Hifiman HM802 İncelemesi

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda MikePortnoy tarafından 19 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

 1. DrWhite

  DrWhite
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  28 Haziran 2016
  Mesaj:
  861
  Alınan Beğeniler:
  2,093
  2 kişi bunu beğendi.
 2. Jane Delawney

  Jane Delawney
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  17 Aralık 2014
  Mesaj:
  164
  Alınan Beğeniler:
  142
  Konuyu hortlatmış olacağım ama bir süredir arkadaşıma verdiğim hm802s ( maalesef ekranını çatlattı ) ile aşk yaşıyorum. Yokluğunda shanling m3s ve fiio x5 III kullanmıştım dönüşümlü olarak ve tekrar elime gelince aradaki farkı çok hissettirdi.

  Bilmem psikolojik olarak retro tasarımının da etkisi var mıdır ama ses diğer playerlarımda hiç duymadığım ve daha önce de kullanıldığında pek anlam veremediğim "analog" olayını çok iyi veriyor.

  Hatta playerın eskiliğinden mütevellit şarkı başlarında bazan verdiği pat sesi ile beni analog bir maceraya sürükleyeceğini söylüyor sanki :) Özellikle fiio nun buz gibi gibi dijital sesinden sonra üç gündür keyifle saatlerce müzik zevki sundu bana sağ olsun.

  Ya rab ne güzel bir şey bu ses teknolojisi.
   
  endia, Mikrobiyolog, refuserQ ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 3. Mustafa ALKAN

  Mustafa ALKAN
  Expand Collapse
  DSD

  Katılım:
  11 Ekim 2014
  Mesaj:
  1,057
  Alınan Beğeniler:
  1,800
  Güzel bir cihazdır. Sıfır alıp farklı kartlarla dinlemiştim bir süre. HM802s modelini. Güçlü, gövdeli sıcak bir dap. Kıymet bileni çok mutlu eder.
   
  refuserQ ve Jane Delawney bunu beğendi.
 4. fortress34

  fortress34
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  12 Eylül 2010
  Mesaj:
  974
  Alınan Beğeniler:
  883
  Aynen bu bahsettikleriniz yüzünden Hm801 ve 901s’in üzerine cihaz tanımıyorum, onların tadı bambaşka..
  Yalnız, SP2000 ve WM1Z’yi henüz dinlemediğimi eklemem gerek..
   
  Collapse Signature Expand Signature
 5. Jane Delawney

  Jane Delawney
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  17 Aralık 2014
  Mesaj:
  164
  Alınan Beğeniler:
  142
  Bu arada bir açıklama yapmak geldi aklıma, bir tartışma doğurmak istemiyorum ama biraz abarttığımı, fiio ve shanling daplarını "buz gibi ", " analog değil" gibi ithamlarla küçük düşürmüş bulunduğumu fark ettim.

  Bu ek iletiyi de yazıyorum çünkü dap arayışında olan veya elinde halihazırda bu daplardan bulunan arkadaşlar olumsuz manipüle olabilir. İşin doğrusu bu playler arasındaki farkın minimalliğini tarif etmek bile güç. Şahsen ev arkadaşıma kör test yapsam bu 3 playerı birbirinden ayıramayacağını düşünüyorum. Hele hobiye yabancı birinin önüne koysan bu playerları, birine buz gibi birine sıcacık desen yüzüne şaşkın şaşkın bakar.

  Dolayısıyla önce kulaklık arkadaşlar, doğru kulaklığınızı bulduğunuzdan emin olursanız, artık diğer bileşenleri de geliştirmeye başlayabilirsiniz. Onun dışında 200 dolarlık daptan 1000 dolarlık dapa geçmek eğer kulaklığınızı bulmamışsanız bence ses açısından gereksiz bir lüks...