Koss Sporta Pro

'Koss' forumunda BeatMaster tarafından 8 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    195
    Arkadaslar herkese selamlar,

Kulakligimi 26.12.2016 tarihinde amazon.com dan aldim ve 06.01.2017 de yani dun teslim aldim daha da hizli gelebilirdi ama usa da ucak bekledi sanirim neyse konuya gireyim. Bu kulakligi almamin sebebi sporda kullanmakti. Ben bass kafa grubundan sayiyorum kendimi. Asil sevmeyi dinledigim muzik tarzi 90lar ve 2000ler hip hop ama yillarca muzik kayit teknolojileri ile ugrastigimdan muzikalite olarak guzel olan diger turleride zaman zaman dinlerim. Sizin icin bu kulakligi farkli turlerde dinleyecegim ki merak eden arkadaslarada referans olabilirim umarim.

Test edilen muzik tarzlari; Kulaklik Funk>Rock>Hiphop>Elektronik=Pop seklinde akiyor, akustik davul ve gitar (elektro, akustik ve bass) performanslari cok basarili. Hatta akustik kick te, elektronik kick e gore daha iyi ve zevk verici.

-Rock: Limp Bizkit - My Generation, Avenged Sevenfold - The Stage
    -Elektronik: Calvin Harris - How deep is your love, Mahmut Orhan - Feel
    -Hip hop: Rakim - When i b on tha mic, Invisibl scratch piklz - Kenny g's perm, Desiigner - Panda
    -Funk: Doctorfunk - Gotta get funky, Jurassik Funk - Pick up on your line
    Marcus Miller - Detroit (Favorim oldu)

Kullandigim muzik calarlar; Spotify ile Macbook pro 13" ve Nexus 6p

Diger kulakliklarim; Sony MDR-XB90EX (in-ear), Sms Audio Street by 50 (on-ear) kisa sure once sattim.

Monitor hoparlor;
    Yamaha HS50m (Yillar once is geregi bulastim, baska sistemlerde dinleyemiyorum sektoru biraksamda monitorler beni birakmiyor giris seviyesi modellerden birisidir)

Konfor; Cok hafif ve rahat bir kulaklik ancak ses izolasyonu yok disa cok ses veriyor.

Malzeme Kalitesi; Aslinda fiyatina gore iyi diyebiliriz, cok guvensiz gorunsede dayanikli bir kulakliga benziyor bunu zaman gosterecek. Kablosu cok kaliteli degil diyebilirim zaten arastirirken kablo modlamalarini bolca gordum. Ben de kisaltmayi dusunuyorum.

Bass; Yukarda da yazdigim gibi akustik bass gitar ve akustik davulda cok iyi sonuclar veriyor, cok alt frekanslarda ozellikle elektronik muzikte pek zevk alamadim desem yeri var. Ancak Desiigner - Panda yi bile guzel sunabiliyor arasira titresim attigi bile oluyor. Cok tatli ve soft bir bass sunuyor dinleyiciye. Kick lerde secici diyebilirim bazi parcalarda elektronik olsada iyi iletiyor dinleyiciye cok acayip tepkiler veriyor dinledikce celiskili yorumlar yazmaya basliyorum farkindayim ::gulme

Mid; Genel olarak doyurucu bir orta frekans sunumu var. Ozellikle yine akustik muziklerle yapiyorum tanimlamalarimi. Michael Jackson - Billie Jean den yuruyecek olursam sanki hi-mid leri +1-2 db fazla olabilirdi gibi vokalde aradim bunu. Low mid ler yine gitarlarda ve davul tonlarinda oldukca lezzetli geliyor kulaga.

Hi; Kulaklik resmen dokturuyor ust frekanslari dinledikce dahada sevmeye basladim. Yani insan ilk eline alinca bu kulaklik ne kadar iyi olabilir diyor ama cok yaniltti beni kendisinden ozur diliyorum :eek:k Yine Micheal Jackson parcalarinda test ettim bol treble iceren hihat ve synth li gecislerde kayipsiz ve keyifli. Sanirim dinledikce ilerde editlerim mesajimi.

Acikca soylemem gerekirse normal porta pro da alacak gibiyim :love:

4932 eklentisini görüntüle

4933 eklentisini görüntüle
    4934 eklentisini görüntüle 4935 eklentisini görüntüle 4936 eklentisini görüntüle 4937 eklentisini görüntüle

13 kişi bunu beğendi.
  2. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,800
    Bende hep merak etmisimdir porta proyu. Yillarin efsane kulakligidir. İnceleme için teşekkürler..

2 kişi bunu beğendi.
  3. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,812
    İyimiş forumda Rakim dinleyene rast gelmek :)

4 kişi bunu beğendi.
  4. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    195
    Inanin ben cok umutsuzdum teneke gibi ses cikmaz umarim demistim, hatta dun teslim etti yurtici kargo acip deneyip begenmezsem ayni gun satisa koyacaktim ama bagladi resmen kendine. Retro gorunumu altinda cok guzel bir ses yatiyor yani bu yalitimsiz ve ozensiz kulaklikta bu sesi nasil yakaladilar bilmiyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 8 Ocak 2017, İlk mesaj zamanı 8 Ocak 2017 ---
    Rakim saygi duydugum ve listemde muhakkak bulunan bi abimizdir :worship

4 kişi bunu beğendi.
  5. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,094
    Elinize,kulağınıza sağlık hocam porta pro lar sevilen aletler ki bu kadar sene yoksa niye üretsinler :D

Edit:kuşak demişim yeni farkettim. :D

#5 DrWhite, 8 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Ocak 2017
    3 kişi bunu beğendi.
  6. SoundMeister

SoundMeister
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    157
    Bu tip nostaljik kulaklıklara bayılıyorum. Sırf şekli şemali için bile alınabilecek bir ürün. :))

2 kişi bunu beğendi.
  7. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,800
    Gaza geldim aliyorum bir tane. Biraz dinleyelim sonra baskasi dinlesin :)

3 kişi bunu beğendi.
  8. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    195
    Gurultulu bir ortamda ne yazikki dis sesler cok etkiliyor
    Bende normal portapro almayi planliyorum.

9. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,800
    Dur hemen alma ben alayim sana veririm :)

3 kişi bunu beğendi.