Kulaklık/Hoparlör İçin Amfi Tavsiyesi

'Amfi' forumunda pyken123 tarafından 6 Aralık 2020 tarihinde açılan konu

1. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    141
    Selamlar.
    Şimdilik düşündüğüm amfiler bunlar ama pek de bir bilgim yok maalesef bunlar hakkında.
    Marantz NA8005
    Marantz PM7005
    Marantz Hd Dac1(Doğallıktan uzak diye bir kaç yorum okudum(dijital))
    Hd6xx ve belki ileride elime geçerse hd800/s ile dinlemeyi düşünüyorum.
    Farklı marka, modelleri de düşünebilirim tabii ki, istediğiniz gibi öneriler de tavsiyeler de bulunabilirsiniz, ama fiyatların uçmaması da lazım.
    Ağırlıklı olarak caz dinliyorum, 80-90 lar türkçe şarkılar ve blues da dinlemekteyim.
    Bu amfileri düşünme amacım, kablo karmaşasın dan kurtulmak ve tek parça olmasını istememdendir.
    Özellikle 7005 modelinde direkt hoparlör çıkışı da var, oda kablo karmaşasından beni bayağı bir uzaklaştıracaktır diye düşünüyorum.
    Naçizane yorumlarınızı/ önerilerinizi bekliyorum.
    Herkese iyi pazarlar.

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,490
    Hoparlör amfilerinin kulaklık çıkışı varsa bile kaliteli değildir çoğunlukla. Ucuz bireeklenti değil çünkü. O yüzden makul fiyatlı olup ta kulaklık çıkışının kalitesine dikkat eden amfi yok bildiğim. Ayrı ayrı ürünler almanız gerekir muhtemelen.

3. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    141
    Asıl amacım dediğim gibi, kablo karmaşasından kurtulmak. Tek parça olacak şekilde, önerebileceğiniz bir marka/model varmı?

4. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    812
    zxc'nin de dediği gibi hoparlör amfilerindeki kulaklık çıkışına güvenmeyin. Kulaklıkla da ses alabilirsiniz amacıyla konulmuştur çoğu hele avr'lerde. Bende Marantz pm7001 var mesela kulaklık çıkışını denemedim bile diye hatırlıyorum. Söylediğiniz modeller içinde de sadece marantz pm7005 amfi diğerlerinin dediğiniz gibi hoparlör bağlamak için çıkışları yok. Kulaklık çıkışından deneyen arkadaşlar var da randımanlı olacağını sanmıyorum. Bu arada hoparlörler ne? Eğer zor sürülen hoparlörler değilse sizin de incelemesini yazdığınız sedef arası bir deneyin deeim. Hoparlör çıkışı da var o modelde .

pyken123 ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  5. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    141
    Jvc wood cone var, özel bir güç istemeyen kendine has tınısı olan ufak bir hoparlör dür.
    Aras modelinin hoparlör tarafı çok zayıftı, fark ettiyseniz incelemeye de yazmamıştım.
    Açıkçası hoparlör için kullanmasam da olur, onun için ayrı network player/digital amplifier var ama, dediğim gibi amacım hepsini tek parçada toplayabilmek.

6. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    812
    İşte Aras nasıl kulaklık için hazırlanmış hoparlör de bağlansın diye yapılmışsa stereo amfiler de hoparlör için yapılmış kulaklık da çalsın diye yapılmıştır. Çalacak ama kalite olarak size istediğinizi vermeyecektir. Sizin için kulaklık çıkışını denedim pm7001'in. Kulaklık dt660 . 32 ohm. Beğenmedim açıkçası.

pyken123 bunu beğendi.
  7. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    141
    Zahmet olmamıştır inşallah hocam.
    Teşekkür ettim.

8. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    812
    Rica ederim. Azıcık 6.3 mm Jack aradım o kadar. Ama çoğu amfinin kulaklık çıkışı sizi tatmin etmeyecektir ,boşa masrafa girmeyin bence .

9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,490
    İlle de ikisi bir arada olsun diyorsanız Schiit Ragnarok güzel bir tercih olabilir.

Daha hesaplı olup ta düzgün kulaklık çıkışı olan amfi vardır belki ama bilmiyorum malesef.

pyken123 bunu beğendi.
  10. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,454
    Kulaklık çıkışının tatmin edici olabilmesi veya hoparlör çıkışındaki kaliteye benzer kaliteyi verebilmesi için iç topolojisinde kulaklık çıkışına konan bir direnç katı hariç pek bir fark olmaması lazım, yani özünde aynı yapıyı kullanması gerek. Lambalı olmayan amfilerde, ayrı, kalitesi daha düşük bir kat ile kulaklık çıkışı geçiştiriliyor. Leben CS300, CS600 kulaklık çıkışları iyi olduğu söylenen amfilerdir. Bottlehead firmasından da kulaklık ve hoparlör çıkışı olan kitler bulabilirsiniz. Buradaki sorun da şurada: Hoparlörleriniz ne kadar efektif? Lambalılar bazı hoparlörler için çok uygun olmuyor, veya çok uçuk fiyatlı olanlarına gitmek gerekiyor.

Kulaklık için benim tavsiyem ayrı bir amfi almanız yönünde olurdu. Bütçe genişse ama, Leben iyi bir opsiyon...

Sent from my fridge using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
    coolblue ve pyken123 bunu beğendi.