Kulaklık ''sibilance'' sorunu

'Kulaklık Genel' forumunda lantisim tarafından 24 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. lantisim

lantisim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    İyi günler arkadaşlar, elimde Q701 kulaklık, Creative sound blaster play usb ses kartı ve Matrix m-stage amfi var ama birçok şarkıda ''s'' sesi kulak tırmalıyıcı biçimde çıkıyor.Kaliteli kablolarla da kullandım ama pek bir fark göremedim.Bunu nasıl giderebilirim acaba?

2. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Eko kullanıyorsanız kapatın. Kullanmıyorsanız kayıtlarınızda iyiyse daha iyi bir dac lazım size.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. lantisim

lantisim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Teşekkürler, eko kullanmıyorum.Dediğiniz gibi dac almak gerekiyor galiba ama yakın zamanda da alamayacağım.İnternette ekolayzırla oynanarak halledilebileceğinden bahsediliyor ama çok açıklayıcı bir yazı da bulamadım, bir de her kulaklıkta farklı bir ekolayzır ayarı gerekir heralde.

4. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,695
    Ekolayziri actiginizda oynadiginiz alan mutlaka kulakliktan birseyleri goturecektir. O yuzden tavsiye edilmez.

Deneyip, ben dinlerken mutluyum derseniz kullanabilirsiniz tabii. Ayrica her kulakligin karakteri farkli oldugundan yaptiginiz eko ayari baska kulaklikta sizi mutsuz edebilir.

2 kişi bunu beğendi.
  5. lantisim

lantisim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    evet ekolayzır pek tercih edilebilir seçenek değil ama kısa vadede en azından yeni bir dac alana kadar deneme yanılma yoluyla idare etmem gerekiyor galiba...

6. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Ekolayzırın kazandırdıkları kaybettirdiklerinden çok. Her sibilans gider ama onunla birlikte birçok şeyde gider. Q701 nasıl sibilans yapıyor şaşırdım doğrusu pahalı bir kulaklık. :D

7. lantisim

lantisim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Amfi olarak Mstage, dac olarakta sound blaster live play kullanıyorum muhtemelen ses kartından kaynaklanıyor.Mesela ''İnna-caliente '' dinlerken sssssss'ler canımı epey yakıyor :D

#7 lantisim, 28 Ağustos 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Ağustos 2014
  8. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Bir de uçlarla birlikte bulaşık süngerinden vs. kesip koyabilirsiniz, ya da filtresi çıkıyorsa direkt ses kanalına yerleştirilebilir.

9. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Kısık sese de alışılabilir.