SEDEF SE IV Lambalı kulaklık incelemesi ( Bonus içerik )

'Amfi, DAC ve Ekipman İncelemeleri' forumunda ilkercom tarafından 5 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

1. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    656
    AKG ile uyumu gayet iyi olacaktır. zaten bundan iyi amfi içinde en az 500 usd vermek gerekecek günümüz şartlarında da zor iş. Ben Fiio ile Se III kıyaslamıştım. Fiio biraz dijital Se III ise analog çalıyordu. Bu yüzden SE IV denemeye karar verdim. Yoksa bu skalada fiio K5 pro da alınırdı. ( dövizden dolayı K5 pro bile yalan oldu )

Collapse Signature Expand Signature
    ahmet çekirdek bunu beğendi.
  2. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    158
    Arkadaş 712 pro ile olan yorumunu paylaşmamış, Aynı kulaklık ve sedef se ii bende varken kendimce bir şeylerden bahsedebilirim.
    Bu kulaklık güce en fazla ihtiyaç duyan kulaklıklar arasında anladığım kadarıyla. Sedef se İİ bu kulaklığı baya bir güçlendiriyor. Kulaklığı Dac dan çıkartıp (İfi audio nano dac), amfiye bağladığımda daha sıcak, sesler daha detaylı, derin ve tınılı çalıyor ama amfiyi ilk aldığımda amfi soba gibi olduktan sonra biraz perdeli çalıyordu, sanki enstrümanlarla arama bir duvar örülmüş gibiydi Fakat şu an öyle bir şey neredeyse yok. Dac ile amfi arasında focal oksijeni çekilmiş bakır kablo kullanıyorum(kablo yeni değildi yani o perdeleme muhabbetinin kablo ile alakası olduğunu hiç düşünmüyorum). Şu anlık gayet memnunum ama sanki bu Dac ile bu amfi pek birbirlerine uymadılar, Dac berrak ve sahnesi geniş çalmaya çalışırken ,sedef lambalı amfi bunu biraz örtüyor farklı bir tat katıyor ve bu öyle bir tat ki, kulaklığı amfiden çıkartıp dac a bağlayasım gelmiyor.
    K712 pro ilk elime geçtiğinde PES sesler çok ilginç gelmişti ,olması gerektiği gibi değildi sanki sesler.
    Fakat şu an 100 saate yakın dinlemişimdir ve pes sesler çok güzel özellikle kontrbass, çello gibi FA çalan enstrümanların sesleri çok çok gerçekçi.
    Kulaklığın pedinin altında bir sünger var onu çıkarttım, Perdeleme muhabbetiyle biraz alakalı olabilceğini düşünüyorum.Ayrıca o pedin altındaki süngerin ne işe yaradığını bilen bir arakadaş varsa anlatabilirmi?

#22 pyken123, 12 Eylül 2020
    Son düzenleme: 20 Ocak 2021
    fortress34 ve ahmet çekirdek bunu beğendi.
  3. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Sedef Elektronik artık satmıyor sanırım ürünü hiç bir yerde bulamadım.

4. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    656
    özelden ahmet beye mesaj atın. elindeki lambalar bitmediyse amfi vardır illa ki.

5. Yakup Yılmaz

Yakup Yılmaz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Burdan tanıdığım çok değerli dostların tavsiyesi ile, SE VI kullanıyorum tavsiye ederim. Malum sitede satışta görünüyor an itibarı ile.

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  6. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    643
  7. Engineer

Engineer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Selamlar sabaj 2 adet SJ9 lamba kullanan hi-res bir lambalı preamph modeli var yaklaşık aynı fiyattalar sedef ile biraz daha ucuz sedeften sizce sedef çok daha iyi bir amfi mi? Yani burada önemli olan lamba mı devreler mi? Devrelerde öyle bildiğimiz ses işlemcileri yok (sabre vb) o yüzden bilemiyorum değerli görüşleriniz önemli benim için?

8. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    656
    Dinlemeden konuşmak yanlış olur. Bu tip amfilerde zaten Sabre vs dediğiniz çiplerden olmaz. O DAC işlevi de gören cihazlarda olan bir durum.

Dinlemeden şu iyidir demek hatalı bir yaklaşım. Sedef parasına göre güzel amfi. Diğerini dinlemedim. Dinleyen de pek yoktur.

Ekleme : Güç olarak Sedef daha yukarıdadır. Ben evde yaptığım ölçümde 1watt civarı çıkışı var. Hatta DALI speaker filan sürmüştüm.

Elinizde hali hazırda varsa takdir sizin. Sıfırdan alacaksanız ona göre değerlendirin.

9. Engineer

Engineer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Hocam bahsettiğim lambalı amfi amazon ve aliexpressde satılan ucuz fiyatlı ürünlerden ama sahte değil gerçek lambalı. Sizden öğrenmek istediğim bu sedef kalite klasman olarak şu kadar fiyatlı amfilere eşdeğer diyebiliyor musunuz? Bahsettiğim çinli amfi 50 usd civarı fiyatta. Sedef amfi komponentler kalitesi üst düzey mi sizce? Lambalı amfi nasıl seçilir bilmiyorum.

10. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    656
    Lambalı amfi dinleyerek seçilir. Şu amfi iyidir demek anlamsız. Siz bu amfiyi aldınız mı alacak mısınız ?

11. Engineer

Engineer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Alacağım ama ikisini de dinleme imkanım yok ben kocaelideyim ürünler şehir dışında.

12. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    656
    Yukarıda link paylaşılmış. Ahmet bey ile konuşun.

Engineer bunu beğendi.
  13. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    643
    Ürünü dinler denersiniz ,herhangi bir memnuniyetsizlik olursa ürünümün arkasındayım değiştiririz iade bile edebilirsiniz.