Sennheiser ie800 İzlenimlerim

'Sennheiser' forumunda UmutecH tarafından 12 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    71
    Bu hobi her şeyin altında bir "bence" var zaten. Fiziki olaylar ayrı lakin ses konusunda objektif olduğunu söyleyecek biri yoktur sanırım burada :)

O bu değil de henüz almadın mı ie800 hala sen? :)

IE800'ün tizleri parlamaya müsaitti sanki. O sebeple DX100'de rahatsız ediyor olabilir hatırlamıyorum :) DX50'de ise midler parlamaya müsait bence :evl, lakin ie800'de midler geride olduğundan bu sorun da olmuyor. IE800 alasım var açıkçası lakin piyasası gereksiz pahalı geliyor. Kurlar da fena, o yüzden bekleme moduna girdim :)

2. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Dün,''IE80 sağ sol kulaklık sorunu'' kısmında paylaşmıştım fakat,yeri burası olduğu için oradan silip,buraya yazmak istedim. :)

Metan ile görüştüm.IE800'den şuan da iki adet varmış stokta.Bu ikinci partiymiş.Bittiği zaman gene getirteceklermiş.Fiyatlar şubat ayında yükselecekmiş.Ve alt kabloları gelmiş stoğa.Mikrofonsuz 60 Euro+KDV,mikrofonlu 118 Euro+KDV.

Ürün müdürü Murat Bey ile görüştüm.Bilgilendirmek istedim.

Collapse Signature Expand Signature
    058kadir bunu beğendi.
  3. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Şubat ayında neye göre yükseliyor fiyatlar?

4. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Güzel bir soru.Fakat bende sormadım açıkçası.Dedim ki:bazı sitelerde 750 Dolara alınabiliniyor şuan dedim.Bazılarında halen 1000 Dolar gözüküyor dedim.

Bazılarında indirim,kampanya vs vardır dedi.Bizde bu şekilde ve fiyatlar Şubat ayında artacak dedi.

5. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,796
    Taksit imkanı var mıydı bu abilerde?

6. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    Bana biraz fazla geliyor bu rakamlar. 750ye düşebiliyorsa demek ki çok daha aşağıya alıyorlar. Gerçi bütün kulaklıklar böyle de. Neden çok daha pahalıya sattıklarını anlamıyorum.

Metan'ı hiç sevmedim açıkcası, adamlardan bir çift large uç istedim. Bir tane medium bir tane small uç gönderdiler. Ben de arkasını aramadım. İşgüzar bir firma, düşük fiyatlı ürünler alındığı zaman.

7. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    71
    Vallahi kurlar berbat olsa da dışarıda fiyatı 750 dolara düşmüşken hiç sallamam arkadaş Metan'ı. Zaten eskiden nakitte indirim yaparlardı %20-25 dolayında, o olayı da kaldırdılar, iyice gözümden düştüler 1 yıldır. Bir de zam mı? Kendilerini kandırsınlar onlar. IE800 düşecek daha da, söylemedi demeyin. Her ürünün bir doyma noktası vardır o noktaya ulaştığında ya piyasadan kaldırılır yeni versiyonu sürülür ya da fiyatı düşüp bir alt seviyeye pazarlanmaya çalışılır.

Bir daha fiyatı düşüp 600 dolara çekildiğinde (Rakamdan da çok net eminim, Sennheiser'ın fiyat politikasına göre böyle olacaktır) o zaman alacağım. Umarım kurlar o zaman 1$ 5TL falan olmaz da, bir anlamı kalır bunun tabii :evl

8. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Aslında Metan'ın fiyat politikası diğer markalara göre gayet yerinde bence.Çünkü diğer markalar;AKG,Bose,Denon gibi markalar daha bir çoğu var.Bu markalar neredeyse iki katından da pahalıya satıyorlar ürünleri.Fakat Metan'da konuştuğum zaman;bizim fiyatlarımız Avrupa fiyatları ile aynı olur.Bizim fiyatlarımız da Avrupa fiyatlarına göre değişkenlik gösterir demişlerdi.Fiyat politikası olarak Amerika ile karşılaştırmayın demişlerdi.Ki biz hep ürünleri Amerika yani Dolar olarak kıyaslıyoruz buradaki ürünlerle.Belki de bizim yanlışımız bilemiyorum.

Ama dediğim gibi Metan fiyat konusunda güzel politikaya sahip.Gerçi Sennheiser'ın politikası bu.

Evet,yedek parça,aksesuar,kulak padleri,kablo vs çok pahalı.Ciddi anlamda pahalı.Örnek veriyorum;Head-Fi'da okumuştum.IE800 kullanıcısı kulak uçlarının bir çiftini kaybetmiş.Fiyat sorduğundan 30-35 Euro gibi ciddi bir fiyat vermişler IE800'ün kulak uçları için.Bu fiyatlar çok fazla.

Ama şuan da Metan'ın sattığı kulaklık fiyatları Amerika'ya bile çok yakın.Örnek:Şuan da HD800 fiyatı Amerika'da 1500 Dolar(3495 TL).

Metan fiyatı da:3660 lira KDV dahil.

Bu fiyat gayet iyi.O yüzden kulaklıkların fiyatı konusunda Metan'ın iyi bir firma olduğunu düşünüyorum.Ama yedek parça ve aksesuarlarda fazla fazla aldıkları bariz.

IE800'ün fiyatını da düşürürler mi,arttırırlar mı bilemem.Zamanla görürüz zaten. :)

9. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    71
    İyi de en başından diyorum ben Sennheiser fiyat düşürücek diye :evl Metan değil :evl Keza IE800'ün fiyatını arttırırlarsa bu foruma giren ya da yurtdışından alışveriş yapmayı bilen hiç kimsenin artık metan'dan alacağını sanmıyorum zaten. Bu arada HD800'ün fiyat farkının bu kadar az olması da Metan'ın stoğuna girdiğindeki kurla, şu anki kur arasındaki fark. İnanın bana Metan bu kurdan alırsa yeni HD800, o fiyatlar da rüya olur :)

Sennheiser'ın politikası bellidir. Ciddi bir üreticidir ve ciddi miktarlarda ürünleri satarlar. Belirli doygunluğa ulaşınca fiyatları 2 nokta aşağı çekerler ve sonra yeni ürüne geçerler. Dolayısı ile elbette Metan yeni stok fiyatından aldığı IE800'lerde fiyat düşecektir mecburen. Ya da belki düşmez ve aradaki 250 doların kaymağını yemeye çalışır, o onun meselesi :)

10. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    :)

11. scarfacetony85

scarfacetony85
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Merhaba Umut Bey. Ben sizin forumda yeniyim. Bu ilk yorumum olacak. Benim gerçekten almayı düşündüğüm bir kulaklık Sennheiser IE800. Sony NWZ-s764 mp4 player kullanmaktayım. IE800 alırsam benim Sony mp4 ile uyumu nasıl olur acaba. Sony NWZ-s764 kulaklığın hakkını verir mi? Yoksa daha üst düzey bir player mı almalıyım? Bu konuda bir bilgim yok yardımcı olabilir misiniz? İncelemeniz çok bilgilendirici olmuş elinize, emeğinize sağlık.

12. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    metan'a güven olmaz beyler , bu bir gerçek , yüro ;D 2.5 iken 617 liraya hd25 1-2 almıştım 2013 temmuz ayında , şimdi sitesine bir girin bakın fiyatına :b insanları kerizliyorlar başka bir şey değil ... avrupada 200 dolar hd25 1-2 :kafa:

13. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Merhabalar oynatıcınız sesini bilmiyorum ama klasik sony karakterindeyse uygun olacağını tahmin ediyorum. Tabi ne kadar iyi kaynak o kadar iyi kulaklık denklemi her zaman geçerlidir. Selamlar.

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,631
    Sennheiser bazı ürünlerini agresif fiyatlarıyor malesef. Bu saatten sonra fiyatın çıkması mümkün değil, inmesi muhtemel, HD700 örneğinde olduğu gibi. Kullanılmış IE800'ler Head-fi'da $600'in altına gidiyor.

15. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Evet Head-fi'da 600 dolar civarına bulunulabilir.Fakar resmi Sennheiser sayfalarında pek farklılık olmaz bence.US,EU ve TR'de dahil.

Kolay kolay düşmez Sennheiser'larda.

16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,631
    Öyle ama HD700'ün fiyatı düştü mesela. Şu an tüm yetkili bayilerde $850. Ilk çıktığında IE800 gibi $1000 dı o da.

Sonuçta bunlar kar marjı yüksek ürünler. Doğru düzgün satamazsa eli mahkum indirmek durumunda fiyatı.

17. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Ürünün feedback i ile de alakalı biraz fiyat düşmesi. İE800 kullanıcının gözünde 1000 $ etseydi fiyatı düşmezdi zaten.

Tapatalk

18. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    Hangi ürün tam olarak f/p ürünü ki bu segmentte ? :)

19. synweap

synweap
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    109
    Mesele hangi segmentte yer aldığı değil yalnız. Sonuçta fiyatı o segmentin müşterisinin ürüne bakışı, talebi düşürüyor.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,590
    O da doğru tabi.Ama bu segmentte daha bariz bir durum bu bence.