Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    855
    İhracat ücreti düşürüldü diyerekten 40 lira para iadesi yaptılar :D ne alaka anlamadım? satın aldıktan sonra böyle bir şey oluyor mu?

Amazon çiçek gibi firmaymış , iyiki Türkiyede faaliyete başladılar :cool:

2. ANATHEMA

ANATHEMA
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Amazon üzerinden aldığım oto teyp ile başıma geldi aynı hadise. Bir ay kadar sonra ciddi bir miktar para hesabıma iade ettiler. Hesapladıkları ve aldıkları gümrük vergisi tutarından daha düşük bir gümrük vergisi ile işlemler tamamlanırsa, artan tutarı hesabınıza iade ediyorlar. Bu aslında olması gereken bir durum. Biz, aynı durumda bizimkilerin bizi borçlu çıkaracağını o kadar kanıksadık ki, elin ticaret sektörü olması gerekeni yaptığında "vaay" der hale geldik.

Geçen kasım başında 300$ lık alışveriş yaptım DROP üzerinden. Black Friday ile aldığım ürünün fiyatı 250$ a düştü bir kaç hafta sonra. Sadece bir mail attım, bu kampanyadan yararlanamadığım için üzgün olduğumu belirttim. Adamlar müşteri memnuniyeti bizim için önemlidir diyerek şak diye 50$ iade ettiler hesabıma. Bir gün gelir bizim sektör de böyle olur mu, çok ihtimal vermiyorum ama ne güzel olurdu değil mi?

3. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    855
    Ahlaklı ticaret bu şekilde olmalı , ülkemizde tam tersi var:mad: Amazon dışında alışveriş yapmayı kendime zulüm olarak görüyorum , mecbur olmadıkça başka sitelerden toplu iğne bile almayacağım;)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 10 Nisan 2021 ---
    Sepetimdeki almak istediğim şeylerin fiyat değişimlerini bile gösteriyor , gelde sevinme , hangi Türk e-ticaret sitesinde var bu? Bizimkiler dolar artsın anında şak diye fiyatı güncelliyor , amazon.com.tr'ye özellikle bakıyorum , dolar yükselişi bitip , durulunca fiyatı yükseltiyor ve dolar düşünce hemen fiyatı düşürüyorlar:) fidelioyu'da alırken dikkat ettim , dolar 1 lira arttı , len dur bi bakayım fiyat aynı kaldıysa alırım dedim , aynı olunca hemen aldım , üstüne üstlük dediğim gibi 40 lirada gümrük vergisi düşüşünü iade ettiler , bravo vallahi , kazanacaksa böyle firma kazansın , isterse paramız fizana gitsin ama yeterki bizim fırsatçılar iş yapamasın , ayrı bir konudan bahsedeyim , özelleştirmeye çok kızardım önceden , hala da kızarım , özelleşecekse bir yer , amazon gibi ahlaklı firma devralsın , geçen bir bakan şöyle demiş , gelde sövme , köprü ve otoyollardan geçen bizler , tc vatandaşları yani , bizleri MÜŞTERİ olarak görmüş ve müşterilerimizin isteklerini dikkate alacağız demiş , seni bakan olarak o koltukta tutan dünyanın ben :confused:

#4003 elektronik müzik, 10 Nisan 2021
    Son düzenleme: 10 Nisan 2021
  4. Sercan1096

Sercan1096
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Aynı durum yerli bir firma olan Inventus ile benim de başıma geldi. Bir ürünü aldıktan yaklaşık bir hafta sonra indirime girdiğini gördüm ve sizin gibi ben de mail atarak üzgün olduğumu söyledim. Aradaki fiyat farkını hemen iade ettiler. Ama ülkemizde böyle bir hizmet anlayışının genele yayılması bana da pek gerçekçi gelmiyor maalesef.

#4004 Sercan1096, 10 Nisan 2021
    Son düzenleme: 11 Nisan 2021
    fortress34, TechnoRom ve ANATHEMA bunu beğendi.
  5. Metalingus

Metalingus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    181
    Ben de amazondan gaming kulaklık aldım. 3 ay sonra tek driver bozuldu. Aradım sordum yetkili servisini, kadın dedi ki boşverin biz size yenisini yollarız. Değişimini direk amazon sağladı.

Kutusu açık iade senaryosunu da yaşadım. Dedim ki bundan sonra ya amazon ya da amazon.

apple online mağazada da politikalar aynı. İnsan anlıyor neden bu iki şirket dünyadaki en büyük iki şirket.

Collapse Signature Expand Signature
    ANATHEMA bunu beğendi.
  6. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    885
    İnventus'u ilk kurulduğu zamandan beri bilirim.. Halen aynı çizgide devam ettiklerini görmek çok güzel.. Bilgisayarla ilgili her konuda herkese öneririm bu firmayı..
    Edit: Konunun çok dışına çıkmışız ama oldu artık..:D

Sercan1096 bunu beğendi.
  7. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Merhaba arkadaşlar.yurtiçinden ve sıfır kafaüstü kulaklık almayı düşünüyorum.hem kablolu hem kablosuz kullanılabilen ya da sadece kablolu olup kablosu değişebilen bir model alacağım. bütçem en fazla 400 tl.kulaklığı audioquest dragonfly black dac ile kullanacağım(yalnız dac'ı bir tek pc'de kullanıyorum.o yüzden mümkünse kulaklığı telefon ve müzikçaların besleyebilmesini istiyorum)popüler enstrümanları(piyano,keman,gitar,saksafon,bateri vb)barındıran vokalli ya da vokalsiz müzik türleri dinlerim.Enstrüman içerikli pop,klasik müzik gibi.kulaklığın enstrüman seslerini fiyatına göre yeterince doğal vermesini istiyorum.yine fiyatına göre enstrüman ayrımı iyi olmalı,enstrümanları sahnede seçebilmeliyim.flat bir ses istiyorum ancak midler diğer frekanslardan bir tık fazla olabilir.baslar frekans olarak yeterince derine inebilmeli ve güçlü olmalı fakat diğer frekansları bastırmamalı.kulaklığın sahnesi aşırı geniş olmamalı,ortalamadan biraz fazla yeterli genişlikte olmalı.kulaklığın sahne derinliği iyi olmalı.tavsiyelerinizi bekliyorum.

#4007 orrrhan2591, 29 Nisan 2021
    Son düzenleme: 30 Nisan 2021
  8. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Arkadaşlar kulaklık tavsiye edecek kimse yok mu?kablosu değişmiyor ama aklımdaki model superlux hd681.sizce bu kulaklık istediğim kriterlere uyar mı?

9. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    36
    İki model arasında kaldım. Sizce FiiO FH5 mi Hidizs Mermaid MS4 mü?

10. wicalen

wicalen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    fiio fh5 tercih ederdim ben

SayinMert bunu beğendi.
  11. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    36
    Hangi sebeple hocam?

12. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    74
    Arkadaşlar, Amerika dan kulaklık getirtme şansım var 400 usd bütçe kapsamında önerileriniz neler olur? Drop ta satışta bulunan hifiman modellerine baktım ama kalite kontrol problemi çıkarsa sıkıntı yaşarım endişem var.
    Uygun fiyatlı hd600 bulsam niyetliydim ama sadece wallmart ta stok görünüyor 422 usd . Gene drop üzerinden 58x sıradan ama baş ağrıtmayacak bir seçim ama heyecan yapılacak bir tarafı da yok :), var mı dikkat çekici önerisi olan?

13. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    814
    Uyguna fostex tx-00, ath r70x ,shure 1540 falan varsa bakılır .

14. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,612
    Bütçe dahilinde bir tek hifiman sundara geliyor aklıma. Ama kalite kontrol meselesi var tabi.

Bütçe daha yüksek olsa drop focal elex, audeze LCD 2C olabilirdi. İyice yüksek olsaydı da hifiman arya, focal clear mg, audeze LCD X (en son versiyon) aklıma gelirdi. Merak ettiğim bütün kulaklıkları saydım sanırım :)

pyken123 bunu beğendi.
  15. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Ath R70x i denediniz mi hocam, bi ara alacaktım almadım aklımda kaldı.

16. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    814
    Denemedim ama deneyen bir arkadaşımın yorumunu yazayım aynen : "Çoğu şeyi mükemmel yapan bir over ear:Audio Technica R70X"

Mikrobiyolog ve pyken123 bunu beğendi.
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,558
    Çok tehlikeli ve sakıncalı bir övgü bu... :D

"Bardağın yarısı boş" tipi bir yaklaşım olacak ama, ister istemez "Mükemmel yapmadığı az sayıda şey nedir, ve bunları ne derece batırmaktadır acep?" diye sormadan edemiyorum kendi kendime... :p

#4017 zxc, 9 Mayıs 2021
    Son düzenleme: 9 Mayıs 2021
  18. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    814
    Dinlesem bir iki kelam ederdim hocam . Ama genelde kaliteli bas, sahne ,konfor üzerine konuşmuştuk . Tiz , abartı sibilans olmadığı sürece pek irdeledigim bir özellik olmadı hiç .

19. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    74
    Ath R70x mi son karar?

20. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Akg k712 pro ya bir bakın derim, diğer akg lere nazaran daha keyifli, üst mid peak i var ufak ama hd800 de olduğu kadar değildir, hd800 kadar parlak da değildir, sahneleride yakındır birbirlerine. Basslar biraz zayıf sennheiser lara göre(hd800 hariç)

R70x 470 ohm olduğu için Otl amfiler ile çok iyi eşleşeceğini düşünüyorum, elimde 2 tane otl amfi olduğu için de çok merak ettiğim bir kulaklık.
    Alırsanız bahsedersiniz :)

Akg 62ohm ama hd58x-hd6xx den fazla güç istiyor.