Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    469
    Artık klişeleşmiş "Kulaklığı sürmek demek ses çıkarması değil" sözünü duyacağımı bekliyordum zaten.

Mesajımda dediğim üzere; V30 HD600'ü herkesin zevki oranında yüksek ses seviyesine çıkaramayabilir fakat seste eksiklik hissetmedim.

Ben bu işten anlamıyorumdur, tecrübesizimdir vb. durumlar olabilir. Onun için de beklenti meselesini işin içine koydum. Benim beklentilerim de çok aşağıda değil bu arada.

HD600'ü O2+Odac ile belki 100 saat dinlemişimdir. Çok yüksek ses seviyesinde dinlemiyorum müzikleri ve zamanla fark ettim ki bu durumda sesleri duyamama, kulaklıkları veya kaynakları anlayamama gibi bir sorunum yok. Düşük seste de müzikten zevk alınabiliyor. Düşük dediysem fon müziği kıvamında da değil tabii ki. Yormayacak ama zevk verip içine de çekecek bir seviyeden bahsediyorum.

Bu bakımdan O2+Odac ile dinlediğim ve zevk aldığım ses yüksekliğini V30 ile de alabiliyorum. Bu durumda ses kalitelerini de karşılaştırmak mümkün oluyor. A-B yaparsam farklar tabii ki bulunur fakat yüzlerce kez dinlediğim parçalarda beni şaşırtan farklar duyamadım.

Görüşler ne kadar olumlu olursa olsun bir telefonun HD600'ü sürmesini kimse kabul etmez zaten. O yüzden de benim görüşlerimin veya dinletilerimin bu konuda bir değeri yok. Nasıl olsa hüküm verilmiş.

Farklı ve daha güçlü ekipmanlar ile HD600'den daha fazla performans alınabilir mi? Elbette alınır. Bu sürememek ise tamam ama ben bunu sürememek olarak algılamıyorum. İncelemelerde geçen; "sahne daha genişliyor", "müzik daha dolgun hale geliyor", "kulaklık daha kontrollü oluyor" gibi sözler o ekipmanın daha uyumlu olması ve farklı karakterde olmasından kaynaklı bence. Tabii ki çok güçsüz bir ekipmandan iyi bir ekipmana geçince bu farklar olacak ve o zaman ilk ekipmanın kulaklığı süremediğini kesin bir dille söyleyebiliriz ve buna kimsenin itirazı olmaz fakat V30'u o güçsüz/kalitesiz ekipman kategorisine koymuyorum kesinlikle. Söylemek istediğim bu.

Dediğim gibi bunlar benim görüşüm ve önemsiz.

#2261 Awésomé, 5 Kasım 2018
    Son düzenleme: 5 Kasım 2018
    mfya bunu beğendi.
  2. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Hocam ben HD600 kulaklığımı JDS Labs Objective 2 + ODAC Combo RevB ile sürüyorum ve size yüzde yüz katılıyorum. Ayrıca HDV820 ile dinleme fırsatıda buldum. Gayet tatmin edici. v30’u merak etmem çoğu hifi sitelerine göre yüksek empedanslı kulaklıkları sürme kabileyiti gösteren ve beyeni toplayan, bir DAP’la kıyaslanacak olucaksa daha “makul” fiyatlı olan hem telefon hemde müzik çalar olması. Ben hiç dinleme fırsatı bulamadım ama insanlar ve çoğu incelemeler öyle övüyorki sanki bir masaüstü amp/dac kadar verimliymiş gibi.

Collapse Signature Expand Signature
  3. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,500

Ne garip. Kimse fikirlerinize önemsiz demedi. Paylaşmanız da güzel ayrıca. Burası alım-satım yeri gibi oluyor zaman zaman... Konuya dönelim, sahip olduğunuz telefona da güçsüz ve/veya kalitesiz demedim. Sennheiser sürülmesi en zor kulaklıklardan biri. Doğal olarak güçlü ekipmana ihtiyaç duyuyor ortaya potansiyelini çıkarmak için.

Elinizin altında Porsche'niz var ve hep 50 ile gidecekseniz niye Porsche aldınız ki? Neden herkes sahip olduğu ekipmanla bu kadar özdeşleşip onu yüceltmeye meyilli? Niye "kral çıplak" denince insanlar bu kadar alıngan oluyor?

Bu arada bu forumda kendi sahip olduklarıma da giydirdiğim zamanlar olduğu görülmüştür. Bu ekipmanı kalitesiz yapmaz, sadece belli konularda eksikleri olan bir ekipman yapar. Eğer cebiniz dipsiz kuyu gibi ve içi para dolu ise, bunu da audio için harcamaya meraklıysanız o zaman mükemmel denebilecek ekipmanları çok yüksek fiyatlara alabilirsiniz. Diğer ekipmanlar da şu veya bu yerden kısılmış olacak illa ki. Bu handikaplarına rağmen kendi kategorisinde iyi ekipman olabilirler. Ama iyi de, eksikleri telaffuz etmeyecek miyiz? Falancada bundan var, şimdi kötü bir şey yazmayım da aman kırılmasın mı diyeceğiz?

Bu arada şurada ettiğiniz " İncelemelerde geçen; "sahne daha genişliyor", "müzik daha dolgun hale geliyor", "kulaklık daha kontrollü oluyor" gibi sözler o ekipmanın daha uyumlu olması ve farklı karakterde olmasından kaynaklı bence. " şeklindeki sözler de uyumdan veya farklı karakterden sözlenmiş sözler değil, kulaklığın ilk başta layığı ile sürülememiş olmasından kaynaklanıyor.

Neyse, klişe laflar etmeyeyim de kimse üzülmesin o zaman. Sennheiserlar telefonla çok rahat sürülebiliyor arkadaşlar. V30 bu konuda en iyisi diyecektim, ama şimdi de samsung note 9'cular ve iphone x'ciler çok kızacak, iyisi mi susayım ben. "Herkesin telefonu, kendi kulaklığını müthiş sürer", gibi yuvarlak bir şeyler diyeyim de orta yolu bulayım o halde...

Sent from my fridge using Tapatalk

Synchronicity bunu beğendi.
  4. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    469
    Sizi tanımıyorum niye alınayım? Sizin tavrınızaydı tavrım. Ben bir ürünü deneyip görüşlerimi aktarıyorum ve siz belki de hiç denemediğiniz, görmediğiniz bir ürün için "o öyle değildir, süremez, kendinizi kandırmayın" gibi sözler ediyorsunuz ve dolayısıyla benim görüşlerimi yok saymış ve önemsiz görmüş oluyorsunuz.

Madem başkasının görüşlerini önemsemeyeceksiniz de bu forumda ne yapıyorsunuz? Yorumların "doğru" olarak nitelendirilmesi için üst düzey ekipmanlar kullanmak mı gerekiyor illa?

Bu mesajınızda da aynı önemsemez, alaycı tutumunuz devam ediyor.

LG bu telefonunda diğer üreticilerin yapmadığı bir şey yapıp sese önem vermiş ve ben de bunu belirtip küçük bir yorumda bulundum. Bunu hiçe sayıp Note 9, Iphone gibi ses kalitesiyle uzaktan yakından alakası olmayan alakasız ürünleri konuya dahil edip tekrardan alaycı bir tavır almaktaki amaç ne?

Neyse başka da bir şey yazmam. Siz ikimizin yerine de konuşuyorsunuz zaten.

coskun.gercek ve hasanali bunu beğendi.
  5. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,500
    Demişim. Burada ne alaycı bir tavır var, ne fikir küçümseme. Ses çıkarmayı sürmek diye tanımlıyorsunuz. Tanım hatanız var. Bu forumda sıkça yapılan yanlış bir yaklaşım. Bunu demişim hatta: "HD600'ü uyumlu bir masaüstü amp ile kullanmıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz, benden söylemesi." Bu da bir öneri. Kendinizi kandırmayın falan dememişim. Olay yaptığınız tanım hatasında.

İstediğinizi yazın, istediğiniz kombo ile takılın. Ama bir ara bir de düzgün bir amp ile dinleyin de farkları görün o halde...

Bu arada, siz de karşı yorumları kabul etmeyecekseniz ve dediğim dedik, çaldığım düdük gidecekseniz, sizin ne işiniz var forumda? Hani bana sormuşsunuz ya o yüzden dedim...

Son not olarak, samsung note 9'u veya iphone x'i dinlediniz mi siz? Hayır genelleme yapmışsınız siz de, merak ettim birden...

Sent from my fridge using Tapatalk

Picasso16 ve Synchronicity bunu beğendi.
  6. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#2266 Synchronicity, 6 Kasım 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    Picasso16, DrWhite, artears ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. odessa

odessa
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    selamlar
    Zishan Z2 yada Z3 almayı istiyorum.kulaklıkta ibasso it01 alacağım.sony mp3 üm ve Vsd3 kulaklığım dan sonra baslı geniş sahneli tizi rahatsız etmeyen bir seçim yapmak istiyorum.Nasıl seçim , hata varmı?z2 mi z3 mü?daha şık f/p olarak yakın tavsiyeniz var mı merak ediyorum.

#2267 odessa, 6 Aralık 2018
    Son düzenleme: 6 Aralık 2018
  8. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Mesajları tek tek merak edip okudum.
    Kimse sizinle alay etmiyor. Siz kendi yağınızda kavurmuşsunuz kendinizi hocam. Kesinlikle yanlış anlamışsınız. :)

Bende görüşümü belirteyim o zaman. Size karşı değil.

Geçen sene hd600 dinledim. Hatta yüzlerce saat. Huawei telefonumda da dinledim. Pc ve laptopta lol oynarken de kullandım. Hatta arkadaşımın 40 bin dolarlık alette de bayaa bir dinledim. Sonra laptoba ve telefona bir daha takmadım. Hd800 ve Orpheus için de öyle.

KZ ZST cep telefonlarında hd600, oriolus ve Tzar VS. den daha iyi performans veriyor.

DrWhite ve ilkercom bunu beğendi.
  9. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    zishan dsd baya iyi diyorlar ama acayip tipsiz bir cihaz bence ,gerçi tasarım göreceli bir kavram .

odessa bunu beğendi.
  10. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    @bahirtaha Nisan z2 z3 bilmem. Bütçeniz hakkında da fikrim yok ama dediğiniz özellikler Sony zx2 ve Vm1a modellerinin en belirgin özelliği. Başka adı sanı belirsiz 300 liralık aletlerden yüksek beklenti içinde olmamak gerek. Hatta bilginiz yoksa paranızı boşa harcamanıza sebep olabilir. Nihayetinde 300 lira küçük bir meblağ değil. Onun yerine bir süre tel. Ve pc ile takılıp 1000 lira seviyelerinde 2. el müzikçalarlara göz dikebilirsiniz. Yoksa inanın ses kalitesi olarak pek birşey farkettirmiyor.

odessa bunu beğendi.
  11. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    hocam odyyse nick'li arkadaş sormuş aslında :D ben hidizs ap100'um ile gayet mutluyum :D

odessa bunu beğendi.
  12. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Cümleten Selamın aleyküm.
    Yaklaşık 300 tl kadar bütçem var.
    Sennheiser cx5.00 kulaklık mevcut
    Müziklerimi spotify üzerinden dinliyorum eğer internetten indirdiysem genelde 320kbps formatında indirip poweramp uygulamasından dinliyorum
    Ayrıca bir sorum daha olacak suan ki kombinasyonum samsung s8plus+spotify ikinci ele veya sıfır alacağım 300-500 tl arası bütçedeki müzik çalar daha iyi verim verir mi sennheiser cx5.00 ürünü icin

13. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,892
    Elbette fark eder ancak "değer mi" sorusunun cevabı, başta aldığınız dap ile kulaklık uyumu gibi bir çok değişkene bağlı. CX5.00 kaynağa iyi tepki verebilen bir iem ancak yine "değer mi" sorusu bu kulaklığın kendisi için de geçerli. Son kararı verecek olan sizsiniz. Benim tavsiyem, kolay satılacak, uygun fiyatlı ikinci el Dap ile bir süre kendiniz tecrübe edin. Bizler ne söylersek söyleyelim en son kararı her zaman duygusal zevkler veriyor :)

erenn bunu beğendi.
  14. denizhan007

denizhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Merhaba, Gustard H10 amfi ve Beyerdynamic Amiron Home kulaklığım var. Masaüstü tidal programıyla beraber kullanabileceğim 500 600 dolar civarı müzik çalar arıyorum. Dinlediğim tarz Heavy Metal. Taşıma sıkıntım yok. Özellikle çift xlr balanced çıkışla amfiye bağlayıp bilgisayardan optic kabloyla alabilirim sesi. Önerilerinizi bekliyorum .

15. Falconakin

Falconakin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Ben cx5.00 kulaklıgını yaklasık 6-7 ay önce cok uygun bir fiyata aldım şuan ki fiyatına göre değer mi sorusu geçerli daha önce hic dap tecrüben olmadığı için biraz araştırma ve sizlerden de yararlanmam gerekiyor cevabiniz icin sağolun

16. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    cx5.0 kötü bir kulaklık değil denemistim ama telefonla ,dapla iş yapabilir .

17. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    cx500 özelinde bir şey diyemiyorum ama s8 kullanıcısı olarak giriş seviyesi daplara gerek olmadığını düşünüyorum. shanling m2s'den iyi benim tecrübelerime göre.

Pax bunu beğendi.
  18. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    17
    Merhaba arkadaşlar.ben sennheiser px100 ii için müzikçalar almak istiyorum.Genelde flac müzikler dinlediğim için hafızasının en az 16gb olmasını istiyorum.Pop,rock.klasik ve enstrümental müzik dinliyorum.Enstrüman seslerinin analog vari,gerçeğe yakın olmasını istiyorum.Sahnesinin geniş olmasını istiyorum.Müzikteki tüm enstrümanları duymak istiyorum.Bas,tiz ve midlerin dengeli olmasını istiyorum.Bütçem 1000-1500 tl civarı.Tavsiyelerinzi bekliyorum.

#2278 orrrhan2591, 16 Ocak 2019
    Son düzenleme: 16 Ocak 2019
  19. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Merhaba,

"Sahnesinin geniş olmasını istiyorum.
    Müzikteki tüm enstrümanları duymak istiyorum.
    Bas, tiz ve midlerin dengeli olmasını istiyorum."

Bu taleplerinizi karşılamak için ilk sırada dap değil, kulaklık bakmalısınız. Denkleminizde kulaklığınız sabit, değişken ise dap olursa bütçenizi daha fazla artırmanız gerekebilir.

Synchronicity bunu beğendi.
  20. Akales

Akales
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    Bu bütçelerde ben uzun süre müzik dinledim. Müzik türü olarak herşeyi dinlemiyor ve genelde elektronik müzik seviyorsan eğer cks serisine yada cx 275s modeline bakmanı öneririm. Eğer rock,metal yada bilimum enstrüman çalan türlere yatkınsan bu önerdiğim kulaklıklar işini görmez