Sedef SE II - SE IV Karşılaştırma Ve Biraz'da Aras

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda pyken123 tarafından 2 Kasım 2020 tarihinde açılan konu

1. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    158
    Selamlar.
    Öncelikle konuya direkt giriş yapmadan önce Sedef Audio dan bildiğim kadarıyla bahsedeyim. Kırıkkale'de Ahmet Çekirdek tarafından imal ediliyor, gördüğüm kadarıyla f/p oranları yüksek ürünleri var lambalı amfiler, pedallar, manyetikler vs.
    Ben güzel bir inceleme olacağını düşünüyorum çünkü anlık olarak baktığımda, bir model kasalı ve lambalı amfiler arasındaki en uygunu, diğeri ise kasalı ve lambalı olanlar arasında en yüksek fiyatlı olan bir model. Dinlemeleri, Pc(tidal,flac,dsd)>ifi audio nano dac>ifi audio itube(bazen kullandım)>sedef audio lambalı amfi>akg k712 pro ile yaptım, arada altın uçlu, bakır rca kablolar var.

Sırasıyla: Sedef Se IV
    Sedef Aras Pleksi(Turuncu yazılara tıklarsanız Aras modelinin kasalısını görebilirsiniz.)
    Sedef Se II
    Sedef La Figaro klonu

Genel malzeme kalitesi hakkında:
    2 amfide alüminyum kasadan oluşuyor fakat SE II olan modelde ön ve arka tarafları plastik idi ve rca kablosu takarken arka plastik parça biraz esniyordu ama o esnemenin hiç bir şeye zararı yok, zaten rca çıkışları devreye kablo ile bağlanmış ve kablonun esnemeye mesafesi var. SE IV olan modelde ön ve arka taraflar tam emin olamadım ama pürüzlü alüminyum olması lazım, bu model kaya gibi bir kasaya sahip, silikon 4 tane ayağı var masada çok oturaklı duruyor, oynamıyor ki diğer model SE II de aynı şekilde.
    Kısacası 2 model arasında genel malzeme kalitesi ve sağlamlık olarak biraz fark var.

Genel kullanım:
    SE II olan model dış seslerden(wifi-mouse-adaptörler-farklı farklı sinyaller) hiç etkilenmiyor bunun sebebi ise lambaların iletken bir boya ile boyanmış olması. Dip ses eğer çok düşük dirençli (empedans) iem veya kafa üstü kulaklık ile dinliyorsanız, lamba ve dip ses duyabilirsiniz. Mesela 30 ohm philips x2 de dip ses veya lamba sesi yok. Amfi çalışır haldeyken Kulaklık tak, çıkar yaparsanız, lambalar ötme yapabilir. SE II modelini biraz dikkatli kullanmak gerek, lambalar ne kadar dış parazitlerden etkilenmese de, dip ses olmasa da siz masaya yanlışlıkla sert çarptığınızda, Kulaklığın kablosuyla biraz oynadığınızda lambalar ötme yapabilir. Bilmeyenler için bu modelin lambası, aynı kulak çınlaması gibi ses çıkarıyor. Bu sesler bazen 2-3 saniye bazen 20 saniye sürebiliyor.
    Sonuçta dans ederek müzik dinlediğimizi sanmıyorum, durduk yere ötmesi olası değil.

SE IV da ise durumlar biraz farklı. Bu modelde Lambalar ve alüminyum kasa çok az ısınıyor, ayrıca yine bu modelde lamba ötmesinden ziyade lamba sesleri duyabilirsiniz, yani bu modelde lamba sesi farklı.
    İlk amfiyi açtığınızda, lambaya ilk güç gittiğinde lambadaki tellerin sesini duyabiliyorsunuz, bu kalıcı bir ses değil 2-3 saniye gelip gidiyor sonra hiç duymuyorsunuz. Bu modelde kasaya, pot metreye dokunduğunuzda gelen lamba sesleri hiç rahatsız edici değil, kısık ve kısa sürüyor, hemen geçiyor lamba sesi. Yine aynı şekilde çok düşük dirençli(empedanslı) kulaklık kullanmıyorsanız, lambaların seslerini veya dip sesi duymanız zor. Not: Evin elektrik ve topraklama tesisatı bu durumları etkiler.

Bu modelde lambaların bazı sinyallere karşı bir zaafı var, yukarıda da bahsettiğim üzere bu lambalar Adaptörler, wifi sinyalleri, başka lambalar, mouse vs. vs. etkilenebiliyor. Benim odamda 6 lı hepsi dolu uzatma kablosu var, üstünde 3 tane adaptör var, sadece bilgisayarın adaptörü ufak bir parazit yapıyor ama yüksek empedanslı bir kulaklık kullandığımı da belirtmek isterim. Tabi tekrardan belirteyim, bu durumların evin elektrik tesisatının ve topraklamasıyla da çok alakası var.

Güç:
    Özet:2 Amfide gayet güçlü ve 2 amfide bir çok kulaklık türünü rahatlıkla sürecektir, belki çok düşük dirençli kulaklıklar için fazla olabilirler(iem kulaklıkları örnek verebilirim.)

EKLEME : SE IV kulaklıklarda 30-50 ohm(empedans) kulaklıklar da dip ses duyma ihtimaliniz var. Eğer riske atmak istemiyorsanız, SE II veya SE aras modelini tercih edebilirsiniz.

Güç konusu SE II modelinde biraz aldatıcı aslında, Neden mi? Genel ses konusunda buna değineceğim ama şimdilik şunu söyleyebilirim, bu amfi sahneyi çok yakınınıza kuruyor, Yani bu ne demek? Seslerin size bu kadar yakın olması size güçlü çalıyormuş gibi hissetirebilir.
    Ben bu denemeleri akg k712 pro ile yaptım, sürmesi zor olan bir kulaklık.
    SE II modeli bu kulaklığı tahminimce minimum %80-85 arası sürüyordur bu kulaklık için gayet yeterli bir güç, seste sustain(sesin uzaması) duymanız çok zor, anca 2-3 şarkıyı-parçayı aynı anda açıp dinlemeniz lazım ki, öyle müzik dinlenmez zaten.
    SE IV olan model ise bu kulaklığı tam performans rahatlıkla çalıştırabiliyor.

Genel Ses İmzası, Karakteri Ve Karşılaştırmam:

Şimdi öncelikle şunu belirtmek isterim, ben bu konuda uzman bir insan değilim, kendimce duyduğum, hissetiğim seslerden bahsedeceğim. Belki siz dinlediğinizde farklı duyabilirsiniz karşılaşabilirsiniz, sonuçta her kulak bir değil.

SE II modelini açıp ilk müzik dinlemeye başladığınızda seslerin güçlendiği ve size çok yakın olduğunu fark edeceksiniz. Sahne çok mu dar? Enstrümanlar üst üste mi biniyor? Hayır ama sahneyi çok yakınınıza kuruyor.
    Bill Evans- My foolish heart parçasında başlarda sol tarafınızdan gelen fırça sesleri size çok yakın, Frank sinatra - Fly me to the moon şarkısıda aynı şekilde. Kimilerine kulaklığın sürücüsü mü büyüdü acaba dedirtebilir.

Amfi ilk açıldığında sesler genel olarak biraz cılız, ama 30 dakika veya 1-2 saat sonra(durduğu yere ve ortamın sıcaklığına göre değişir) yani lambalar iyice ısındıktan sonra, asıl o zaman sesler kendine geliyor. Çok sıcak ve biraz üstü kapalı(örtülü) bir sunumu var, bundan sonra başka amfiye geçince bu sıcaklığı arayabilirsiniz(mesela SE IV modelinde arayabilirsiniz:)) Amfi ısındıktan sonra sesler çok gerçekçi ve doğal. Genel olarak ses karakterine, hemen hemen Flat (nört-olması gerektiği gibi) denebilir.

Amfiyi ilk yereceğim noktası derinlik konusu. Evet derinlik konusunda biraz zayıf, enstrümanlar etrafınıza bir çizgi üstünde diziliyor ve o çizginin çok da dışına çıkmıyorlar. Seslerinde yakın olması itibariyle, yüksek tiz ile birden gelen sesler kulağınızı zamanla yorabilir, size gözlerinizi kıstırabilir. Bu durum arada kullanılan kablo ve kulaklık ile çok alakalı tabii, bunu da belirtmeden geçemem. Flat ve açık çalan bir kulaklığa yakışacağını sanmıyorum(öznel).

SE II modelin Detay, ayrıntı ve hız konusunda SE IV den daha iyi olduğunu şimdilik belirtmeliyim.. Genel olarak çok mu iyi? Daha iyisi elbet var, ama bu fiyata var mıdır? İmkansız galiba.

SE II orta(düşük orta dahil değil!) ve üst seslerde ufak da olsa daha detaylı ve genel olarak biraz daha hızlı. Sesin hemen yükselip sonra Tekrar dibe inip birden kesilmesi gerektiği yerlerde SE II güzel susuyor(noktayı hızlı koyuyor.). SE IV de bu dikkatimi çekti SE II modelinden sonra. SE IV modelinde hız konusunu biraz daha iyi duymanız için sesi biraz açmanız gerekiyor ne kadar mı? %60-75 i var. Peki SE IV modeli seste sustain yapıyor mu? Hayır, hatta hiç yapmıyor çünkü seste güç çok belirgin ama SE II kadar hızlı ayrıntılı değil.

SE II modeli çok ısınırsa doğal olarak seste ufak bir distorsiyon yapabilir, o yüzden kullanırken üstüne kitap vs. koymamak lazım, veya bir araya koymamak lazım, ayrıca çok ısınırsa zarar da görebilir, tabii böyle şeyleri Ahmet ağabey den duymanız daha doğru. :)

SE IV'ün ses karakteri SE II ye göre çok farklı:

Öncelikle SE IV e flat demek istemiyorum, çünkü bence değil. Peki iyimi yoksa kötü bir şey mi bu? Hayır kötü değil.

İlk dinlediğimde tüm seslerde olmak üzere frekansların bir tık geriye çekildiğini duydum. Pes(bass) seslerin normale göre biraz(bir tık değil) uzaklaştığını ama güçlendiğini fark ettim, diğer modele göre artık pes sesler daha uzaktan, daha derinden ama daha güçlü ve bir tık daha detaylı geliyordu,artık pes sesler dolu doluydu. tabii bunun amfinin gücü ile alakası olduğunu düşünüyorum. Sesi biraz yükselttiğinizde alt ve alt mid sesler bir tık yakınlaşıyor. Çok üst, üst ve orta üst sesler törpülenmiş, böyle bir kulaklık için çok güzel bir durum, çünkü üst sesler kulağı bazen yorabiliyor, sizi uzun dinlemlerden uzaklaştırabiliyor.

Bu amfiye geçtikten sonra dedim ki bir şeyler eksik ama ne? Sesler yinede çok uzak değil, tabi ki de SE II ye göre daha iyi bir sahnesi var ama yeterli mi? Evet yeterli, ama daha iyisi için araya İfi markasının pre amfisini bağladım, peki neler değişti: Sahne genişledi, ses ısındı ve detay, ayrıntı, hız konusunda ise rahatlıkla fark edilebilir bir artış yaşandı.

SE IV modeli SE II ye göre genel olarak daha kadife sesli, daha müzik dinlenesi çalıyor, işin ayrıntısında detayında değil, sizi ayrıntıya boğmadan, yormadan, sakin sakin müzik dinleyin istiyor. SE II ise Daha sıcak ,canlı, ayrıntılı çalıyor.
    Fiyatına göre SE II yi beğendim, SE IV ise fiyatına göre iyi. Tizleri törpülemek istediğiniz bir kulaklığınız varsa SE IV tavsiye ederim.

Son olarak.
    Ben bu amfileri Satın aldım, gördüm, denedim, beğendim ve buraya yazıyorum. Yani yazmam vs. için gönderilmedi ki, zaten forumda bunları benden çok daha iyi ve detaylı inceleyecek insanlar var, ben yinede almayı düşünen kişilere fikir olsun diye yazıyorum.

Ahmet ağabeye selamlar olsun, bana pleksi modeli tavsiye etmişti, buradaki kargocular haşin, kırılabilir demiştim, kendisi bana bir esnaf olarak: Olsun garantisi var demişti :) Genel ekonomik yani maddiyat olarak herkesin ciddi düşüş yaşadığı şu dönemde bir esnaf olarak böyle söyleyebilmesi güzel bir şey ki, her şey para değil, Bende elektronik okudum bilirim incik, boncuk işler sonuçta, devre kırılsa onun üstünde bir sürü emek var.

Ek içerik:
    Tekrardan selamlar.
    SE Aras(Potasyum metre yükseltmeli(ALPS RK27)):
    Dinlemeleri yine yukarıda belirttiğim şekilde denedim fakat araya bu sefer ifi itube u hiç bağlamadım.
    Bazen hd599 ile denedim ama k712pro ayrıntı yakalama konusun da çok üstün.
    Bu modelin devre çizimi el ile yapılmamış, çizdirilmiş(böylesinin daha doğru olduğunu da düşündüğümü belirtmeliyim), Plaket bir yere girip, her şey ile beraber çıkmıyor, sadece devrenin yolları çiziliyor.
    Bu model masada sağlam durup kaymaması için silikon ayaklara sahip değil maalesef. El de güzel bir hissiyatı var, öyle hemen kırılıp gidecek gibi durmuyor, tabii yinede dikkatli davranmak lazım.
    Pot kalitesini de belli ediyor.

Kardeşi SE II modeli ile benzerlik taşısalar da, aslında bir o kadar da farklılar.
    SE II den güçlü... Ama bir SE IV değil. (Aras modelinde 40-50 ohm altı kulaklıklar ile dip ses duyabilirsiniz, iem kulaklıkları zaten affetmez...). Dikkatinizi çekerim ki SE II modeli sadece iem leri affetmiyordu!

Amfi biraz kendine geldikten yani ısındıktan sonra dedim ki: İşte bu bir lambalı amfi.
    Tam bir lambalı amfi özelliğini taşıyor, sizi solist ile baş başa bırakmıyor, özellikle erkek solistleri çok güzel geriye itiyor. Kulak tırmalayan kadın solistler de artık biraz(bir tık değil) uzakta.
    Arka planda olan sesler ise size doğru yakınlaşıyor.
    SE IV modelinde bazı şarkılarda solistlerle baş başa kalabilirsiniz.

Seste sıcaklık olarak SE Aras modeli SE IV modeline göre üstün ama bir SE II değil.

Tiz sesleri SE IV modelinde olduğu kadar törpülü değil ama tiz sesler SE II kadar yakında da değil !
    Tiz sesler en çok beğendiğim yeri oldu, Ne çok törpülenmiş, ne çok parlamış, tam kıvamın da, tiz seslerin yakınlığı çok güzel bir konumda Jazz At The Pawn Shop- Jeep's Blues dinliyorum. bardak sesleri ve saksafon çok güzel konumlanmışlar. Tek yereceğim noktası ise tiz sesler yükseldikçe bir o kadar da yakınlaşmakta ve parlamakta(!bu özneldir, bir çok kişi asla parlak vs demeyecektir!)Orta tiz sesler öyle değil, üst tiz ler için geçerli. Tiz sesler tane tane çalıyor, çok detaylı çözünürlüklü değil ama dinlemesi hem çok keyifli hemde hiç yorucu değil. Bence bu amfinin en iddialı yeri tiz sesleri.

Mid sesler SE IV modeline göre daha flat(nötr ses) konumunda.
    Tertemiz, çatırtı olmayan kayıtlar dinlemekteyim. Fa çalan piyano seslerin de notanın bitimine doğru bir çatırtı giriyor sese, ve bu durum hd599 da hiç fark edilemiyor... K712 nin detay konusun da ne kadar üstün olduğunu burada belirtmiş olmalıyım.
    Sia chandelier(piano version) dinliyorum, aynı durum The animals House Of The Rising Sun şarkısında da var. SE IV modelin de hiç mi yok? var ama böyle bir kulaklıkta bile çok dikkat ederseniz belki duyabiliyorsunuz. Mesela Patricia Barber in şarkılarında-parçalarında böyle bir durum ile hiç karşılaşmadım. Caz dinleyenler artık perküsyon-fırça seslerini daha yakında duyacak...
    Üst mid seslerde herhangi bir yükseklik-parlama(peak) duyamıyorum, özellikle üst mid seslerin yüksek olmayışı dinlemeyi çok rahat kılıyor.

Büyük ihtimal amfi kullanıldıkça sesler daha oturaklı olacaktır. (Se IV modeli kullanıldıkça seste hız ve detay konusunda bir artış yaşadı.)

Pes seslerde ise SE IV modeline göre daha yakın, o kadar derinde değil ve bir tık daha güçsüz...
    Güçsüz ama?? Biraz kontrolsüz ve ufaktan gevşek bir bass var.

Güç konusunu fark etmeniz biraz zor, çünkü SE IV modelinde uzakta,derin ve güçlü, aras modelinde ise ortalarda ve normal bir güçte.
    Aras modelin de Pes seslerin size yakınlaşması itibariyle daha fazla detay duymanız kaçınılmaz oluyor tabii ki...

Sahne ve derinlik olarak SE IV modeli ile birbirlerine çok yakınlar. Ama hangisi üstün derseniz SE ıv daha üstün.
    Derinlik konusunda !sanki! aras modeli bir tık daha iyi, ama bu konuda farklar az.

SE II modelinde ki kadar çok yakınınızda ve gövdeli bir sunum söz konusu değil, burada enstrümanlar yerlerini almışlar. Genele bakarsak alt,orta,üst sesler aras modelin de çok güzel konumlandırılmış vaziyette.
    Sesin sağdan sola geçtiği biraz da gezindiği yerler de aras modeli daha başarılı, SE IV o konuda biraz tembellik yapıyor.

!Bence!: 3 model veya diğerleri arasında seçim yapamıyorsanız, aras modelinin kasalısı ve alps potlusunu alın(kasalısı daha sıcak çalıyor ve Ahmet ağabeyin elinde alps pot yoksa bile siz alın taktırın, önemli bir şey olmasa bu kadar söylemem :)... Genel olarak ses gerçekten iyi. Hd800s ile dinletiler de çok keyifli. Bence hd600 ile de güzel olacaktır, sub bass lar epeyce güçlenecektir.

Aras modeli Sennheiser ın HD serisi ile çok uyumlu olacağını düşünüyorum, özellikle hd600(tiz ve vokallerin çok kaliteli olacağını düşünüyorum)-650veya6xx(oldukça sıcak bir ses ile yumuşacık pürüzsüz tizler ile ufaktan güçlenmiş baslarla, mid ve bass seslerin güzel bir kıvama geleceğini düşünüyorum.) HD6x0 alıp telefondan bilgisayardan dinleyen insanlara uygun bütçeli bir lambalı amfi seçeneği doğmuş oluyor bu haliyle. Peki bu amfi HD600'ü tam performans çalıştırabilir mi? Büyük ihtimal hayır ama bilgisayara göre epeyce fark eder ve keyifle müzik dinlersiniz( zaten amacımız bu değilmidir) :)(tahminimce %90-%95 lik bir potansiyeli kesinlikle göreceksiniz. Zaten aras modelini hoparlör sisteminde kullanan bile var)
    Diyorsanız ki ben kaydın kalitesini dinlemek istiyorum, o zaman daha güçlü amfiler ve referans kulaklıkları şart.
    SE IV modeli ise referans türü kulaklıklar ile daha uyumlu(SE IV modeli yüksek empedans istiyor, yoksa sizi müzik dinlemekten soğutabilir bile...)
    Sedef amfilerin sesi ve kullanışlılığı hakkında sorularınızı seve seve cevaplarım. Kullandığım sedef amfiler: Se ıv, Se II, Se Aras, La Figaro klonu(RCA 6080 usa nos çıkış lambası+ 6sn7sovtek pre lambası) Yakında Bad Boy lapaklı zor bulunan bir lamba ile deneyeceğim(Sylvania 6SN7WGT(BadBoy)(Kısa şasi).

Yazım ,noktalama vs hatam olmuştur kusura bakmayın. Duruma göre ekleme yapabilirim, veya göze batan bi hatayı değiştirebilirim. Herkese iyi forumlar.

#1 pyken123, 2 Kasım 2020
    Son düzenleme: 21 Nisan 2021
  2. Emgedomeister

Emgedomeister
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Çok güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık :).

ahmet çekirdek ve pyken123 bunu beğendi.
  3. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,806
    Güzel inceleme/karşılaştırma elinize sağlık hocam..

ahmet çekirdek ve pyken123 bunu beğendi.
  4. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    643
    Güzel bir inceleme olmuş elinize yüreğinize sağlık, güle güle kullanmak dileği
    İle hoşçakalın.

pyken123 bunu beğendi.
  5. binelgungor

binelgungor
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Cok güzel bir inceleme olmuş.
    Ayrica gayet anlaşılır ve açıklayıcı bir dil kullanmişsiniz. her kullanıcının anlaması ve değerlendirmesi açısından gayet yararlı olmuş.

Sedef Audiodan 3 modeli test etme şansım oldu.
    Bunlar Sdf Aras, SE IV, SE VI.

Kaynak olarak Macbook pro ile flac (cd kalitesi) ve hd flac (super audio cd) formatli kayitlar ile test ettim.
    Referans kulakligim: AKG K712pro
    Pre amfi ve dac: FiiO Alpen E17 ve Lynepaudio lambali pre amfi dac kullandim.

Özetle; bu incelemenin detaylarina kadar katılıyorum.

Ekleme yapacak olursam bu da Sdf Aras (pleksi) icin olabilir:

Cok güzel bir ses karakteristigi var. Sahnesi detayları oldukça güçlü. Alt sesler cok dogru/doğal ve güçlü. Bence Mid ve yüksek frekans sesler bu amfinin iddialı tarafi. özellikle bayan vokal sesleri çok net. Kulağınıza yalnizca sesi degil duyguyu da iletiyor. Son seste en küçük bozulma yok. 2-3 saat dinledim bende bir yorgunluk yaratmadı çok keyif verdiğini söylemeliyim.
    Güç olarak SE IV modelinden biraz daha az güce sahip diyebilirim.
    Ancak sizin kulaklığınız bendeki gibi çok güce ihtiyac duyan bir kulaklık degilse; ARAS ı tercih edin derim.
    Gücü biraz daha az olamsina rağmen sesinden aldigim keyif dolayısı ile benim tercihim yine ARAS olacaktır.
    Hem fiyatı daha uygun. Bence fiyati sadece kasası olamadigi icin uygun tutuluyor.

Ahmet abi bu harika cihazları tek başına imal etmiş. Piyasada bildiğimiz dünya markaları ile kafa kafaya yarışabilecek cihazlar ortaya çıkmış.

Ahmet abiye bu emekleri için teşekür ederim. Ayrıca bu denli kaliteli cihazların başarısı için kendisini de tebrik ederim.

6. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    158
    Yorumunuz için teşekkürler aras modelini de deneyeceğim. SE IV modeli k712 pro ile çok uyumlu oldu, hatta o kadar uyumlu oldu ki araya saf gümüş ve altın uçlu kablo bağladığımda, bu kulaklık seslerdeki parlamayı bir nebze geri kazandı(yumuşak bir parlama, belki her kulak fark edemeyebilir, ayrıca bu amfi, bakır kablo ile parlamayı alıyordu normalde),ama detay konusunda büyük bir artış da sağlamış oldu.
    Şimdi acaba parlamayı kabullenip bu detaylara sahip olmak mı? Yoksa daha az detaylı ama soft çalan bir bakır kablo ile devam mı edeceğim? Zamanla göreceğiz.
    Not: Bu kablo ile beraber, ne kadar pound o kadar sound hesabının da ne kadar geçerli olduğunu kendim görmüş deneyimlemiş oldum. Demeki her zaman pahalısı, iyisi değil, uyum çok önemli.

ahmet çekirdek, refuserQ ve fortress34 bunu beğendi.
  7. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    643
    Binel bey güzel yorumlarınız için teşekkürler.

8. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    158
    Aras modelini kendimce gözden geçirmem ile güncelleme yapmış oldum. İyi forumlar.

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  9. Djgoktug

Djgoktug
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ARAS modelini çeşitli araştırmalardan sonra ve stüdyo kulaklığımın ihtiyacından tercih ettim.Birçok yabancı markaların kalitesini yakalmış hatta geçmiş yerli ürün, Ahmet abi ürününün herdaim arkasında çok mütevazi ve tam bir esnaf. Ayrıca ses ve sahne konusunda deneyimim klasik lambalı amfilerdeki gibi ısındıktan sonra alt orta ve üst tonlarının içlerinin dolduğunu size hissettiriyor. Amfisiz soğuk kuru olan tonlamalar ve sahnelemeri flatliğe en az etki ederek size saf billur gibi bir ses vererek müzik dinleme zevkine zevk kadan bir ürün ARAS . Kendim kullanıyorum arkadaşlarımada aldırdım ve alacak olanlarada kesinlikle kaçırmamalarını şiddetle tavsiye ediyorum.
    Bu arada kulaklık dışında pre amp olarak amfimden öncede sistemime dahil edip büyük kolonlarada lambalı amfinin sıcaklığını yansıtıyorum sonuç mu? MUAZZAM !!!

10. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    643
    Güzel Amfi'ye güzel yorumlarınız için teşekkürler.

pyken123 bunu beğendi.
  11. Tuom8583

Tuom8583
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Hiby r3 ve hiby r5 hangisini tavsiye edersiniz arkadaşlar?