Hoparlörden Gelen Cızırtı

'Amfi' forumunda awsalli tarafından 12 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

1. awsalli

awsalli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Cihazı aldığım yere götürdüm ve test ettik hiçbir problem çıkarmadı.Ama yinede garantiye gitti,orada hiçbir problem olmadığı söylendi.Evde hdmi ile bağlantıda cızırtı devam etti,opticaldada pıt pıt ara ara ses geliyor.Evdeki creative ses sistemi,laptop vs hepsinde ara ara bu pıt gibi bir ses duyulmakta dikkatli dinlenirse.(sennheiser rs220'den gelmiyor )Sadece amfi'de olsa sorunu çözmek kolay,amfiyi değiştirirm ama sorun heryerde.Tabi ben heryerdeki sorunu çözmeyeceğim,amfi dekini çözsem yeter.

Bunun üzerine elektrik üzerine yoğunlaştım.Topraklama hattını kontrol etmekle başladım.Topraklama hattı eski ve tekrar yapılması zor.Hoparlörlerden gelen ses'in sebebinin ise parazitlerden olabileceğini ve bunu evdeki cihazlardan biri yapıyor olabileceği söylendi.O konudada cihazları kapadım vs sorunu çözemedim.Akım koruyucu apc olarak değiştirdim(Emi/rfi filtresi için)Kısacası soruna çözüm bulamadım,Bende apc 3kva online ups almaya karar verdim,buna alternatif olarakda goldenote,dumbo akım koruyucu var.

2. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Merhaba,

Akım koruyucu dediğiniz şey sanırım regulator. Yani gelen elektriği alıp belli bir sıtandarta sokup çıkışa gönderiyor. Dalgalı sinyaller için çözüm olabilir belki ama sizin hat ta bence dalgalı akım yüzünden bu sıkıntı yaşanmıyor. Ciddi bir elektriksel kirlilik mevcut, ayrıca topraklamada bu konuda çok etken bilesiniz (Hatta en önemlilerindne biri). Monster ın bir cihazı vardı özellikle hi-fi için kullanılsın diye yapılmış, içinde iyi düzeyde emi/rfi filtrelerden tutunda bir çok koruyucu ve düzneleyici yetisi mecuttu. Şu linke bir göz atın isterseniz bu ürünler bir ara TR de peynir ekemek gibi satıldı. HTS 5100 bulunabilirse hala tadından yenmez.
    http://www.monsterproducts.com/power/Monster_Power.asp

3. awsalli

awsalli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba,

Akım koruyucu regulator işlemi görmüyor bildiğim kadarı ile,(http://mam.avides.com/8/8/7/0731304223788_1c41e6aa-b9bb-3bf6-bf67-10ca545a6ca4_500x449.jpeg)Binanın eski olması,elektrik hattının iyi yapılmaması bu dediğiniz sorunları çıkarmakta.Dediğiniz monster ürünü'nü türkiyede bulmak biraz zor gibi ama araştıracağım.Olmadı yurtdışından alırım.