Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Bu forumdan ve özellikle Hayri Hocam sizden nefret ettim :D
    Bu gün media markt a kafaüstü kulaklık almak için gittim bass iyi verebilen kablosu değişen birşey baktım birde ne göreyim 200 ile başladığım limiti 400 TL lere kadar çıkarmama rağmen K3 Pro nun bass performansına erişemedi bir çok marka ve model. Sinir oldum yaa off nasıl bir zehir verdiniz şimdi hiç bir kulaklık beğenmez oldum. Bu kadar kalite olmak zorundamıydız :D ne güzel alt kalitede ucuz ucuz kendimi mutlu ediyordum :D sonuç almadım belki buradan birileri bana yardım eder ve o zehirden bir tane daha verir :D
    En çokta beats in solo 3 wifi li modelini bile beğenmedim off :((

2 kişi bunu beğendi.
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,999
    K3 Pro yu öyle şeylerle aldatmaya kalkarsan olacağı bu :D
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Mart 2018, İlk mesaj zamanı 2 Mart 2018 ---
    Şaka bir yana Salih hocam Mediamarkt gibi yerlerde gürültü çok oluyor orada dinleyip bir şey almaya ya da almamaya karar vermek çok anlamlı gelmiyor bana. Ortam sakinse ve kendi kaynağınla kendi müziklerinle denediysen o başka tabi.

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  3. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam çocuğa doğum günü hediyesi alacaktım bu gün kerata 6 yaşına bastı. Bir çocuk her zaman 6 yaşına basmıyor ( çok Amerikan vari :)) ) bende takılırım değişen kablosu ile birşey olursa kablosunu değiştiririm dedim ama yok yaa sınıfta kaldı hepsi :))
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Mart 2018, İlk mesaj zamanı 2 Mart 2018 ---
    Tidal den dinledim tiesto dan bomm şarkısını açtım bass inletir dedim ama sert vurdu ama titremeyi alamadım sanki kick bass mı deniyor bilmiyorum buna ama onun gibi sert ama uzamadan titremeden verdi bass ı. Yani beni içine alamadı şöyle tüylerim diken diken olmadı sonra dedim sizin gibi gürültüden mi K3 Pro yu taktım oooo K3 Pro show yapıyor resmen. Satmayı düşünüyorum da nasıl satayım ben bu kulaklığı yaa off ama yinede bass i bana yetmiyor :D

4. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,999
    Allah uzun sağlıklı ömür versin çocuğunuza. Yalnız 6 yaşındaki çocuğa sizin de dinleyebileceğiniz kadar yüksek bir ses veren bir kulaklık almak çok mantıklı değil. Ses limitli olan çocuklar için olan modellerden bakmanız lazım. Boyutları ufak görünse bile büyükler için üretilen herhangi bir kafaüstü almanızı tavsiye etmem çocuğa bu yaşta.

4 kişi bunu beğendi.
  5. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Cep telefonundan açacağım ayrıca ben ses seviyesini ayarlayacağım. Bildiğiniz gibi telefonu yeniden başlattığınız zaman en yüksek sese çıkmıyor uyarı veriyor bende en yüksek ses bu deyip açmasını engelleyecektim ama zaten beğenmedim :D
    Bu arada aramızda kalsın oğlum YouTube prenses elif izliyor :(( sakın gülmeyin yaa sanırım hafif hoşlanır bir durum var elif deyince ağzı bi kayıyor gülmekten ölürsünüz :D Eee nede olsa 6 yaşında bir delikanlı :D

3 kişi bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,999
    Olsun hocam sen evde olmazsın tabletten bilgisayardan annesinin telefonunda şurdan burdan açar gerek yok. Trust'ın ve Philips'in 80-100 TL lik çocuklar için olan ses limitli modelleri var onlardan al.
    Bide çocuğun işi belli olmaz gider kulaklığı prize bile takmaya kalkar hatta bence riske gerek yok başka bir şey al en iyisi :D

2 kişi bunu beğendi.
  7. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Allah a şükür öyle tip alışkanlıkları yok yaa elektrikli hiç birşeye elini sürmeyi bırakın yanına dahil yaklaşmıyor. Birde bizde tablet yok bir hatunun birde benim tel var hepsi bu bilgisayara asla dokunmaz anlamazda zaten. Aradığımı bulamadım zaten alternatif hediyeler düşünmem gerek ama sanırım bu gün değil birazdan uyuyacağım gece vardiyasi var son 12-08 sonra ver elini 56 o sıra daha detaylı birşeyler bakarım.

2 kişi bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,999
    İyi dinlenmeler o zaman hocam.

Sen bulabilirsen Sony XB90EX ya da iBasso it03 alacaksın paraya kıyıp. Bu iki modelle K3 Pro yu bas konusunda geride bırakabilirsin ama onlar harici aradaki diğer modelleri aldığında ciddi bir fark göremeyebilirsin.

Ya da kulakiçinden vazgeçip ikinci el uygun fiyatlı kolay beslenir basları sağlam bir kafaüstü araştıracaksın :)

2 kişi bunu beğendi.
  9. Lyce

Lyce
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Merhaba Arkadaşlar:

Bundan yaklaşık 2 sene önce htc one m8 cihazımda hem orijinal htc kulaklığı hem de sennhaiser cx 300-ii şimdi de zte axon 7 telefonum için kaybettiğim cx 300-ii yerine bir kulaklık arıyorum bütçem maximum 250-300 TL telefonun kendi kulaklığı da hemen bozulduğu için böyle bir arayış içine girdim. Dinlediğim türler dubstep electro trap tarzı anlayacağınız bass aşığıyım yani ama cx 300-ii ve axon 7'nin orijinal kulaklığında bazı müziklerde bass geri kalıyor bazılarında da aşırı boğuyor noozxoide eizo rewire pro ve e uygulamaları ile bu bass ayarlarını daha da aktif kullanıyordum telefonun kendi dac'ı da kaliteli Ak4990 ve ak4960 dacları mevcut ve Hi-fi destekli bu telefonun ses kalitesinin hakkını tam anlamıyla verecek bir kulaklık arıyorum. Bir de izolasyon önemli benim için dışarıda vaktim baya fazla geçiyor ve büyük çoğunluğu kulaklıklarımla dışarıya çok fazla ses verdiği için yüksek sesle dinleyemiyorum bu durum da beni rahatsız ediyor. Tavsiyeleriniz bekliyorum teşekkür ederim :)

10. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    soundmagic pl21 modeline bir bakın derim. 30 dolara temin edebilirsiniz.

11. Lyce

Lyce
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Türkiye'de satışı yok sanırım aliexpresse de güvenemiyorum aslında ben kz zs6 modeline ve shure se112 ge-+e modellerine bakıyodum en azından gearbest ve Türkiye'de varlar

12. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Kulaklığın tek kötü yani kabloları fazla dayanaklı değiller
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Mart 2018, İlk mesaj zamanı 3 Mart 2018 ---
    Aliexpress aldım satıcı cidden güvenilir. 2016 aralık ayında almıştım.

13. Lyce

Lyce
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Soundmagic mi kabloları değiştirilebilir mi peki kz zs6 da modüler kablolar var mesela

14. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Size söyle diyim 30 dolara bundan daha iyi ses kalitesi ciddi anlamda alamazsınız. Xiaomi kulakları bile bunun yanında sönük kalıyor bende 3 sürücülü modeli var.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Mart 2018, İlk mesaj zamanı 3 Mart 2018 ---
    Kablolar değiştiremez yapıdalar
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Mart 2018 ---
    kz zs6 almayın.Forumda alan arkadaşlar çokta memnun değillerdi. Hele ki tiz olayında

15. Lyce

Lyce
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Türkiye'de bulamadım varsa bi link atabilir misiniz Türkiyede satışı yoksa başka alternatiflere bakalım ya da

16. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Aliexpress alıcaksanız verebilirim link. Türkiye'de maalesef ki satışı yok. Olsaydı bile bu fiyata almanız zor.

17. Lyce

Lyce
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Türkiyede alabileceğimiz başka alternatifler söyler misiniz peki sizi de yoruyorum ama çok bi bilgim yok bu konularda maalesef

ZTE A2017G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Sony ex650 veya ex450 modellerine bakın isterseniz. Türkiye'deki mağazalardan alabileceğiz ürünler ve garantili. Garantisi ne kadar işe yarıyor tartışılır.Vatan mağazasında ex450 modeli var.

19. Lyce

Lyce
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Anladım shure hakkında ne düşünüyorsunuz peki se112 modeli hoşça gitti açıkçası

ZTE A2017G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Denemediğim için bişey demem çok doğru olmaz. Shure modellerini kullanan bir kaç kullanıcı vardı forumda. O kişilerden yorum alsanız daha iyi olur.