Q701 için üst seviye amp/DAC tavsiyesi

'Kulaklık Genel' forumunda startimeahmet tarafından 23 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,695
    Bütçeniz ortalama olarak ne kadar? Hangi şehirde oturuyorsunuz? Ankara'da oturuyorsanız elimdeki ürünleri dinletebilirim.

2. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Baran bey cok tesekkurler kibar teklifiniz icin lakin su an balikesirdeyim. Okullar acildiginda da universite icin antalyaya gidecegim.
    Butce konusunda da biraz para biriktirip 1500 tl sinirina kadar zorlamayi dusunuyorum.

3. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,695
    Oncelikle uyelerimizin genelde yaptigi hatayi sizde yapmissiniz. Butcenizin nerelere cikabileceginizi soylemediginiz zaman öneriler gelmiyor/geldigi zaman size uymayabiliyor. Ben violectric combosu önerecektim fakat bütcenizin bir hayli uzerinde kalacaklar.

Kulaklik kullandigim bir kulaklik degil. O yüzden neyle iyi gider bilmiyorum. Hd600 filan kullaniyor olsaniz öneri sunardim:) audio gd, yulong belki burson urunlerine bir goz atabilirsiniz.

4. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Önerdiğiniz markalardan Bursonun Soloist SL modeli bayağı ilgimi çekti. Forumda arattım ama kullanan pek yok sanırım, varsa da yorumlarını bekliyorum.
    Gelen önerileri söyle bir toparlarsam;
    Amfiler;
    Heed canamp
    Matrix M-Stage
    woo audio wa6
    DAC;
    M2tech hiface

Bu arada bütçe konusunda da söyle belirtiyim, su an para biriktirme aşamasında olduğum için bütçem zamanla artacak. 1500 olarak belirttim ama bu rakam daha da yukarılara çıkabilir.
    Bir de Heed Canamp almayı düşünürsem bulmam bayağı zor olacak sanırım. O konuda da onerisi olan var mı?

5. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Hocalarım, abilerim, değerli büyüklerim :) Hala yardım beklemekteyim.

6. lantisim

lantisim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Üstad sen o bütçeyle yeni bir kulaklık al, Hifiman 400i mesela.Ekipmana vereceğin o para ile alacağın performans seni tatmin etmez bence.

7. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Ben amfi ile kulaklığın performansının nerelere gelebileceğine kendim tanık olmak istiyorum. O yüzden boyle bir karar verdim. Hazmede hazmede ilerlemeyi düşünüyorum bu yolda. Direk daha üst bir kulaklık + ekipman kullanırsam, aralarda ne olduğunu görmezsem oluşan farkları tam anlamış olmayacağımı düşünüyorum.
    Burson Soloist SL aklımın bir köşesinde şu an.

8. lantisim

lantisim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Aslında bazı üyeler ellerindeki amfi,dac vs denemek için gönderebiliyorlar ama birazda güven işi tabi...

9. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Dediğiniz yapılacak en mantıklı şey zaten ama ben de newbielerden olduğum için bu forumda, bilmiyorum güvenip gönderen olur mu.

10. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,695
    Kulakliğin karakterinden memnunsaniz he400i'yi dinlemedigim icin cok yorum yapamam fakat onun fiyatindaki birçok kulaklik upgrade olmayacaktir.
    Yurtdisi forumlarini arastiriyor musunuz?
    Violectric v100'de onerebilirim. Guc acisindan sıkıntı cikartmayacaktir.

11. startimeahmet

startimeahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Kulakligin karakterimden memnunum hocam. Dediginiz gibi daha iyi ses verebilicek bir kulaklik + ekipman icin ciddi para bayilmam gerekecek. Su anlik saglam bir amfiyle sonucun ne oldugunu gormek istiyorum, begenmezsem kulaklik upgradeyleme gitmem gerekecek zaten.
    Bu arada evet yabanci forumlardan da bayagi arastiriyorum.