Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. Rudolf

Rudolf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Zishan T1 Ak4497EQ ve Hidizs Ap80 arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz? Bu fiyatlarda alternatif sunabilecek varsa da güzel olur.

2. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    78
    Makelsan Lion Plus 650VA Line Interactive Kesintisiz Güç Kaynağı, bu cihaz masaüstü kullanım için uygun mudur?

Collapse Signature Expand Signature
  3. Metatron

Metatron
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Merhabalar,

Soundmagic e80'i şuanda note 8 telefonumla kullanıyorum fakat artık bir dap'a geçiş yapmak istiyorum.

Daha HM-601 Limited Edition ve fiio x3 1.nesil kullanmıştım fiio daha çok hoşuma gitmişti.

Müzik olarak hemen her tarz dinliyorum Jazz,Blues,Rock,Piano,elektronik müzik gibi vb.

Fiio x5iii almayı düşünüyorum fikrinizi almak istedim tavsiye verebilirseniz sevinirim.

4. denizdilli

denizdilli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Merhaba iyi günler,

Bende yakın zamanda İbasso DX80 cihazımı satıp yerine Fiio X5İİİ aldım,
    Ses olarak bana DX80 den daha iyi geldi, sahnesi daha geniş, alt frekanslar daha vurgulu ve nedense tizler daha detaylı geldi, sadece şarj yönünden DX80 çok iyiydi, X5iii android yüzünden biraz daha kısa gidecek gibi, henüz tam deneme yapamadım, aşırı bir takılma yapmıyor kullanırken ama telefon gibi hızlı bir cihaz değil bazen bir yere tıklayınca saniyelik beklemek gerekebiliyor, bt ile ve wifi ile eşleştirmede bir sıkıntı yaşamadım.
    Üstadlar daha iyi yorumlayabilirler.

5. Nautilus

Nautilus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Herkese merhaba.iphonumdan kaliteli bir bluetooth kulaklık ile müzik dinliyorum.Apple music ve Di Fm üyeliklerim var ve genel olarak progressive ve elektronik müzik dinliyorm.Ayrıca evimde denon ve technics gibi decklerden oluşan bir sistemim var Dışarda dinlediğim ses bana zayıf gelmeye başladı.Bir dap arayışına girdim.Sonra olmuşken dac özelliğide olsun ki evdeki sistemde de bilgisayar ya da ipadden upscale yaparak müzik dinleyebileyim istedim Sonuçta çok inceleme yaptıktan sonra fiio m9 ve fiio m11 e kadar eledim.Şimdi gelelim esas soruma.Ben bu cihazlardan birini alırsam iphone da spotify aple music ya da di fm dinlerken sesi bu cihaza aktarıp orada upscale edip oradan bluetooth kulaklığıma aktarabilerek wi fi müziğin tadına varabilir miyim.Elbette kablolu bağlantı en iyisidir ama dışarda spor yaparken bluetooth kulaklıkla müzik dinlemek büyük kolaylık.
    Eğer bu cihazlar dac ya da upscale işini sadece bilgisayardan kablolu kulaklığa yapacaksa pekte kıymeti yok.Çünkü ilk amaç iphoneda kullandığım müzik servislerini bu alacğım cihazla kaliteli sese dönüştürüp bluetooth kulaklığım ile dinlemek.Diğer zamanlarda ise evde desktop dac olarak kullanmak.
    Bir de m9 ile m11 arasındaki fiyat farkına değer mi?Kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.Kafamdaki bu beklentileri karşılayabilecek başka öneriler varsa onlarada açığım :) Şimdiden teşekkür ederim.İyi forumlar herkese.

6. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,434
    M11 pro hakkinda oldukca pozitif yorumlar var. Yaygınlaşmasını ve daha fazla feedback oluşmasını bekleyip , beklentilerinizi karşilarsa M11 PRO ile başlayın bence..

7. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    84
    merhaba,
    eğer telefonunuzda LDAC gibi codec özellikleri var ise telefonunuzdan alacağınız sesten daha farklı bir ses alacağınızı düşünmüyorum. tabi bu söylediğim bluetooth kulaklıklar için geçerli

8. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,434
    Bluetooth kulaklik ise sadece kullanim alanı, kulaklik üzerindeki dac/amp devreye gireceginden fazla para harcamaya gerek yok. LDAC , aptxhd gibi protokolleri destekleyen pil suresi yuksek streaming destegi de olan herhangibir dap hatta telefon isinizi gorur. Bluetooth dışına çıkacaksanız yatırım yapin..

9. Nautilus

Nautilus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Evet haklısınız.Fakat sorun şu ki,ben bu işe 2000 ile 2500 TL bütçe ayırmışken m11 i de dahil ederek 4000TL ye çıktım.Sizin dediğiniz model en az 1000TL fark edecek ki bu bütçeyi zorlayacak demek olur.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 21 Ekim 2019 ---
    Öncelikle şunu söyleyeyim kulaklığım iyi bir model sony wi-1000x modeli boyunluklu olan model.Telefonum ise iphone 6s ve aac dinleyebiliyoruz iphone larda.Bu yüzden sordum iphoneden gelen sesi bu cihaz upscale yapıp sony kulaklığıma kablosuz olarak aktarabilir mi diye?

10. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,434
    Genelde öyle olur Bir kaç gün üzerine yatarsanız, beyin normalleştiriyor fiyatları. Sonra devam edersiniz :)) Ben başladığım fiyatın 5-6 katıyla bitirdiğimi bilirim. Ama sonradan hiç pişman olmadım ..

Bu arada sadece bluetooth kullanilacaksa boşverin. Yukarıda yazdım :)

11. Nautilus

Nautilus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Evet onun dışında evdeki sistemime kablolu olarak bağlayıp dac olarakta kullanmak istiyorum.Yani benim bütçeyi zorlama sebebim zaten bu.Hem iphonedaki sesi iyileştirip dışarda bluetotth kulaklığımla dinleyeyim hem de evde dac olarak kullanayım.Ama işte soru şu hem benim bütün bu ihtiyaçlarımı karşılıyor mu hem de aradaki 1500 TL farka değer mi?Sonuçta bukadar para vereceksem beni her açıdan doyursun isterim.Ama farkedilebilir bir nüans yoksa m9 ya da muadili bir ürün alıp geçeceğim.

12. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    84
    sadece bluetooth kulaklık için alacaksanız çok gerekli değil. masaüstü ortalama bir USB dac alsanız daha uyguna gelecektir

13. Nautilus

Nautilus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Sizin mantığınıza göre hareket edersem,aslında almam lazım.Çünkü dediğim gibi sadece Bluetooth değil aynı zamanda evde Dac olarakta kullanılacak.Yani bir taşla iki kuş.Peki siz bluetooth olarak alacağım sesin mevcut iphonedaki sesten daha iyi olmayacağını mı ima ediyorsunuz?Mevcut sesi upscale edemez mi bluetooth bağlantısında?
    Aslında fiio q5s ide tercihlerim arasına katmıştım.Hatta dac olarak m11 den daha iyi olduğu yönünde yorumlarda vardı.Fakat onun bluetooth alımı olduğunu ama aktarım yapmadığını dolayısıyla upscale edilen sesi bluetooth kulaklığa aktaramayacağını öğrenince eledim.Dac olacak ama mobil dac olarak kulaklığıma uyum sağlayamayacaktı.İlk mesajımda yazdığım beklentilerime uygun öneriler varsa onlara açık olduğumu da tekrar belirtmek isterim.Malum bukadar para verecek olunca ve deneme imkanımız olmayınca ince eleyip sık dokuyoruz :)

14. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    84
    eğer sadece bluetooth ile dinleyecekseniz dap almaya gerek yok düşüncesindeyim. bluetooth bağlantıda kablo ve diğer bileşenlerden ziyade kablosuz veri aktarımının yeterliliği kadar ses alacaksınız. ben de kablosuz kulaklık (mdr 1000x) ve dap (sony nw z300) kullanıyorum fakat telefon ve dap arasında kablosuzda fark göremiyorum. eğer kablolu dinleyecekseniz, kesinlikle dap alın derim :)

15. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,252
    Upscale'den kastınız nedir?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Synchronicity bunu beğendi.
  16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    355
    hocam iPhone mevcut ise aslında dragonfly red ile ciddi ses kalitesi artımı elde edebilirsiniz. Ben 2 haftadır tecrübe ediyorum çok memnun kaldım.

17. Nautilus

Nautilus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Sanırım ben bu işi kablosuz çözemeyeceğim.O zaman bluetooth DAC ve headphone amplar neden var?Bunlar sesi bluetooth üzerinden alıp işleyip yükselterek yine bluetooth üzerinden monitore ya da bluetooth kulaklığa aktarmıyor mu?Kablo konusuna gelirsek.Kullandığım wi-1000x kulaklığım aynı zamanda kablo ile bağalnatıyı ve Hi-Res müziği destekliyor.Amacım iphoneden gelen sesi bir dap ile (ses kalitesini yükselterek) bluetooth üzerinden kulaklığıma aktarmaktı.Ama anladığım kadarı ile bu iş kablosuz olamayacak.En kötü ihtimal kulaklığımı kablolu kullana bilirim.Bu arada kombinasyonunuz oldukça iyi.Keyifli dinlemeler dilerim.Nasıl nw zx300 den memnun musunuz?Dac performansını deneyimleme imkanınız oldu mu?
    Upsampling olacaktı.Yanlış yazmışım.Upscale videolar için kullanılan bir işlem.Dikkatiniz için teşekkür ederim.Upsampling demek ise sesin dac ile işlenip daha üst bir çözünürlüğe çıkarılması olarak biliyorum.
    Öneriniz için teşekkür ederim.Fakat benim aradığım şey aynı zamanda desktop olarak sistemde kullanılacak bir dac ta olmalı.O yüzden böyle kombine özellikleri olan bir cihaz arayışına giridim.
    Bu arada Fiio M9 ve Fiio M11 kullanıcılarından da yorumlar almak isterim.En çok merak ettiğim aslında ikisi arasındaki fiyat farkına değip değmeyeceği.Bu konuda ne dersiniz?

Makale_Helvetia bunu beğendi.
  18. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,252
    Upsampling dediğimiz yapay bir işlem, üzerine çok fazla düşünmeyin bence. Ses kalitesini arttıracağı meçhul.

19. siyaha

siyaha
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    Forumda yeniyim, kurallarda göremedim ama bu şekilde link paylaşmak yanlışsa lütfen uyarın.
    fiio-m11-review
    Forumda yeni olduğum gibi hi-fi dünyasında da yeniyim. :)
    Cayin N3 ten Fiio M11 e geçtim. Benim için dev bir adım oldu tabi.
    Merak ettiğiniz konuda yardımcı olacaktır diye düşündüğüm için paylaştım.

#2379 siyaha, 21 Ekim 2019
    Son düzenleme: 21 Ekim 2019
  20. Nautilus

Nautilus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Ben de forumda yeniyim merak etmeyin :)Hi-Fi dünyasında eski ama mobil hi-fi da yeniyim.Bahsettiğiniz türde pek çok linki inceledim açıkçası.Fakat ben bu tür (taraflı olabilme ihtimali olan) incelemelerden ziyade bizim kanlı canlı kullanıcı forumdaşlarımızın tecrübelerinin benim beklentilerim ile örtüşüp örtüşmedğini merak ediyorum. Mesela siz bu cihazı ne ile kullanıyorsunuz.DAC performansını denediniz mi?Telefona bağlayıp ordan bluetooth ile ses kalitesini artırmayı deneyebildiniz mi?Ben bu tür bir cihazı aldığımda (evde dac olarak kulanmak haricinde) dışarda gezerken spor yaparken iphoneuma bağlayıp sesi bluetooth ile sony kulaklığıma aktarmak istiyorum.Böyle birşey denediniz mi mesela?Denediyseniz ses kalitesinde artış oldu mu?Bir de Cayine göre dev bir adım oldu derken nedir artıları yazabilir misiniz?Çok şey istedim sanırım:) Hazır bir m11 kullanıcısı bulmuşken yükleneyim dedim.
    Sizin tavsiye veya öneriniz var mıdır yazdıklarım ile ilgili?

siyaha bunu beğendi.