in dediği gibi, bas alt eşiğim halen çok düşük değil ama gene de şu an bastan önce baktığım başka şeyler var. Ne aradığımı anlatamam, artık düşünmüyor hissediyorum :p

Sonradan gelen edit: İnsan çok fazla deneyip uğraşınca zevk diye birşey kalmıyorsa. Benim elimde DX1000 ve HE-5 gibi iki tane tam zıt kafaüstü varsa ve ben ikisini de aynı zevk ile dinleyebiliyorsam bu da bu durumun kanıtıdır. Önemli olan kulaklığın güzel çalması ve ondan aldığım zevk, asıl olan büyük resim yani.

13. ayhancansu09

ayhancansu09
    Expand Collapse
    Guest

Gerçekten zıt iki kulaklığı dinleyip zevk alabiliyorsan helal olsun diyeyim :eek:k

Ben de önceden bass'lı (hatta boğuk da diyebiliriz) müzik dinlerdim ama şimdi detaya önem veriyorum. Tabi bass eşik değeri bir pfe kadar düşük değil :evil

14. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Zamanla zevk buna dönüyor, özellikle de bir çok çeşit müzik dinliyorsanız. Her ne kadar çok para da verilse, halen üst düzey kulaklıkların da herşeyi en mükemmel şekli ile yapamadığı düşünüşürse, çeşitli müziklerde çeşitli kulaklıklar ve ses renkleri aranması çok da garip değil aslında.

15. ayhancansu09

ayhancansu09
    Expand Collapse
    Guest

Aslında aklımda şöyle bişey var. Bir tane bass ağırlıklı kulaklık, bir tane de temiz ve ayrıntılı ses veren dengeli kulaklık alcaksın. O anki ruh haline göre ve dinliceğin müziğe göre takcan birini dinlicen. Ama işte öğrenciyik, garibanıhk ;D

16. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Öğrenci zengindir, ne garibanı ;D

17. hitmachine16

hitmachine16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    SA6 ve Crossfade ikilisi dediğin işi görüyor. En azından bana yetiyor şimdilik. Ben de senin gibi düşünüp bu ikiliyi oluşturdum. Tabi çok üst seviye değil ama amfi gerektirmeyen iki kulaklık tam öğrenci işi :)

Ama akıbetleri belli değil ikisi de satılabilir ya da bir süre daha idare ederim. Memnuniyetsizlikten değil, şeytan dürtüyor sürekli :evil

18. ayhancansu09

ayhancansu09
    Expand Collapse
    Guest

:cheesy: :cheesy:

@ hitmachine16: O şeytan dürtmesini bana sor bir de :coolsmiley: :evil

19. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,600
    Bende sr 80 de gitarlı müzikleri dinlıyorum, beyerde ise electronic müzik bu ikili işimi görüyor :eek:k