Hifiman HM802 İncelemesi

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda MikePortnoy tarafından 19 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,093
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Konuyu hortlatmış olacağım ama bir süredir arkadaşıma verdiğim hm802s ( maalesef ekranını çatlattı ) ile aşk yaşıyorum. Yokluğunda shanling m3s ve fiio x5 III kullanmıştım dönüşümlü olarak ve tekrar elime gelince aradaki farkı çok hissettirdi.

Bilmem psikolojik olarak retro tasarımının da etkisi var mıdır ama ses diğer playerlarımda hiç duymadığım ve daha önce de kullanıldığında pek anlam veremediğim "analog" olayını çok iyi veriyor.

Hatta playerın eskiliğinden mütevellit şarkı başlarında bazan verdiği pat sesi ile beni analog bir maceraya sürükleyeceğini söylüyor sanki :) Özellikle fiio nun buz gibi gibi dijital sesinden sonra üç gündür keyifle saatlerce müzik zevki sundu bana sağ olsun.

Ya rab ne güzel bir şey bu ses teknolojisi.

endia, Mikrobiyolog, refuserQ ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,800
    Güzel bir cihazdır. Sıfır alıp farklı kartlarla dinlemiştim bir süre. HM802s modelini. Güçlü, gövdeli sıcak bir dap. Kıymet bileni çok mutlu eder.

refuserQ ve Jane Delawney bunu beğendi.
  4. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    883
    Aynen bu bahsettikleriniz yüzünden Hm801 ve 901s’in üzerine cihaz tanımıyorum, onların tadı bambaşka..
    Yalnız, SP2000 ve WM1Z’yi henüz dinlemediğimi eklemem gerek..

Collapse Signature Expand Signature
  5. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    142
    Bu arada bir açıklama yapmak geldi aklıma, bir tartışma doğurmak istemiyorum ama biraz abarttığımı, fiio ve shanling daplarını "buz gibi ", " analog değil" gibi ithamlarla küçük düşürmüş bulunduğumu fark ettim.

Bu ek iletiyi de yazıyorum çünkü dap arayışında olan veya elinde halihazırda bu daplardan bulunan arkadaşlar olumsuz manipüle olabilir. İşin doğrusu bu playler arasındaki farkın minimalliğini tarif etmek bile güç. Şahsen ev arkadaşıma kör test yapsam bu 3 playerı birbirinden ayıramayacağını düşünüyorum. Hele hobiye yabancı birinin önüne koysan bu playerları, birine buz gibi birine sıcacık desen yüzüne şaşkın şaşkın bakar.

Dolayısıyla önce kulaklık arkadaşlar, doğru kulaklığınızı bulduğunuzdan emin olursanız, artık diğer bileşenleri de geliştirmeye başlayabilirsiniz. Onun dışında 200 dolarlık daptan 1000 dolarlık dapa geçmek eğer kulaklığınızı bulmamışsanız bence ses açısından gereksiz bir lüks...