Sennheiser öneri

'Kulaklık Genel' forumunda AytugKerem tarafından 5 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. AytugKerem

AytugKerem
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar Selamlar,
    Foruma yeni üye oldum. ilk mesajımdır sürç-i lisan edersem affola. Sadete geliyorum hemen.

Sennheiser Türkiye sitesinden CX 2.00 IOS modelini aldım. Güçlü basslar olayına kandım bütceme göre uygun görüp adım. Fakat basslari çok az geldi bana. yatay sahnesi iyi daha önce duymadığım sesleri duydum lakin basslarin bu kadar az oluşu beni üzdü... Şimdi geri vereceğim sağolsunlar değişim yapabileceklerini söylediler. aynı sahne genişliğinde gümbür gümbür basslari olan bi Sennheiser önerebilir misiniz?

in-ear olarak Momentum diyorlar acaba denemiş kimseler var mıdır? Max 400₺ olacak.

2. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Merhaba ie80 var mı hala bilmiyorum ama hem bas vardır hem de sahnesi geniştir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  3. AytugKerem

AytugKerem
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hocam ie 80. ayni seyden bahsediyosak 1300₺ civarinda o :) Max. 400 ₺ ayirabilecegim.

4. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Alabilseniz de o fiyata önermem zaten. Sennheiser da o bütçe de önerim yok maalesef

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Momentum in ear'ı bir araştırın derim..Sesi ie800'ün sesine benziyormuş..Ayrıca istanbulda test imkanıda var.

6. AytugKerem

AytugKerem
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Momentum 2 in-ear aldım arkadaşlar. Şimdilik epey memnunum. Bakalım biraz daha pişince nasıl olacak bu.

Sennheiser için bi burn-in programi var midir bildiğiniz? Yoksa dogal yolla mi beklemeliyim?

7. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Ekstra birsey yapmaniza gerek yok yaklasik 100 saat sonra kulaklik kendi kendine burnin olacaktir . Bu surecte hem kulaginiz kulakligin ses yapisina alisacak hemde kulakligin sesinde ufak tefek degisimler olacaktir .

2 kişi bunu beğendi.
  8. hifimyfi

hifimyfi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    554

Burn-in için özel bir mesai harcamanıza gerek yok Kerem Bey :) kulaklığınızın tadını çıkarın.O zaten süreç içinde kendi pişip kıvama gelecektir. ;)

2 kişi bunu beğendi.
  9. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    @Sennheiser merhaba benimde size bir sorum olacak , sennhesier hd650/700/800 gibi modelleri kablosu degistirilebilir olarak uretiyor ama bir upgrade kablosu uretmiyor .Sennhesierin upgrade kablo cikarmamasinin bir nedeni var mi ?
    Biz gumus yada bakirdan uretilen ozel kablolari farkli ureticilerden aliyoruz yada uretiliyor ben satista gormedim .Tesekkurler

10. hifimyfi

hifimyfi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    554

Merhaba, Sennheiser bu şekilde bir upgrade kablo üretimi yapmıyor. Sadece bahsetmiş olduğunuz modellere ait düz ve balanslı kablolar üretiliyor. İçinden çıkan standart kablolar hariç bir de balanslı kablolar mevcut. Sennheiser haricinde farklı marka ya da kişilerce üretimi yapılıyorsa onu buradan söylememiz doğru olmaz elbette :)

11. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,713
    Sayfanın üstünde reklamı var zaten :D

12. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    @Sennheiser neden yapilmiyor peki sebebini biliyor musunuz ? Tesekkurler

13. hifimyfi

hifimyfi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    554
    Sennheiser kendi kablolarını kendisi üretiyor zaten. Aslında ürünlerin orjinal kabloları da gayet iyi diyebiliriz. :) Upgrade kablo üretimi farklı bir olay. Onun üretimi de dediğimiz gibi farklı firma kişilerce yapılmakta...Orasını araştırmayı da size bırakıyoruz :)

4 kişi bunu beğendi.
  14. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,252
    Firmalar zaten genel olarak upgrade kablo pek üretmezler. Kulaklıkların sesini kendi kablolarıyla geliştiriyorlar o yüzden farklı kablolarla sesi değiştirmeyi düşünmüyorlardır.

Kendi upgrade kablosunu yapan herhalde çok az firma vardır.

3 kişi bunu beğendi.
  15. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Şöyle bir yazı buldum
    ''Bakır, hemen tüm elektrik kablolarında kullanılmakta, çünkü iyi ve pahalı olmayan bir elektron iletkeni. (Özellikle referans kablolarda kullanılan gümüş de çok iyi bir iletken ama çok da pahalı bir materyal.) Üreticiler, kısaca OFHC (Oxygen Free High Conductivity) bakır olarak adlandırılan paslanmaz, yüksek iletkenlik oranına sahip bakırın iyi bir iletken olduğunda hemfikirler; OFHC bakır elde etmek için bakır, gümüş veya kalaya batırılarak paslanmaz hale getiriliyor ve böylelikle oksijenin yol açacağı oksidasyonun, elektron akımına direnç oluşturması da engelleniyor. (Bu işlem tabii ki astronomik fiyatlardan satılmakta olan saf bakır haricindeki bakırlar için geçerli.)

Bozuk para basımında kullanılan sıradan bakırın kilosu 2$ iken, yaklaşık % 99.9 saflıktaki OFHC bakırın kilosunun 16$ olduğuna dikkat çeken XLO Electric şirketinin sahibi Roger Skoff, XLO ’nun standard kablolarında kilosu 25$ olan nitrojen sarımlı, çıplak OFHC bakır, referans kablolarında ise kilosu 165$ olan, % 99.99997 saflıkta bakır kullandığını belirtiyor. Audioquest gibi bazı firmalar, Audioquest’in broşürlerinde yer alan şu satırlardan da anlaşılacağı gibi bakır saflığı konusu üzerinde diğerlerinden biraz daha fazla durmaktalar; “...OFHC bakır ’dan yapılan kablonun sesi, yüksek saflıktaki standard bakırdan yapılana göre daha yumuşak, daha temiz ve daha dinamiktir...”

Güney San Fransisco kökenli Monster Cable şirketinin genel müdürü Noel Lee; “Bakırın saflık oranı çok fazla abartıliyor” diyerek şirketinin bu konudaki genel yaklaşımını vurgularken, Snell Acoustics’ in baş mühendisi Kevin Voecks de; “Bakır saflığı konu bile değil!”sözleriyle bu husustaki düşüncelerini şüphe bırakmayacak şekilde dile getiriyor. ‘70’li yılların ortalarında ilk high-end kabloları üretmiş olan Polk Audio’nun sahibi Matthew Polk bu konudaki kararsızlığını şu sözleriyle belirtmekte: “Bakır saflığı konusunda kesin karar vermek halen imkansız. Yüksek oranlı OFHC bakır kullanılan, çok iyi ses veren kablolar dinlediğim gibi çok kötü ses verenlerine de rastladım.” Polk, 70’li yıllarda ürettikleri hoparlör kablolarının metresinin 1$ gibi “fahiş” bir fiyata satıldığ ını ve bu yüzden de basında çok kötü eleştirilerin yer aldığını belirtiyor. Bir de, o sıralar üretilen amplilere bu kablolar bağlanınca çoğunun çıkış katı yanmış, Polk da kablo yapmayı bırakıp asıl işi olan hoparlör üretimiyle ilgilenmeye ağırlık vermiş.''

Pekçok kablo üreticisi kabloların mevcut sistem ile uyumunun sağlanmaya çalışılmasına karşı çıkmakta ve ‘kablo nötür olmalı’ demekteler. Monster ’dan Noel Lee “Kablo nöt]r mü, değil mi nasıl anlayabilirsiniz ki?” derken, Ray Kimber kısaca; “Kablo üreticisinin işi, doğru ampli ve hoparlör kombinasyonu aramak değildir! Kablo nötür olmalıdır.” diye kestirip atıyor. Stereophile’dan Robert Harley ise hoparlör ve ara kabloları sistemin diğer elemanlarının ses renklerine göre seçmemiz gerektiğini savunuyor. Harley’e göre, parlak bir sistemde yumuşak sesli kablolar iyi netice vereceklerdir, bas çok fazla ve geniş ise ince çaplı ve sesi sıkı olan kablolar kullanılabilir.

http://www.lotusconcept.com/wp-content/uploads/2013/07/kablolar.pdf

#15 Hanamichi, 8 Haziran 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Haziran 2016
    3 kişi bunu beğendi.