Forum Hakkındaki Görüşleriniz, Önerileriniz ve Olası Hatalar

'Forumumuz Hakkında' forumunda noXious tarafından 27 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Bu foruma 2011'den beri üyesin, forum kurallarını sen de biliyorsun. Uygulamak zorundasın, ben seni uyarmak zorunda değilim.

Zaten ben herkesi PMle uyarırsam gün bitmez.

Collapse Signature Expand Signature
  2. panareturns

panareturns
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Ok...uzatmaya gerek yok.yeterince uzadı zaten.ben buradan cikarmam gereken sonucu cikardim.herkese iyi forumlar.saglicakla kalin...

3. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    152
    Küçük bir hata ancak gözüme takıldı erinmeyeyim yazayım dedim. Profili açınca görünen kısımda ı ve ğ harfleri ? olarak çıkıyor.

Bu bölümü de profilde yeni keşfettim ayrıca. :laugh:

4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Evet bende de öyle. Chrome v32.0.1700.77, osx

5. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    O öyle malesef, bi ara Türkçe karakterlerle ilgili sıkıntı olmuştu, orayı üşenip düzeltmemiştim :)

6. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    O halde gün bugündür! :yourock

(Safaride de aynı sorun)

7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Bi bakayım :)

Edit: Halledildi :eek:k

8. EXcomZkko

EXcomZkko
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    İlginçmiş. Hafızam beni yanıtmıyorsa, ilan altlarında sorular sorulduğuna ve cevaplar verildiğine pek çok kez rastlamışımdır. öyle 2011 öncesi de değildir hani.

Daha da ilginci; haber vermeden, uyarmadan bir mesajı silip, tekrar yazılınca (-ki yazan kişi "yahu gitmemiş herhalde" diye düşünerek yapmış olabilir bunu) uyarı cezası verilmesi. Sebebini sorunca da "birincide anlamadın, ikincide bastık uyarıyı anlamış oldun" tandansında bir yanıt vermek?

Ego kısmına ben de katılıyorum açıkcası. Böyle olmamalı.

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Merhaba,

Uzun süredir ikinci el forumlarında konu altında soru sorulmuyor. Kozmetik veya bunun gibi meselelerde bazen es geçilebiliyor fakat özellikle ekipmanlar hakkında verilen bilgilerin kaybolmaması adına, bu mevzuda ve "hayırlı satışlar" gibi mevzularda atılan iletilerin hepsi (gözümüzden kaçanlar mutlaka vardır) siliniyor.

Ekipman hakkında sorulan sorularda - ve bir çok kuralda - özellikle eski üyeler için konuşuyorum, kuralın gözden kaçabilmiş olacağı düşünülerek uyarı verilmiyor, mesaj siliniyor, düzenleniyor veya taşınıyor. Sürekli olarak tekrarlanırsa, kuralın farkında değildir diye uyarı veriliyor.

Öncelikle bu durumlar bu şekilde.

Bu yakın zamandaki mevzuda ise, bahsedilen kişinin sorusu siliniyor. Sonra tekrar attığı için, siliniyor ve uyarı veriliyor. Kendisi bu uyarıya cevaben, özel iletiyle agresif bir şekilde hesap soruyor. (Başka konularda da) Vermemiz gerekmese de hesabını veriyoruz kendisine. Sanırım verdiğimiz cevap tatmin etmemiş olacak ki, buradan da konu gördüğünüz şekilde devam ediyor.

Yani ben buradan biraz sert yazmış olabilirim, haklısınız, ama olayın başı burası değil.

Umarım anlatabilmişimdir.

İyi forumlar.

10. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Bu uyarı işi çok büyütülüyor bence. Adı üzerinde uyarı sadece :wink

Hasan acaba uyarı metnini mi gözden geçirseniz, onun sert bir imajı var galiba ki bu kadar büyütülüyor.

Çoktandır uyarı yememişim unuttum şablonları :evl

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Valla abi bilmiyorum, sert olabilir de, buna da bu kadar kızacak birşey olduğunu da düşünmüyorum.

Sen de uyarı yedin, ben de uyarı yedim. Uyarıyı görünce gidip de "Bana uyarı verilemez, herkes kayırılıyor vs vs" demedim, sen de dememişsindir. Ben uyarı aldığımı görünce "Laaağn ne yapmışız" diyorum kendi kendime. :)

12. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Evet konunun özü o aslında, uyarı alınca bir halt yemişim demek ki diye sorguladım kendimi. Hatta ben yöneticiyken 2-3 gün uzaklaştırılmıştım hiçte gocunmadım açıkçası adama söversen gönderirler tabi :evl
    Herseyi büyütüyoruz ne yazık ki.

13. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,796
    Herkes derdini, kinini, nefretini bi kussa rahatlariz aslinda. Olmazsa da leğene buz doldurup içine oturmali.

14. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Forumda bu sıkıntılar oldu,oluyor,olacak.Site de bir yandan büyümeye devam edecek.

Melankoli içinde Polyannacılık oynayan insanların forumu olsaydık millet sıkılır giderdi."Zamanla hallolur herşey." :evl

15. Tosun Paşa

Tosun Paşa
    Expand Collapse
    Guest

Bana da uyari vermislerdi. Sohbet kisminda kufrettigim sanilmis. Oysa Anthony Quinn'den bahsediyordum orada.

Engin, ayrica beni oyle uyaramazsin bebeem

16. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    O değilde şu uyarılma muhabbetini mecazi anlamlara çekmeyin ya , gülmekten karnıma kramp girdi ;D

17. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    71
    "Özetle" yazayım madde madde. Hepsine karşı çıkacaksınız ya da siz karşı çıkmasanız kraldan kralcı (bkz madde 4) arkadaşlarınız karşı çıkacak. Lakin dayanamadım, kusura bakmayın, okuyanlardan aldığım vakit için şimdiden.

1. Forumun kuralları değil de, o kuralların uygulanışı çok sert ve anlamsız geliyor. Bunu bütün üyelerde görebilirsiniz nerdeyse. (Madde 4'teki üyeler hariç)
    2. Ne olursa olsun 15 yaşındaki ergen yeni üye ile 35 yaşındaki foruma katkısı tartışılmaz adama aynı mesafede ve aynı dilde konuşamazsın, hele ki konuşan yönetici de olsa 10 yaş küçükse karşısındakinden.
    3. Kırk yıla bir hata yapan üyeye özelden mesaj atılır, "abi bari sen yapma, düzeltsene şu hatayı" denir. Bu birçok sitede standarttır. Adam kendi siler zaten mesajı. Görün bakalım o adam bir daha o hatayı mı yapıyor. Böyle yaptığınızda ise kaç tane değerli üye kaçırdınız siteden haddi hesabı kalmadı.
    4. Bir "yönetici" bir üye ile bir şekilde tartışmaya girdiğinde, haklı haksız 10 tane "yardımcısı" onu savunmaya geçiyor. Bir gün gelecek bu forumda yönetici ve o 10 yardımcı dışında adam kalmayacak benden söylemesi. Yönetici sıfatındaki arkadaşlarımızın hepsi yeterince akıllı ve zeki bence, kendini savunabiliyorlar. Lakin böyle 10 kişinin gereksizce ölümüne savunmaları mide bulandırıcı hal almaya başladı.
    5. Çok basit ki 50 yerde "buna yetişemiyoruz özel hayatımız var" dediniz, demek ki yönetim kadrosu yeterli değil, genişletin artık şu kadroyu ve size "mesafe" olarak yakın değil, foruma katkısı yüksek üyeleri tercih edin ya da demokratik olarak aday koyun seçelim ki bir işler yürümeye başlasın artık.
    6. Çok ortada bir şey ki eskiden yönetimde olan isimlerin oluşturduğu sıcak ve samimi ortam yerini soğuk ve steril bir ortama bırakmakta. Yöneticilerin karakteri bir siteyi bu kadar etkilememeli.
    7. Yeter artık bu smf sistemi, özellikleri kısıtlı olduğundan forumu çekici hale getiricek hiçbir şey yapılamıyor. Kendimi 90lardan kalma bir siteye girer gibi hissediyorum. Aktif üye sayısı giderek azalıyor. Ülkede bu kadar kulaklığa ilgi artarken bu derece kötü gidişat büyük bir başarı gerçekten, arkadaşlar artık atın şu "biz haklıyız" örtüsünü üstünüzden. Zamanınız mı yetmiyor bunlar için, madde 5'i tekrar okuyun, çözümü orada.
    8. Bu konudaki bile birçok geri dönüş, istek atlanmaya başladı, yanlış yönlendirilmeler oldu. Bu ana konu bile arada kaynamaya başladıysa gerçekten ipin ucu kaçıyor demektir, madde 5'e bakmanızı öneriyorum tekrar.
    9. İçini döken adamların tamamı madde 4'te olduğu gibi kraldan kralcı adamlar tarafından kışkırtıldı ve forumdan uzaklaştırıldı. Yönetim olarak eleştirilerden üzümü yiyeceğinize bağcıyı dövdürür, döveni de ödüllendirirseniz kimse artık eleştiri ile de gelmez.
    10. Bugüne kadar nerdeydi bu konular derseniz kaç kere bu tip şeyleri yazdım bazı arkadaşlar maalesef 30 yaş üstü bunalımı (Hasan'dan ya da Baran'dandı sanırım alıntılıyorum bu sözü, kendi diyeceğim bir şey değildir) sağolsun konuyu çok farklı yönlere çektiler yalan oldu. Kimsede sağolsun "abi bırak onu da adam burada şunu eleştirdi ona baksak" demedi.

Bir kerecik olsun yönetici sıfatınız ya da biz iyi gidiyoruz haklıyız egonuzu kenara koyup değerlendirmenizi istiyorum.
    Buna ek olarak belirtmem gereken şunlar:
    a- Bunlar sadece kendi düşüncelerim değil, facebook, özel mesaj ya da başka şekilde konuştuğum en az 10 değerli üyenin ortak katıldığı şeyler, birkaçı artık foruma yazmıyor ya da uzaklaştırıldı.
    b- Herhangi bir şekilde forumdaki yöneticilerle kişisel alıp veremediğim yok. Baran ve Engin'le yüzyüze tanıştığımızda, Hasan'la özel muhabbetlerimizde ne kadar sakin ve ne kadar iyi niyetli bir insan olduğumu çoktan anlamışlardır diye düşünüyorum.
    c- Art niyet ile dobralığı ayıramayacak hiçbir insana cevap vermeyeceğim, özellikle zaten yönetici bir sıfatı yoksa. O yüzden Allah aşkına yormayın kendinizi madde-4 üyeleri.
    d- Herhangi bir şekilde bu sitenin üyelik dışında herhangi bir sıfatı ile ilgilenmiyorum. Bu eleştrileri yapmamın tek sebebi tek hobimin uğraştığım tek forumuna değer vermem. Lakin buraya pamuk ipliği ile bağlı hale geldim. Ya düzelir eyvallah derim, ya giderim sağlıcakla kalın derim.
    e- Bunları yazarken düşüne düşüne 2 saat harcadım, Allah rızası için okumak için 3-4 dakikanızı ayırın, ayıramayacağınız zamanlar da yarım yamalak okumayın hiç gerek yok.
    f- Görüldüğü gibi hiçbir yerde gülümsemedim dolayısı ile herhangi bir ima ya da şaka içermeden yazıyorum.
    g- avatar ve iletimin forumla alakası yoktur. Tamamen ülkenin gündemi ile alakalıdır.

18. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Beni veya yönetimi ilgilendiren konularda aşağı tek tek cevap veriyorum;

19. EXcomZkko

EXcomZkko
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bahsi geçen arkadaşı buluşmadan ve daha öncesinden öm yoluyla konuşmalarımdan az çok mizacını biliyorum. Aynı durumda olsam, açıkcası ben de agresif bir mesaj yollardım. Buradan da yapılanın sakat olduğu sonucuna da varabiliriz öyleyse.

Duruma bir de çıkıp da "Her ne kadar hesap vermek zorunda olmasak da marabalarımızın gönlü hoş olsun diye lütfediyoruz işte bi'şeyler" tarzı tutumla yaklaşmakta var sakatlık. Öyle ya da böyle sıkıntısını dile getiren kişi; karşısında soğuk bir duvar görüp, tepeden bakan bir anlayış sezince ne derseniz diyin tatmin olmaz. Bu da benim gördüklerime ve yorumlamalarıma göre oluşan görüşlerim.

Hayır sıcak ve samimi bir ortam istiyoruz deniyor genel olarak; ama şurada çıkıp da şöyle bi'şey yazmak nedir?

Yönetici sıfatlı kişilerden böyle yorumlar gelmesi bana çok ilginç geliyor. Leğene oturması gereken üyelerin profillerine leğen ikonu falan koyun olmadı.

20. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Kendisine, kendisi ile ilgili bir açıklama yapılmadı. İstediği başka üyelerle ilgili bilgilerdi, o yüzden açıklama yapmamız gerekmiyordu diye söyledim. Bunu belirteyim.

Daha önce uyarı almışsınız ve tepki göstermemişsiniz, size yaklaşmamız ile herhangi bir üyeye yaklaşmamız farklı değil. Dediğim gibi, ben yukarıda olayı anlattım, üstüne diyebilecek herhangi birşeyim yok.