Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    832
    Vmoda crossfade lp aldim gecen. Tam dinlediginiz tarzlara uygun. Muzik icin bana uymadi ama. Su an satilik zaten.

2. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    42
  3. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    76
    Beats markasının balon olduğunu düşünmüyorum. Adamların kulaklık sattığı kitlesi belli. Solo serisinin basları bozmadan çok kuvvetli verebiliyor olması ile popüler olan rap parçalarının dinlemesi keyifli oluyor. Hele hele eski beats prolar ile mikslenen müzikleri dinleyin. Baslar çok hoş oluyor.

Collapse Signature Expand Signature
  4. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    42
    Zamanında urBeats3 almıştım ve fiyatına göre aldığım en berbat kulaklıktı. Milletin öve öve bitiremediği Beats bu mu dedim. O yüzden konu Beats olunca temkinli oluyorum.

5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    355
    hocam büyük ihtimal dikkat ederek almışsınız'dır da bu zamazingoların malum sahteleri çok oluyor. benim de elime urbeats geçmişti zamanında 3 gün zor dayandım. sahteydi büyük ihtimal :)

6. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    42
    Hocam belki de haklısınız sahtesine denk gelmiş olabilirim. V30 LDAC ve aptX HD kodeklerini destekliyormuş. Bütçe dostu bir kablosuz kulaklık düşünüyorum. Tavsiyeniz var mı hocam? Aynı zamanda da kablolu olmalı ki V30 ile Hi-Fi dinleyeyim. :)

Anker Soundcore Life Q35 çıkmış. Q30’dan farkı LDAC desteklemesi. Q30 basshead bir üründü. Muhtemelen bu da basshead olmalı. Ama inceleme henüz yok.

Aklımda iki marka var zaten. Anker ve Monster. Beats’i de düşünmedim değil. Araştırmalarıma göre Beats aslında belirli müzik türleri için ürün yapıyor. Rap ya da Hip-hop tarzı için en iyisi deniyor. Gel gör ki ben bu türleri dinlemem. Tabi LDAC/aptX olmaması da büyük bir eksi. Monster Persona’da var mı bulamadım.

Edit: Q35’te hem LDAC hem de AAC destekleniyor. Yani iPhone ile de uyumlu.

#4046 TechnoRom, 13 Haziran 2021
    Son düzenleme: 13 Haziran 2021
  7. savall

savall
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    @TechnoRom Bütçenizi bilmiyorum ancak shure aonic 50 modelini araştırmanızı tavsiye ederim. Şu anda yurt dışı fiyatından daha uygun fiyata, amazonda güzel bir fırsatla satılıyor. Hem istediğiniz gibi ldac, aptx hd, aac desteği var, hem de kablolu 32 bit/384khz'e kadar desteği var.

8. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    42
    Evet onu biliyorum. Ama fiyat bütçemin iki katını bile geçiyor. Zaten üç kodeği de destekleyen nadir bir model. Hem V30 hem de iPhone SE sahibiyim. Aslında aptX olmasa da olur. LDAC çok daha iyi. Bütçem maksimum 1500-1600 civarı. Sanırım bu fiyata en iyisi Anker Q35 görünüyor. Hem AAC hem LDAC destekli.

9. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    76
    Apple cihazlarda LDAC desteği yok biliyorsunuz değil mi? DSEE kullanabiliyorsunuz sadece. Sıkıntı olmasın sonra.

Collapse Signature Expand Signature
  10. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    42
    Apple cihazlar zaten AAC destekli. Q35’de de zaten AAC desteği mevcut. DSEE nedir bilmiyorum ama AAC desteği olduğu için iPhone’da sorunsuz çalışacaktır.

11. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    355
    hocam ben kablosuz olarak anker soundcore liberty 2 pro kullanıyorum hem aptx hem aac destekliyor, tek eksiği anc olmaması ama ses seviyesi bi hayli yüksek. pek gerek kalmıyor anc'ye. bu ürünü incelemenizi öneriyorum. ben çok memnunum. illa anc olsun derseniz de gene anker'in soundcore life a2 nc öneririm. ses seviyesi hemen hemen liberty 2 pro kadar ama anc olması da zaten sizi yüksek seviyelere çıkmaya önlüyor, yeterince başarılı bir izolasyonu var. bunu da inceleyin derim.

#4051 Makale_Helvetia, 13 Haziran 2021
    Son düzenleme: 14 Haziran 2021
  12. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    42
    Hocam kulak içi düşünmüyorum. Kafa üstü model alacağım o yüzden Q35’e bakıyorum.

13. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Merhaba 1000 lira bütçem var telefonla kullanmak için kulakiçi kulaklık arıyorum.

14. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    355
    anladım hocam benim olayım da kulakiçi :)

15. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    152
    Liberty 2 Pro ldac desteklemiyor ne yazık ki. Piyasada tws olan ve ldac destekleyen sadece Sony xm4 ve Hiby WH2 var.

16. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    42
    Kendi sitesinde şöyle bir ifade vardı: “The Liberty 2 Pro only have standard aptX, which some could argue would be hard to differentiate from aptX HD anyways. The HD logo was probably due to an error between updates that was showing the status of HD while not being true HD.”

Yani standart aptX varmış sadece. aptX HD desteklemiyormuş.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Haziran 2021 ---
    Tekrar baktım fiyatı aslında biraz beklersem alabileceğim seviyeye gelmiş. Lakin incelemeleri okudum ve benim ses beklentilerime cevap veremiyor. Özellikle de basshead olarak beni ürküttü. Çünkü birçok yazıda bassheadlere tavsiye edilmemiş. Kafa üstü kulaklığı almamın sebebi yüksek baslara sahip olması. Özellikle EDM ve elektronik dinlediğim için baslar bu noktada hayati önem taşıyor. Basshead iseniz Sony XM3 önerilmiş. Ama onda da LDAC yok maalesef. Çok önemsediğimden değil aslında. Ama o kadar para vermişken insan haliyle LDAC olsun istiyor.

Kesin olarak iki model arasında kalmış durumdayım.

Monster Persona ANC (AAC+SBC)
    Anker Soundcore Life Q35 (LDAC+AAC)

V30’da zaten tüm kodekler destekleniyor. Esasen daha çok kablolu olarak dinleyeceğim. Kablosuz istememin sebebi spor yaparken rahat olmak. Yoksa yolculukta ya da evde otururken kabloyla V30’a bağlayıp Hi-Fi olarak dinlemek.

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    355
    Kusura bakmayın siz söyleyince farkettim aptx yazacağıma ldac yazmışım yanlış yönlendirme yaptım. Zaten arkadaş kafaüstü baktığı için Kulakiçi kesmezdi onu :)

18. super-sleuth

super-sleuth
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    KZ AS10 yerine Sennheiser IE80 almak kötü bir fikir mi? Trance müzik dinliyorum. Spotify ve iPhone 6s ile.

19. wicalen

wicalen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    bana kalırsa ikisini de alma. o bütçe ile çok daha güzel kulaklıklar alabilirsin. tin t2 olabilir, kinera bd005 pro olabilir, üste biraz daha koyarsan vesper veya shozy form 1.1 olabilir. istersen özelden yaz yardımcı olayım

20. ErhanEmre

ErhanEmre
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Audio Technica M20X nasıldır önerir misiniz? Tutulan bir kulaklık olduğundan bu ilgimi çekti.