Kulaklık Tavsiyeleri - Ana Başlık

'Kulaklık Genel' forumunda zodiac_tauruss tarafından 16 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. The MasteR

The MasteR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Fuze+ için; dokunmatiğinin kötü oldugu söyleniyor.

Fuze almayı düşünüyorum. Albüm kapaklarını da görebilirim :) Ses kaliteleri aynıymış zaten.

Ortadaki sanırım fuze. Soldaki hangisi acaba ?

"Cihazın müzik kalitesi Apple iPod veya Creative Zen X-Fi kalitesinde değil" diye bir yorum var.
    http://www.letsgomobile.org/tr/incelemesi/0097/sandisk-sansa-fuze/

Sanırım aralarında alınabilcek alet Fuze :) Clip çok küçük. Şarjı sıkıntılı olabilir belki, diye düşünüyorum. RockBox denilen olay ile ses kalitesinimi arttırıyoruz yoksa yazılım değiştirip, kütüphane falanmı ekliyoruz :-\

Fuze ve Fuze+'ın şarj süresi önemli benim için.

2. utuman

utuman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    70
    Bu tarz soruların cevabı hem bu forumda hem de donanımhaber forumda var.Biraz araştırsanız hemen bulabilirsiniz cevaplarınızı.

3. The MasteR

The MasteR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Valla hocam pişman olmamak için, toplayabildiğim kadar bilgiyi topluyorum. :)

4. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Soldaki sansa view. Flac desteği yok ve pekde tutulmadı, sansalar içinde en çok rağbet gören clip ve fuze. Ama ses kalitesi en iyi olan fuze (diğerlerini denemedim, yorumlara göre söylüyorum). Yanlış hatırlamıyosam pfe almayı planlıyosun, RB siz haliyle daha uyumlu bence. Gerçi alınca kendin dener, sana göre en güzel sesi yine kendin belirlersin :eek:k

5. The MasteR

The MasteR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam; çok teşekkür ederim.
    Artık kararlaştırdım ekipmanı. PFE+Fuze. Sanırım amfiye ihtiyacım yok,siz daha iyisini bilirsiniz gerçi :) RB'siz kullanırım diye herhalde. RB'ın sese bir +'sı varmı acaba? Şarj olayı sıkıntı olacak diye düşünüyorum. Sony'e alıştığım için :) Sansa'lar için, DH'de bir arkadaş "ses kaliteleri aynı" demişti. Artık bilemeyeceğim. Fakat aralarında bana uygun olan fuze :)

Ek olarak; Clipzip'in sesinin daha yüksek oldugunu belirtti. Almayı düşündüğüm arkadaş ::)

6. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Rb olayını kendin denersin zaten. Ben bazen sürmede sıkıntı yaşıyodum fuze ile pfe yi kullanırken. Evde dinlerken gayet yeterli besliyor ama dışarda yeterli gelmeyebilir.
    Evet zırt pırt şarj edeceksin maalesef, sony ler bu konuda daha iyi elbette.

Sen fuze al boşver :eek:k

7. The MasteR

The MasteR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Hmm anladım. Hocam teşekkür ederim aydınlattığın için. Fuze alıyorum o zaman artık irdelemiyorum :) Şarj olayına alışacağız artık, yapacak birşey yok. Sürmede inşallah sıkıntı çekmem hocam. Ağırlıklı olarak dışarıda dinleyeceğim çünkü. :)

8. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    Arkadaslar aklıma takılan şeyler var.Bugün dersane de bunları düşündüm ;D

1)gelinecek son nokta "custom"mu gercekten?
    2)bir custom kafa üstü gibi dolgun ses verebilir mi?örnek vermek gerekirse 8 inc subwooferla 5 inc subwoofer aynı derece de bass vermıyor.Ve kafa üstülerin sürücülerine göz önüne alırsak.
    3)hd800 gibi flat calan kulaklıklarla ya da elektrostatiklerle bu customları karşılaştırabılırmıyız?

cevaplayanlara simdiden tesekkürler :)

9. electrostatic

electrostatic
    Expand Collapse
    Guest

kafaüstü ayrı,custom ayrı.kulağımın içine takıp mp3 çalara bağlayacağım alete bin dolar para vermem şahsen.

10. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,352
    100 Euro bütçemiz var.Almanya'dan alabiliyoruz.Kafa üstü istiyoruz.Elektronik müzik dinliyoruz.Ne önerirsiniz ?

11. hifi

hifi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    32
    elektronik müzik için ise benim ilana bir göz atın ama bütçenizi biraz zorlayabilirseniz :)

http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=2725.0

12. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,352
    Bu kulaklık arayışım bir arkadaşım için.Almanya'da yaşıyor.Orada daha ucuza ve garantili seçenekler olacağı için,bunu tercih etmeyecektir.teşekkürler önerin için.

Bu arada tercihimiz,kolay beslenen ve amfi gerektirmeyen bir kulaklık olması.

13. hifi

hifi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    32
    tamam rica ederim... kolay gelsin

14. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    hifi'nin benzeri bir önerim olacak fiyatını tam bilmeden. Ultrasone HFI580 olabilir tam fiyatını bilmesem de...

Collapse Signature Expand Signature
  15. electrostatic

electrostatic
    Expand Collapse
    Guest

en güncel başlık bu olduğu için konuyla alakasız bir şeyi burada sormaya karar verdim.merak ettiğim şey CD playerlar.yeni yeni merak uyandırmaya başladılar bende ve araştırıyorum şu aralar.gördüğüm başlıca markalar marantz,cambridge,onkyo,denon,yamaha,teac,nad ve sony.bu markalardan hangisi veya hangi modeli tercih edilebilir.bu konu hakkında fikri olan varsa yardımını esirgemesin lütfen.ayrıca playerlar iki kısma ayrılıyor gördüğüm kadarıyla.bir nomal cd çalarlar var bir de super audio dedikleri bir sınıf var.aralarında ne gibi farklar var merak ettim.bu cihazların bazılarında dac da bulunuyor.kaliteli bir CD player alsak ayrıca dac almamıza gerek olur mu olmazmı bu da önemli bir mesele.marantz sa8004 mesela.oldukça dikkatimi çekti.

http://us.marantz.com/us/Products/P...Id=HiFiComponents&SubCatId=0&ProductId=SA8004

16. hifi

hifi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    32
    cd arşiviniz büyükse cdp öneririm
    ama bilgisayarınızda lossles veya mp3 dijital parçalar daha çoksa dac almanız daha mantıklı...bilgisayarı dac a bağlayıp müzik dinlersiniz.
    cdp ler bütçe ile orantılı çok çeşitleri var
    bütçenizi bilirsek daha mantıklı bir tavsiye gelecektir.

17. electrostatic

electrostatic
    Expand Collapse
    Guest

orjinal albüm almaya başladığım için böyle bir yol düşündüm.500-1000 dolar arası olabilir.ne önerirsin?bu cihazlardan birini alırsam ayrıca dac almaya ihtiyaç kalmaz mı?

18. hifi

hifi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    32
    linkini verdiğiniz cdp hemcdp hem de usb dac
    ama zaten cd çalarken dac gerekmiyecek
    usb dac bilgisayarınızdan müzik dinlerken gerekir...

19. ta2mtf

ta2mtf
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    15
    Linkteki cihaz SACD player, gerçi electrostatik arkadaşımız dikkat etmiştir SACD player olduğuna. benim de hep gönlümden geçer cd çalar almak ,almışken SACD player almak lazım ama görüldüğü üzere çok çok fiyatlı. bir de açıkçası SACD nereden bulurum bilmiyorum...
    bir alternatif:ben de sony DEJ-1000 tarihi discman var ve optik çıkışı var //optik girişli bir DAC ım olsa iyi bir CD çalar sahibi olmuş olurum artık kısmet. Belki siz de böyle bir çözüm yaparsınız.

20. electrostatic

electrostatic
    Expand Collapse
    Guest

şimdi benim merak ettiğim bir olay var.marantz sa8004 deki dac ne kadar kaliteli?en basitinden benchmark dac1 kadar kaliteli olur mu.önemli mesele bu.eğer öyle değilse dac ı olmayan bir CD çalar almak çok daha mantıklı.ayrıca bir dac ve amfi bağlanır,paşa paşa dinlenir.