Phonak Audeo Perfect Fit Earphone 111 aka PFE Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

'Phonak' forumunda ulyses tarafından 30 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    630
    @djnui
    Doyurucu cevap için teşekkürler :)
    Sensorcom'un rahatlığı konusunda biraz şüpheliydim , Comply'nin de sesleri bozduğunu söylüyorlar zaten.
    Sayende Shure black foam'ları almaya karar verdim.Ancak bir yerde PFE'ye takabilmek için uçları biraz zorlamak gerektiğini okumuştum , ne derece doğrudur?
    Bir de Medium mu alsam Large mı :b

2. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    160
    Çok çok kolay girmiyo, ama 5dk filan da uğraşmıyosun, 5 sn ye bile sürmüyo çevire çevire takması, bi taktınmı hergün de takıp çıkarmadığın için hiç problem değil yani.
    Benim kulağımın delik çapı çok geniş, medium fazla baskı yapmıyo, rahatsız oluyorum düşecekmiş gibi oluyo özellikle sağ kulağım, enteresan :) Sanırım bu yüzden benim sahnem herkezden daha geniş avantajlıyım ^-^ Sana tavsiyem Large olurdu, zaten şekil alan bi köpük küçük olması sorun olabilir ama büyük olması problem olmuyo. Kişisel görüşümdür bunlar alırsın olmaz paranı benden isteme :knuppel2: şaka şaka 8)

3. wendigo

wendigo
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    @pea bende shure foamlardan fazladan var satın almayı düşünürsen yardımcı olabilirim

4. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    630
    Large boysa alabilirim.
    Dolar olmuş 1.85TL , 23$'lık kulaklık ucu almak biraz acı verici olacak zaten :b

5. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    630
    Bugün Fatih abi sağolsun Sensorcom uçlarını denedim.İzlenimlerim şu şekilde :
    Artıları :
    Pfe'nin orta boyu küçük , büyük boyu da büyük geliyordu.Sensorcom tam oldu gibi.
    Pfe'nin büyük uçları bir süre sonra kayarak kulağımdan çıkıyordu , izolasyon kalmıyordu.Sensorcom'da kayma gibi bir durum yok , nereye taktıysanız hiç oynamıyor.
    Baslarda biraz güçlenme var gibi.
    İzolasyon çok daha iyi.

Eksileri:
    Sahne biraz daraldı gibi.
    Tizler biraz geri plana gitti.Hatta sol kulağımda Sensorcom , sağ kulağımda büyük boy Pfe ucu var.Soldan bas , sağdan tiz ağırlıklı duyuyorum resmen.
    Takması çok zor.Çok yumuşak yapmışlar , düz duramadığı için kulağa girmiyor.Girse bile "yakalar"(flange) katlanıp kulağa batabiliyor.

Shure uçlardan sipariş edeceğim :-\

6. The MasteR

The MasteR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
  7. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    3 çift başlık,temizleme çubuğu,taşıma çantası

8. MeaCulpa_27

MeaCulpa_27
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar ilk önce herkese cümleten iyi akşamlar. Sitenize yeni üye oldum ve yıllardır müzik dinleyen ama bir türlü iyi bir sisteme sahip olmayan biriydim. Kısmetim b.gün döndü ve siteden bir arkadaştan bu kulaklığı aldım. Genellikle Metal, Rock türevleri dinlerim. En çok Progressive Rock ve Metal. Müzikte en çok da nedense vocal ve bateri sesine dikkat eden ama müzikte tüm enstrümanları duymak için yanıp tutuşan biriyim. Size sormak ve danışmak istediğim bazı şeyler vardı. Ben bu kulaklığı Sansa Clıp+ ile kullanacağım ve genellikle flac veya 320 bit şarkılar dinleyeceğim. Şimdi sorularıma geçeyim;

Sizce bu MP3 Player bu kulaklığı besleyebilir kalitesini yansıtabilir mi? Bir de kulaklık anfisi diye bir şey varmış (daha çok öğrenecek şeyim var) bunlardan sizin önereceğiniz kulaklık anfisi alsam çok tuzlu olmayan daha kaliteli ses alabilir miyim? Bir de tabi ki bu anfi çok rahat taşınabilir bir şey olması lazım ki günlük yolda geçen 3 saatim daha keyifli geçsin.

Bu kulaklığı bilgisayarımda bulunan onboard ses kartına bağlasam nasıl bir performans düşüşü yaşarım. Ben evde de bilgisayar başında (eğer ki kulaklık rahatsızlık vermiyor ve rahatsa) kulaklığı kullanmak istiyorum. Aslında MP3 player ile de kullanabilirim ama belleği ufak olduğundan sıkıntı yaratıyor.

Bu arada kulaklık ile ilgili pek bir bilgim yok ama olur da hukuki bir yardım gerekirse seve seve yardımcı olurum bir avukat olarak. Herkese tekrardan iyi akşamlar...

9. devoker

devoker
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    20
    kulaklığı dinleme fırsatı bulamadım ama yorumlara göre metal için gayet uygun diyorlar(ben daha baslı kulaklıklar tercih ediyorum da) ses karakteri oldukça aydınlık ve temiz diyorlar.kulaklık amfisi ise cihazının preout desteği varsa oldukça iyi olur sahne,çözünürlük ve basslarda etkisi farkedilir derecede artıyor. bir preout kablosu ve fiio e6 işini görür gibi(e6 50-60 tl arası).

10. MeaCulpa_27

MeaCulpa_27
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Preout kablosu ne oluyor ve desteğinin olup olmadığı nasıl öğrenebilirim tam olarak. Bu arada bilgim pek yoktur yavaş yavaş öğreniyorum anlayacağınız. Ve bu ekipmanları nereden bulabilirim ve rahatca yolda felan taşıyabilir miyim?

11. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    Amfi daha iyi olmakla beraber.Ben sansa fuze nin normal çıkışından çok memnundum.
    Bu sistem e3 almaktan çok daha mantıklı bir iş olur.Ben clip+ yı pek sevmedim özellikle dengeli-tiz ağırlıklı kulaklıklarda sivrilme yapıyordu.
    Benim önerim fuze ve pfe yönünde olur fuzenin gayet iyi bir çıkışı var.PFE hala duruyor tavsiye ettiğim bir kulaklık ama yanlışım varsa düzeltsinler, re0 dı galiba pfe'ye tercih edilinebilinir.Tabi PFE sağlamlığını ve tr garantisni vermiyor.

Collapse Signature Expand Signature
  12. MeaCulpa_27

MeaCulpa_27
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    İşin doğrusu daha MP3 caları almadım. Yani kesin karar vermemden ötürü var demiştim ve hatta yarın akşam sipariş verecektim. O zaman Fuze model almam daha mı mantıklı olur. Bilhassa bahsettiğim türlerde dinleyeceğim. Bu arada kulaklığı da yeni aldım inşallah pazartesi elimde olacak. Epey de yurtdışı dahil inceleme yorum okudum Metal ve Rock müzik için fiyatına göre çok çok iyi deniliyordu.

13. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    Benim kendi görüşüm o şekilde fuze amfiye ihtiyaç bırakmıyor.

Collapse Signature Expand Signature
  14. MeaCulpa_27

MeaCulpa_27
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Baktım şöyle ilanlara ama satan da yok kredi kartı ile alabileceğim. Sansa Clip+'nın da epey satanı var. Bakalım yarın akşam genişce bakarım ama önerini dikkate alacağım... :)

15. MeaCulpa_27

MeaCulpa_27
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Phonak kulaklığım nihayet geldi. Şu anda onboard ses kartım ile (Hatta ses kartı bile olmayabilir kasanın üzerinde ses kartından bağımsız kulaklık girişi var oradan bağladım) bilgisayardan dinlemekteyim. MP3 çalarıma ne yazık ki P.tesi kavuşabileceğim. Doğrusu evde ki 100 TL'lik ses sistemim ile pek bir farkı olmadı. Hayal kırıklığıma uğramadım desem yeri olur. Toplam 4 şarkı dinledim. Bilhassa Iron Maiden'da öyle aman aman bir performans alamadım. Bütün enstrümanları hala ayrı ayrı duyamıyorum. David Bowie'de de pek bir değişiklik yoktu. Sadece Lorena McKennitt'da çok iyi bir performans aldım vocal ağırlıklı bir şarkıda. Umarım ses kartı ile ilgili bir durumdur. Ya da "Şeytan Ayrıtıda Gizlidir" diyelim. Gerçi ben asla ve asla müzik dinlerken inanılmaz konsantre olanbilen biri değilim. Bakalım artık :)

Dinlediğim Şarkılar

Iron Maiden- No More Lies, Dance Of Death, The Pilgrim
    David Bowie- Space Oddity, Unwashed and Somewhat Slightly Dazed
    Lorena McKennitt- The Mystic's Dream

16. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Kötü bi kaynaktan dinlediğiniz için böyle olmuş, pfe dediğiniz kadar kötü bi kulaklık değil. Hatta kötü değil. Mp3 player olarakda ins güçlü bişey almışsınızdır, pfe biraz aç gözlüdür :)

Kulaklığınız hayırlı olsun, güle güle kullanın...

Ha bide şarkılarınızın kayıt kalitesini bilmiyorum, eğer mp3 se flac indirip deneyin

17. MeaCulpa_27

MeaCulpa_27
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Dinlediğim şarkıların hepsi Flac formatında. MP3 olarak Sansa Clip+ aldım. Fiyatına göre gayet uygun geldi. Bu arada kulaklık asla ve asla kötü değil. Yanlış anlaşıldım galiba. Sadece hala sesleri tam ayırt edemiyorum. Bilhassa Metal formatında olan müzikler de biraz yüksek seste gitar kulaklarımı tırmalayıp diğer enstrümanların önüne geçiyor. Yoksa vocal tadında müziklerde kötü onboard olan ses kartım olmasına rağmen çok iyiydi.

18. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    O zaman sorun ya ses kartında yada kulaklığı kulağınıza oturtamadınız. Silikonları biraz uzundur pfe nin, iyice itin kulağınıza. Yarın clip inizde geliyomuş zaten, ikisinin uyumu hakkında yine yorum yazarsınız buraya

19. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    PFE'nin orta boy silikonları veya yanında gelen köpüklerle de deneyin. Nozzle'ı kısa olduğundan kulağınıza tam oturmamış olabilir. Eğer böyle bir durum varsa bass'ları da hissedemezsiniz. Doğru ucu taktığınızdan ve kulaklığı doğru taktınızdan emin olun.

20. MeaCulpa_27

MeaCulpa_27
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben forumdan 2. el aldım. Yanında silikon uçlardan bolca var ama kulağıma da oturdu aslında bu uçları da... MP3 calar yarın gelemez ise ne yazık ki p.tesi'ye kalacak. İl dışında olacağım cünkü işler için... Doğrusu silikon uçlarda cıkmıyor. Elimde kalacak diye korkuyorum :embarrassed

Bu arada belirtmeyi unuttum sağ kulağım sorunlu. Daha az duyuyor ve cınlıyor bu aralar. Hatta bunun için doktora da gideceğim ilk fırsatta :uzgun