Q701 için üst seviye amp/DAC tavsiyesi

'Kulaklık Genel' forumunda startimeahmet tarafından 23 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Arkadaşlar Akg Q701 kulakligimin tam performansini almami saglayacak amp/DAC tavsiyeleriniz bekliyorum. Bütceyi tavsiye edilen urunlere gore sonradan dusunecegim.
    DAP olarak da tavsiye verilebilir.

2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,252
    Sanırım bassı güçlendirecek bir amfi güzel olacaktır. Bildiğim kadarıyla Q701 bass'sız çalıyor biraz.

Matrix M-Stage olabilir. Fiio ürünleri olabilir.

Collapse Signature Expand Signature
  3. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Acikcasi ben kulakligin bass performansindan memnunum. Dediginiz gibi her yerde bass eksikligiyle alakali sikayetler okuyorum.
    M-stage ve fiio harici daha ust performans saglayacak baska oneriler ne olabilir?

4. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,252
    Daha üst seviye ekipman kullanmış arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır. Belki lambalı bir amfi düşünülebilir.

5. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Beyler yok mu başka tavsiye verecek?
    Yoksa bu kulaklık için amp/DAC a o kadar para vereceğine kulaklığı mı değiştir dersiniz?
    Zaten kulaklığı upgradelesem bile her türlü amp/DAC lazım biliyosunuz.

6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,619
  7. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Tavsiyeleriniz icin tesekkurler. Head-fi de de var sanirim bu forumda olan gibi 2. el bolumu degil mi?

8. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Öncelikle almamanız gerekeni söyleyeyim, otl amfi almayın . Heed canamp iyi bir seçim olacaktır q701 için.
    Ayrıca şu an mobildeyim bakamadım ama bu konunun aynısından vardı sanki forumda.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Açıkçası otl amfi nedir bilmiyorum ama alırken bu dediğinize de dikkat ederim, uyardığınız için teşekkürler.
    Evet konu daha önceden açılmış onun farkında olmadan açtım konuyu, kusuruma bakmayın.

10. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Arkadaşlar yaklaşık 1 saattir benim kulaklıkla ilgili forumda önceden yazılmış şeyleri okuyorum. Anladığım kadarıyla kulaklığı sürmek aşırı zor ve gerçekten kaliteli ekipman altyapısı istiyor. Bu sebeple hafif bir bıkkınlık geçiriyorum şu an :-\Aramızda kulaklığı kullanan baya bir arkadaş var ve düşünüyorum ki bu arkadaşlardan bazıları kulaklığın asıl performansını açığa çıkartan ekipmanlarla bu kulaklığı denemişlerdir.
    Fazla uzattım lafı bana nokta atışı yapabilecek birileri lazım beyler :) Şu amfiyi al , şu DAC ı al diyebilecek birileri. Tabiki biliyorum işin içine kişisel zevkler giriyor; millet sana şunu ol onu al nasıl desin diyenler de çıkabilir. Ama genel manada bu iyi gider denebilecek ekipman tavsiyesi istiyorum yani.
    Neyse bu konuda ciddi yardıma ihtiyacım var, edenlerin de yardımı için çok müteşekkir olacağım. Ve de bu konu ihtiyacı olan diğer arkadaşlar içinde rehber olmuş olur böylece :eek:k
    Edit: Heed Canamp harici amfi tavsiyeleri daha makbule geçecektir.(Kötü olduğundan değil, alternatif seçenek oluşturmak adına)

#10 startimeahmet, 23 Ağustos 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Ağustos 2014
  11. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,314
    Merhaba

Dinlediğiniz müzik türünü, ses karakterindeki beklentinizi(karanlık mı istersiniz, basslı mı olsun yada böyle iyi sahneli ve metalik çalsın vb), bütçenizi de eklerseniz sanırım daha rahat yardımcı olunabilir.

12. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    613
    Q701 den vazgeçmeyin bence. gayet iyi bir kulaklık.

2 kişi bunu beğendi.
  13. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Genel olarak hard rock ve metal dinliyorum az da olsa klasik ve pop muzik. Ses karakteri konusunda ise de şu an kulakligin gercek verebilecegi sahne ve enstruman ayrimini vermedigini dusuyorum. Bu sebeple oncelik o yonden. Ayrica da bass konusunda biraz daha bassli olmasini da istiyorum. Flat bir frekans cevabi benim icin en iyisi.
    Hocam sizinle ayni yonde dusunuyorum :)

14. lantisim

lantisim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Q701 Rock ve Metal için ideal bir kulaklık değil bence ,o türler için Grado daha çok tavsiye ediliyor.Benim de elimde Q701 var, amfi için M-stage dac için de M2tech hiface f/p olarak yüksek ürünler araştırdığım kadarıyla.

15. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Su anlik kulaklik degistirmeyi dusunmedigim icin rock ve metal muzik icin ideal olmasa bile kullanmaya devam edicegim kulakligi maalesef.
    Evet yogunluklu olarak m-stage tavsiye ediliyor zaten, dac olarak da daha ust seviye bir sey dusunuyorum.
    Siz ne kullaniyorsunuz peki amp/dac olarak?

16. lantisim

lantisim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Tavsiye ettiklerimi kullanıyorum :)

17. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Memnum musunuz performansindan, stok duruma gore neler degisti amp ve dacla? Zahmet olmazsa kisaca bahseder misiniz :)

18. lantisim

lantisim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Açık konuşacağım :D hi-fi ses dünyasında yeniyim ve çok bilgili değilim ama internette epey bir araştırma yaptım, biraz da tecrübeliyim.Şimdiye kadar Sennheiser hd 201,558,598 Vsonic gr06 kullandım en son olarakta Akg Q701 kullanıyorum.Burdaki büyüklerimiz kızmasınlar ama aldığın ses kalitesini belirleyen etkenlerin katkısı bence yüzdelik olarak %80 kulaklık, %20 diğerleri (amfi,dac,kablo vs.).Benim kullandığım M-stage e gelirsek (ki çok tavsiye edilir özellikle Q701 ile) sesi bozmadan yükseltiyor yani gerekli bir ekipman.Tavsiye ederim.Dac içinse M2tech Hiface işini rahat görür. :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Ağustos 2014, İlk mesaj zamanı 24 Ağustos 2014 ---
    Şu yazıyı da ekliyim, http://www.tomshardware.com/reviews/high-end-pc-audio,3733.html , ve kaçiyim :D

19. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Bu kisima maalesef katilmiyorum.

20. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Ben, sesi bozmadan yukseltmenin yaninda sesi renklendirecek de bir amfi ariyorum. Kaliteyi ust seviyelere tasiyacak
    Ayrica link icin tesekkurler, gercekten faydali bilgiler var