Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    https://www.youtube.com/channel/UCVn_eeqawbGBUlWx9Cj5bJw

güzel program cumartesi gecemi renklendirdi özellikle sofi turker 'lı 3.bölüm çok ii, elektronik müzik severlerin ilgisini çeker, tabiki yabancı bir yayından alınma sanırım çünkü baya profesyonel hazırlanmış bir program bizim türklerin vizyonundan farklı prodüksiyon güzellikleri var, soundcloud tan sevdiğim miksleri hemen ekledim

2. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,340
    Merhaba, kullanması için kızkardeşime verdiğim sansa clip+ mp3 çaları yanlışlıkla biçimlendirdiği için her şey silinmiş. Blgisayara bağladığımda, takıldığıyla ilgili ses geliyor ama gözükmüyor. MP3 çaların içerisinde de hiç bir dosya gözükmüyor. Ne yapmam gerektiği ile ilgili bir bilgisi, fikri olan var mı?

3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,631
    Teknik yönden yeterli bilgiye sahip olmadığım yardımcı olamayacağım. Ancak pedogojik olarak aklıma gelen bir öneri dayak olabilir. Eğer uygunsuz bir durum oluşmayacaksa kız kardeşinizi münasip şekilde pataklasanız şimdi çözüm olmasa bile gelecekte benzeri teknik sorunların önü alınabilir belki. E tabii ki şaka yapıyorum. Çünkü bana her gün bayram.

4. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,340
    38 yaşında

refuserQ, mattiadestro ve zxc bunu beğendi.
  5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,978
    Yani disk görünüyor ama içi boş değil mi?

Başka bir işlem yapmadan data kurtarma programlarından biriyle silinen dosyaları taratabilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature
  6. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,796
    Abi recovery dosyası gibi bir şeyler bulabilirsen internetten onunla tekrar yazılım yüklenebilir belki

7. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,713
    LOL!

Geçmiş olsun ve iyi bayramlar...

refuserQ ve zodiac_tauruss bunu beğendi.
  8. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,340
    Disk yönetiminde görünüyor evet ama cihazı USB'ye bağladığımda otomatik olarak açmıyor ve Bu Bilgisayar penceresinde bir sürücü olarak görünmüyor. Silinen dosyalar önemli değil de cihazın yazılımını yüklemek gerekiyor ama bilgisayar görmüyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Mayıs 2021 ---
    Cİhaz açılıyor ama kendi yazılımı da dahil olmak üzere hiç bir şey yok. Dolayısıyla menüler de yok. Uğraşacağım bakalım.

9. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    627
  10. Ozcan86

Ozcan86
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Şampiyon Beşiktaş oldu.Tebrikler.Ah Fırat Bey, Var'a gideydin de heyecan yapaydık biraz.

Collapse Signature Expand Signature
  11. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,713
    Bir depo mazota 35 lira zam gelmiş, bu ne arkadaş ya!

Baran, refuserQ ve pyken123 bunu beğendi.
  12. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    115
    Motorine 0.67 lira zam gelmiş. 0.35 lira LPG ye gelen zam.
    Dün 3,49'a doldurmuştum, bugün LPG 4,09 yazıyordu.

13. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    236
    ÖTV zammı
    Herkesin günlük hayatta ihtiyaç olarak kullandığı şeyler özel tüketim vergisine dahil ediliyor..

refuserQ ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  14. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,014
    o kadar zam 5 lt deposu olan ayçiçek yağına geliyor,malesef çekilmez oldu memleket..

refuserQ, Mikrobiyolog ve pyken123 bunu beğendi.
  15. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    236
    Çarşı karışacak vaziyet alın.

16. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    115
    Neden?
    Gündem o kadar karışık ki ne olabilir diye düşünüp duruyorum.

refuserQ ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  17. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    9.15.Böyle bir sey nasıl olabilir ya?İnsan işi değil ,parmaklar resmen görünmuyor tıklamaktan.Yıllardır oyun oynuyorum ama böyle bisey görmedim...

refuserQ ve Engin bunu beğendi.
  18. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    259
    Bence parmakların aslında bir basma hareketi yapmasından çok, kasları gererek yapılan bir titretme hareketi sonucu bu hıza ulaşılabilir. Kol kaslarını gererek, bir eli titretme hareketine ulaşabiliyorsunuz. Bunu parmağa adapte edince, sanki parmak basıyor gibi oluyor.

refuserQ ve fosther bunu beğendi.
  19. Varsayılan ismail

Varsayılan ismail
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    115
    Ben pek birşey anlamadım. Ama kız güzel. Allah sahibine bağışlasın.

20. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    236
    Öncelikle bu bir iç dökme mesajıdır.
    Okumakla yükümlü olmadığınız gibi görmezden de gelebilirsiniz. Sadece daralmış olmanın verdiği içini dökme ihtiyacından mütevellit yazılmıştır.

Belki hatırlayanlar olabilir, yine bu başlık altında iş bulamadığım için oldukça yakınmıştım. Nihayet Pvc-Panjur üretimi yapan bir fabrikada iş buldum. 8 aydır çalışmaktayım.
    Sözde üretim planlama sorumlusuyum.(iş tanımımda kışın fabrika önüne yağan karı küremek de var, başka angarya şeyler de) Teknik ve teorik olarak oldukça eksik donanıma sahip olduğumu da belirtmek isterim.
    Aldığım maaş 3bin TL. Bes kesintileri ile elime geçen para 2800-2900 TL arası.
    Hafta içleri 8-6. Ctesi ise 8-1 çalışıyoruz.
    Normal şartlarda 8-5 artı ctesi ya da 8-6 hafta sonu tatil şekilde çalışılması gerekmekte. Ama bizim için durum farklı. Üzerine ctesi o yarım gün işe gelinmediğinde maaşınız tam gün olarak kesiliyor.

Bugün de yarım gün çalışmamız varken mesaimiz 6ya uzatıldı. Daha doğürusu işçilerin mesaisi uzatıldı çünkü yetiştirilmesi gereken inşaat işleri var. Bütün işlerimi Cumadan bitirdiğim ve hiç bir işim olmamasına rağmen maaşımın kesilmemesi için işe geldim. İdari personel öğleden sonra kendi araçları ile veya eşlerinin vs kendilerini alması ile gittiler. Ofiste bir başıma mesainin bitmesini bekliyorum boş boş ve bunun için bir mesai ücreti alma ihtimalim de yok. Yani Cumartesim benden çalındı.

Ama asıl beni sinirlendiren ve strese sokan şey bu değil. Asıl beni strese sokan şey patronumuzun masa düzenimden tutun da oturma şeklime kadar karışması.

Neymiş burası ciddi bir kurummuş, dışardan giren adam beni ayak ayak üstüne atmış otururken görürse yakışık almazmış. Koltukta çok rahat oturmamalıymışım vs.

Bir saat öncede geldi, bu dosya neden burada bunu buradan kaldır. Şu düzenleyici neden burada duruyormuş masanın diğer tarafına koy. Böyle düzensizliğe karışıklığa gelemezmiş vs. Yahu sanane benim masamdan?. Allahım çıldırmama az kaldı.

Geçenlerde bir CE-TSE denetlemesi geçirdik. Bir takım eksiklikler nedeniyle ceza kesilecekti fakat patronumuzun tatlı(!) dili ve ortak müzakereler sonucu bu cezayı almadık. Haliyle denetlemeyi yapan kişiler bu eksiklerin giderilmesini bir dahaki sefere bu toleransı göstermeyeceklerini söyledir. Patronumuz da benden yeni bir Ce-Tse klasörü oluşturup düzenlememi istedi. Fakat ben bu konuya vakıf değilim. Bu işi bana öğreten kimse olmadı. Bu işi bilen de kimse yok. İhale tamamen bana kaldı. Etiketleri falan da hazırla diyor patronumuz, şunu da yap diyor. Ama etiket ne? Şu nasıl yapılıyor? Makineler için bir test yapılması gerekiyor mu gerek miyor mu? İşleyiş nasıl neler aranıyor vs. ne ben biliyor ne de bilen var. Ama elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım, işte makineleri tanımını yapan listeler oluşturdum, bir bakım planı çıkarttım. Dosyalama sistemini geliştirdim.(öyle söylemeyin yapılmış geriye dönük bir dosya sorulduğunda 2 saat aranıyordu, şimdi çıkartıp ellerine veriyorum) Fabrikanın bir planını çıkarttım. Efendim burası malzeme depolama alanı, şurada kaynak makinesi, burada kesim makinesi, bu tarafta bitmiş ürünlerin depolandığı yer vs şeklinde. Elimden geleni yaptım ama tam olarak benden istenen şeyi bilmediğimden idrak da edememekteyim ve patronumuz gelip gelip naptın tse dosyası hazır mı diye sormakta. Durumu izah ediyorum, bilmediğimden bahsediyorum ama yok ısrarla aynı soru. Hayır bir cevap olarak kabul görmüyor.

Her neyse az önce masa düzenim hakkında ders verdikten sonra tekrar bu işi sordu. Ben de yine aynı cevabı verdim. Aldığım karşılık ise şu; "iyi, 7-8 bin cezası var bunun, bir daha geldiklerinde yersek senden keserim." ve arkasını dönüp gitti. İşin komik yanı ne biliyor musunuz? Gelen denetmenler patronumuza kendilerinden danışman talep edebileceğini ve bu kişinin bize yardımcı olabileceğini iletmişler. Ama yoooook. Danışmanı özel araçla al fabrikaya getir. Sonra geri götür. Arada burada bulunduğu için parasını ver. Ne gerek var? Profesyonel yardım almaktansa işi bana yıkmak daha kolay. Ona 1 günlük harcama yapılacağına cezanın bana yansıtılması daha kolay :D

Masanın kenarını kemirdim kemireceğim.
    Zamanında çok polis ol dedi babamlar, akrabalar falan. Tanıdığımız var, yardımcı oluruz vs şeklinde.(çünkü evet mülakatın olduğu her yerde torpil dönüyor yada referans diyelim) Kesin bir dille reddettim. Çünkü prensiplerime aykırı bir durumdu. Kabul edilemez bir şeydi benim için.

8 aylık özel sektör deneyimimle söylüyorum ki; aklımın tavanına tüküreyim.
    Belki 8 yıllık deneyimim bana başka şeyler söyletir ama o zaman değin durum bu.

#8480 Xexec, 29 Mayıs 2021
    Son düzenleme: 29 Mayıs 2021
    Puyol, Baran, refuserQ ve 7 kişi daha bunu beğendi.