Kablosuz Bluetooth Kulaklık Tavsiyesi

'Kulaklık Genel' forumunda iPhonist tarafından 13 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. iPhonist

iPhonist
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Kablosuz bluetooth uzerinden calisan kulaklik almayi dusunuyorum. Phonak PFE 232 kullaniyorum. 232 ses rengine uygun tavsiye edebileceginiz bir marka model olabilir mi? B&W P5 v2 Wireless incelemelerde cok iyi gorunuyor, farkli onerileriniz olabilir mi?

2. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Ben Parrot Zik 1 kullanıyorum, noise cancelling ve ses kalitesinden çok memnunum. Konforu daha iyi olabilir ve pil ömrü çok iyi değil, 2.0 modelinde iyileştirildiği söyleniyor.

Collapse Signature Expand Signature
  3. iPhonist

iPhonist
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Ben de kullandim uzun bir sure ama sesler cok dijitaldi, yogun bas ve tiz vardi, o yuzden sattim.

4. netknight

netknight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    280
    arkadaşlar yeni başlık açmamak için bu konu üzerinden sorayım dedim.

iş yerimizdeki yöneticimizden bana gelen bir soruyu sizlere yöneltmek istiyorum. kendisi yeni baba olduğu için, bebeğe ses gitmemesi için televizyon karşısında bluetooth kafaüstü bir kulaklık kullanmak istiyor. kulaklık sadece iş görsün, rahat olsun ve üzerinde ses ayarı yapılabilsin, başka bir isteği yok. kulakiçi de olabilir ama tv'de film felan da izleyebileceğini düşünürsek sanki kafaüstü daha iyi bir tercih olacak gibi. özetlemek gerekirse;

100 tl bütçeli(uygun fiyatlı) - öncelik kafaüstü bluetooth( ama kulakiçi de olabilir) - şarjı/konforu fena olmayan

arkadaşlar, bluetooth kulaklıklar konusunda pek bir bilgim yok, forumdan cevap gelirse çok mutlu olurum doğrusu. sevgiler, saygılar.

2 kişi bunu beğendi.
  5. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Yönetici sanırım biraz cimri hem kafaüstü hem bluetooth hem ses ayarı hemde 100 TL :D bu insanlar boşa yönetici olmuyor :D
    Kafa üstü için birşey diyemem ama kulak içi değişen kablolu bir kulaklık alıp kablosunu bluetooth kablo ile ilave ile hem normal hemde bluetooth kulaklığı olmuş olur. Tek aklıma gelen bu.

4 kişi bunu beğendi.
  6. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Bluedio falan gibi Çin markaları var. En fazla onlardan 100TL'lık bir şey bulunur.

3 kişi bunu beğendi.
  7. netknight

netknight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    280
  8. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,536
    200 liraya kadar Türkiye'den ya da aliexpress'den bluetooth kulaklık tavsiyesi arıyorum. Bluedio alınsa iş görür mü(t4s mesela) ya da Türkiye'den zx220btb alınası mı? Kullanıp da memnun kaldığınız modeller nelerdir?

9. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    623
    T4s in ses gecikme problemi sorun olmazsa çok iyidor

2 kişi bunu beğendi.
  10. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam ben bilgisayarı TV ye bağlayıp TV de korku filmi geceleyin izlemeyi seviyorum. Çocukla hatun uydukları için teknosa dan preo bluetooth kulaklık aldım. 89 TL lik fiyatına göre fena değil. Teknosa da deneme imkanınız varsa bir bakın isterseniz.
    https://www.teknosa.com/urunler/110262398/preo-my-sound-bluetooth-siyah-kulak-ustu-kulaklik

2 kişi bunu beğendi.
  11. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,536
    @djalimarmaris @SalihArslann Teşekkür ederim Ali ve Salih hocam cevaplar için. Kulaklığı kuzenim için araştırıyorum. Bluedio'lar genelde iyi diye duydum ama bir sürü de modeli var; T4s en fazla sipariş verilen ve en çok geri dönüş yapılan model galiba, kablosu kaybolursa çöpe gider diyenler var, o kafamı karıştırdı. Preo'yu da listeye ekledim ama Teknosa'da parazit yapıyor yazıyor bir yorumda. Sizin üründe böyle bir sorun var mı Salih hocam?

2 kişi bunu beğendi.
  12. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Parazit yok ama ses çok kötü değil fakat çokda aman aman bir ses beklemeyin fiyatına göre iyi bunuda belirtmek gerek. Bir şeye dikkat edin hocam. İki modeli var bluetooth lu biri taç kısmı ayarlanıyor bir diğeri taç bölümü katlanıyor. Katlananda daha sert bass lar var ayarlanabilir olan daha katlanabilir tipe göre nötr duruyor. Size şimdi kulaklık tavsiyesi benim gibi biri için çok haddime birşey değil. Sizin deneyimleriniz çok öte bana göre. Bu yüzden isterseniz bir teknosada deneme imkanı bulabilirseniz sizde bir bakın.

13. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,536
    @SalihArslann Estağfurullah hocam. Tavsiyenizi değerlendireceğim, teşekkür ederim tekrardan :)

2 kişi bunu beğendi.
  14. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    84
    Benim kablosuz kulaklıkta tavsiyem marka bazında sony nin iyi iş çıkardığıdır. Daha önce boss qc35, sennheiser momentum wireless denedim. Çok güzel kulaklıklar. Fakan sahip olduğum sony mdr 100abn (canlı renklerine ladanmayın sesi gayet güzeldir) ve mdr 1000x ses kalitesi bazında diğer 1000 tl üstü rakiplerinden daha önde . Özellikle mdr 1000x kablolu/kablosuz ses, noise canceling ve dizayn olarak gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir ürün.