Sony 360 Reality Audio

'Müzik Genel' forumunda veterinerci tarafından 4 Mart 2021 tarihinde açılan konu

1. veterinerci

veterinerci
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    69
    Abilerim ablalarım herkese merhaba.

2 senedir wh1000xm3 ile inişli çıkışlı bir ilişki yaşıyorum. Yaklaşık 1 senedir de haftada bir kez Tidal 360 sekmesindeki çalma listelerinde gezip teknolojinin nimetlerinden faydalanmaya çalışıyorum. Bazı şarkılar keyifli bazıları mide bulandırıcı. Gidip bi Take Five dinlerken sahnenin genişliği ve enstrumanların konumlandırmasını zevkle dinlerken (siz abilerim hd650 lerle, planar manyetiklerle bana gülüyorsunuz ama wh1000xm3 ile sahne aynı cümlede komik olabiliyor bazen) Alicia Keys dinlerken vokalin wall-e deki eva’nın sesi gibi çıkması biraz önce aldığım zevki baltalıyor. Zaten tüm bunlar olurken ses şiddetinin azalması da yüksek ses müzik dinleyen ben için çok kötü oluyor. Bu arada vasat olsa bile elektronik parçaların (şarkılar iyi ama 360 ile vasat) 360 konumlandırmasının nasıl yapıldığını, olsaydı nasıl olurduyu tatmak da farklı bir şey.

Fakat geçenlerde Artist Connection uygulamasını indirdim. Kulaklığı optimize et, üye ol falan kısımlarını atladıktan sonra Zara Larrson ablamızın talk about love parçasının canlı kaydını 360 RA ile dinledim. Ses yüksekliği istediğim seviyede, baslar gümbür gümbür, vokaller daha az acıtıyor. Genel olarak güzel bir 360 RA tanıtımı çekmişler (anlamadığım kısım parça surround olmuş, enstrumanların hepsi yatay düzlemde, 360 değil). Yani aynı cihaz ve farklı uygulamalar ile daha güzel sonuçlar elde edebildim.

Siz de genel olarak 360 RA teknolojisinin 360 derece ses vereceğim diye tüm parçayı öldürdüğünü düşünüyor musunuz? Bu teknolojinin geleceği var mı? Deezer kullananıcılar da aynı sıkınıtıyı yaşıyorlar mı? Yoksa benim kulaklarım mı bozuk?

Collapse Signature Expand Signature