sarı forum amazon konusu..

'Konu Dışı' forumunda complete tarafından 22 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,012
    2 gündür bahsettiğim malum forum yıkılıyor arkadaşlar,amazon konusunu açan şahıs bu işi amatörce yaptığını ve sadece bir dua istediğini başka bir maddi menfaati olmadığını defalarca belirtmesine rağmen,yayınladığı amazon alışveriş listesi ile kendini ifşa etti,sonrasında amazon linklerine gizli dh uzantısı koyulduğu ve alışverişlerden komisyon alındığı forum tarafından da kabul edildi,ülkemizde neye baksak bir alevere-dalevere dönüyor beni şaşırtmayan bir konudur,bu forumdan da linkleri kullanan arkadaşlar olmuştur,bilgimiz olmadan alınan komisyonlar,amazon'un ürünleri teker teker kapatması özellikle çok satılan ürünleri,gümrük sınırlaması bu konu ile kesinlikle alakalı herşeyi etkilemiştir,şimdilik üyeler konuya oldukça saldırıyorlar,gelişmeleri izleyeceğiz..

6 kişi bunu beğendi.
  2. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    964
    İşin içinde DH'de var hocam.. Galiba belirli bi anlaşma yapmışlar gizlice. Çünkü hemen apar topar forum kuralları değişti.

5 kişi bunu beğendi.
  3. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,012
    zaten mühendis arkadaş ben sadece denileni yaptım diyerek ilk savunmasını yaptı,iş tabiki yönetimde yönetim kabul ediyor,bunu amazon türkiye'ye gelecek istatistik olsun diye dh linklerini ekliyoruz diyor,koskoca amazon türkiye'ye ne satıyor dh üzerinden kontrol edecek gibi çok saçma bir cevap verdi,baştan aşağı yalan silsileleri geliyor yönetimden..

2 kişi bunu beğendi.
  4. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    dh bitmişti, şu konu patlak verdiğinden beri iyice bitti. son dönemlerde ergen eğlendiren bir foruma dönmüştü maalesef, şimdi de üye üzerinden para kaldıran forum olarak kalacak gözümde.

5 kişi bunu beğendi.
  5. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    547
    Yazık kocaman her konuda bilgi birikebilecek konu olabilecekken yalanı tercih ettiler. İşi çözmüşler din, dua, hayır teması altına gizlice para kazan. İnsan gibi çıkıp ev yüzde alıyorm konu başlığıyla o kadar uğraşıyırum dese insanlar yine alırdı. Açgözlülük zor iş.

2 kişi bunu beğendi.
  6. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    bu turuncu forum yöneticileri kadar çakal, bakkal zihniyetli adamlar zor bulunur.

foruma atılan her amazon linkini otomatik olarak dhye referans veren bir script yazmış adamlar. murat falan maşa, en tepedeki adamlar sorumlu bu işten.

4 kişi bunu beğendi.
  7. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Zaten uzun zamandır bilgi paylaşımı olayı tarih olmuştu orada. Komple kapansa üzülmem.

4 kişi bunu beğendi.
  8. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,012
    6 kişi bunu beğendi.
  9. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Bayadır kullanmadığım bir site DH.Fazla karmaşık.Nitelik iyice niceliğe kaymış durumda.

4 kişi bunu beğendi.
  10. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Fena fikir degilmis, biz de ekleyelim :)

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  11. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Sponsor linklerine ekle mesela. :evl

4 kişi bunu beğendi.
  12. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    bu scriptten dh nasıl kar sağlıyor peki? Tıklama arttırıp reklam gelirini mi arttırıyor?

simdi baktım da şu murat denen adamın paylaşımına, direk demiş ki dh ile amazon arasında bir anlaşma yapıldı bunun üzerinden gelir elde ediyoruz. Amazonun böyle bir işe gireceğini ben pek zannetmiyorum ki yazışmada da yalanlamışlar. Acayip...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 23 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 23 Temmuz 2017 ---
    bu konu dh'nin başını çok ağrıtacak gibi gözüküyor. Üye kaybı da yaşarlar maddi kayıp da yaşarlar. Kaçırdıkları üyelerin de bir kısmı elbette buraya gelir. Klasik dh kafasındaki üyelerin gelişine hazırlıklı olun derim :D Ben onlara günübirlikçi diyorum. Gelir özel mesajla sağı solu darlar almak istediği ürünle ilgili tavsiye kasar sonra karar verince gider :)

#12 cgtyguner, 23 Temmuz 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Temmuz 2017
    7 kişi bunu beğendi.
  13. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    547
    Bence bir kaç ay kulaklık hediye ettiğimiz, kulaklık turlarının olduğu başlıkları yazıları gizleyelim . Nolur nolmaz :D

5 kişi bunu beğendi.
  14. Vaguv

Vaguv
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    DH üzerinde son 1 yıldır artan hesap çalınma olayı var bir de. Nasıl oluyorsa eski ve köklü kullanıcıların hesapları çalınıp o hesaplar üzerinden dolandırıcılar 2. el ilanlarıyla insanları dolandırıyor. Siz de dikkat edin bu durumlara. Eski, referanslı üye deyip aldanmayın.