iBasso Dx50 İncelemesi

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda MikePortnoy tarafından 26 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. Orgone

Orgone
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Maakan arkadaşımızın yaptığı incelemeyi sık sık duymak mümkün. En aşağı 500 liralık bir cihaz bu pekte beklenileni vermiş gibi değil. Kötü de değildir tabi 120 liralık sansa clip de iyi bir cihaz. Fiio X3 e mi yönelmeliyim yoksa sansadamı kalmalıyım gerçekten kafa karıştırıcı.

2. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    59
    Sansa clip'den neden x3'e yükseltmek istiyorsunuz? Kafaüstü için de kullanacaksanız, güç lazımsa x3'e geçilebilir ama sadece ses kalitesi bakımından upgrade içinse hiç gerek yok derim. Kulağınız Sansa clip'e alışmıştır. Birde hangi kulaklığı kullandığınız da çok önemli bence.

3. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Clip ile Dx50nin veya X3'ün arasında ses kalitesi olarak farklar var. Bu farklar için fiyat farkına sizce değer mi. Önemli olan nokta bu.

Collapse Signature Expand Signature
  4. Carlito

Carlito
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    138
    sansa fuze bir gün dayanamadım bence fiyatına göre iyi fakat dx50 ve x3 e göre kıyaslanmaz iki cihazada ciddi haksızlık olur.
    yani cihazlar avrupa birliği cihaz hakları mahkemesine gitse direk kazanır :)

5. Makaan

Makaan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Yazdığım ifadenin yanlış anlaşılmaması için tekrar yazıyorum. Ben dx50 ile iPod touch orasında fark yok demedim. Karsılaştırmayı (iPod touch + Meier 2 step dance) vs. ibasso DX50 ile yaptığımda sahne genişliği haricinde çok fark hissetmedim. salt iPod touch ile DX50 KıyaslaMam doğru olmaz çünkü zaten iPod touch, kullanMakta olduğum HE 400 Ü hakkyla süremiyor.
    Açıkçası hedefi kafa üstü kulaklık Olanlar iPod, sansa vb...+ iyi bir portatif amfi ikilisi yerine gayet doğru Sekilde DX 50 tercihini yapabilir ki bu kıyasla zaten DX50 n in daha ucuza geldiğinin altını çizmek lazım. Tek başına 2stepdance zaten 500 TL

6. Orgone

Orgone
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kulaklığım V-moda M80'dir. Daha güçlü bir şeye geçmek istiyorum. Dx50yi çok gözüme kestirdim fakat gerek bugları gerek gerekse zayıf denilen bassları için bitiriş vuruşunu yapamıyorum. Daha dinamik ve güçlü denilen X3'e yöneldim onunda karanlık arka planı ve çekinik üstleri kafamı kurcalıyor. Sanki biri bir yerde öteki bir yerde yorumlara bakınca :D Ben seçimlerimi dengeli olarak yaparım V-modo m80ide o yüzden aldım. Birini gidecem de hangisini oo piti piti yapma durumuna geldim :D

7. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    59
    Bende hep güçlü bass ararım ama sırf ses renginden dolayı bassları zayıf ürünleri de beğenebiliyorum. Sizin yerinizde olsam ikinci el alıp denerdim. Beğenmezseniz çok az zarara (25-50 lira arası) satıp diğerini deneyebilirsiniz.

8. Makaan

Makaan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    ibasso için silikon kılıf çıkmış. Fiyatı da 8 USD. Ben alırım sanırım, alet çizilecek diye korkuyorum, bir de kaygan tabi yüzeyi.

Bu arada İzmir de olup da Fiio X3 kullanan var mı ?

http://www.ibasso.com/en/products/show.asp?ID=82

9. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Korumak icin guzel olmus bu kılıf. Yakında ebayde de uygun kargo seçeneği ile yer alır diye tahmin ediyorum.

Teşekkürler bilgi icin :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. ionian

ionian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Amazonda falan olsa direk sipariş verecektim de. Yok maalesef.

11. HeroesRullz

HeroesRullz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Ateş abi sorumu maruz görün ama "s3 bataryası müziğimize hayat veriyor" derken müzik kalitesine, performansına etkisi var mı yoksa sadece kullanım süresini mi etkiliyor acaba ? ::)

12. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Dx50nin çalışmasını sağlayan batarya S3 bataryası :) Bataryanın performansına göre kullanım süresi uzayacaktir. Baska bir etkisi olduğunu sanmıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. HeroesRullz

HeroesRullz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Hmm teşekkür ederim, biraz yanlış yorumlamışım o zaman ;D

14. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Sorunsal problemlemler açıklayabilecek beri gelsin. Lütfen

V.1.2.5 benim açımdan tam bir felaket,baslar bugüne kadar hiç bozmayan Hd280'e bile bloomy faciası yaşattı hemen 1.2.2'ye geri döndüm tabii. 1.2.2'de tek sorun üst frekansların çok önde olması odaklanmamı engelliyor sizin tabirinizle perde çekiyor. Sorunumuz bu değil tabii bu İbasso'nun ayıbı ki bu da göreceli. Neyse Fiio E17 bağlayayım dedim değişen hiçbirşey yoktu iki gün tek başına kullandım Dx50'yi. Geçenler de merakımdan taşınabilir lambalı almıştım Little bear B-1 aklıma geldi bi deneyeyim dedim ama bu amfi sesi çok açmana asla izin vermiyordu hemen dağıtıyordu. Neyse sırasıyla Dx50 Lo'dan B-1'e oradan da B-1'den gelen çok düşük sesi yükseltmesi için E17'ye gönderdim ki aman yarabbim dedim bir an. Bir sahne 5 kat genişleyebilir mi? Hele o sıcacık sunum neydi öyle.Tam aradığımı bulmuştum.

Yatağa girdim bir heyecanla sırasıyla; Daft Punk-Giorgio By Moroder (şarkı da otobiografısini başka kimse dinletemez bana,lan nasıl tatlı), Lorde-Royal,Lindsey Sterling-Shadows deneme amaçlı seçili parçalarımdan neyse artık denemeyi bırakıp albüm moduna girmiştim. Yalnız sahne o kadar genişlemişti ki bi ara kulaklığı çıkartıp acaba Dx50 de ufak bir höparlör var da ses oradan mı geliyor diye baktım. Baslar çok temiz derinden,vokal ona keza uzaktan,felan filan asıl sorunsala gelirsek ;

Yorganı çekme gereği duyduğum an temas yaşandı,ana! o ses geri gitti eski ses geldi. Eee bağlantı aynı. Sonra sesin bağlamış olduğum B-1'den olmadığı, Dx50 Lo'da bir pronlem olduğunu farkettim. Jack sonuna kadar takılı lakin az birşey oynayınca geri geldi geniş sahne,pause yaptığımda bir dip ses algıladım. Jakla biraz daha oynayınca yine istemediğim ses geldi. Temazsızlıktan ziyade böyle biraz oynayınca birşey devreye giriyor gibi. Bilemedim ben ama frekans mı kesiyor ne yapıyor çok çok çok sevdim ben o sesi.

15. KiralikCeset

KiralikCeset
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    X3 sahibiyim ve izmirdeyim

16. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Bazen bozulan jack'lar yüzünden sesin monoya dönüşmesi yada daha kısık bir ses ile sizin söylediğiniz gibi geniş hatta ekolu sesler oluşabiliyor.Yoksa B1'e e17 bağlayınca sahnenin anormal genişlemesinin pek bir açıklaması yok.Sanırım sizin lo da da benzer bir şey olmuş.

17. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    [quote author=A Dying Wish link=topic=7640.msg113985#msg113985 date=1387103003]
    Bazen bozulan jack'lar yüzünden sesin monoya dönüşmesi yada daha kısık bir ses ile sizin söylediğiniz gibi geniş hatta ekolu sesler oluşabiliyor.Yoksa B1'e e17 bağlayınca sahnenin anormal genişlemesinin pek bir açıklaması yok.Sanırım sizin lo da da benzer bir şey olmuş.
    [/quote]

B-1 ya da E17'nin neden olmadığını ve daha normal şartlar da daha da bozduğunu söyleyebilirim. Kulaklığı taktım direk Lo çıkışına oynayınca yine aynı dip ses var lakin yükselten birşey olmadığından çok kısık. Monodan kastınız tek gelense yani sağ ve sol driver bağımsız çalışmağa devam ediyordu. Evet ekolu bir şekilde geliyordu o tam bi terim olur ama neden bilmiyorum çok hoşuma gitti ve kaybolan hiçbirşey yoktu ne enstürüman,ne bas,ne vokal yormuyordu da beni.

18. connoisseur

connoisseur
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ilk defa boyle bir duruma sahit oldum sayenizde. Gercekten sasirdim ??? Anlattiklarinizdan baska sesle ilgili gariplikler mesela cizirti duymadiniz mi hic?

19. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Cızırtı var lakin müzik başladığın da duyamıyorsunuz, sanki orjinal plak cızırtısı gibi.

20. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Karşılaştımış olmamla birlikte Dx50 firmwareler arasında bambaşka bir cihaz olabiliyor. Hepsini birer hafta denememle birlikte benim hoşuma en çok giden v2.2'dir efenim. v2.2'den sonra ses parlaklaşıyor ve sahne daralıyor söyleyebileceklerim bu kadar. Son sürümle bu durum bi hayfi sivriliiyor.