Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. twilightened

twilightened
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Marka model değil de şunun tavsiyesini vereyim, kesinlikle ama kesinlikle dokunmatik kontrolleri olan tws kulaklık almayın arkadaşlar. İlla ki basmalı filan düğmeleri olsun, dokunmatik olmasın. Ben böyle eziyet görmedim.

2. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Monster Persona ANC nasıldır? Sony XM4'ten iyi midir? Ben dengeli kulaklık istemiyorum. Gümbür gümbür bas istiyorum. :D R&B, EDM gibi türler sevdiğim için.

Monster Noise Cancelling Persona kulaklık, mikrofonlu Bluetooth kulaklık, USB-C hızlı şarj, 30+ saat, katlanabilir, mikrofonlu, Bluetooth kulaklık, iPhone/iPad/Android/dizüstü bilgisayarlar için https://www.amazon.com.tr/dp/B08DXQTY4X/ref=cm_sw_r_cp_apan_glt_i_77Z6C3T3AX2KDZWW5K7C

3. Eternalsun

Eternalsun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Merhaba Arkadaşlarım,

Fikirlerinize ihtiyacım var. Shure Aonic 50 ve Momentum 3 arasında kaldim.

Her iki markanın yabancı incelemelerini okudum ve izledim fakat bir turlu net karar veremiyorum. Basshead degilim. Sahnedeki enstrümanlari duymak vokalide iyi sekilde duymak istiyorum. Rock , Metal, Progressive Rock, Progressive Metal dinliyorum tabi buna paralel genre'leri de dinliyorum.

Sebepleriyle fikir verirseniz sevinirim.

ErhanEmre bunu beğendi.
  4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,686
    Dokunmatik kontrollerin kalitesi modelden modele değişiyor. Monster Clarity'ler tek kelimeyle rezalet. Ama Galaxy Buds Pro'lar hiç fena değil. Kullanımda fiziksel kontrolleri olan Jabra 75t'den daha kötü değil bence.

5. ErhanEmre

ErhanEmre
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar,

Beats Studio 3 Wireless mı Audio technica m50x (veya m20x) mi desem? Fikri bilgisi olan var mı?

6. Ibanez

Ibanez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    55
    Arkadaşlar shure srh 440 kulaklığımı daha üst seviye bir modelle güncellemek istiyorum. Metal müzik dinlemek ve elektro gitar kayıtlarımı yapmak için kullanacağım.

Referans kulaklıkla müzik dinlemekten çok keyif alıyorum. Aklımda sadece Dt990pro var fakat tarzıma uyar mı veya 250 ohm olması sorun yaşatır mı bilmiyorum.

Presonus 24c ses kartım var.

7. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    dt990 metal muzikte tatmin edici degil, hele ki kayitlarda acik tip kulakliklar biraz zorlayabiliyor. benzer sekilde kullandigim icin gonul rahatligiyla m50x oneririm. amfiye baglayinca da, interface le de geyet guzel sonuc veriyor. klasik ve modern metal tonlarinda pek cok grubun da studyo kulakligi ayni zamanda, cogu videoda kayit esnasinda gorebilirsiniz. lakin vokal kaydi dt770 250ohm biraz daha onde gibi geliyor bana normalde hic sevmememe ragmen.

Collapse Signature Expand Signature
  8. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    M50X elektronik, pop ve rock türlerinde nasıl? Ben biraz kuvvetli bas seviyorum. Ama tabi tizleri öyle kapatmayan kuvvetli basları yani.

9. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    pop ve elektronik muzik dinlemedigim icin ne beklemem gerektigini bilmiyorum ancak elektronik dinleyen bir arkadasima denettigimde cok memnun kalmisti, yalniz bazi yerlerde alt frekanslarin biraz daha duygusal olmasi daha iyi olurdu yorumu da vardi (duygusal bass nedir inanin bilmiyorum). pop rock arasi sayilabilir (canli enstruman kullanildigi icin boyle soyluyorum) michael jackson dinlemek buyuk keyif veriyor mesela. rock konusunda basarili. mesela halocene coverlari dinlerken cok keyif aliyorum. ust frekanslarla sert basllarin ayrimi epey iyi kendi sinifinda, bu da havadar bir hava katiyor kulakliga.

TechnoRom bunu beğendi.
  10. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Hocam Monster Persona hakkında bilginiz var mı?

Monster Noise Cancelling Persona kulaklık, mikrofonlu Bluetooth kulaklık, USB-C hızlı şarj, 30+ saat, katlanabilir, mikrofonlu, Bluetooth kulaklık, iPhone/iPad/Android/dizüstü bilgisayarlar için https://www.amazon.com.tr/dp/B08DXQTY4X/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_2FGGQETA9M9FTV9XHW4B

11. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    İlk kez sizden duydum, kendi adıma bu fiyatlara çıkmışken tanınmış bir firmanın ürününü tercih ederdim. Mesela px7 elektronik müzik için uygun olabilir denemiştim ve duymuştum dinleyenlerden. Sesi uygulamasından iyi derecede şekillendirebildiğiniz için kendim de kullandığım h9i önerebilirim yine.

TechnoRom bunu beğendi.
  12. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Hocam Monster kulaklıkta aksine çok meşhur bir markadır. Zamanında Apple satın almadan önce Nokia ve Beats ile ortaklıkları vardı. Hatta Beats'in en güzel kulaklıkları da Monster ile ortaklıkları olduğu zamanlardaydı. Zaten Beats de o zamanlar meşhur olmaya başlamıştı.

13. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    monster markasini duydum elbette ki, bilhassa bu modeli ilk kez duydum. markanin bilinir olmasindan kastim audiophille dunyasi ile ilgiliydi, yani hyper x te bilinen bir model ancak muzik kulakligi olarak alayim diye dusunmeyeceginizi tahmin ediyorum, hele ki bu forumdaysaniz. bowers and wilkins, bang and olufsen yahut ilk konumuz olan audio technica gibi markalarin konumlandigi noktalarla karsilastirirsaniz daha acik olacaktir.

bu arada siz soyleyince baktim, amazon us fiyati 169 dolar (uzerine de %10 indirim yapiyor su anda) olan monster 3500tl iken, 400 dolar olan px7 4500tl ye satiliyor. fiyatlandirmada bir dengesizlik var. ben yolladiginiz link uzerinden turkiye fiyati ile konusmustum ilk mesajda, iki misli fiyatli urun onermisim gibi anlasilmasin.

#4073 theoldman, 4 Ekim 2021
    Son düzenleme: 4 Ekim 2021
    TechnoRom bunu beğendi.
  14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,686
    Monster kirk yillik kablo markasi. 2007'ye kadar kulaklik isine girmis degil. Girisi de cok iyi urun uretmekten ziyade unlulerle isbirligine girerek, yani iyi pazarlama ile oldu (Beats by Dre, Lady Gaga, vs.)

Monster Clarity 101 TWS IEM dinledigim turunun en kotu ornegi. Birakin Samsung'un urunlerini, iyi Cinlilerin bile seviyesinin cok altinda.

Velhasil "Monster" markasina guvenip urun almak cok mumkun degil. Ancak belki belli kaliteli modelleri vardir, bilemem, cunku tum urunlerini denemis degilim.

theoldman ve TechnoRom bunu beğendi.
  15. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    48
    Hocam doğrudur. Lakin benim Monster deneyimim gayet iyiydi. Nokia’nın Windows Phone zamanında Monster ile ortaklığı sonucu piyasaya sürdüğü Monster WH-920 modelini çok beğenmiştim. Hatta ondan önce Audio-Technica ATH-CKS90/77X ikilisini kullanmıştım. Fakat WH-920 bu ikiliyi ses kalitesi olarak rahatlıkla geride bırakıyordu. Baslarına hayran kalmıştım. Özellikle CKS serisi “Solid Bass” diye üzerinde durulmasına rağmen Monster dinledikten sonra bu iki modelin baslarını kalitesiz buldum. Daha sonra da zaten o kulaklıkları bana sattırdı. Sonrasında başka kulaklıklar da bulup dinledim. Sennheiser CX 300S, Beats urBeats3, Apple EarPods, Xiaomi Hybrid Pro HD, HTC MAX 310. Monster, Xiaomi ve HTC haricinde yukarıda saydıklarımın hepsinden iyiydi. Hatta Xiaomi detay olarak daha iyi olmasına rağmen onun da basları tam bir hayal kırıklığı idi. Kulaklıkta bas yok gibi bir şeydi. İkisi arasında yine de bas konusundan Monster’ı tercih ederdim. İçlerinde adam akıllı bu kulaklığı geçebilen sadece HTC MAX 310 çıktı. Hatta baslarına hayran kalmıştım. İçlerinde en rezili urBeats3 idi. :D Sennheiser desen o da bas yoksunuydu. EarPods desen izolasyon rezalet. Lakin HTC tüm bu konularda Monster’ın üzerine koyan tek model oldu. Bir de Denon AH-C821 kullanmıştım. Bas konusunda o çok başka bir seviyedeydi. Lakin sesi az çıkıyordu HTC’ye göre. İşin garibi Denon 110 dB, HTC 106 dB idi. Üstelik kaynak olarak HiBy R3 Pro’da dinlememe rağmen durum değişmiyordu. Denon hayvan gibi güç istiyordu. Onu beslemek için güçlü bir amfi şarttı. HTC maksimum güç girişi 100 mW, Denon ise 250 mW idi. Ha bir de Denon’da sibilans vardı. Zaten kendisini satmamın en büyük sebebi buydu.

Konu çok uzadı neyse. Benim Monster’a bakmamın sebebi özelliklerinden dolayı. Hem müzik hem de oyun için. Çünkü sürekli oyun oynarım ve düşük gecikme de önemli benim için. Amazon’daki yorumları okumuştum oyun için çok iyi olduğunu yazmıştı biri. Bir de iPhone kullanıyorum. AAC kodek destekliyor olması da bu konuda önemli bir artı. AliExpress’te satılıyormuş. Orada daha detaylı bilgi var.

TRY 2,855.38 10% İndirim | Abd kaptan canavar Persona ANC kulaklıklar aşırı kulak Bluetooth kulaklıklar derin bas Stereo ses hızlı şarj bellek köpük yastıkları
    https://a.aliexpress.com/_uvy3Ao

Bu arada Amazon’un Almanya sitesinde çok uygun bir fiyata mevcut. Anker Soundcore Life Q30 ile bu model arasında kaldım esasen.

Persona Bluetooth Kopfhörer, Monster Hybrid Aktive Geräuschunterdrückung, kabellose Kopfhörer, bequemer Halt Headset, Typ-C Schnellladen, 30h Akkulaufzeit, Bluetooth Headset für iOS/Android/Windows https://www.amazon.de/dp/B08DXQTY4X/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_FTH0H5MYGKEH8DEQ8QGJ
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Ekim 2021 ---
    Hocam bu model henüz yeni çıktı. Bir de Monster Türkiye’de resmi olarak satılmıyor bildiğim kadarıyla. Amazon Almanya’da uygun fiyatlısını bulmuştum zaten. Yoksa 3000 küsür vermem tabiki. Yanlış linki paylaşmışım.

Persona Bluetooth Kopfhörer, Monster Hybrid Aktive Geräuschunterdrückung, kabellose Kopfhörer, bequemer Halt Headset, Typ-C Schnellladen, 30h Akkulaufzeit, Bluetooth Headset für iOS/Android/Windows https://www.amazon.de/dp/B08DXQTY4X/ref=cm_sw_r_cp_api_glt_i_FTH0H5MYGKEH8DEQ8QGJ

#4075 TechnoRom, 4 Ekim 2021
    Son düzenleme: 4 Ekim 2021
    theoldman ve zxc bunu beğendi.
  16. majesthion

majesthion
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    1200-1300 liraya kadar kafaüstü kulaklık almak istiyorum. Çoğunlukla Gojira, Orbit Culture, Trivium gibi grupları dinliyorum. Tak çıkar kablosu olması kesinlikle şart. Audio Technica m40x i gözüme kestirdim ama gözlük kullanıyorum ve kulaklaklarım bir tık normalden büyük. Rahat edemem diye tam net karar veremiyorum. Asıl kafamdaki kulaklık beyerdynamic dt770pro ama tak çıkar kablosu olmaması benim için büyük eksi. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

17. savall

savall
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Meze 99 neo kulaklıkları önerebilirim. Fiyatı dt770 ile benzer, 2000 civarında. Gözlüklerle kullanırken bir problem yaşamadım, saatlerce çıkarmadan kullanabileceğiniz rahatlıkta. Kabloları da çıkarılabilir. Diğer bahsettiğiniz kulaklıklar gibi arkası kapalı özellikte. Yurt dışı fiyatıyla türkiye resmi distribütörü extreme audio satıyor. Sıcak çalması problem değilse sizin için, dinlemesi keyifli bir kulaklık.

http://techno-fi.net/threads/meze-99-neo-techno-fi-turu-katılımcı-alımı-tamamlandı.11582

Şu başlıktan da yorumları bulabilirsiniz.

18. majesthion

majesthion
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Hocam 1 tık beni aşıyor sanki fiyat olarak. 2400 civarı. Tak çıkar kabloları var ama seçenekler galiba biraz limitli. Spesifik olarak bu kulaklığa göre bulmak lazım kabloyu. Birde baya basslı kulaklık.